Dodaj do ulubionych

Ciężko zachorowałam.

02.11.11, 10:02
Ostre zapalenie trzustki na tle trzech małych złogów w woreczku żółciowym,oprócz tego ropień w tymże.Wyszłam z tego bardzo szybko jak powiedział lekarz i dodał że dlatego że jestem bardzo szczupła.Poinformowałam go że jestem wegetarianką od ponad 20 lat,zaakceptował bardzo pozytywnie,nawet nie dał rozpiski na dietę bo wiedział że tłuszczu jeść nie będę.Mam trochę problem z tą że dietą bo wiele produktów mi odpada ale nie rezygnuję,jakoś daję sobie radę.Czeka mnie jeszcze usunięcie woreczka.Gdzieś w necie wyczytałam że dieta vege jest niedobra dla trzustki ale nie wierzę.Możliwe ze dla tego mam tylko maleńkie złogi(jeszcze nie wiem jakiego pochodzenia).
Jak widać wegetarianie nie są całkiem wolni od chorób ale nie oczekuję postów typu Misiu 1.
Edytor zaawansowany
  • feel_good_inc 03.11.11, 12:28
    ditta12 napisała:
    > Poinformowałam go że jestem wegetarianką
    > od ponad 20 lat,zaakceptował bardzo pozytywnie,nawet nie dał rozpiski na dietę
    > bo wiedział że tłuszczu jeść nie będę.

Eeee? Od kiedy to wegetarianizm oznacza nie jedzenie tłuszczów?

> Gdzieś w necie wyczytałam że dieta vege jest niedobra dla
    > trzustki ale nie wierzę.

Nie jest ważne w co akurat wierzysz, tylko fakty. A faktem jest, że dieta zbyt uboga w tłuszcze powoduje zagęszczanie i zaleganie żółci m.in. w trzustce.

> Jak widać wegetarianie nie są całkiem wolni od chorób ale nie oczekuję postów t
    > ypu Misiu 1.

Nieprawda!!!111jedenjeden
    Wegetarianie na nic nie chorują, widać jadłaś ukradkiem zwłoki!!111jeden

A tak na serio to żadne magiczne myślenie nie zmieni tego, że ludzie chorują bez względu na dietę.

--
    Sygnaturka wykonała nieprawidłową operację i nastąpi jej zamknięcie.
  • ditta12 04.11.11, 09:54

> Eeee? Od kiedy to wegetarianizm oznacza nie jedzenie tłuszczów?
    >
    Moja obecna dieta jest beztłuszczowa,dopuszczalne 2% tłuszczu.
    <że dieta zbyt
    > uboga w tłuszcze powoduje zagęszczanie i zaleganie żółci m.in. w trzustce.>
    Właśnie tak przeczytałam ale jak się to ma do mojej obecnej trzustkowej-beztłuszczowej która mi nakazał lekarz?Co mam jeść?Gubię się.
    Biały chudy ser,chude mleko i suchy chleb?Nie jadałam ukradkiem zwłok,ale jadałam,owszem przed przejściem na vege.
  • feel_good_inc 04.11.11, 12:07
    ditta12 napisała:
    > > Eeee? Od kiedy to wegetarianizm oznacza nie jedzenie tłuszczów?
    > >
    > Moja obecna dieta jest beztłuszczowa,dopuszczalne 2% tłuszczu.

Powtarzam pytanie: co to ma wspólnego z wegetarianizmem czy weganizmem? Olej rzepakowy też jest wegański.

> <że dieta zbyt
    > > uboga w tłuszcze powoduje zagęszczanie i zaleganie żółci m.in. w trzustce
    > .>
    > Właśnie tak przeczytałam ale jak się to ma do mojej obecnej trzustkowej-beztłus
    > zczowej która mi nakazał lekarz?

Skoro organ odpowiedzialny za trawienie tłuszczów masz uszkodzony, to lepiej go w tej chwili nie obciążać, nieprawdaż?

> Nie jadałam ukradkiem zwłok,ale jadał
    > am,owszem przed przejściem na vege.

Musiałaś. Według wyznawców panującej tu religii to jedyna przyczyna wszystkich chorób.

--
    Si Vis Pacem, Para Bellum!
  • dolor 07.11.11, 20:05
    feel_good_inc napisał:

> Nie jest ważne w co akurat wierzysz, tylko fakty. A faktem jest, że dieta zbyt
    > uboga w tłuszcze powoduje zagęszczanie i zaleganie żółci m.in. w trzustce.

