Dodaj do ulubionych

508 - częściej

16.11.10, 23:22
warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,8671563,Rekordowe_tempo_autobusow__beda_podjezdzac_co_3_minuty.html
Obserwuj wątek
      • babaloo1 Re: 508 - częściej 17.11.10, 10:17
        Pomysł jak najbardziej trafiony. Niestety naszą zmorą jest to, że chcąc dojechać do pracy gdzieś w okolicach śródmieścia, trzeba się przesiadać ze 2-3 razy i za każdym razem tracić sporo czasu na przystankach. Jeśli tu faktycznie będą autobusy co 3 minuty, to zawsze jest to na plus.
        • szwejas Re: 508 - częściej 17.11.10, 11:33
          Jeżeli 508 będzie jeździł częściej to oczywiście tylko na +. Inna sprawa że stojąc na przystanku Gmina Białołęka często widać jak przejeżdżają autobusy linii E4, E8 i są puściutkie. Autobusy te nie zatrzymują się na wspomnianym przystanki, natomiast 508 czasami jest tak pełny że na Gminie nie da się do niego wsiąść. Widać ZTM lekko olewa pasażerów z Jabłonny/Legionowa - a my płacimy przecież więcej za bilet do strefy podmiejskiej, gdzie mieszkańcy Jabłonny w strefie podmiejskiej przejeżdżają np. 2-3 przystanki, a faworyzuje Białołękę. Moim zdaniem przystanki linii E4, E8 są do zmiany i są na to argumenty.
          • igor_krajnow Re: 508 - częściej 17.11.10, 20:55
            szwejas napisał:

> Inna sprawa że stojąc na przystanku Gmina Białołęka często widać jak przejeżdżają autobusy linii
            > E4, E8 i są puściutkie.

Nie wiem, o której godzinie obserwujesz, że są puste. Jest wiele kursów, w których tłok jest naprawdę duży.

Autobusy te nie zatrzymują się na wspomnianym przystank
            > i, natomiast 508 czasami jest tak pełny że na Gminie nie da się do niego wsiąść

I właśnie dlatego zwiększenie częstotliwości spowoduje, że tłok będzie mniejszy i również pasażerowie z Jabłonny i Legionowa będą mogli się zmieścić.

> . Widać ZTM lekko olewa pasażerów z Jabłonny/Legionowa - a my płacimy przecież
            > więcej za bilet do strefy podmiejskiej, gdzie mieszkańcy Jabłonny w strefie pod
            > miejskiej przejeżdżają np. 2-3 przystanki, a faworyzuje Białołękę. Moim zdaniem
            > przystanki linii E4, E8 są do zmiany i są na to argumenty.

Opłaty są większe w drugiej strefie, gdyż samorządy podwarszawskie dopłacają mniej. Rozwój komunikacji na terenie powiatu moim zdaniem zdecydowanie "pójdzie" w rozwój oferty, ale nie w przeniesienie np. Jabłonny do pierwszej strefy. To spowodowałoby lawinowy wzrost kosztów i niemożność rozwoju komunikacji. Zapewniam cię, że nikt tu nikogo nie olewa. Jeśli chodzi o Białołękę, Tarchomin i Nowodwory - tam jest o wiele większy problem z komunikacją niż w Jabłonnie.

A jeśli chodzi o mieszkańców Jabłonny - myślę, że sytuacja będzie ulegać poprawie systematycznie także i dla Was. Samorząd Legionowa mówi głośno o nowej linii bezpośrednio do metra. Dlaczego więc gmina Jabłonna nie miałaby "wejść" w ten temat. A jeśli uda mi się zostać Waszym reprezentantem w powiecie to myślę, że i również powiat mógłby się dołączyć do tego projektu.
            • szwejas Re: 508 - częściej 18.11.10, 13:44
              dzięki za odpowiedź,

