Dodaj do ulubionych

Chudzi vege

24.06.11, 20:04
Czy jako wegetarianie jesteście chudzi?Bo ja tak.
Edytor zaawansowany
  • feel_good_inc 29.06.11, 08:56
    www.youtube.com/watch?v=IJGIMd3_LfY
    Wmawianie ludziom, że niejedzenie mięsa jest jakimś magicznym sposobem na zdrowie czy szczupłą sylwetkę to brednie.

--
    > Na pewno potrafisz sie na to zdobyc, wszak niewierzacy to w
    > ogolnosci porzadni ludzie.
  • ditta12 29.06.11, 15:56
    <Wmawianie ludziom, że niejedzenie mięsa jest jakimś magicznym sposobem na zdrowie czy szczupłą sylwetkę to brednie. >

Ja nikomu nic nie wmawiam,ja się tylko zapytałam vegan i wegetarian czy chudzi.
  • t_winski 29.06.11, 18:59
    Wegetarianizm jest lepszy dla zdrowia od żarcia ścierwa, a najlepszy jest weganizm.

en.wikipedia.org/wiki/Veganism
    "According to the 2010 Dietary Guidelines for Americans, a report issued by the U.S. Department of Agriculture and the U.S. Department of Health and Human Services, a vegetarian diet is associated with lower levels of obesity and reduced risk of cardiovascular disease.(...) The American Dietetic Association and Dietitians of Canada said in 2003 that properly planned vegan diets were nutritionally adequate for all stages of life, including pregnancy and lactation, and provided health benefits in the treatment and prevention of certain diseases."

library.thinkquest.org/20922/who_become.htm
    "Controlling diabetes.
    The latest studies on diabetes show that a diet high in complex carbohydrates (which are found only in plant foods) and low in fat is the best dietary prescription for controlling diabetes. Since diabetics are at high risk for heart disease, avoiding fat and cholesterol is the most important goal of the diabetic diet, and a vegan diet is ideal. Although all insulin-dependent diabetics need to take insulin, plant-based diets can help to reduce insulin needs.

Cancer prevention.
    A vegan diet helps prevent cancer. Studies of vegan show that death rates from cancer are only about one-half to three-quarters of those of the general population. Breast cancer rates are dramatically lower in countries where diets are typically plant-based. When people from those countries adopt a Western, meat-based diet, their rates of breast cancer soar. Vegans also have significantly less colon cancer than meat eaters. Meat consumption is more closely associated with colon cancer than any other dietary factor. Why do vegan diets help protect against cancer? First, they are lower in fat and higher in fiber than meat-based diets. But there are other important factors also. For example, vegans usually consume more of the plant pigment beta-carotene. This might help to explain why they have less lung cancer. Also, at least one study has shown that natural sugars in dairy products may raise the risk for ovarian cancer in some women. Some of the anti-cancer aspects of a vegetarian diet cannot yet be explained. For example, researchers are not quite sure why vegans have more of certain white blood cells, called "natural killer cells," which are able to seek out and destroy cancer cells."
  • misiu-1 29.06.11, 20:16
    t_winski napisał:

> Wegetarianizm jest lepszy dla zdrowia od żarcia ścierwa, a najlepszy jest weganizm.

Nieprawda. Najlepsza dla zdrowia jest zrównoważona dieta zawierająca produkty zwierzęce.

--
    Don't be too proud of this political terror you've constructed. The ability to establish a directive is insignificant next to the power of the Force
  • ditta12 29.06.11, 22:40
    <Najlepsza dla zdrowia jest zrównoważona dieta zawierająca produkty zwierzęce. >

Ja się z Tobą zgodzę bo jadam takowe produkty:mleko,sery,jaja.Hough.
  • t_winski 30.06.11, 21:43
    Gdzie pisze, że żarcie ścierwa i nabiału jest lepsze od weganizmu?
  • misiu-1 30.06.11, 23:20
    Nigdzie nie jest napisane o ścierwie, bo ścierwo jest niejadalne dla człowieka. Jest natomiast napisane o mięsie. Gdzie? Tam, gdzie wegetariańska propaganda nie zaciemniła jeszcze umysłów. Dieta zawierająca produkty zwierzęce jest w oczywisty sposób lepsza od wegańskiej, ponieważ ta pierwsza jest kompletna, a druga - niedoborowa.

--
    Don't be too proud of this political terror you've constructed. The ability to establish a directive is insignificant next to the power of the Force
  • t_winski 01.07.11, 22:54
    misiu-1 napisał:

>Dieta zawierająca produkty zwierzęce jest w oczy
    > wisty sposób lepsza od wegańskiej, ponieważ ta pierwsza jest kompletna, a druga
    > - niedoborowa.

Właściwie zaplanowana dieta wegańska nie jest niedoborowa.
  • misiu-1 02.07.11, 00:09
    Jest niedoborowa, ponieważ wymaga wspomagania sztuczną suplementacją.

--
  • t_winski 02.07.11, 18:05
    A co to za problem brać suplement?

en.wikipedia.org/wiki/Veganism
    "Wg. The American Dietetic Association and Dietitians of Canada, dobrze zaplanowana dieta wegańska jest właściwa dla wszystkich etapów życia, włączając ciążę i laktację, i przynosi korzyści zdrowotne w leczeniu i prewencji pewnych chorób. (...) Dr. Amy Lanou stwierdził, że (...) wegańskie niemowlęta są zdrowsze niż te karmione produktami zwierzęcymi".
  • misiu-1 02.07.11, 20:41
    t_winski napisał:

> A co to za problem brać suplement?

Dopóki tuż obok jest apteka, problemu nie ma. Problem zacznie się, kiedy aptekę zamkną. Na przykład z powodu wojny czy naturalnego kataklizmu. W każdym razie fakt, że potrzebne są suplementy, jest dowodem, że weganizm to dieta niedoborowa.

> en.wikipedia.org/wiki/Veganism
    > "Wg. The American Dietetic Association and Dietitians of Canada, dobrze zaplano
    > wana dieta wegańska jest właściwa dla wszystkich etapów życia, włączając ciążę
    > i laktację, i przynosi korzyści zdrowotne w leczeniu i prewencji pewnych chorób

Dobrze zaplanowana (czyt. właściwie suplementowana) może być właściwa. A dobrze zaplanowane naturalne metody regulacji płodności są równie skuteczne, jak antykoncepcja hormonalna. Podobno. Tym niemniej stanowisko to nie oznacza wcale, że dieta wegańska jest lepsza od diety mieszanej.

> . (...) Dr. Amy Lanou stwierdził, że (...) wegańskie niemowlęta są zdrowsze niż
    > te karmione produktami zwierzęcymi".

Te, którym w ogóle udało się na tej diecie przeżyć, może są i zdrowsze. W końcu, jak to mówią, co cię nie zabije, to cię wzmocni.

--
  • t_winski 06.04.15, 17:14
    misiu-1 napisał:
    > Te, którym w ogóle udało się na tej diecie przeżyć, może są i zdrowsze.

Jak się źle zaplanuje dietę wegańską, to dziecko umiera.
  • y.agni.k 30.06.11, 23:32
    Bo tak mówi Misiu-1?
    I to znaczy z automatu że to jest prawda?
    Misiu, dobry człowieku bądź łaskaw posiłkować się w wypowiedziach jakimiś argumentami.
  • misiu-1 01.07.11, 14:19
    y.agni.k napisała:

> Bo tak mówi Misiu-1?

Nie. Bo to prawda.

> I to znaczy z automatu że to jest prawda?

Nie. Jest na odwrót - to jest prawda, dlatego tak mówi misiu.

> Misiu, dobry człowieku bądź łaskaw posiłkować się w wypowiedziach jakimiś
    > argumentami.

Argumentem jest fałszywość wegetariańskiej propagandy.

--
  • y.agni.k 01.07.11, 23:19
    > Nie. Jest na odwrót - to jest prawda, dlatego tak mówi misiu.

A czy Misiu się nigdy nie myli?

> Argumentem jest fałszywość wegetariańskiej propagandy.

