Dodaj do ulubionych

Smalec z fasoli

03.02.15, 02:01
Podobno ma fenomenalny smak. Próbowaliście?
--
www.rankinglekarzy.pl/lekarze/endokrynolog/
Edytor zaawansowany
  • aquella 05.02.15, 15:18
    regularnie robię, wszystkim smakuje
  • vvrotka 05.02.15, 22:47
    Smalec to tłuszcz na dodatek zwierzęcy.... jeśli już to nazwałbym to smarowidło z fasoli.
  • aquella 09.02.15, 17:30
    smarowidło z fasoli też można zrobić - bardzo dobre, ale jeśli ma już cebulkę smażoną i jabłko pieczone to jest smalec i koniec :P . Jeśli już to napisz dlaczego mleczko krowie jest nazywane ptasim ?
  • vvrotka 10.02.15, 22:20
    Ptasie mleczko to nazwa cukiernicza wyrobu nie mleczka krowiego, równie dobrze można dyskutować dlaczego cukierek nazywa się krówka.... Jak zrobisz z fasoli wątróbkę to może smalec będzie wegetariański....
  • aquella 01.05.15, 08:20
    no to smalec z fasoli jest wege nazwą wyrobu a nie smalcu, a po co dyskutować o cukierku z mleka że nazywa się krówka?

do pewnych nazw jesteś przyzwyczajony i nie burzą Cię choć logiki w nich brak
  • maurycy881 13.02.15, 12:37
    Moja siostra wegetarianka robi, smakuje wszystkim :)

--
    Break on through to the other side
  • 83kimi 17.02.15, 13:18
    Uwielbiam, polecam mój przepis.
    --
    smakowite.com/
    www.clasesdepolaco.pl/
  • wtopeq 17.02.15, 14:55
    co mozna na nim usmażyć?

--
    "Magna już buduje dziesiątki tys. domów" eva15\
  • fat-sja 20.04.15, 00:15
    Podobnie jak ten z fasoli robi się "smalec" na bazie ryżu, mi od bardziej odpowiada
  • chartreux 29.04.15, 19:51
    ja "smalcu" z fasoli nie lubię... zrobiłam z pewnego znanego przepisu i był... średni. Natomiast świetnie się sprawdził po usmażeniu, jako burger :)
  • bianca1988 30.04.15, 14:41
    nie lubię go bo jest z cebulą, której smaku nie mogę znieść:-(
  • daros4 02.05.15, 21:26
    Jeszcze nie, ale spróbuję :)
  • znana.jako.ggigus 04.05.15, 14:32

--
    ’Cause I told you once / And then I told you twice / And now I told you three times / And at the risk of repeating myself I’m gonna say it again: I wanna be your lover - Jarvis Cocker.
  • kwiat_w_kratke 07.05.15, 00:42
    Zrobiłam i jestem rozczarowana. Ze smakiem smalcu ma to niewiele wspólnego, w smaku i zapachu zwykła fasola. Konsystencją rzeczywiście bardzo przypomina smalec, ale konsystencja to mało.
  • znana.jako.ggigus 07.05.15, 09:47
    z prażonymi płatkami owsianymi, jabłkiem.
    Dam znać, jak wyjdzie, bo link mam po niemiecku.
    --
    ’Cause I told you once / And then I told you twice / And now I told you three times / And at the risk of repeating myself I’m gonna say it again: I wanna be your lover - Jarvis Cocker.
  • izzyvege 15.05.15, 14:57
    Ja bardzo lubię. Ostatnio częstowałam znajomych na imprezie i kilka osób myślało, że to zwykły smalec, wszystkim smakowało. Robię wg mojego przepisu : www.takeitizzy.pl/smalec-wegetarianski-z-fasoli/
    --
    www.takeitizzy.pl
  • jarkotowa1 17.12.15, 15:47
    Robię. Rodzina bardzo lubi.
    A po dobrym schłodzeniu, z ogóreczkiem kiszonym smakuje świetnie.
  • iwona-szu 18.12.15, 13:54
    Jakoś nigdy nie pokusiłam się na smalce,ale muszę spróbować zrobić. Ja upiekłam ostatnio ciasto z fasoli (tylko czerwonej) i jest mega :)
  • kent88dan 26.01.16, 13:09
    Jeszcze nie, ale też słyszałam, że pyszny (o tym z jadłonomii) wiec kiedyś w końcu zrobie!
  • kosmotynka 08.02.16, 13:49
    Na Jadłonomii jest bardzo fajny przepis na samelc z fasoli. Nawet mi smakował, a za fasolą nie przepadam.
  • t_winski 14.02.16, 15:42
    Próbowałem, dobry.
    ---
    "Będę przeciwnikiem narkotyków, ponieważ tak mówię" - Julia Pitera (PO)
  • emila567 13.10.16, 22:34
    pierwsze slysze ale zaintrygowalas mnie wiec chyba sie skusze
  • kosmotynka 15.11.16, 09:49
    Jest naprawdę dobry, musisz sprawdzić. Mi zwykły smalec nie smakuje, ale ten jest pyszny.
  • aambiwalentny 16.11.16, 11:25
    obrażasz smalec
  • raczek-nieboraczek 20.02.18, 13:07
    smakuje jak fasola,

bardziej smakuje mi "pasztet" z kolorowej fasoli, ZUPA ŚRÓDZIEMNOMORSKA 500g - FLORPAK
    Skład: Fasola Piękny Jaś medium,Fasola Biała Jednolita, Fasola Mungo, Fasola Adzuki, Fasola Czarna, Fasola Red Kidney, Fasola Malinka, Groch żółty połówki, Soczewica brązowa, Soczewica zielona, Cieciorka. + saszetka z warzywami suszonymi
  • kameleon_kulinarny 05.04.18, 15:49
    Tak, ma, potwierdzam i polecam spróbować samemu, nie jest trudny do zrobienia:
    kameleonkulinarny.pl/2018/01/22/pasta-z-bialej-fasoli-czyli-weganski-smalec/
    :)
  • ewatyma96 18.06.18, 14:34
    Robię bardzo często i zawsze znika w kilka minut. Moi domownicy go uwielbiają.
  • botaniczna99 21.06.18, 22:25
    a ktoś próbował robić wegański pasztet? Dostałam jako prezent robota kuchennego (potężna bestia: [url=a ktoś próbował robić wegański pasztet? Dostałam jako prezent robota kuchennego (potężna bestia: www.kenwoodworld.com/pl-pl/titanium ) robiłam już na nim zwykły pasztet, ale chciałabym ograniczać produkty pochodzenia zwierzęcego...Da się zrobić coś takiego bez mięsa?
  • patrykbzn 16.07.18, 15:36
    Taaak, ale kluczem do tego pysznego smaku jest dodanie dużej ilości smażonej cebulki :D mniam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.