Żółć w trzustce?
    --
    "Niektórzy z moich przyjaciół chodzą czasem do kościoła lub wybierają inne spokojne miejsce, gdzie mogą rozmawiać z niewidzialną, wszechobecną istotą, która zawsze wie, co powiedzą, ponieważ wie wszystko."
  • feel_good_inc 08.11.11, 07:52
    dolor napisał:
    > feel_good_inc napisał:
    >
    > > Nie jest ważne w co akurat wierzysz, tylko fakty. A faktem jest, że dieta
    > zbyt
    > > uboga w tłuszcze powoduje zagęszczanie i zaleganie żółci m.in. w trzustce
    > .
    > Żółć w trzustce?

Przewód trzustkowy uchodzi do dwunastnicy wspólnie z przewodem żółciowym. W przypadku nieprawidłowości w sekretacji żółci może się ona cofać do trzustki.

--
    Si Vis Pacem, Para Bellum!
  • dolor 15.11.11, 18:37
    A to to i owszem, przy kamieniach żółciowych tworzących się m. in. z powodu nadmiernego spożycia tłuszczów zwierzęcych (co się może u wegetarian zdarzać, sam pamiętam, że nim przeszedłem na weganizm, jadłem czasem jakieś absurdalnie duże ilości sera i masła). No ale płeć też ma znaczenie.
    --
    "reszta świata osiągnęła apogeum poglądów wyznawanych przez nią od wieków: mistycyzmu i irracjonalizmu — które zostawiają po sobie jedynie dwa pomniki: dom wariatów i cmentarz."
  • ditta12 15.11.11, 20:42
    By się zgadzało.Też jadałam dość duże ilości sera żółtego.Teraz jem biały-chudy.Czy może on rozwalić mi nerki albo jeszcze coś?No to co mam jeść?Ratunku!
    Zostałabym veganką ale soja jest dla mnie nie wskazana podobnie jak groch,fasola,kapusta.Co jedzą veganie?Czy ta soja jest konieczna?
    Chyba że na suchym chlebie i wodzie da się przeżyć.To ok.
  • yuka66 16.11.11, 11:12
    Ja na przyklad wczoraj na obiad jadlam kotlety z kaszy jaglanej i brokulow, ziemniaki, do tego surowka z pora i jablka z weganskim majonezem (awokado zblendowane z kilkoma lyzkami soku z ogorkow kiszonych). Dzisiaj planuje smazona quinoa z papryka, zielonym groszkiem, ananasem i orzechami cashew.
  • ditta12 16.11.11, 12:22
    Smakowite :) W tym rzecz że nie mogę smażonego,orzechów,groszku,majonezu,kwaśnego,ostrego.......
    Nie zrezygnuję z diety wegetariańskiej.Mój organizm już nie toleruje mięsa.Odrzuca mnie. Witarianie jedzą surowe a surowej soi nie da się raczej.
    Gubię się,wszystko mi się pomieszało ale jakoś żyję mimo ubogiej diety.
  • yuka66 16.11.11, 17:19
    Moze w takim razie witarianska dieta bedzie dobra dla Ciebie. Wejdz na surawka.republika.pl
  • ditta12 16.11.11, 19:53
    A wiesz.To bardzo interesujące.Czytam sobie o tym jak przytyć bo chora trzustka wychudziła mnie bardzo.Znalazłam też coś co dodało mi otuchy:
    "Pracuj, jakbyś nie potrzebował pieniędzy,
    Śpiewaj tak, jakby nikt Cię nie słuchał,
    Tańcz tak, jakby nikt na Ciebie nie patrzył,
    Kochaj tak, jakby nikt nigdy Ciebie nie zranił,
    Żyj jakby był raj na ziemi."
    To piękne.Lepiej będzie gdy przestanę przejmować się tym czego może mi w diecie zabraknąć.
    Dodam jeszcze jeden werset.
    Jedz to co możesz i nie myśl o tym.
  • znowu_marouder 04.11.11, 10:37
    ..chirurgiczna tego i owego z organizmu, przy w miare trwalym przekonaniu o ogolnie dobrym stanie zdrowia oraz dobroczynnym wplywie wegankizmu na ten stan rzeczy:)
  • ditta12 04.11.11, 14:22
    Trza się pozbywać pewnych organów bez względu na sposób odżywiania,chyba innej metody jeszcze nie wymyślili jak dotąd.Będę pierwszym wege bez wnętrzności które zapewne powoli mi wytną wszystkie :P
    O dziwo wegetarianie też wymierają chyba,czy się mylę?
  • seth.destructor 05.11.11, 15:46
    Jeśli ma to wpływ na przyswajanie cukrów, to należałoby unikać owoców.
    --
    Momencik, ja powiem, wtedy będziecie gwizdać. Nie pozwolę siebie przekrzyczeć - Henryka Krzywonos-Strycharska
  • ditta12 05.11.11, 22:16
    Na razie spożywam tylko banany z owoców które tak bardzo lubię i jabłuszka gotowane.Jakoś tak nie umie jeszcze sobie radzić a gdy jeszcze dojdzie kolejna dieta po usunięciu woreczka no to już nie wiem co będę spożywać.Szybko tracę siły i nic nie przybywam na wadze bo ponoć tak jest przy tym schorzeniu ale jakoś......byle nie tracić nadziei.