Misiu piszesz że najlepsza dieta to taka uwzględniająca mięso, zapewne zdajesz sobie sprawę że ilu jest na świecie specjalistów w tej dziedzinie tyle opinii. Tak więc nie możesz założyć że Twoje zdanie opierające się na podstawie badań grupy naukowców promujących wszystkożerność jest prawdziwsze od zdania tych którzy uważają inaczej powołując się na tych którzy mówią o zaletach wegetarianizmu.
    A może Ty dzielisz prawdę na prawdziwszą i tą mniej prawdziwą? ;-)
  • misiu-1 02.07.11, 00:08
    Promocja wegetarianizmu wynika z pobudek ideologicznych, a nie zdrowotnych. Uzasadnienia zdrowotne są tu tylko narzędziem manipulacji i polegają na nadinterpretacji wyników badań koincydencji statystycznych. To wszystko.
    W momencie, kiedy naukowcy zapisują się na służbę ideologii, odrzucają naukową rzetelność i tracą wszelką wiarygodność.

--
  • feel_good_inc 30.06.11, 09:00
    t_winski napisał:
    > Wegetarianizm jest lepszy dla zdrowia od żarcia ścierwa, a najlepszy jest wegan
    > izm.

Nawklejałeś się linków, których treści nawet nie rozumiesz. Szczególnie tego, że jasno wskazuja, że lactoovowegetarianie są zdrowsi od wegan. No ale nic to, ważne żeby głośno krzyczeć, nie?
    Ja ci na przykładzie pokazałem wegetariankę, która jest chorobliwie otyła. ICMTZ? Będziesz udowadniać, że jej nie ma, czy że jest okazem zdrowia? A może jakby była weganką i wpieprzała te ziemniaki z serem sojowym, to nagle stałaby się okazem zdrowia?

--
    Si Vis Pacem, Para Bellum!
  • t_winski 30.06.11, 21:41
    feel_good_inc napisał:

> Szczególnie tego, ż
    > e jasno wskazuja, że lactoovowegetarianie są zdrowsi od wegan.

Ja doczytałem się tylko, że wegetarianie mają zdrowsze serca od wegan. Dieta wegańska jest za to antyrakowa. Na coś trzeba umrzeć. Wolę umrzeć na serce, niż męczyć się wiele miesięcy z rakiem.
  • feel_good_inc 01.07.11, 08:27
    t_winski napisał:
    > feel_good_inc napisał:
    >
    > > Szczególnie tego, ż
    > > e jasno wskazuja, że lactoovowegetarianie są zdrowsi od wegan.
    >
    > Ja doczytałem się tylko, że wegetarianie mają zdrowsze serca od wegan. Dieta we
    > gańska jest za to antyrakowa. Na coś trzeba umrzeć. Wolę umrzeć na serce, niż m
    > ęczyć się wiele miesięcy z rakiem.

Jeżeli w ten sposób lubisz redukować sobie dysonans poznawczy, to proszę bardzo.

--
  • t_winski 01.07.11, 22:38
    Więcej o korzyściach zdrowotnych weganizmu:
    forum.gazeta.pl/forum/w,353,125813474,125878312,Re_dieta_vege_zmniejsza_ryzyko_chorob_krazen.html
    Wulgaryzm z tytułu wyciąłem, bo nie pozuję na tego patafiana Franza Maurera.

”Tak, mleko jest zdrowe dla organizmu – jeśli jesteś cielakiem.” - Woody Harrelson
  • y.agni.k 30.06.11, 23:33
    > Ja ci na przykładzie pokazałem wegetariankę, która jest chorobliwie otyła.

To może przedstaw jakieś dane ile % wegan jest otyłych choćby w takim samym stopniu jak mięsożercy? :-)
    Zachęcam.
  • ditta12 01.07.11, 08:23
    > To może przedstaw jakieś dane ile % wegan jest otyłych choćby w takim samym sto
    > pniu jak mięsożercy? :-)
    > Zachęcam.>

Niech zatem sami vege tu piszący się wypowiedzą,chyba widzą się w lustrze.Ciekawe jak to jest,czy dieta ma wpływ na wygląd człowieka.
  • y.agni.k 01.07.11, 10:59
    > Niech zatem sami vege tu piszący się wypowiedzą,chyba widzą się w lustrze.Cieka
    > we jak to jest,czy dieta ma wpływ na wygląd człowieka.

