04.10.13, 20:55
Jak ktoś postawił auta na Koszteli (na pewno od Grabsztyny 1 do skrzyżowania) na chodniku lub przy skrzyżowania ma niespodziankę za wycieraczką.....
Edytor zaawansowany
  • kaszmir121 06.10.13, 16:30
    Miała być wprowadzona strefa ruchu a co mamy zakazy postoju i parkowania .Czyżby coś ze strefą nie wypaliło czy to tak ma być? .Pytanie kieruje do inicjatorów tej akcji !!!!!!!!!!
  • cola7up 06.10.13, 17:08
    to jest tak samo jak z opłatami(czynsz itd) dużo szumu i nic do końca nie doprowadzone
  • czarny_ziutek888 06.10.13, 17:35
    Strefa ruchu jest robiona po to żeby uporządkować zasady ruchu drogowego i egzekwowanie przestrzegania ich. Ponieważ teren naszego osiedla jest terenem prywatnym trzeba było wprowadzic całe to oznakowanie żeby służby mogły karać gamoni, którzy maja wszystkie zasady i przepisy w d....
  • kamilkowski77 06.10.13, 18:41
    czyli pozostaje bez zmian, mamy tylko pięknie udekorowane osiedle znakami,"gratuluje" pomysłu, widać, że sami sobie stwarzamy problemy,
  • robb80 06.10.13, 20:19
    kamilkowski77 napisał:

> czyli pozostaje bez zmian, mamy tylko pięknie udekorowane osiedle znakami,"grat
    > uluje" pomysłu, widać, że sami sobie stwarzamy problemy,

chyba nie koniecznie. idiotom rozwalającym swoje auta kiedyś się znudzi opłacanie mandatów. myślę że te wezwania co dostają są na razie upomnieniami,ale kiedyś po jakimś czasie karami
  • don.pedrowa 06.10.13, 20:43
    Nie, poprostu przestawią auta bliżej obwodnicy smile bo tam już policaje nie dojeżdżają......
    pozdrawiam,
    don.pedrowa
  • kamilkowski77 06.10.13, 20:52
    zgadza się i na dodatek mieszkają normalni ludzie, a nie jacyś desperaci lub leczący kompleksy , którzy podniecają się tym, że doniosą na sąsiada.
  • mmmieszkaniec 07.10.13, 08:23
    Normalni ludzie to tacy, którzy potrafią zaparkować w miejscu nie utrudniającym życia innym Więc masz rację, na Rajskiej mieszkają ci nienormalni, którzy nie widzą nic złego w parkowaniu za zakręcie, bądź pozostawienie przejazdu tylko dla aut typu mikro. I pozostają głusi na wszelkie prośby.
    Bardzo więc się cieszę z tych zakazów, dla idiotów teraz będą niespodzianki i sam nie zawaham się dzwonić gdzie trzeba, jeśli spotkam takiego pacana.
    Miłego parkowania smile
  • liucas 08.10.13, 15:39
    mmmieszkaniec napisał:

> Normalni ludzie to tacy, którzy potrafią zaparkować w miejscu nie utrudniającym
    > życia innym Więc masz rację, na Rajskiej mieszkają ci nienormalni, którzy nie
    > widzą nic złego w parkowaniu za zakręcie, bądź pozostawienie przejazdu tylko dl
    > a aut typu mikro. I pozostają głusi na wszelkie prośby.
    > Bardzo więc się cieszę z tych zakazów, dla idiotów teraz będą niespodzianki i s
    > am nie zawaham się dzwonić gdzie trzeba, jeśli spotkam takiego pacana.
    > Miłego parkowania smile

I co że samochód stoi na zakręcie, z jaką predkością człowieku jedziesz że Ci przeszkadza to ? czy tam auto stojące na poboczu... Prędkość z jaką się poruszamy na osiedlu eliminuje zagrożenia, najłatwiej stwarzać problemy... ale pomysłu gdzie parkować to nikt nie ma ....
  • zasik 08.10.13, 16:16
    To już widać kto stawia samochód na zakrętach big_grinDDD. najlepiej zostawić samochód na środku ulicy, a co tam, niech się inni gimnastykują jak przejechać, najważniejsze że królewicz ma gdzie auto zostawić.

Jest parking obok osiedla za niewygórowaną kwotę, ale po co wydać 70 zł skoro można samochód zostawić na zakręcie !
  • yossarianek 08.10.13, 20:26
    liucas napisał(a):
    > I co że samochód stoi na zakręcie

Jeśli będzie pożar u kogoś w mieszkaniu, to módl się, żeby akurat Twój samochód nie stał wtedy na zakręcie. Widziałem kiedyś straż pożarną i jej ciężki wózek w akcji z blokującą przejazd osobówką. Zwycięzca może być tylko jeden.
  • liucas 08.10.13, 22:44
    Ale teraz to nie mozna nawet zaparkowac wzdłuż ulicy obok bloku co nikomu nie przeszkadzało, wogole juz nie ma gdzie parkować, a dzieki znakom drogowym budżet policji rośnie bo jeżdżą tylko i wlepiają mandaty.. gratuluje pomysłowości osobom które zainicjowały taki pomysł ... brak słów tyle lat było wszystko ok nagle teraz stwarza to zagrożenie..
  • tanie_wino 08.10.13, 23:37
    "pieniądze z mandatów zasilą budżet policji" - a to ciekawa teza. Synu, jak by z jednego mandatu na policję poszło choć 1 (jeden) zloty to policmajstry porszakami by się wściekali a nie jakimiś fiacikami w najtańszej opcji czy kijankami. Ale mnie rozbawił.
    --
    www.silownia-legionowo.pl
  • liucas 09.10.13, 10:49
    Źle to ująłem bo wkurzony byłem ale czy to budżet państwa czy miasta/gminy ze straży miejskiej, to jest nie istotne, chodzi o sam fakt że nie ma gdzie parkować a gdzie idą pieniądze to nie istotne fakt jest taki że idą z kieszeni mieszkańców ...
    Jak Cię tak człowieku tak wszytko bawi to zaparkuj na osiedlu samochód po godz. ok 20 i życzę miłej zabawy w szukanie miejsca
  • rajski_mieszkaniec 09.10.13, 10:58
    Można kupić miejsce postojowe, niektórzy wynajmują. Jest też parking przy osiedlu na prywatnej posesji, niebawem będzie dostępny parking przy komisariacie. Łatwiej ponarzekać i zwalać winę na innych niż szukać rozwiązań. Mieszkańcy zdecydowali, że są na "tak" za strefą ruchu. A teraz cwaniacy, którzy parkowali gdzie popadnie już nie są tacy pyskaci i rzucają tak odważnie słów np. "że kobieta ma taki mały samochód, a nie umie wyjechać z garażu, bo ja postawiłem w niedozwolonym miejscu uniemożliwiającym innym swobodny wyjazd."
  • liucas 09.10.13, 11:02
    Było wiele miejsc które nie przeszkadzały w ruchu pojazdów, wyjazdu z garaży itp. po 2 nie interesuje mnie bieganie przez całe osiedle do parkingu poza terenem osiedla... A cwaniacy którzy mają miejsce po prostu lubią utrudniać życie innym...
    No cóż nie każdy miał łatwe dzieciństwo to teraz trzeba robić na złość innym..
  • donpedr 09.10.13, 12:26
    Z tym zakazem parkowania wzdłuż chodników to faktycznie przesada, ale ktoś ten projekt strefy ruchu przecież zrobił (zarząd?). W związku z tym, może da się wprowadzić modyfikację polegającą na wytyczeniu dodatkowych miejsc parkingowych w miejscach nieuciążliwych (np. parkowanie wzdłuż chodnika jednym kołem na ulicy)?

Pozdrawiam,
    Krzysztof
  • spomet 09.10.13, 12:31
    nie rozumiem dlaczego z automatu jakiś laik wprowadził po całośc zakaz parkowania w uliczkach, no przecioeż są miejsca gdzie bez problemów mozna parkować w uliczkach(zresztą tak jest cały czas) nikomu nie przeszkadzając, a przybyło by kilka miejsc.
  • liucas 09.10.13, 13:40
    Właśnie o to chodzi że są miejsca w których nikomu zaparkowane auta nie przeszkadzały, nie mówię o zakrętach czy ciasnych przejazdach. bo to akurat było kilka miejsc ale teraz nie ma nawet tych wzdłuż chodnika
  • kostik 11.10.13, 13:58
    Dla mnie takie rozwiązanie nie jest do przyjęcia bo przez parkujących wzdłuż drogi nie mogłem zaparkować na własnym miejscu postojowym, a mam trochę większe auto. Może jakieś inne rozwiązanie?
  • sidlar 06.10.13, 22:49
    jedyny,rozsądnie myślacy w tym towarzystwie

czarny_ziutek888 napisał:

> Strefa ruchu jest robiona po to żeby uporządkować zasady ruchu drogowego i egze
    > kwowanie przestrzegania ich. Ponieważ teren naszego osiedla jest terenem prywat
    > nym trzeba było wprowadzic całe to oznakowanie żeby służby mogły karać gamoni,
    > którzy maja wszystkie zasady i przepisy w d....
  • rayala 09.11.13, 19:08
    czarny_ziutek888 napisał:

> Strefa ruchu jest robiona po to żeby uporządkować zasady ruchu drogowego i egze
    > kwowanie przestrzegania ich. Ponieważ teren naszego osiedla jest terenem prywat
    > nym trzeba było wprowadzic całe to oznakowanie żeby służby mogły karać gamoni,
    > którzy maja wszystkie zasady i przepisy w d....

Szanowny Panie o nieprzestrzeganiu jakich zasad ruchu drogowego Pan pisze ? Wydaje mi się, że właśnie dopiero po wprowadzeniu organizacji ruchu możemy mówić o nieprzestrzeganiu przepisów. Myślę, że ta cała organizacja ruchu z czasem przyniesie więcej szkód niż korzyści. Nie wiem czy Pan coś na tym zyskał, ale z pewnością zyskała Mennica no i policja.