> Jeśli ma to wpływ na przyswajanie cukrów, to należałoby unikać owoców.>
    Możliwe jest wystąpienie cukrzycy ale niekoniecznie.
    Jestem ostrożna,ostra głodówka kilkudniowa,kroplówki ale pomogło.

• seth.destructor 06.11.11, 16:19
    Niestety i banany i jabłka nie są dobre dla cukrzyków. Dopóki nie masz objawów cukrzycy jednak, to nie ma problemu.
    --
    Momencik, ja powiem, wtedy będziecie gwizdać. Nie pozwolę siebie przekrzyczeć - Henryka Krzywonos-Strycharska
  • ditta12 06.11.11, 16:41
    Badanie usg wykazało bardzo szybkie regenerowanie się trzustki,brak tłuszczu w moim ciele okazało się zbawienne dla leczenia.Częste badanie krwi nie wykazało wahań cukru i innych powikłań chociaż w pierwszych chwilach były kłopoty nawet z pracą nerek.
    Mój organizm szybko się regeneruje,walczy z chorobą i myślę że jest w tym bardzo istotna rola diety wegetariańskiej.
    Nie jest łatwo smakowo pogodzić obie diety ale dzięki umiejętności ograniczenia jedzenia potrafię sobie wiele odmówić,nie ulegać pokusom,nie podjadać ukradkiem.Byłam wzorową pacjentką,stosowałam się do zaleceń lekarza który zaproponował na początek dwie łyżeczki kleiku,resztę oddać.Nie miałam z tym problemu.Nawet na całkowitej głodówce miałam werwę.
    Nie jest to co prawda forum o chorobach ale myślę ze istotne jest radzenie sobie przez wegetarian w sytuacjach ekstremalnych i dlatego poruszyłam ten temat.
  • ditta12 09.11.11, 15:39
    Będąc w szpitalu zamówiłam dietę wegetariańską,pominąwszy to że dostawałam ryby(oni myślą że to wege-przecież to postne-usłyszałam).Ciekawe co z veganami.Może sami się zaopatrują?
    Były ziemiaki,jakieś jarzynki na maśle,zupy mleczne,sery do chleba,zupy no to trudno powiedzieć,możliwe że na kościach.I co?
  • yuka66 09.11.11, 23:05
    Przykre to :(
  • princesswhitewolf 23.11.11, 23:20
    nie pojmuje tego. Od 18 lat jestem wegetarianka a znam pewnego Pana jaki jest okolo 25 lat wegetarianinem. Zadna sensacja. Dla wielu z nas zadne wyrzeczenie czy cierpienie. Sorry ale dla mnie miecho smierdzi.
    Na tym padole sa tysiace ludzi nie jadajacych miesa ani ryb jacy choruja albo i nie.
    Sama mam dyskineze woreczka zolciowego od dziecinstwa ale w zyciu do glowy by mi nie przyszlo by opierac swoje decyzje o to co tam w necie wygaduja. Moj lekarz uwaza ze dobrze ze jestem wegetarianka bo w przeciwnym wypadku mialabym juz kamice zolciowa jak moja mama niegdys.
    Mniej zlozonych tluszczy- latwiej dla watroby.
    Mniej miesa= wiecej warzyw.
    Proste.
  • ditta12 24.11.11, 10:50
    <Sama mam dyskineze woreczka zolciowego od dziecinstwa>

