Dodaj do ulubionych

Uchwały Zarządu

25.11.16, 07:10
Dostaliście uchwały? Uchwała nr 2 jest ciekawaa to podwyżka za ochronę, nie chce mi się wierzyć że 54,35% głosowało za podwyżką???
A tak wogóle ktoś wie kto jest w Zarządzie naszych wspólnot i czy jeśli jedna wspólnota się nie zgodzi to nie będzie płacić więcej? Czy pojedyncza wspólnota moze podjąć inne uchwały niż pozostałe???? Powołanie wspólnego zarządu dla osiedla to był chory pomysł.
Kto jest za zbieraniem podpisów by nie podnosić kosztó ochrony a jak sie nie da za te pieniądze to wogóle ją zlikwidować???
Edytor zaawansowany
  • rajski_sadownik 25.11.16, 07:45
    Dodatkowo rośnie zaliczka na koszty zarządu nieruchomością wspólną o prawie 4% a zmniejsza sie dla niepoznaki fundusz remontowy który przynajmniej u nas zostaje
  • koszteli2 25.11.16, 12:01
    Może ktoś wreszcie odpowie na pytanie po co nam jest ochrona?? Poza tym dla mnie "ochrona" znaczy cos innego niż jest u nas, czyli panowie do otwierania szlabanów. Na stronie osiedla napisano że Rajska I jeszcze nie oddała głosów i może być tak że zrezygnują z jednego punktu ochrony i bedą tam podniesine szlabany. Może to przekona mieszkańców że tak naprawdę nic sie nie zmieni! Nie wiem kto moze głosować za podwyżką na ochronę.... Ludzie nie czytają w ogóle uchwał! Dla swietego spokoju zatwierdzają wszystko nie zastanawiając się wcale nad tym co podpisują!
  • rajski_sadownik 25.11.16, 14:30
    Trzeba będzie zebrać listę z poparciem dla likwidacji kosztów ochrony i tyle. W tym wydaniu nie jest ona nikomu potrzebna. Niech się Zarząd zastanowi nad czymś innym.
  • kaszmir121 27.11.16, 16:57
    A to bardzo ciekawe że przez parę dni głosowało tyle mieszkańców RJ i uchwała zyskała więcej głosów procentowych niż potrzeba było. Przez parę miesięcy nie można było tych głosów zebrać i tu nagle mieszkańcy pokochali ochronę i zagłosowali za POPROSTU CUDA !!!!!!!! . A może ochrona zagroziła odejściem ? Czy może mi to ktoś wyjaśnić i mnie oświecić bo czegoś nie łapie . Przecież ich praca się nie zmieniła no chyb że na gorsze ? A może się tylko czepiam może tak powinna wyglądać ich praca ?.
  • adam.rajska4 15.12.16, 10:49
    kaszmir głosy są zbierane na bierząco od momentu zebrania , nawet ostatnio Administratorzy sami chodzą po lokalach zbierać głosy. Ja sam pisałem do swoich znajomych i sąsiadów żeby poszli zagłosować na dyzur bo jedną z uchwał jest zwrot za zeszł rok nadwyżki a na R1 nic nie przeszło inne wspólnoty już maja zaksięgowane zwrotny . Odnośnie ochrony to 4 wspólnoty za głosowały za podniesieniem ale jeżeli R1 nie zagłusuje to od 1 stycznia wjazd od Kauflandu bedzię otwarty na stałę .
    Część mieszkańców woli mieć krypto ochronę bo ciezko to nazwać ochrona ale jakiś satraszak na złodziejaszków jest , mieliśmy ostatnio spotkanie z zastępcą Komendanta , również spotkanie z Dzielnicowym oraz Pani Z komendy z Legionowa i nasze osiedle w proównaniu z za obwodnicy jest dużo spokojniejsze i nie ma tylu zgłoszeń co tam o rozbojach czy inny incydentach .
    Pozdrawiam
    Adam P
  • rajska_mama 15.12.16, 16:55
    Straszak na złodzieja? Chyba Pan zapomniał o brawurowych, wielokrotnych włamaniach do naszych piwnic w sezonie letnim smile Gdzie w tym czasie była ochrona?
  • kaszmir121 16.12.16, 12:58
    Skoro tak to mam nadzieję że opłata na ochronę od 1 .01.2017 dla R-1 zostanie zlikwidowana.
  • leszek.siena 02.12.16, 19:01
    Nie dla portierów na szlabanach.
  • duster 05.12.16, 22:41
    Cytuję (za stroną www osiedla) :

Jeśli nie zostanie przegłosowana nowa stawka opłaty za ochronę Osiedla, nie wystarczy pieniędzy na utrzymanie dwóch posterunków ochrony.