R.
  • cola7up 09.10.13, 19:40
    widze ze niektórzy dopiero jak policja zadzialala to zaczeli sie uaktywniac podejrzewam ze mandaty dostali,a gdzie byliscie jak bylo glosowanie !!! ja jestem za tym aby zrobic ulice jednokierunkowe z mozliwoscia parkowania rozsadnego jak juz mamy ta strefe.a odnosnie projektu organizacji ruchu to gdzie sie podzialy znaki z holowaniem??? co sie stalo ze na projekcie byly a w rzeczywistosci ich nie ma ??? i jeszcze jedno ile na naszym osiedlu do tej pory bylo wypadkow ? wie ktos...
  • adam.adam.70 09.10.13, 20:57
    Ktoś wcześniej, w innym wątku napisał, że niestety były wypadki, z udziałem dzieci.
    Ja niestety, sam doświadczyłem takiej sytuacji, ze przed przejściem dla pieszych stał samochód dostawczy. Dziecko wpadło prosto przed mój samochód. Jechałem wolno. Zahamowałem. Nic sie nie stało, ale... . Nie chce pisać więcej , bo to wydarzenie było dla mnie wielkim przezyciem!
    Pewnie wielu z nas doświadczyło takich sytuacji, ale naprawdę wazne jest zdrowie i zycie! Warto o to zadbać!
    Ktoś wcześniej napisał, że warto by chodniki były zajete jednym kołem /chyba donpedr-mądry facet/. Niestety/może stety wink/, prawo mówi,że musi być zachowane przejście 1,2m. Nie ma takich chodników u nas.
    Jest tyle wątków....
    Sądzę, ze wszystkich sie nie zadowoli. Niestety. Wiele osób płaci za swoje miejsca parkingowe, garaże. Wiele osób nie chce płacić. Cóż, takie jest życie. Korzystamy z przywilejów, które sami nabywamy.
    Zarząd- nie jest zły. Wiele zrobił dobrego. Może warto byśmy sami podpowiadali rozsądne rozwiązania?
    I na koniec...Chcę, by na naszym WIELKIM osiedlu panował porządek, obowiązywało prawo!
    I jeszcze jedno: ja nikogo nie blokuję, nie zastawiam, jeżdżę ostrożnie na naszym osiedlu, szanuję swoich sąsiadów, nie donoszę na źle zaparkowanych.
    P.S.
    Długo się zastanawiałem, czy zabrać głos. Teraz chyba nadszedł ten czas, ale nie wiem czy sie na stałe nie wyrejestruję, jak wielu innych moich sąsiadów.
    Pozdrawiam
  • liucas 10.10.13, 10:44
    Co do niebezpiecznych sytuacji , wypadków to uważam że puste ulice i swobodny przejazd spowoduje że samochody będą jeździć szybciej co nie wyeliminuje niebezpiecznych zdarzeń. Znaki zakazu zostały postawione bezmyślnie nawet tam gdzie samochody w żaden sposób nie przeszkadzały, tylko co zrobić żeby zmienić tą sytuację i zwiększyć liczbę miejsc parkingowych bo widzę że bardzo "ambitne" osoby chcą nawet kosztem miejsc dla mieszkańców zapewnić je swoim gościom ...
  • rajski_mieszkaniec 10.10.13, 10:53
    Gdzie są te miejsca na osiedlu, które to nie przeszkadzają innym uczestnikom ruchu? Gdzie one konkretnie na osiedlu się znajdują? Parkowanie na chodniku? Tak, żeby matka z wózkiem przeciskała się, bo innemu sąsiadowi nie chce się przejść 5 minut, żeby zaparkować na miejscu wynajętym. Trochę ruchu nie zaszkodzi i wtedy mniej problemów w głowie się rodzi smile
  • liucas 10.10.13, 11:43
    Np. wewnętrzna uliczka obok bloku Jonatan 2 tam wzdłuż placu zabaw nikomu nie przeszkadzały a chodniki i tak u nas nie mają kontnynuacji od klatek tylko się kończą po paru metrach i ludzie chodzą uliczkami ...
  • donpedr 10.10.13, 12:01
    liucas napisał(a):
    > Np. wewnętrzna uliczka obok bloku Jonatan 2 tam wzdłuż placu zabaw nikomu nie
    > przeszkadzały a chodniki i tak u nas nie mają kontnynuacji od klatek tylko się
    > kończą po paru metrach i ludzie chodzą uliczkami ...

Przypominam, że po wprowadzeniu strefy ruchu w zasadzie już nie wolno chodzić uliczkami.

Pozdrawiam,
    Krzysztof
  • donpedr 10.10.13, 12:00
    liucas napisał(a):
    > Co do niebezpiecznych sytuacji , wypadków to uważam że puste ulice i swobodny p
    > rzejazd spowoduje że samochody będą jeździć szybciej co nie wyeliminuje niebezp
    > iecznych zdarzeń.

Z tym się nie zgodzę, sam miałem dwie sytuacje podbramkowe nie związane z prędkością, za to obie spowodowane blaszakami, które zaparkowane na skrzyżowaniach zasłaniały zupełnie widoczność.

Pozdrawiam,
    Krzysztof
  • liucas 10.10.13, 12:24
    donpedr napisał:

> liucas napisał(a):
    > > Co do niebezpiecznych sytuacji , wypadków to uważam że puste ulice i swob
    > odny p
    > > rzejazd spowoduje że samochody będą jeździć szybciej co nie wyeliminuje n
    > iebezp
    > > iecznych zdarzeń.
    >
    > Z tym się nie zgodzę, sam miałem dwie sytuacje podbramkowe nie związane z prędk
    > ością, za to obie spowodowane blaszakami, które zaparkowane na skrzyżowaniach z
    > asłaniały zupełnie widoczność.
    >
    > Pozdrawiam,
    > Krzysztof

Ok, ale tak samo dziecko może wyskoczyć zza samochodu zaparkowanego w strefie parkowanie czy zza klatki itp. po prostu trzeba uważać i tyle,
    A co do zakazu chodzenia uliczkami to co teraz piesi może mają zacząć fruwać ?
    Rozbawia mnie twoje poczucie humoru ale zejdźmy na ziemię..
  • donpedr 10.10.13, 13:05
    liucas napisał(a): (...)