Czy przy dyskinezie woreczka też nie możesz jeść wielu rzeczy?Na przykład orzechów,fasoli,kapusty,tłuszcze tylko do 2%?Mi się to przytrafiło niedawno.Troszkę się przeraziłam ale nie mam zamiaru zmieniać diety.Napisz proszę troszkę więcej jakie jadasz posiłki bo byłoby to dla mnie bardzo pomocne.W pęcherzyku mam trzy niewielkie złogi które jak się dowiedziałam są o wiele groźniejsze niż duże bo się przemieszczają i zatykają przewód.Chyba muszę się zdecydować na usunięcie woreczka.
  • princesswhitewolf 24.11.11, 20:44
    Na przykład orzec
    > hów,fasoli,kapusty,tłuszcze tylko do 2%
    ?

Fasolke bardzo lubie, kapuste i owszem wcinam do woli.
    Orzechy tez, no ale bez przesady ile mozna tego zjesc.

Ja kieruje sie nie tym co wyczytam, ale tym co zaobserwuje. Wiem co mi szkodzi: sztuczne dodatki, barwniki, itd. Nie jadam zadnycm przetworzonych rzeczy tylko wszystko swieze. Zadnych mc donaldow i jedzenia na wynos. Po prostu co najbardziej szkodzi mi to potrawy "przeglad tygodnia" jakie to miewaja w restauracjach czyli jakies odgrzewane wielokrotnie tluszcze. W ogole jakies frytki czy favorki tudziez paczki to w minimalnej ilosci. I...tyle:)
  • in.cambio 27.11.11, 09:42
    Medycyna mowi że ostre ataki trzustki praktycznie wywołują albo kamienie w woreczku zołciowym albo nadużywanie alkoholu. Kamica wystepuje glównie u osob z nadwaga, jedzących sporo miesa, tłuszczy. Wtedy najpierw jest przy ataku trzustki leczenie zachowawcze a potem usuniecie woreczka. Jesli bylas szczupla i były u Ciebie tylko złogi a nie kamienie to same złogi raczej nie powinny wplywać na trzustke aż tak, by bylo ostre zapalenie. Ale dodatkowo bardzo niekorzystnie działalyby tłuszcze, palenie, kawa, pikantne potrawy. Ale najbardziej niebezpieczny i zabójczy dla trzustki jest alkohol. Jak było u Ciebie przed tym atakiem z piciem, paleniem, kawą, doprawianiem potraw na ostro ? Co do diety, to nic cieżkostrawnego już do końca życia bo trzustka jest trudno dostepnym organem do badania i nie wiadomo teraz na ile została uszkodzona przez atak. Nie powinnas nic surowego jesc, zadnych straczkowych. Najlepiej jednak wrocic do miesa, ryb chudych i gotowanych i zabronione sa wszelkie uzywki.
  • ditta12 30.11.11, 13:38
    W moim przypadku OZT wystąpiło na tle kamicy w pęcherzyku(trzy małe złogi w kształcie morwy-tak napisane).Lekarz powiedział że te małe gorsze bo przechodzą do przewodu.Wczoraj robiłam USG,pęcherzyk do usunięcia.Stosuję dietę,ostatnio znów miałam bóle więc odżywiam się obecnie bananami i czerstwymi bułkami.
    Inny lekarz stwierdził że w przypadku wegetariańskiego odżywiania kamienie pojawiają się gdy mięso zastępuje się serami,tak właśnie robiłam,szczególnie serem żółtym.
    Badanie wykazało że nie jest źle i będę zdrowa gdy pozbędę się tego woreczka,myślę jednak że na diecie niskotłuszczowej.

<Najlepiej jednak wrocic do miesa, ryb
    > chudych i gotowanych i zabronione sa wszelkie uzywki.>

To byłoby rozsądne ale po bardzo długim okresie bycia wegetarianką nie jest łatwo wrócić do mięsa,odpycha mnie wprost.
    Zawsze byłam szczupła a teraz choroba trzustki spowodował że jestem chuda co jest typowe.

• marysienka22 21.10.18, 11:00
    ZŁOGI to OKREŚLENIE MEDYCZNE tzw. KAMIENI ( "ludowe" okreslenie).!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.