W tej sytuacji od 1 stycznia 2017 roku posterunek ochrony od strony Kauflandu zostanie zlikwidowany a wjazd na Osiedle otwarty.

Zatem zapewne niedługo problem "ochrony osiedla" zniknie i część mieszkańców będzie szczęśliwa smile
  • kaszmir121 06.12.16, 16:05
    A dla czego od strony kauflanda a nie boiska ?
  • duster 19.12.16, 22:57
    Gdyż to wspólnota RJ1 nie zakończyła głosowania nad uchwałami z 2016 roku. Reszta wspólnot już tak, a przynajmniej te dotyczące waloryzacji stawki za ochronę w związku z nowelizacją ustawy z dnia 10 października 2002 roku o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.
  • kaszmir121 21.12.16, 09:50
    Płaca minimalna to sprawa między pracownikiem a pracodawcą , sprawa następna to że Ci Panowie nawet nie starają się aby w minimalnym stopniu poprawić opinię o swojej pracy na naszym osiedlu. Jeśli jaki kolwiek posterunek na osiedlu zostanie zlikwidowany to mam nadzieję że opłata za ochronę dla R1 zostanie cofnięta i nie będzie naliczana od stycznia roku 2017 roku.
  • mieszkaniesadowa 28.12.16, 11:08
    Zastanawiam się dlaczego są naciski na to aby na naszym osiedlu byli portierzy, chyba ktoś ma w tym interes. Tak na szybko, w tej chwili płacimy ok. 18 000 miesięcznie firmie ochroniarskiej, czy nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na monitoring.
  • kempes79 29.12.16, 10:15
    Moim zdaniem utrzymywanie tej "pseudo-ochrony", a tak naprawdę płacenie właścicielom firmy za:
    - otwieranie szlabanu po okazaniu jakiejkolwiek białej kartki
    - zamykaniu szlabanu
    - przejścia szybko po osiedlu, aby "zaliczyć" odczyt czujników
    Myślę, że 18 000,00 PLN miesięcznie moglibyśmy przeznaczyć na inną formę zapewnienia bezpieczeństwa. Tak naprawdę teraz i tak każdy wjedzie i wyjedzie. Nie ma co się oszukiwać. Na osiedlu jest strefa ruchu, więc w razie czego policja wjedzie i może wlepić mandat. Uważam, że kwestia parkowania była tyle razy poruszana i obecność lub brak ochrony nie wpłynie na to. Po prostu szkoda kasy...

--
    [url=http://www.przewodnikmp.pl] [img]http://www.przewodnikmp.pl/img-04072009006.png[/img] [/url]
  • kaszmir121 29.12.16, 14:34
    Prawdopodobnie jak wynika z głosów mieszkańców na R_1uchwała została przyjęta w sprawie ochrony podniesienia kwoty do 30 zł od lokalu a i tak pieniędzy będzie za mało aby utrzymać dwa posterunki.
  • rajski_sadownik 30.12.16, 12:47
    Dostałem info z nowymi opłatami i ochrona jest za 30 zł. Piszmy do Zarządu by powzięli uchwałę w sprawie likwidacji ochrony !!! A jak nie to sami zbierzemy może podpisy w sprawie likwidacji ochrony w tym kształcie.
  • rajska_mama 02.01.17, 13:18
    Jeśli się tym zajmiesz, to ja na pewno podpiszę się za likwidacją ochrony. Wcale nie czuję się bezpieczniej dzięki temu, że mam dwie budki, w których panowie/panie sterują szlabanami. Żuleria i złodzieje i tak wchodzą na osiedle bez problemu, bo szlabaniarzy się nie boją. Bo i czego tu się bać? Pana, co nawet przepustki dokładnie nie sprawdza? Szlabany też nic nie dają, bo mnóstwo osób przechodzi pomiędzy nimi. A szlabaniarz nawet się nie zainteresuje, że ktoś między szlabanami przechodzi i że może to być potencjalny złodziej...
  • 1sylwiam5 03.01.17, 11:30
    Najprościej jest przyjść na zebranie wspólnoty które corocznie organizowane jest w marcu - po to własnie są - mieszkańcy zgłaszają swoje uwagi dają propozycje co chcieliby zmienić - ale nie sztuka jest krzyczeć że jest źle - przygotujcie własne propozycje zmian i wszystko można poddać pod glosowanie - ale jeżeli przychodzi garstka uprawnionych do głosowania to i nic nie można wprowadzić a na forach wrze.... po co te całoroczne zbieranie podpisów? To granda żeby nie oddać głosów nawet w ten sposób - czyli indywidualnego zbierania podpisów - o czym świadczą żółte kartki wywieszone jeszcze niedawno na klatkach- brak przyjęcia planu, czy tez sprawozdania za poprzedni rok wiąże ręce wspólnocie. Teraz jest najlepszy czas na zgłoszenie propozycji nowych rozwiązań - będzie czas na zapoznanie się z nimi mieszkańców a na zebraniu na podniesienie ręki - za, przeciw czy tez wstrzymuję się - ale podjęcie świadomej decyzji a nie wywalanie żali na forum, ja chodze na zebrania - nigdy nie ma kworum więc zmarnowany mój czas a później widzę kartki przez dwa, trzy miesiące że nawet w ten sposób komuś się nie che oddać głosu (w domku zakreślenie pięć czy sześć kratek)..... to jest żałość a teraz powstają laboraty na temat ochrony czy tez jej braku - zaproponujcie lepsze rozwiązanie z uwzględnieniem stawki jaka przypadnie na każdy lokal - przecież nikt nie mówi ze ma być właśnie tak.... może zostać zupełnie otwarty wjazd - podczas zakupów klienci kauflanda też skorzystają - a dlaczego nie ?... skoro nasi mieszkańcy tez korzystają z bezpłatnych miejsc na ich parkingu bo jest oszczędność 70 zł to w druga stronę też można.... oczywiście w skrajnych przypadkach np przed świętami kiedy parking pęka w szwach.... - szlaban otwarty czy też zupełnie zniesiony zezwoli na taki wjazd - skoro nie szanuje sie panujących przepisów ruchu drogowego i strefy ruchu za która tak wielu glosowało to nie trzeba nic szanować.... byłam świadkiem zwymyślania ochroniarza przez szanownego mieszkańca że za długo jego przepustce się przygląda.... oczywiście świadczy tylko o tym który zwymyślał ale to ze wykonują taka prace a nie inną nikogo nie upoważnia do braku szacunku dla drugiej osoby. Co do przechodzenia pomiędzy szlabanami - Panią ("rajska mama") zbulwersowało że nie reagują.... ile razy wchodząc widzę jak mamusia prowadzi dziecko (!) czyli uczy jak postępować i po tym jak dostaje uwagę, że tak się nie robi w "pięknych" słowach odzywa się do zwracającego jej uwagę.... - to jest żałość. mnie akurat nie dziwi że przestają zwracać uwagę skoro słyszą tyle ciepłych słów.... Ja tylko raz zwróciłam mamusi uwage żeby dziecko nie waliło piłka w brame garażową - to czyjeś mienie ... i to co usłyszałam nie zacytuje - więc niestety nie zwracam uwagi nie moje drzwi nie moja sprawa ale czy tak powinno być??
    Ale zabrałam głos tylko po jedno - zamiast wypisywać tutaj swoje "żale" przygotujcie rozwiązania które mogłyby zostać poddane pod głosowanie i przyjdźcie (to nawet ważniejsze) na zebranie coroczne kiedy będzie na ten temat dyskusja i pogadajmy o tym może wspólnymi siłami rzeczywiście jakieś fajne rozwiązanie przyjdzie do głowy a co załatwicie swoimi wpisami.... - nie wiem.
  • rajski_sadownik 18.01.17, 18:29
    kiedy to zebranie jest? W tym roku przyjdę i zapytam zarzad czy zamierza wystapic z uchwała o likwidacji portierów a jak nie zamierza to sami zbierzemy w swojej wspólnocie wymganą liczbę głosów latem i to przegłosujemy bo nikt tu portierów za 30 zł / miesięcznie nie chce bo i po co
  • kaszmir121 23.01.17, 14:52
    Zawsze na piśmie możesz złożyć taki postulat jako wniosek formalny
  • mieszkaniecraj 29.01.17, 21:01
    witam
    możemy zamontować przerobić szlabany dodając do nich tzw firanki dobram.pl/product-pol-1072-Firanka-G-0465-mocowana-do-ramienia-dlugosc-2m-.html
    co będzie stanowiło duże utrudnienie do przechodzenia pomiędzy szlabanami,zrezygnować z ochroniarza jednego a drugiego pozostawić który to ma podgląd na drugą bramę i będzie widział komu otworzyć a komu nie np;pogotowie itp,jakimś wyjściem byłoby zamontowanie kart zczytujących
    wjazd i wyjazd (karta nie otworzy dwa razy wjazdu)mieszkańca wtedy to kierowca sam sobie otwiera --------coś trzeba zrobić z pseudo ochroną

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.