A gdzie ja pisałem o dziecku? Kolizje z innymi samochodami bym miał, a nie z dziećmi.

Poczucie humoru? Piszę, jaki w chwili obecnej mamy stan prawny, tu, na ziemi, w Jabłonnie, na Rajskiej i warto być tego świadomym. A, że nie przystaje do rzeczywistości? To pytanie bardziej do zarządu, czemu klepnął taką, a nie inną organizację ruchu. Zdajesz się prawa nie dostrzegać, ale jego nieznajomość nie chroni przed konsekwencjami, w razie czego.

Pozdrawiam,
    Krzysztof
  • kamilkowski77 10.10.13, 12:25
    bardzo bym prosił o wskazanie którymi chodnikami po osiedlu mam chodzić ????
  • kudlata098 10.10.13, 12:49
    Jako matka małego dziecka posiadajacego wózek i spacerujaca po RJ,uwiezcie mi na naszym całym osiedlu nie ma możliwości spacerowanie tylko i wyłącznie chodnikami.Juz nie chodzi mi o to,ze samochody je zajmują tylko o to,ze ich poprostu nie ma np klatki schodowe które są od razu na ulice nie posiadaja chodnika. Moim zdaniem Zle zaprojektowane osiedle do strefy ruchu.Jestem osoba której akurat nie przeszkadzają pracujące samochody gdzie popadnie, mimo tego ze Pani od Polo zastawia codziennie mojego męża i ten musi się łamać na 15 razy,ale jednak daje radę wyjechać i mimo strefy nie dzwonimy na nią na policję.Tak nieszczęsny los mieszkania w blokachuncertain
  • liucas 10.10.13, 13:04
    Przez tyle lat każdy potrafił parkować chodzić osiedlem ludzie mieli miejsca do parkowania i było wszystko ok, nagle ktoś kto chyba nie ma nic do roboty albo jest na tyle głupi wpadł na "doskonały pomysł" strefy ruchu. Trzeba sobie dawać radę w życiu a nie wymyślać debilne pomysły które utrudniają innym życie... Szczególnie siedząc w oknie i dzwoniąc na policję albo wsadzając karki za wycieraczkę pojazdu
  • robb80 10.10.13, 14:02
    liucas napisał(a):

> Przez tyle lat każdy potrafił parkować chodzić osiedlem ludzie mieli miejsca do
    > parkowania i było wszystko ok, nagle ktoś kto chyba nie ma nic do roboty albo
    > jest na tyle głupi wpadł na "doskonały pomysł" strefy ruchu. Trzeba sobie dawać
    > radę w życiu a nie wymyślać debilne pomysły które utrudniają innym życie... Sz
    > czególnie siedząc w oknie i dzwoniąc na policję albo wsadzając karki za wyciera
    > czkę pojazdu

ok było jak karetka nie mogła wjechać pod blok bo debile parkowały przy wjeździe na dziedziniec? a może ok jest że jakaś ciota stawia wrak na chodniku nie robiąc przejścia dlapieszych, już nie wspominając o osobach z wózkami (czerwone auto wczoraj przy białych blokach na wprost parking prywatnego)?
    wiem że tobie lepiej by się żyło w piepszniku, ale to że ty lubisz mieć pierdol...ik wokół siebie to nie znaczy że tak musi być wszędzie. byłem za wprowadzeniem strefy. nie dzwoniłem nigdzie, wolę osobiście zwrócić uwagę jak ktoś idiotycznie zaparkuje
  • liucas 10.10.13, 15:56
    > ok było jak karetka nie mogła wjechać pod blok bo debile parkowały przy wjeździ
    > e na dziedziniec? a może ok jest że jakaś ciota stawia wrak na chodniku nie rob
    > iąc przejścia dlapieszych, już nie wspominając o osobach z wózkami (czerwone au
    > to wczoraj przy białych blokach na wprost parking prywatnego)?
    > wiem że tobie lepiej by się żyło w piepszniku, ale to że ty lubisz mieć pierdol
    > ...ik wokół siebie to nie znaczy że tak musi być wszędzie. byłem za wprowadzeni
    > em strefy. nie dzwoniłem nigdzie, wolę osobiście zwrócić uwagę jak ktoś idiotyc
    > znie zaparkuje

TO można ograniczyć zakaz do tych miejsc gdzie parkowanie stwarza problem, człowieku gdzie Ty masz chodniki na naszym osiedlu, nie rozsmieszaj mnie, kawalek chodnika od klatki i koniec wiec nikt nie blokuje ciągu chodnika że nie można isc nim dalej. widzisz Ty potrafisz zwrócic uwagę ale jak widać cioty dzwonią albo wsadzaja jakies kartki za wycieraczkę...
  • rajska_zyta 10.10.13, 16:23
    liucas
    sam jesteś kmiotkiem i ciotą bez jaj, jak ci się nie podoba i twoim zwolennikom to nikt ciebie i twoich pocitków, gnojku nie przykuł do ogrodzenia tego osiedla.
    Spadaj gnoju lub zacznij przestrzegać prawa, a na przyszłość nikogo nie obrażaj, bo ktoś też może tobie fajtłapo nawtykać.
    Podaję telefon na komisariat i zachęcam do dzwonienia aby wyplenić prostaków i buraków z naszego osiedla.
    05-110 Jabłonna, ul. Modlińska 130
    tel.: ( 022) 774-43-44
    Oficer dyżurny
    tel.: (022) 766-12-55
    tel.: (022) 604-82-3