Ok, więc się wypowiadam.
    Ja nigdy chuda nie byłam także wtedy kiedy jadłam mięso, ważę 54 kg przy wzroście
    160. Tak więc w moim przypadku dieta wegetariańska niewiele zmienia jeśli chodzi o
    samą wagę.
  • ditta12 01.07.11, 12:31
    <Ja nigdy chuda nie byłam także wtedy kiedy jadłam mięso, ważę 54 kg przy wzroście
    160.>

Wagę masz prawidłową.
    Ciekawi mnie to dlatego że przy wzroście 160 ważę 44 kg i zastanawia mnie czy wegetarianizm jest powodem chudości czy to typowe dla ludzi którzy stosują taką dietę.
  • y.agni.k 01.07.11, 23:15
    > Wagę masz prawidłową.
    > Ciekawi mnie to dlatego że przy wzroście 160 ważę 44 kg i zastanawia mnie czy w
    > egetarianizm jest powodem chudości czy to typowe dla ludzi którzy stosują taką
    > dietę.

Masz niedowagę Ditto, ja myślę jednak że nie jest to tylko i wyłącznie sprawa diety, może jakieś leki, może prowadzisz bardzo aktywny tryb życia, popatrz na rodzinę może masz takie predyspozycje? Nie sądzę aby to była tylko i wyłącznie kwestia diety czego ja np. jestem najlepszym dowodem :-)
  • feel_good_inc 01.07.11, 08:37
    y.agni.k napisała:
    > > Ja ci na przykładzie pokazałem wegetariankę, która jest chorobliwie otyła
    > .
    >
    > To może przedstaw jakieś dane ile % wegan jest otyłych choćby w takim samym sto
    > pniu jak mięsożercy? :-)
    > Zachęcam.

Ech, kolejna...
    Jedzenie mięsa nie jest przyczyną otyłości. Ba, dieta oparta w większości na mięsie, czy to tłustym (Atkins, keto), czy chudym (Dukan) jest w leczeniu otyłości bardzo skuteczna.
    Otyłość wywołuje nadmiar prostych węglowodanów w diecie - w hamburgerze z McDonalda tuczy buła, a nie kotlet. Podobnie można być otyłym weganinem, jak spora grupa osób z zaburzeniami żywieniowymi jedzących np. tylko frytki (w 100% wegańskie, nieprawdaż?).
    To, że zazwyczaj weganie są szczupli wynika z tego, że świadome stosowanie jakiejś diety pociąga za sobą szczególną uwagę względem tego co i ile się je.

--
  • y.agni.k 01.07.11, 11:09
    > Otyłość wywołuje nadmiar prostych węglowodanów w diecie - w hamburgerze z McDon
    > alda tuczy buła, a nie kotlet. Podobnie można być otyłym weganinem, jak spora g
    > rupa osób z zaburzeniami żywieniowymi jedzących np. tylko frytki (w 100% wegańs
    > kie, nieprawdaż?).

Oczywiście, masz rację.
    Jednak wklejasz jedną otyłą panią i sugerujesz że wegetarianie bywają grubi.
    Być może choć myślę że to akurat wyjątek. Ja osobiście nie znam ani jednego otyłego wegetarianina, znam faceta który "dobrze wygląda" będąc wegetarianinem ale patrząc na niego (grube kości itd) myślę że to bardziej sprawa genetyczna + efekt spożywania dużej ilości piwa :-)

Zadałam Ci pytanie jaki % wegan czy też nawet wegetarian ma problem z otyłością jak to często bywa u ludzi jedzących mięso. Wydaje mi się że bez względu jak bardzo niezdrową dietę będzie uskuteczniał weganin nie uda mu się przytyć tyle co w przypadku osoby wszystkożernej.
    Jak coś masz na ten temat do poczytania to chętnie spojrzę.

