Dodaj do ulubionych

park przy pałacu

18.07.17, 21:32
Drodzy sąsiedzi,
Pamiętam pałacowy park sprzed kilku lat i miałam okazję ostatnio tam pójść, po długiej przewie. Alejki zapuszczone, zarośnięte trawą, płyty betonowe sterczą, że iść się na da. Nie ma ławek, pałac z odrapanymi z farby oknami. Jakoś tak, brudno tam jest...
Czy źle trafiłam? Czy chodzicie tam jeszcze? Kiedyś to było główne miejsce spacerów z wózkiem i na rowery. Zastanawiam się skąd to zaniedbanie i czy możemy z tym, jako mieszkańcy coś zrobić. Szczególnie, że jest to największa, moim zdaniem, atrakcja naszej miejscowości i główny atut Jabłonny. Po prostu smutno patrzeć.....
Edytor zaawansowany
  • mkjablonna 02.02.18, 12:51
    Witaj sąsiadko,
    W pełni się z Tobą zgadzam. Napisałam pismo w tej sprawie do konserwatora zabytków. Otrzymałam odpowiedź, że na pocz. II kwartału 2018r. przeprowadzą kompleksową kontrolę zabudowań i parku. Miejmy nadzieję, że to poprawi los tych cennych zabytków i będziemy mogli cieszyć się spacerami w pięknym otoczeniu. Trzeba przyglądać się skuteczności podejmowanych działań, bo faktycznie jest to największy atut Jabłonny. Pozdrawiam serdecznie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.