• rajskimieszkaniec 10.10.13, 18:28
    Szkoda że nie ma przycisku lubię to smile
  • liucas 10.10.13, 19:42
    rajska_zyta widzisz jak Cie to ruszyło widac wziałeś sobie to do siebie - ciota, bo dzwonisz i zgłaszasz takie pierdoły bo ci sie chyba nudzi i ze słowami to uważaj bo proste to jest twoje myslenie typu - mam miejsce to reszta która nie ma niech się martwi... a wyzwiska zostaw dla siebie bo sie zachowujesz jak typowa ciota - cwaniak w necie pizda w świecie.
    Żal mi ludzi którym przeszkadza wszystko mieszkałem w róznych miejscach i nigdzie nie było tyle zrytych łbów co tu co z błachej sprawy robią problem bo przeszkadza im ze ktos zaparkuje przy poboczu tam gdzie to nie przeszkadza nikomu i nie mówie o skrzyzowaniach czy przejazdach itp.
  • robb80 10.10.13, 19:21

>
    > TO można ograniczyć zakaz do tych miejsc gdzie parkowanie stwarza problem, czło
    > wieku gdzie Ty masz chodniki na naszym osiedlu, nie rozsmieszaj mnie, kawalek c
    > hodnika od klatki i koniec wiec nikt nie blokuje ciągu chodnika że nie można is
    > c nim dalej. widzisz Ty potrafisz zwrócic uwagę ale jak widać cioty dzwonią alb
    > o wsadzaja jakies kartki za wycieraczkę...

o chodnik wzdłuż złotej renety mi chodzi
  • rajskimieszkaniec 10.10.13, 18:27
    Samochód to nie tylko paliwo i ubezpieczenie, to również inne koszty takie jak miedzy innymi parkowanie. Spójrzmy na sytuację ze strony mennicy która rokrocznie musiała płacić podatek za grunt z którego nie krzystała. Obecna sytuacja jest zdrowa. Kupiłem drugi samochód to nie stawiam go gdzie popadnie a wynajuje miejsce parkingowe, garaż cokolwiek co pozwoli na zdogne z prawem parkowanie.
    No chyba, że ktoś woli na krzywy ryj - typowe polactwo się odzywa i w takich przypadkach nie mam skrupułów ze zgłoszeniem wykrocznenia tam gdzie trzeba.
  • kempes72 10.10.13, 19:47
    Do rajskimieszkaniec

Ty ubeku pier...ony.
    Jak tu żyć na takim osiedlu gdy wkoło tyle jady i same konfitury.
    Ceny naszych mieszkań na pewno wzrosną po takiej reklamie naszego osiedla.
  • liucas 10.10.13, 19:54
    kempes72 napisał:

> Do rajskimieszkaniec
    >
    > Ty ubeku pier...ony.
    > Jak tu żyć na takim osiedlu gdy wkoło tyle jady i same konfitury.
    > Ceny naszych mieszkań na pewno wzrosną po takiej reklamie naszego osiedla.

kempes72 Masz rację niestety mamy na tym osiedlu takie frajerstwo któremu nic nie przetłumaczysz uncertain tylko potrafia psuc nerwy innym i robic na złość
  • rajskimieszkaniec 10.10.13, 18:22
    Myślenie godne Kalego smile parkowanie na skrzyżowaniach i drogach ppoż faktycznie nikomu nie przeszkadza. Tak samo jak parkowanie przed po drugiej stronie wogóle nie przeszkadza w parkowaniu - żal.pl
  • liucas 10.10.13, 19:46
    A kto powiedzial że nie przeszkadza parkowanie na skrzyzowaniach i drogach ppoż ?
    Czytanie ze zrozumieniem godne kalego... a żal.pl to masz na drugie imię kolego...
  • adam.adam27 10.10.13, 23:48
    rajskimieszkaniec napisał:

> Myślenie godne Kalego smile parkowanie na skrzyżowaniach i drogach ppoż faktycznie
    > nikomu nie przeszkadza. Tak samo jak parkowanie przed po drugiej stronie wogól
    > e nie przeszkadza w parkowaniu - żal.pl
    Masz rację. Nic dodać, nic ująć.
  • iwus-1982 11.10.13, 18:57
    Ja bym tylko chciała podziękować, że 1% wziął pod uwagę matki/ ojców z wózkami.

Zdaję sobie sprawę, ze problem z parkowaniem jest i kazdy szuka dogodnego dla siebie rozwiązania i naprawdę w pełni to rozumiem, ale są sytuacje kiedy mam dość przeciskania się z wózkiem.