> To, że zazwyczaj weganie są szczupli wynika z tego, że świadome stosowanie jaki
    > ejś diety pociąga za sobą szczególną uwagę względem tego co i ile się je.

Ja mam wątpliwości co do tego stwierdzenia.
  • feel_good_inc 01.07.11, 15:08
    y.agni.k napisała:
    > > Otyłość wywołuje nadmiar prostych węglowodanów w diecie - w hamburgerze z
    > McDon
    > > alda tuczy buła, a nie kotlet. Podobnie można być otyłym weganinem, jak s
    > pora g
    > > rupa osób z zaburzeniami żywieniowymi jedzących np. tylko frytki (w 100%
    > wegańs
    > > kie, nieprawdaż?).
    >
    > Oczywiście, masz rację.
    > Jednak wklejasz jedną otyłą panią i sugerujesz że wegetarianie bywają grubi.
    > Być może choć myślę że to akurat wyjątek. Ja osobiście nie znam ani jednego oty
    > łego wegetarianina, znam faceta który "dobrze wygląda" będąc wegetarianinem ale
    > patrząc na niego (grube kości itd) myślę że to bardziej sprawa genetyczna + ef
    > ekt spożywania dużej ilości piwa :-)

No i o to właśnie chodzi. Korelacja nie oznacza przyczynowości.
    Można być grubym i chorym wegetarianinem, można być chudym i zdrowym mięsożercą.
    Otyli amerykanie nie staną się chudzi zamieniając wiadro kurczaka z KFC na wiadro frytek. Tak samo szczupły weganin nie utyje, przechodząc na dietę z mięsem, jeżeli bilans energetyczny pozostanie u niego taki sam.

Można się podniecać statystykami, ale trzeba pamiętać, że bez szczegółowej analizy statystyka to tylko kolejny rodzaj kłamstwa.

--
    Sygnaturka wykonała nieprawidłową operację i nastąpi jej zamknięcie.
  • y.agni.k 01.07.11, 23:12
    > Można być grubym i chorym wegetarianinem, można być chudym i zdrowym mięsożercą

Zgadza się można z tym że chorych i otyłych mięsożerców jest zdecydowanie więcej niż chorych i otyłych wegetarian, myślę że to fakt.

> Otyli amerykanie nie staną się chudzi zamieniając wiadro kurczaka z KFC na wiad
    > ro frytek. Tak samo szczupły weganin nie utyje, przechodząc na dietę z mięsem,
    > jeżeli bilans energetyczny pozostanie u niego taki sam.

Zgoda tyle że chyba nikt nie żywi się codziennie fast foodami, zwykle to wygląda tak że jednak jemy obiady, kolacje itd. Twój przykład jest celowo przerysowany.
    Jeśli przyjmiesz że wszystkożerca zjada obiad składający się z kotleta w panierce, ziemniaków i surówki to w momencie gdy stanie się on wegetarianinem zrezygnuje z mięsa na rzecz kolejnej porcji warzyw np. sałatki.
    Wegetarianin będzie szczuplejszy.

> Można się podniecać statystykami, ale trzeba pamiętać, że bez szczegółowej anal
    > izy statystyka to tylko kolejny rodzaj kłamstwa.

Sęk w tym że ja nawet nie posiłkuję się statystykami bo zwyczajnie nie mam do takich dostępu, to co mówię opieram na obserwacji znanych mi wegetarian.
    Ciekawe stwierdzenie... statystyki kłamią :-)
  • feel_good_inc 04.07.11, 09:03
    y.agni.k napisała:
    > > Można być grubym i chorym wegetarianinem, można być chudym i zdrowym mięs
    > ożercą
    >
    > Zgadza się można z tym że chorych i otyłych mięsożerców jest zdecydowanie więce
    > j niż chorych i otyłych wegetarian, myślę że to fakt.

Tak. Ale tu dochodzimy do kolejnego pytania - czy ich otyłość i chorobliwość wynika z tego, że jedzą mięso? Nie. Ich dolegliwości wynikają z tego, że pożerają wszystko, co się przed nimi pojawia i brak mięsa w ich diecie nic by nie zmienił.

