Dodaj do ulubionych

Prośba o ocenę wyniku rezonansu kręgosłupa

26.10.11, 12:58
Witam serdecznie,
Problemy z kręgosłupem mam od najmłodszych lat życia jednakże od pewnego czasu bóle nasiliły się się na tyle że przyczyniło się to do utraty przeze mnie pracy. Ból kręgosłupa który odczuwam jest w dwóch miejscach na dole kręgosłupa i w odcinku piersiowym. Czy boli mnie na dole czy na górze zależy od tego co wykonuje. Np. siedząc dłuższy czas na krześle odczuwam straszny ból środkowej części kręgosłupa. Natomiast schylając się czuję duży ból na dole kręgosłupa. Ból odczuwam non stop, stojąc siedząc czy budząc się po nocy. Objawy mam różne. Najczęściej jest to problem z wyprostowaniem się i zginaniem zaraz po przebudzenie, problemy z jakimkolwiek schylaniem się, coraz częściej odczuwam potworny ból prawego łokcia który po kilku godzinach przenosi się na przedramię oraz triceps. Ból w tym przypadku jest tak mocny że nie pomaga olfen 75 ani ketonal. Ból przemija po 3-7dniach przy użyciu ww. środków pb. oraz maści butapirazol. Nie wiem czy jest to powiązane ale mam też problemy z częstym oddawaniem moczu w niewielkich ilościach.
Po kilku miesiącach zmagań z moją przychodnią i szpitalami zlecono wykonanie rezonansu kręgosłupa. Oto wynik:
Krążek międzykręgowy L5-S1 jest miernie obniżony i wykazuje cechy dehydratacji wyrażone obniżeniem sygnału w obrazach T2-zależnych
Na poziomie L4-L5 przepuklina centralno-dwuboczna w niewielkim stopniu uciskająca worek oponowy i redukująca miernie oba zachyłki boczne.
Na poziomie L5-S1 przepuklina centralno-dwuboczna w niewielkim stopniu uciskająca worek oponowy i redukująca istotnie oba zachyłki boczne

Stożek rdzenia kręgowego bez cech patologii

Na poziomie S2 torbiel Tarlova średnicy 15mm

Kręgozmyk ku tyłowi L5

Jak Państwo oceniają wynik tego badania?
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.