Pozdrawiam, Iwona
  • adam.adam27 11.10.13, 23:03
    Witam p.Iwono!
    smile
    Właśnie, niefrasoblowość / źle parkujących/ naszych sąsiadów niektórych doprowadziła do przekonania, że głosowaliśmy za strefą ruchu. Chodniki są, ale nie w ciągach komunikacyjnych, ale są! Pod Kauflandem też jest strefa Ruchu! A NIE MA CHODNIKÓW! Czy ktoś z nas protestował? Czy dozwolone jest parkowanie wzdłuż dojazdowych alejek do wyznaczonych miejsc postoju na czas zakupów? Tez nie! Dajmy sobie spokój już z tą strefa ruchu ! U nas nie jest tak źle!
    Pozdrawiam smile
  • zbyszek_rajski 13.10.13, 08:22
    Iwus słusznie zauważyła, że niewielu bierze pod uwagę matki/ ojców z wózkami, jak również do nie wielu trafia to że żyjemy w państwie prawa, a jedynie uprawia poletko z wyzwiskami. Choć nie dziwię się frustracji Zyty, ponieważ na widok takiej sztuki jaką uprawia liukas i jemu podobni trudno zachować kulturę. Nie mniej Zyto nie dawaj się ponosić emocjom ponieważ wyzywanie innych tak samo świadczy o Tobie niezbyt dobrze, a przecież nie jesteś taka jak wspomniany liukas - prawda ?.
    "bonum ex malo non fit - dobro nie rodzi się ze zła"
    "ab alio exspectes, alteri quod feceris - co zrobisz drugiemu, oczekuj od niego"
    Pozdrawiam wszystkich i proszę aby nie wyzywać się bo nie świadczy to o nas dobrze.
    Zbyszek
  • water_bong 14.10.13, 08:38
    Dlaczego nikt jeszcze nie napisał, że wkurza go strefa ruchu, bo najzwyczajniej w świecie CHCIAŁBY PARKOWAĆ ZA DARMO? wink

.... Otóż nie będzie za darmo... wink

Pzdr.
  • liucas 14.10.13, 11:11
    zbyszek_rajski filozofie, jak byś nie wiedział to mnie ktoś zaczął pierwszy wyzywać i mi ubliżać, a ja nie będę tego tolerował, taki już mam charakter ze jak ktos mi wejdzie na odcisk to nie odpuszczę w miarę sukcesywnie dowiem się kto to taki i skutecznie mu uprzykrzę życie, bo każdy taki cwany na forum albo wrzucając kartki za wycieraczkę a nikt nie podjedzie nie pogada nie powie o co chodzi ...dno..
  • gobblerpl 14.10.13, 17:16
    Podsumowując: Ludzie z którymi jest coś nie tak postanowili utrudnić życie innym. Nie ma co im się dziwić po prostu widocznie odczuwają przyjemność gdy na ich osiedlu co chwile jest policja. Ale to jeszcze nic. Stan ekstazy jest w momencie gdy sąsiad z klatki dostanie mandat. Wtedy jest "JEEEST NARESZCIE". Bo innych ludzi trzeba nie lubić? Trzeba, prawda?
  • kamilkowski77 14.10.13, 19:56
    widzę, że niektórzy mają problemy w domu, nudzi im się, kobiet nie mają albo im nie dają lub raz na miesiąc, nie mają się na czym wyżyć i wylewają te swoje żale na sąsiadów, nic tylko współczuć.
  • liucas 15.10.13, 13:44
    Żale to mają Ci którym przeszkadza że ktoś ma gdzie zaparkować i mnie wykupił miejsca ... żal im dupę ściska
  • mieszkaniesadowa 15.10.13, 19:06
    Poczytałem tak sobie te posty i wpadłem na pomysł abyśmy zrezygnowali z ochrony (otwieraczy bramy) na osiedlu. po co płacić jakieś zewnętrznej firmie skoro tak często policja jest u nas. Przypuszczam że w najbliższym czasie zatrudnią dodatkowe osoby aby tylko pilnowały naszego osiedla (nawet nie muszą mieć radiowozu - wystarczą odpowiednie buty). A tak poza tym. Z tego co się orientuję to nie mieszkańcy zdecydowali o wprowadzeniu strefy tylko mennica która zagłosowała za dużą część mieszkańców mając w tym swój interes, a jeżeli zarząd byłby fair to nie pytałby się mennicy tylko mieszkańców którzy na tym osiedlu mieszkają. Znaleźli furtkę z której skorzystali mając gdzieś opinie ogółu. Ważne że mennica zrobiła interes i tylko to się liczy.
  • donpedr 15.10.13, 21:21
    mieszkaniesadowa napisał: (...)A tak poza tym. Z tego co się orientuję to nie
    > mieszkańcy zdecydowali o wprowadzeniu strefy tylko mennica która zagłosowała z
    > a dużą część mieszkańców mając w tym swój interes, a jeżeli zarząd byłby fair t(...)

Idąc dalej tym tropem należy poczekać do końca wykupu miejsc parkingowych i zrobić kolejne ogłoszenie uchyleniu strefy ruchu. Tym razem mennica nie będzie miała nic do gadania, więc wynik głosowania będzie w 100% reprezentatywny.

