Dodaj do ulubionych

Czy weganizm jest bardzo drogi?

12.11.12, 06:01
Czy bycie weganinem wychodzi drogo? Wydajecie dużo pieniędzy, weganie? I czy jest to tak czasochłonne jak mi się wydaje?
Potarcie chleba serkiem kanapkowowym czy położeniem na niego jajka nie wychodzi drogo, do tego jakieś warzywko na wierzch i jest git. A będąc weganinem trzeba się więcej nagimnastykować, włożyć więcej czasu na przygotowanie dań i wychodzi to chyba drożej. I trzeba kombinować, by było zdrowo, bo nie sztuką jest posmarować kanapkę dżemem.
Chciałabym spróbować tego weganizmu, ale boję się, że finansowo nie dam rady.
Edytor zaawansowany
  • aborcyjnokoncepcyjnalustracja 12.11.12, 13:04
    cataleia25 napisała:

> Chciałabym spróbować tego weganizmu, ale boję się, że finansowo nie dam rady.

Nie pękaj, dasz radę.
    Jabłka, marchew, buraki, kapusta..., tańsze i zdrowsze są od kiełbachy.

--
    Jedzenie mięsa, picie alkoholu,
    palenie tytoniu i zażywanie narkotyków,
    to cztery najgroźniejsze trucizny,
    poniżające i degradujące ludzkość!
  • znana.jako.ggigus 12.11.12, 19:17
    jest tani i nie jest czasochlonny. jak mnie najdzie ochota, to sobie robie sama pasztety, seitan i takie rzeczy. A zupa o smaku wedzonki (wedzone tofu) powstaje w 20 minut. kapusniak np
    --
    ’Cause I told you once / And then I told you twice / And now I told you three times / And at the risk of repeating myself I’m gonna say it again: I wanna be your lover - Jarvis Cocker.
  • jolusia77 12.11.12, 20:10
    Co do kosztów- uważam, że weganizm nie jest droższy. Ciecierzyca, soczewica, fasola, groch to produkty bardzo wydane i jednocześnie tanie. A wyczarujesz z nich mnóstwo rzeczy i obiadowych i do kanapek, jak pasztety, pasty itd.
    Kiedy podlaczę ile wydawałam na mięso i wędliny jakieś ponad dwa lata temu (przed wegetarianizmem i potem weganizmem) dla mojej kilkuosobowej rodziny, to aż strach mnie bierze. Teraz wydaję znacznie mniej na zastępniki białkowe w stylu wymienionych wyżej, plus soja. No i generalnie wystarczają one na dłużej. Poza tym- mleko krowie i przetwory krowie zastąpiliśmy sojowymi/innymi (jak kokosowe, migdałowe). One w UK są niewiele droższe od krowch, zwłaszcza ekologicznych, bo takie wybieraliśmy ze względu na dzieci.
    Warzywa i owoce i tak kupowaliśmy w ogromnych ilościach, bo nasza rodzinka jest spora i zawsze lubiliśmy surowe.
    Pieczywo- kwestia bez zmian.
    Finansowo więc u nas wychodzi podobnie, nawet przy wyborze wielu produktów ekologicznych.

A czasowo- zależy. Raz dłużej, raz krócej. Ja osobiście nie czuję szczególnie różnicy.

Spróbuj, bo warto:)
  • misiu.jeden 13.11.12, 16:27
    Zależy gdzie i co kupujesz.
    Wszystko może być drogo albo tanio, zależy jak dla kogo.
  • dagis.1 14.11.12, 15:42
    wg mnie to nie ejst drogie, ani jakos specjalnie czasochlonne
    na poczatku moze i wiecej czasu pochalnia bo trzeba szulkac przepisow, na naowo popatrzec na sprawe jedzenia... ale potem, z czasem nabiera sie wprawy i czasowo na to samo wychodzi
    --

ELIZA
  • dagis.1 14.11.12, 15:44
    jak nie masz czasu mozesz sobie zrobic grzanke z oliwa i posypac mazdzonymi ziarnami - slonecznika, sezamu czy czekogolwiek plus ziola7warzywa - zajmuje tyle samo czasu co ugotowanie i pokrojenie jAJKA, w ten sposob dzem przestaje byc koniecznoscia ;)
    --

ELIZA
  • sliwka1977 08.01.13, 19:10
    Od roku nie jadam mięsa, a od miesiąca nic, co pochodzi od zwierząt. Śmiać mi się chce kiedy wchodzę do sklepu, bo tak naprawdę nie mam co kupić oprócz wody, chleba czy owoców. Co jakiś czas zaopatruję się we wszelakie strączkowe i wyczarowuję z nich różne rzeczy. Oprócz tego warzywa sezonowe no i tofu (polecam Polsoję jak dla mnie najlepsza firma produkująca sojowe jedzenie). Jak dla mnie jest duuuuużo taniej niż jak jadłam ser. Czy jest to czasochłonne? Chyba nie bardziej niż przygotowanie innych rzeczy. Trzeba tylko pamiętać, żeby rano namoczyć strączkowe, żeby po południu móc coś z nich wyczarować (placki, pasty, dipy, gulasze i inne cuda). Poza tym nie doradzam Ci weganizmu ze względu na to, że taniej, bo długo nie pociągniesz. To musisz czuć, to musi wypłynąć z Ciebie i naczej... nie ma sensu.
    --
    "Chcesz być bogaty? Super, a może duchem?"
  • seth.destructor 09.01.13, 07:53
    Albo bardziej pracochłonne, jeśli ktoś korzysta z własnego ogrodu i sadu. Chyba nie o to chodzi, by kupować warzywa hodowane hydroponicznie, przemrożone w długim przechowywaniu albo naszpikowane bógwieczym.
    --
    Momencik, ja powiem, wtedy będziecie gwizdać. Nie pozwolę siebie przekrzyczeć - Henryka Krzywonos-Strycharska
  • replika78 04.02.13, 15:36
    Nie wychodzi drożej niż dieta mięsna. W mojej kuchni najdroższe jest w sumie tofu, które jadam prawie codziennie w różnych kombinacjach. Kupuję tylko i wyłącznie tofu Polsoi, ponieważ ta firma ma atest na to, że nie używa soi modyfikowanej genetycznie. Używam też mleka owsianego, kokosowego i one tanie nie są, ale nie zużywam tego hektolitrów. Warzywa fasolowe nie są takie drogie, jeśli już znajdziesz dobry sklep. Warzywa kupuję w sezonie i... mrożę... więc wychodzi tanio. Powodzenia życzę:)
  • karolinamatuszak 31.01.19, 08:01
    Jestem na diecie wegańskiej od prawie 5 lat razem z mężem i nie zauważyłam różnicy między dietą wegańską a wegetariańską jeśli chodzi o finanse. Czasowo jest też tak samo, posiłki zawsze robię na 2 dni przez co ogólnie spędzam mało czasu w kuchni. Masz obecnie dużo blogów kulinarnych więc łatwo można znaleźć coś fajnego i taniego :)
    polecam choćby te, chodź to nie wszytko:
    vegenerat-biegowy.pl/
    ervegan.com/
    www.healthyvegan.pl/przepisy/
    wegannerd.blogspot.com/
    biegiemdolodowki.pl/
  • aquella 16.02.19, 13:50
    rezygnujesz z nabiału- tu drogie jest masło i sery oraz mięs- tu drogie są lepsze wędliny i np. wołowina czy ryby a kupujesz więcej orzechów, owoców ( daktyle surowe lekko podsuszane to koszt nawet 83/kg) i jedno wchodzi w drugie
  • ania_gawron94 13.03.19, 11:36
    Weganizm wcale nie musi być drogi. Każda dieta może być i droga i tania - zależy co, gdzie i w jakich ilościach się kupuje. :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.