> > Otyli amerykanie nie staną się chudzi zamieniając wiadro kurczaka z KFC n
    > a wiad
    > > ro frytek. Tak samo szczupły weganin nie utyje, przechodząc na dietę z mi
    > ęsem,
    > > jeżeli bilans energetyczny pozostanie u niego taki sam.
    >
    > Zgoda tyle że chyba nikt nie żywi się codziennie fast foodami, zwykle to wygląd
    > a tak że jednak jemy obiady, kolacje itd. Twój przykład jest celowo przerysowan
    > y.

Jak to nikt? Połowa USA tak robi. Myślisz, że ci ważący po 200-300kg ludzie poruszający się na wózkach elektrycznych są grubi od własnoręcznie upieczonego kurczaka?

> Jeśli przyjmiesz że wszystkożerca zjada obiad składający się z kotleta w panier
    > ce, ziemniaków i surówki to w momencie gdy stanie się on wegetarianinem zrezygn
    > uje z mięsa na rzecz kolejnej porcji warzyw np. sałatki.
    > Wegetarianin będzie szczuplejszy.

A jeżeli zamieni je na frytki albo ryż, to będzie grubszy. Różnica energetyczna wynika więc ze świadomego wyboru takich, a nie innych składników, a nie z samej rezygnacji z mięsa.
    Tak, większość wegan, świadomie komponując posiłki zapewne zrobi tak jak napisałaś, ale jeszcze raz podkreślę - wynika to ze świadomego wyboru, a nie automatycznie z rezygnacji z produktów zwierzęcych.

> Ciekawe stwierdzenie... statystyki kłamią :-)

Statystyki nie kłamią - kłamią ludzie posługujący się nimi :)
    en.wikipedia.org/wiki/Lies,_damned_lies,_and_statistics
    --
  • t_winski 27.11.11, 13:16
    feel_good_inc napisał:

> A może jakby
    > była weganką i wpieprzała te ziemniaki z serem sojowym, to nagle stałaby się o
    > kazem zdrowia?
    >

tak
  • lykka1 01.07.11, 22:43
    jestem wegetarianka od niedawna i nie jestem chuda. (ani otyla, zeba bylo jasne)
    przestalam jesc mieso z powodow ideologicznych, a nie, zeby schudnac :)

--
    [img]http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/rg/rd/mlif/pvvPp5bXoKg72wVSbX.jpg[/img]
  • ditta12 06.07.11, 21:03

> przestalam jesc mieso z powodow ideologicznych, a nie, zeby schudnac :)>

Ja też ale jakoś tak,samo mi się wychudło.
  • alternatywaprzemocy 18.08.11, 05:32
    Ja też
  • voxave 28.09.11, 06:55
    A jak wyglada byk--samiec krowy ?
    --
    Nie widziałam cie od miesiąca i nic....Maria P.
  • taki-sobie-nick 14.04.15, 00:21
    Takie zwierzęta mają INNY PRZEWÓD POKARMOWY niż wszystkożercy.

pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBwacz_%28prze%C5%BCuwacze%29
  • lonely.stoner 02.02.12, 23:15
    ja jestem szczupla, ale nie wiem czy to wynik bycia vege? bo zawsze wygladalam raczej szczuplo, a czasami nawet chudo (Zwlaszcza jako nastolatka).. teraz po prostu wygladam swietnie :)
    --
    youtu.be/FHA4HNbmDLg
  • ditta12 03.02.12, 11:02
    Powodem mojego wychudzenia jest ostre zapalenie trzustki od kamieni w woreczku które dostały się do przewodu a nie dieta wegetariańska jak się okazało ale jak pisałam w tym wątku to jeszcze o tym nie wiedziałam.
  • princesswhitewolf 03.02.12, 21:16
    Nie, nie jestesmy chudzi. Grubi tez nie.
    Dieta z miesem czy bez malo wplywa na wage. Weglowodany sa gl przyczyna tycia, a nie mieso
  • feel_good_inc 05.02.12, 19:21
    princesswhitewolf napisała:
    > Nie, nie jestesmy chudzi. Grubi tez nie.
    > Dieta z miesem czy bez malo wplywa na wage. Weglowodany sa gl przyczyna tycia,
    > a nie mieso

Co ty tam wiesz? Tu jest tylko jedna słuszna linia - mięso jest przyczyną całego zła na świecie.