Pozdrawiam,
    Krzysztof
  • liucas 15.10.13, 21:24
    W końcu ktoś z sensem gada, to prawda że wprowadzenie strefy ruchu miało na celu nakręcić sprzedaż miejsc parkingowych no i się udało
  • adam.adam27 15.10.13, 21:38
    Witam!
    Strefa Ruchu jest. Nie sądzę , by ktoś wzywał po złości odpowiednie słuzby , by ukarały niesfornego kierowcę parkującego tam gdzie absolutnie nie wolno!/nie pisze gdzie bo wystarczy poczytac powyższe wpisy/.
    Mam nadzieję, że tolerancja dotycząca parkowania nie będzie nadużywana .
    Zakończmy na razie ten temat, Strefy Ruchu, który pojawia sie w róznych wątkach. Poczekajmy te parę miesiecy . Zobaczymy , jak będzie. Teraz wygląda na to, że już jest lepiej smile
    Pozdrawiam czytających smile
    P.S.
    Zarząd, info dla mniej zorientowanych, nie uczestniczył i nie uczestniczy w sprzedaży miejsc parkingowych! Właścicielem jest Mennica. To tak, jak Ty czy ja sprzedają swoją własność. Nie pytamy się Zarządu o pozwolenie.
  • zbyszek_rajski 18.10.13, 13:27
    Ja walczyłem o wdrożenie strefy ruchu na naszym osiedlu i jestem zadowolony, że takowa powstała. Brawo dla zarządu - wywiązali się z obietnicy.
    Osobiście posiadam dwa samochody i jedno stanowisko parkingowe, które zakupiłem wraz z mieszkaniem. Ale żeby nie być niezgodnym z prawem jestem jednym z pierwszych klientów parkingu prywatnego przy naszym osiedlu, gdzie stawiam drugi swój samochód. Ktoś dobrze zauważył, że samochód to nie tylko paliwo i ubezpieczenie są też inne koszty, np parking.
    Ci którzy uważają się za pokrzywdzonych bo nie mają gdzie zaparkować, zamiast marnować czas na biadolenie, może powalczyli by o dodatkowe miejsca do parkowania na naszym osiedlu !!!.
    Jeśli znajdą się chętne i sensowne osoby do współpracy, to pomogę.
    Zapraszam i pozdrawiam.
    Zbyszek
  • liucas 15.10.13, 19:08
    No to przykra wiadomość dla kogoś kto nie miał gdzie postawić auta i musiał je tam zostawić..
  • parkuje_gdzie_sie_da 15.10.13, 19:41
    Ciekawe czy ktoś zastanawiał się gdzie będziemy stawiać auta w zimę jak śniegu wszędzie nawali !!! Na osiedlu jest poprostu za mało wyznaczonych miejsc parkingowych... A teraz jeszcze co drugi wykupi sobie po 4 miejsca HAhahaaaa SPOOOKO big_grin
  • yossarianek 15.10.13, 20:47
    parkuje_gdzie_sie_da napisał(a):
    > Ciekawe czy ktoś zastanawiał się gdzie będziemy stawiać auta w zimę jak śniegu wszędzie nawali

Może na własnych miejscach parkingowych, po ich uprzednim odśnieżeniu?

> A teraz jeszcze co drugi wykupi sobie po 4 miejsca HAhahaaaa

Mennica sprzedaje po 1 miejscu na 1 mieszkanie, więc nie narzekaj, tylko leć i kupuj. Będziesz miał co odśnieżać zimą.
  • liucas 15.10.13, 20:48
    A jeśli ktoś wynajmuje mieszkanie ? po 2 to i tak nie starczy tych miejsc dla każdego
  • yossarianek 16.10.13, 21:40
    liucas napisał(a):
    > A jeśli ktoś wynajmuje mieszkanie ?

A jeśli ktoś wynajmuje mieszkanie, to niech namawia właściciela do zakupu miejsca.
    Lub niech wynajmie mieszkanie od kogoś, kto o tym pomyślał.
  • liucas 17.10.13, 13:41
    yossarianek napisał:

> A jeśli ktoś wynajmuje mieszkanie, to niech namawia właściciela do zakupu miejs
    > ca.
    > Lub niech wynajmie mieszkanie od kogoś, kto o tym pomyślał.

No niestety nie każdy ma takiego farta póki co muszę męczyć...
    Jak bym miał kupować mieszkanie kupiłbym już z miejscem parkingowym
  • donpedr 15.10.13, 21:22
    liucas napisał(a):
    > No to przykra wiadomość dla kogoś kto nie miał gdzie postawić auta i musiał je
    > tam zostawić..

Cytuj tego, komu odpisujesz, bo się to wszystko nieco nieczytelne robi.

Pozdrawiam,
    Krzysztof
  • adam.adam27 19.11.13, 20:23
    Niestety i ja też mam problemy ze zrozumieniem , komu odpisujesz, jak Donpedr. Warto odpisać z cyt.
    Oki?
  • kamar_13 12.12.13, 10:29
    Witam,jak kupowaliśmy mieszkanie to z miejscem parkingowym,ale przy podpisywaniu umowy notarialnej okazało się ze owego miejsca nie ma-bo gmina zabrała...smilemennica miała to załatwić...ale cisza do tej pory.Sprzedawali miejsca przy Jonatanie,ale my nie mogliśmy zakupić -bo właściciele mają pierwszeństwo.Przepraszam bardzo to gdzie mam stawiać samochód ????.. Jeśli sąsiedzi dookoła mają po dwa/trzy samochody na rodzinę.Ja uważam że trzeba być człowiekiem,i być normalnym.Komu przeszkadza jeśli ktoś zaparkuje na zakręcie...!Nie mam zamiaru płacić żadnych mandatów.
  • liucas 12.12.13, 10:53
    kamar_13 napisała:

> Witam,jak kupowaliśmy mieszkanie to z miejscem parkingowym,ale przy podpisywani
    > u umowy notarialnej okazało się ze owego miejsca nie ma-bo gmina zabrała...smileme
    > nnica miała to załatwić...ale cisza do tej pory.Sprzedawali miejsca przy Jonata
    > nie,ale my nie mogliśmy zakupić -bo właściciele mają pierwszeństwo.Przepraszam
    > bardzo to gdzie mam stawiać samochód ????.. Jeśli sąsiedzi dookoła mają po dwa/
    > trzy samochody na rodzinę.Ja uważam że trzeba być człowiekiem,i być normalnym.
    > Komu przeszkadza jeśli ktoś zaparkuje na zakręcie...!Nie mam zamiaru płacić żad
    > nych mandatów.