parę spraw mi wyjaśniłeś: kto ile dopłaca i w związku z tym dlaczego bilety są droższe. O nowej linii bezpośrednio pod metro, natomiast w kwestii linii E4, E8 uściślam poniżej,

na przystanku Gmina Białołęka zazwyczaj stoję między 7:30 a 8:30 tak więc w godzinach szczytu i autobusy E4, E8 w tych godzinach (w kierunku centrum oczywiście) są zdecydowanie luźniejsze niż te które zatrzymują się na wspomnianym przystanku i które jada do metra. Tak więc jeżeli Tarchomin boryka się z problemami komunikacyjnymi a autobusy E4, E8 jeżdżą w godzinach szczytu z niepełną obsadą pasażerów to moim zdaniem (obserwatora, nie specjalisty) zdecydowanie należy się przyjrzeć kursowaniem tych linii,

pozdrawiam
              • igor_krajnow Re: 508 - częściej 18.11.10, 23:57
                W przypadku linii ekspresowych problem może wynikać stąd, że mają mniej przystanków więc zabierają ludzi tylko z początkowych przystanków. Nie będę się spierał, czy są luźne czy też nie, gdyż ty twierdzisz, że są a nasz nadzór twierdzi, że są pełne. Jak jeżdżę autobusem z Jabłonny czasem to wsiadam pod Pałacem i wysiadam dopiero na Żeraniu ale przyjrzę się tej sprawie. A jeśli chodzi o E-4 - można wsiadać na Ekspresowej. ztm.waw.pl/rozklad_nowy.php?c=182&l=1&q=E-4

A jak pierwszy dzień kursowania częstszej 508-ki?
                • szwejas Re: 508 - częściej 19.11.10, 09:29
                  Na obecną chwilę wygląda na to że jest lepiej z tłokiem w 508. Z tym że częstsze kursowanie tej linii rozpoczęło się w środę. Tak więc pełny obraz będę miała jak pojeżdżę przez cały tydzień (przyszły dokładniej mówiąc).

I jeszcze dodatkowe pytanie korzystając z okazji. W jaki sposób należy zgłaszać swoje uwagi/skargi na zachowanie kierowców autobusów ZTM. Większość tych panów najwidoczniej pamięta poprzedni ustrój niestety, i ich zachowanie jest moim zdaniem niedopuszczalne. Ostatnio jeden kierowca kazał mi abym się przesunął spod drzwi i jak to grzecznie robiłem to jeszcze mruczał z zza szyby coś typu: "k..r..wa nie ma gdzie stawać..." itd... Wydaje mi się że wielu pasażerów spotyka się z chamskim zachowaniem kierowców, tak więc na pewno warto wiedzieć czym można go postraszyć.
                  • igor_krajnow Re: 508 - częściej 19.11.10, 15:18
                    Chamstwo trzeba tępić!
                    Najprościej - mail (z podaniem danych osobowych) do ZTM na adres: ztm@ztm.waw.pl. Trzeba opisać sytuację (linia, godzina, numer taborowy też może być pomocny, przebieg).
    • iwus-1982 Re: 508 - częściej 17.11.10, 13:54
      A powiedzcie mi transludy itp (ogolnie PKS) jak czesto kursuja?
      Kiedys to wiem ze nadjezdzały mniej wiecej co 5 min, a teraz chyba juz tak czesto nie jezdza, cooo?
      Znacie ich akt rozkłady jazdy? Wszystkich co przejezdzaja przez przystanek PAŁAC ( w strone centrum).
      I czemu raz płaci sie 3 zł a czasem 4, 50 (trasa do centrum lub z centrum).
      Od czego to jest zalezne?
      • igor_krajnow Re: 508 - częściej 17.11.10, 20:58
        Rozkłady transludów znajdziesz tu: www.translud.pl i tu: www.transludbis.com. Ceny za przejazd zależą od przewoźnika. W Jabłonnie zatrzymują się też różne PKS-y z Ostrołęki czy z innych miast.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka