Dodaj do ulubionych

witam niechętnie ale dołączyłem dziś do Was

21.01.12, 23:00
wielkim zaskoczeniem dla mnie była wiadomość o torbieli nie wiedziałem nawet ze istnieje taka choroba choć objawy miałem chyba 2 lata temu były to zawroty głowy szpital zła diagnoza lekarzy a potem walka z bólem aż do dziś wyniki mnie oszołomiły oto one może ktoś powie mi więcej jak ta choroba postępuje ?

Wynik (21.01.2012)

Badanie MR kręgosłupa wykonano w sekwencji SE obrazach T1 i T2 zależnych.

Zniesienie fizjologicznej lordozy kręgosłupa lęd?wiowego z jego znacznym lewostronnym skrzywieniem.

Zmiany zwyrodnieniowo-zniekształcajšce trzonów kręgów lęd?wiowych pod postaciš nierówno?ci powierzchni granicznych, osteofitów na krawędziach trzonów i ognisk zwyrodnienia tłuszczowego. Trzony kręgowe o nieco obnizonej wysoko?ci zgodnie ze skrzywieniem (największe zmiany na szczycie skoliozy).

W całym lęd?wiowym odcinku kręgosłupa stwierdza się modelowanie worka oponowego na elementach kostnych kanału zwišzane z opisywanš znacznš skoliozš.

Na wysoko?ci S2 po stronie prawej widoczna jest torbiel oponowa o wymiarach 2,7 x 1,8 cm.

w środę mam wizytę u neurochirurga ciekawe co powie ? ale już się pogodziłem ze mam tą niespodziankę noworoczną jestem z Wrocławia

pozdrawiam z bólem i życzę jak najmniejszego bólu w tym roku

Marek
Edytor zaawansowany
  • 18.03.12, 18:50
    Witam Cię Marku. Jestem ciekawa co powiedział lekarz. Wiedział o co chodzi? Pozdrawiam serdecznie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.