POdobno miejsca miały być przynależna do każdego mieszkania nagle mennica zaczeła je sprzedawać... Jak by nikt nie wykupił to by nie było problemu tak jak dotychczas było
    Co do mandatów to oznakowanie jest wykonane niepoprawnie więc można sie odwołać w niektórych przypadkach
  • rajskimieszkaniec 12.12.13, 11:09
    Mi przeszkadza bo:
    - utrudnia to wjazd na moje miejsce
    - ogranicza to widoczność na skrzyżowaniu

Doda jedynie, że mam dwa auta i jedno własne miejsce parkingowe, ale o dziwo potrafiłem znaleźć miejsce na którym mogę parkować drugi samochód. Fakt trzeba za nie płacić, ale cóż obecnie nic nie ma za darmo.
  • kamar_13 12.12.13, 11:36
    szczególnie o godzinie 19-tej,z dzieckiem na ręku. ...brak słów
  • fotoszymi 12.12.13, 23:57
    kamar_13 napisała:

> szczególnie o godzinie 19-tej,z dzieckiem na ręku. ...brak słów

czytaj ze zrozumieniem - drugie auto jest na parkingu płatnym i nie ma tu znaczenia dziecko na ręku.

--
    Szymuś
  • liucas 12.12.13, 12:51
    rajskimieszkaniec napisał:

> Mi przeszkadza bo:
    > - utrudnia to wjazd na moje miejsce
    > - ogranicza to widoczność na skrzyżowaniu
    >
    > Doda jedynie, że mam dwa auta i jedno własne miejsce parkingowe, ale o dziwo po
    > trafiłem znaleźć miejsce na którym mogę parkować drugi samochód. Fakt trzeba za
    > nie płacić, ale cóż obecnie nic nie ma za darmo.

Jest za darmo tak jak było trzeba tylko umieć sobie radzić... Jakoś dotychczas każdy potrafił jeździć, chyba że z kogoś taki kierowca że potzrebna mu całkowicie pusta ulica żeby potrafił jechać...
  • fotoszymi 13.12.13, 00:07
    tak sobie czytam i nie bardzo rozumiem co masz na celu obrażając kogoś wręcz sugerując, że ktoś nie umie jeździć. Nawet jeśli ktoś się uczy, nawet jeśli komuś słabo wychodzi po wielu latach czy to oznacza, że swoim postępowaniem (parkowanie auta) masz mu zatruwać życie.

Piszesz, że jakoś dotychczas wszyscy jeździli - owszem wszyscy jeździli i narzekali. Mi również się to nie podobało. Slalom wieczorem, slalom rano, z prawej strony widać NIC, tylko czekać na dzwona, potrącenie itp. itd - nawet przy 10 na godzinę.

Nie wiem o co walczysz i co chcesz uzyskać ale nie podoba mi się ten ton, zresztą nie tylko u Ciebie.
    Nie ma co rozpaczać, trzeba pomyśleć jak zorganizować sobie miejsce. Kupić, wynająć, zająć na bezpłatnym parkingu przy policji. Da się to zrobić, trzeba chcieć.

Miłego wieczorku smile

liucas napisał(a):

> rajskimieszkaniec napisał:
    >
    > > Mi przeszkadza bo:
    > > - utrudnia to wjazd na moje miejsce
    > > - ogranicza to widoczność na skrzyżowaniu
    > >
    > > Doda jedynie, że mam dwa auta i jedno własne miejsce parkingowe, ale o dz
    > iwo po
    > > trafiłem znaleźć miejsce na którym mogę parkować drugi samochód. Fakt trz
    > eba za
    > > nie płacić, ale cóż obecnie nic nie ma za darmo.
    >
    > Jest za darmo tak jak było trzeba tylko umieć sobie radzić... Jakoś dotychczas
    > każdy potrafił jeździć, chyba że z kogoś taki kierowca że potzrebna mu całkowic
    > ie pusta ulica żeby potrafił jechać...

--
    Szymuś
  • dussin 24.12.13, 10:21
    Nie wiem już czy nie którzy będą dalej liczyć "na drapane" i pakować nadal będą swoje samochody w nie wyznaczonych miejscach (łukach, wysepkach, skrzyżowaniach, itp), bo szkoda im wynająć za 70 zł miejsce na parkingu, garaż za 200 zł, czy kupić miejsce za 4500 zł, a na bogato to za ok. 40 tys garaż ale raczej skłonni nie są do wydania). Z mojej strony od ekranów notorycznie nie ma jak przejechać do garażu regularnie są delikewenci - Viano, CRV II, Vel Satis, Passat B5 może warto innym nie utrudniać a zaopatrzyć się w miejsce?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka