Dodaj do ulubionych

Torbiel pajęczynówki

08.12.10, 10:58
Witajcie, mam 25 lat. Od wrzesnia zeszłego roku zaczęła mnie boleć potwornie lewa noga i podbrzusze z lewej strony. Udałam się do ginekologa, który stwierdził, ze to zap. przydatek, dostałam antybiotyk. Po dwóch tygodniach i ból wrócił. Poszłam ponownie. Dostałam kolejną dawkę antybiotyku innego - o szerokim spectrum działania. Niestety, antybiotyk + leki przeciwbólowe pomogły. Ale kiedy skończyłam brać ból powrócił. Zrobiłam kontrolną morfologię, a lekarz rodzinny kazał mi jechac na dyzur: "tam mnie zbadaja", ale nie pojechałam. Morfologia, CRP w normie. Pojechałam na konsultacje do innego b.dobrego ginekologa - okazało się, że wszystko w porządku. A ból nadal był. Promieniujący przez całą nogę, do stopy, uczucie zimna, drętwienie. Ból w pachwinie i podbrzuszu. Ból krzyża. Lekarz gin. polecił mi skierować się do neurologa, może to kręgosłup. Wyniki morfologii i CRP znów były dobre. Po trzech miesiącach dostałam się do neurologa. Zdjęcie RTG nic nie wykazało, więc wszystko w porządku. Może trochę popływaj. Po miesiącu.. zdesperowana. Bólem, niewiedzą, postanowiłam prywatnie udać się do neurologa. Żadnych objawów neurologicznych nie mam. Ale dała skierowanie na MRI L-S. W kwietniu odebrałam wynik: "W świetle kanału krzyżowego na wysokości S3 widoczna jest torbiel pajęczynówki średnicy 7,5mm położona w okolicy prawego otworu krzyżowego S3". Szybka konsultacja z pania neurolog, która uspokoiła mnie, że to wada wrodzona. I da mi skierowanie na rehabilitację. Sama dokładnie nie wiedziała na co. Wysłała mnie do lekarza rehabilitacji. Dostałam zabiegi na kręgosłup L-S po których wcale lepiej się nie czułam. Od tego czasu miałam prywatne dwie konsultacje neurochirurgiczne: mam życ, nie mam żadnych objawów neurologicznych. Noga mnie boli jak bolała. Krzyż rowniez. Podbrzusze z prawej strony też. Kiedy siedzę jest najgorzej. Jak podziwignę więcej również. Najlepiej jest jak leżę. Od tygodnia boli mnie prawe kolano gdy wchodzę i schodzę ze schodów, jest lekko opuchnięte. Ale różni się wielkością od lewego. Od pół roku miewam zawroty głowy, aczkolwiek nie wiem, czy to nie sprawka niskiego cisnienia.
Wyniki morfologii, CRP, OB moczu w normie, wrecz dobre.
USG jamy brzusznej nie wykazało żadnych zmian. Wszystko w normie.

Spotkałam się z opinią lekarzy, którzy wysyłali mnie do psychiatry ew. psychologa. Albo wyśmiewaniem mnie, że "jestem młoda i narzekam. Każdego musi coś boleć"

Ja mam dość, codziennie wstaję z bólem, który jest czasem mniejszy czasem większy, jeśli jest średni: ketonal - ten słabszy - nie pomaga jedynie łagodzi. Dlatego nie biorę leków. Czasem tak się do tego bólu przyzwyczajam, że zapominam o nim.
Ważę 47 kg, mam 161 cm wzrostu.

W sumie nie wiem już o co chciałam Was zapytać. Może o lekarzy w Łodzi, może o to, co pomaga. Może o to, co dalej robić.

Pozdrawiam wszystkich.
Edytor zaawansowany
  • 09.12.10, 21:05
    Ignorancja lekarzy jest przerażająca. Nie wiem gdzie mieszkasz ale potrzebny ci dobry neurochirurg i poradnia leczenia bólu. Ze względu na lokalizację torbieli w S3 masz bóle brzucha.
    Wytłumaczył mi to prof. Koszewski. Organy które mamy w miednicy: pęcherz, macica, odbyt mają połączenia nerwowe właśnie z odcinkiem krzyżowym kręgosłupa a w S3 siedzą te główne "wtyczki" - Trzymaj się nie daj zbywac jesteś za młoda.Mnie odsyłano latami do psychiatry. Dopiero kiedy przestałam władac nogą i właściwie życie spędzałam leżąc na brzuchu lekarze uznali, że jestem chora. Pani doktór z rozbrajająca szczerościa powiedziała " Bo wie pani jest mało pacjentów, którzy mają tak poważne nie wymyślone dolegliwości. " Służę pomocą. Anna
  • 11.12.10, 14:15
    Aniu, mieszkam w Łasku, pod Łodzią. Byłam u doktora Tybora - prywatnie to neurochirurg chyba ze szpitala Barlickiego w Łodzi i u doktora prof. Kolasy ze szpitala Kopernika. Tez prywatnie. Prof. Kolasa mi powiedzial, ze cyt:"jak mi zacznie stopa opadac to mam przyjsc". Wszyscy mi wlasnie mowia, jestes za mloda, jak moge tak marudzic. Nawet wczoraj rodzinny lekarz patrzyla na mnie z politowaniem i mowila, ze jak mozna w tak mlodym wieku tak mialczec. Sorry nie wymyslam tego bolu sobie sama!!! Powiedz mi, skad jest ten prof. Koszewski. Gdzie znajde lekarzy, ktorzy maja pojecie o torbielach kregoslupowych? ... wiesz moze jaka rehabilitacje moge sobie zafundowac?

czasem rece mi opadaja.. bo faktycznie mam 25 lat, cale zycie przede mna.. chciałabym jeszcze urodzic jedno dziecko i dozyc wieku sedziwego.

A.. co mi zalecali lekarze..?? zebym mniej siedziala... najlepiej lezala... to jest metoda.. przelezec cale zycie?? sad
  • 15.12.10, 08:03
    www.znanylekarz.pl/prof-dr-hab-n-med-waldemar-koszewski/neurochirurg/warszawa
    Irsch,w linku znajdziesz dane kontaktowe do prof. Koszewskiego.
    Nie jestem posiadaczką Torbieli Tarlova natomiast umęczona wieloletnimi bólami neuropatycznymi,które utrzymywały się po operacjach dyskopatii również poszukiwałam nieustannie skutecznej metody ,która da mi odetchnąć chociaż na jakiś czas . Mimo wykorzystania chyba większości środków-farmakoterapia, blokady, akupunktura, rehabilitacja ból był moim codziennym wrogiem.
    Obecnie jestem w trakcie terapii manualnej dzięki , której w znacznym stopniu zmniejszyłam a w zasadzie prawie odstawiłam leki p.bólowe pozostając jedynie na lekach neurologicznych z nadzieją na ich rychłe odstawienie jeśli postęp będzie taki jak dotychczas.
    Być może nie jest to panaceum na każdy rodzaj bólu ale metoda znana chyba w niezbyt szerokim kręgu fizjoterapeutów i może warto spróbować przy braku skuteczności sposobów walki z przewlekłym bólem.

pozmiane.pl/Terapia_czaszkowo___krzyzowa__terapia_cranio___sacralna___128
    pozmiane.pl/Mikrokinezyterapia__127
    W linkach jest opis metod. W necie można znaleźć listy certyfikowanych terapeutów osteopatii i cranio-sacralnej
    Pozdrawiam może nie do końca jedna z Was ale wspierająca bólowych.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.