--
  • aquella 24.04.15, 20:40
    >>Czy jako wegetarianie jesteście chudzi?

dieta wegańska - nie, jestem gruba, a jeśli mam schudnąć to obowiązują mnie te same zasady co wszystkożerców - mniej węgli, zero cukru i junk food ( np, frytki ) smażenieny, oraz pustych kalorii oraz więcej ruchu
  • chartreux 29.04.15, 19:54
    Ja jestem szczupła, ale na pewno nie chuda. Ważę 58 kg przy 165 cm, natomiast staram się sporo ćwiczyć (siłownia, kijki, bieganie, zimą narty). Aktualnie siedzę w gipsie, strasznie mnie nosi aby się poruszać :)
  • raczek-nieboraczek 20.02.18, 13:53
    nie widzę różnicy - BMI 18,15 w każdym przypadku

za to morfologia spadła z 12 na 9, wracam do kaszanki
  • heidelbeere1 13.05.18, 19:20
    Znam baaardzo grubą wegetariankę. Więc na pewno nie jest tak, że automatycznie jest się szczupłym.
    Ja natomiast zawsze jadłam dużo mięsa i jeszcze kilka lat temu byłam szczupła (wcześniej wręcz chuda). Z wiekiem jem mniej mięsa (żadna ideologia, po prostu chyba się tak zmieniają upodobania) i niestety jestem grubsza niż bym chciała.
    Większość wegan jest chyba szczupła, bo większą wagę generalnie przywiązują do jedzenia i analizują każdy kęs. Natomiast normalnie jedzący często jedzą to, co się pojawi na stole, korzystają z fast foodów, sztucznych przypraw, zupek chińskich itp.
  • calineczka91 28.03.19, 12:51
    Bo jak się nagle ograniczy mięso i nie ma pomysłu na zamienniki to spada ilość białka w diecie, głównie na rzecz węglowodanów. Łatwiej i szybciej zrobić sobie kanapkę niż ugotować strączki i tak dalej. Nie każdemu dieta wysokowęglowodanowa będzie służyć. Jak się nie przywiązuje wagi to właśnie nie ma różnicy, czy jemy to mięso czy nie, liczy się całość.
  • natuszkaa 29.03.19, 13:22
    ogólnie waze tyle samo ile wtedy, kiedy mieso jadłam, ale nie rezygnowalam z miesa po to, zeby schudnac :)
  • yollie 01.04.19, 15:23
    Od kiedy zostalam wege nie stracilam praktycznie nic na wadze.
  • oriole86 07.06.19, 21:32
    Ja na diecie wege najpierw schudłam, a potem przytyłam. Myślę że bardziej chodzi o takie rzeczy jak tarczyca i stres niż mieso
  • tynka.71 30.06.19, 13:58
    Ja zauważyłam, że jak ktoś jest vege to przeważnie ma problemy z brzuchem, czeste bole brzucha itp.
  • asiakracja 02.07.19, 13:55
    Wszystko zależy od tego, czy się je zdrowo, czy nie. Można być wege i jeść przetworzone świństwa.
  • motricia 23.07.19, 15:13
    Wegetarianizm czy weganiz NIE MA wpływu na wagę ciała :) Jest to zależne od ilości kalorii, które spożywasz. I na wegańskiej i na zwykłej mięsnej jesteś w stanie zjeść zarówno 1000 kcal czy 2500 kcal
  • juliamazurska555 12.08.19, 09:42
    Tez myślę że to nie ma wpływu na wagę ciała :) sama jem wszystko i nie ma tragedii, a mam koleżankę wegankę i powiem wam z 10 kg grubsza :) chodzi o regularność posiłków i o to żeby nie objadać się na noc :) dodatkowo oczywiście warto ćwiczyć! :D i będzie okej

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka