• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

ustawa "smieciowa" Dodaj do ulubionych

• 08.01.13, 01:51
    Wiele się mówi o podwyżkach związanych z wywozem śmieci /i ich unieszkodliwianiem/.
    Jest kilka sposobów na naliczanie: od powierzchni mieszkania, od ilości zużytej wody, od ilości osób zamieszkałych w danym lokalu.
    Każde rozwiązanie jest kiepskie/wg mnie/.
    Czy można "produkcję" śmieci powiązac z ilością zużytej wody?
    Czy można powiązać z liczbą zamieszkałych osób/teoretycznie tak/, jednak ktoś mieszkając sam lub we dwoje moze znacznie wiecej "produkować" śmieci niż rodzina np. 4 osobowa.
    Chyba jednak od powierzchni... może, ale jak człowiek sie zastanowi , to żadne rozwiazanie nie jest dobre.
    Co na ten temat sądzicie, drodzy Sąsiedzi?
    Pozdrawiam.
    Edytor zaawansowany
    • 08.01.13, 16:52
      ja uwazam ze od lokalu trzeba naliczac
      • 08.01.13, 21:46
        ch*j na to kłade damy rade
        • 08.01.13, 23:19
          Masz trochę racji , ale nas po kieszeni uderzą. Ja też długo się zastanawiałem czy poruszać ten wątek. Sądzę jednak , ze nie jesteśmy martwą materią i należy się z nami liczyc. Czemu nie przeprowadzono/Gmina/ krótkiej ankiety? Dawno już jest ta uchwała. Wiele gmin chce skarzyć ją do Trybunału Konstytucyjnego. A u nas cisza. Ktoś ma podją za nas decyzje. To jest chore. Żyjemy w Państwie prawa. Ja w to wierzę, ale nie wierzę , że ktoś podejmie właściwą decyzję za nas. Jesteśmy w Gminie wielką siłą i możemy sie domagać wielu rzeczy, nie roszczeniowo , ale takich jakie nam przysługuja!
          Pozdrawiam.
          • 10.01.13, 10:39
            witam, pracuje w firmie zajmującej się rozliczaniem kosztów mediów komunalnych, za 2011 r. (bo ten jest rozliczony ) na około 440 budynków w 435 było dokonane rozliczenie w oparciu o ilość osób, a w 4 lub 5 na lokal, w żadnym nie było rozliczenia od powierzchni użytkowej i odkąd "siedze" w tej branży od 2005r. nie przypominam sobie żadnej Uchwały WM zeby rozliczać wg powierzchni użytkowej danego lokalu. 98 % to wg osób - takie Uchwał najczesciej zapadaja
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.