Dodaj do ulubionych

torbiele tarlova MR - proszę o interpretację

09.11.14, 19:28
Witam. Bardzo proszę o ile to mozliwe o zinterpretowanie MR.Mam bardzo silne bóle skurczowe jeśli siedzę a najbardziej dokucz.w poz .leżącej.Aby zasnąć-środki nasenne. Zaliczyłam całą plejadę sław neurologicznych i 3 neurochirurngów.Od 3-ch lat b.cierpię.Leki p.bólowe nie działają,a ponadto stos.leki NLPZ powodowły krwawienie z jelita grubego.Nadmieniam,że choruję na ukł.chor.tkanki łącznej ,mam Haschimoto i okresowo problemy z j grubym  wówczas stosuję Sulfosalazin.A oto MR kręg.L-S:sprzed rokusadnastęp.mam ter.marzec2015). Dodam,że  te bóle skurczowe występ.w podudziu i pośladku a od półroku obejmują też krocze i podbrzusze.Przepr.że tak chaotycznie oto i to MR:Lordoza lędżw.zachowana.Trzony lędźw.mają prawidłową wys.W ich obrębie widoczne są ogniska zwyrod.tłuszczowego szpiku.W trzonie L4 oraz L5widoczne są owalne ogniska o śr.16i13mm ,które mogą odpowiadać zmianom zwyrod.szpiku kostnego o charakterze stłuszczenia  bądź naczyniakom śródkostnym.
Tarcze międzykręgowe są nieco obniżone z zaburzeniami uwodnienia jąder miażdżystych. W kanałach korzeniowych lewych w poziomach Th11/Th12 i Th12/L1 drobne struktury płynowe o średnicach odpowiednio 5 i 8 mm, które mają wygląd drobnych torbieli okołoneewowych. Na wysokości segmentu S2 widoczna jest torbiel Tarlova, której średni wynosi około 20mm. W segmentach od L3/L4 do L5/S1 - obecne sà dokanałowe wypukliny krążków międzykręgowych, które dyskretnie modelują worek oponowy i nieco zwężają zachyłki i kanały korzeniowe.
Ponadto w segmencie L5/S1 wewnątrz kanału kręgowego stwierdza się obecność struktur płynowych średnicy koło 12mm, które najpewniej odpowiadają torbielom okołonerwowym. Wymiary kanału kręgowego prawidłowe. Stożek w poziomie L1 o prawidłowych sygnałach. Umiarkowane z iany zwyrodnieniowe stawów międzywyrostkowych w postaci ich niewielkiego przerostu i wyostrzenie. Więzadła żółte nieposzerzone.
Wnioski:
Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lędźwiowego o umiarkowanym nasileniu. Wielopoziomowe wypukliny dokanałowe krążków międzykręgowych nieco zwaężające kanały korzeniowe. Torbiele okołonerwowe.
Edytor zaawansowany

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.