Dodaj do ulubionych

Moja walka :)

08.04.14, 19:49
Chciałabym podzielić się z Wami moimi doświadczeniami.

Mam 25 lat i posiadam dużą torbiel oponową od połowy wysokości s1 do s3 (ok 41x34x49mm), wypełniającą o poszerzającą kanał krzyżowy, z zanikiem kości krzyżowej.
Torbiel rozsuwa korzenie s2 z niewielkim uciskiem lewego korzenia.
Dowiedziałam się o niej po tym jak od około 2 lat miałam dolegliwości bólowe prawego biodra, pośladka i ciągłe zapalenie nerwu kulszowego, drętwienie całej lewej nogi do palca, bóle lewego kolana, ciągłe uczucie wbitej igły w lewe biodro co powodowało, że ciężko było stanąć na nodze.

Trzech lekarzy ( 2 neurologów i jeden neurochirurg-ortopeda-prywatnie ) powiedziało mi, że przyczyną jest na pewno torbiel i trzeba ją jak najszybciej usunąć.
Pół roku później zdecydowałam się na operację, z tym że chciałam iść do najlepszego lekarza od torbieli jakiego mogłam znaleźć w Krakowie.
Był to dr Robert Chrzanowski ze szpitala Ortopedicum. Lekarz dokładnie obejrzał zdjęcia i powiedział, że moja torbiel nie może być odpowiedzialna za moje dolegliwości,
ponieważ znajduje się na nerwie odpowiedzialnym za zwieracze (a z tym nigdy nie miałam problemu). To jest lekarz, który zoperował kilka takich torbieli w swoim życiu,
powiedział, że połowie pacjentów stan się poprawił, natomiast drugiej połowie wręcz przeciwnie, pogorszył. Mówił, że będzie mnie operował jedynie wtedy, gdy moja
torbiel będzie rosła, także muszę iść do niego za dwa lata z nowym rezonansem.
Stwierdził, że moja torbiel musi być wrodzona. Dlatego też moje dolegliwości nie mogą być nią spowodowane. (Przed dolegliwościami byłam bardzo ruchliwą osobą,
uprawiałam różne sporty, chodziłam na częste treningi etc.) Dopiero od czasów studiów zaczęłam spędzać czas na siedząco, przed komputerem i tak od 5 lat, stąd moje dolegliwości.
Zalecenia lekarza w moim przypadku były takie: aktywność ruchowa w RAMACH BÓLU, rehabilitacja- relaksacja mięśni kręgosłupa oraz stabilizacja miednicy.
Od momentu rozpoczęcia mojej rehabilitacji minęły 2 miesiące. Chodziłam raz w tygodniu do rehabilitanta-osteopaty (prywatnie) i codziennie ćwiczyłam ćwiczenia, które mi zalecił + pilates, stwierdził, że to pomoże mi najbardziej. Bóle prawie zniknęły, obecne bóle, które pozostały zwalczam codziennymi ćwiczeniami. Wcześniej przez pół roku praktycznie nie mogłam siedzieć (a pracuje w domu przy komputerze), teraz wróciłam do normalnej pracy i jestem w stanie siedzieć 8 godzin dziennie, chyba, że odczuwam ból to zaczynam ćwiczyć.

OCZYWIŚCIE TO TYLKO MÓJ PRZYPADEK, ale zachęcam wszystkich do tego, aby się wybrali do NAJLEPSZEGO specjalisty od torbieli w swojej okolicy. Po tym jak usłyszałam wyrok, że muszę być koniecznie operowana i absolutnie nie mogę przeciążać kręgosłupa, załamałam się, zwłaszcza, że lekarz mi mówił, że to bardzo ryzykowna operacja. Przez co mój stan się pogarszał i pogarszał. Wiem, że każdy przypadek jest inny i musi być inaczej rozpatrywany, ale miejmy nadzieję, i nie dajmy z siebie zrobić kalek przez niekompetencje lekarzy.
Edytor zaawansowany
  • 23.11.15, 09:09
    Witaj, ja borykam sie z wypdajacym dyskiem i napieciami miesni uda i posladka, i bolem. Od pol roku jestem na rehabilitacji ale nadal praca siedzaca nie wchodzi w gre. Czy moglabys sie prosze podzielic cwiczeniami? Chcialabym sprobowac moze pomoga i mnie sad
    Dziekuje z gory!
    M
  • 16.12.16, 00:10
    U mnie przy problemach z nogą, najważniejszą rolę odegrała rehabilitacja. Szybko trafiłam tutaj rehapro.com.pl/ gdzie Pan Piotr zajął się mną i doprowadził do stanu użyteczności smile
  • 25.01.17, 23:42
    Hej,

minelo sporo czasu odkad to opublikowalas, ale mam delikatna nadzieje, ze przeczytasz, bo potrzebuje nadzieji. Jak sie czujesz obecnie? czy dalej cwiczysz? czy moglabys podac kontakt do fizjoterapeuty, ktory Cie prowadzil? Bede bardzo wdzieczna. Jakbys mogla podac jakis kontakt do siebie, zeby chwile porozmawiac bylabym bardzo wdzieczna smile

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.