Dodaj do ulubionych

TK bez opisu, proszę o opinię

23.04.16, 11:00
Witam,
w ubiegłym roku w związku z upadkiem z roweru i podejrzeniu wstrząsu mózgu mój 4,5 syn miał wykonane TK głowy, żadnych zmian związanych z wypadkiem nie stwierdzono ale przy okazji wykryto "drobną" torbiel pajęczynówki tylnego dołu czaszki. Dostaliśmy płytę z TK i skierowanie do neurologa. Pani dr u której byliśmy zbadała małego, nie stwierdziła żadnych nieprawidłowości ale skierowała nas na rezonans ponieważ jedyny opis jaki jest, to ten z wypisu ze szpitala czyli "drobna torbiel" a Pani dr nie posiadała komputera żeby sprawdzić płytę więc nie wie jakie są wymiary torbieli. Stwierdziła, że gdyby była rzeczywiście drobna to rezonans byłby za 2-3 lata a bez tej informacji już w tym roku. Proszę o pomoc jak to „ugryźć”, nie chcę narażać dziecka na niepotrzebne promieniowanie, szukać radiologa żeby zrobił opis ?! Co robić ??
Edytor zaawansowany
  • 24.04.16, 20:26
    Witaj! Myślę, że warto poszukać dobrego lekarza który wszystko odczyta z płyty. Lekarze u których byłam zbytnio opisami się nie interesowali. Życzę powodzenia.
  • 24.04.16, 21:19
    Witam, dziękuję za odpowiedź, właśnie tak myślę żeby udać się do innego lekarza tyle że teraz zapisując się będę pytać czy o możliwość odtworzenia cd smile Ponieważ jestem z małego miasta i neurologa dziecięcego tutaj nie ma, czy w celu odczytania obrazu mogłabym się udać do neurologa dla "dorosłych" ??
  • 25.04.16, 06:57
    Hej! Ja bym poszła najlepiej do neurochirurga u mnie neurolog był bez radny. Nie trzeba się bać że to chirurg , mają większą wiedzę. Co to za lekarz co nie ma na czym płyty od czytać, laptopy ze sobą noszą. Pozdrawiam
  • 25.04.16, 14:04
    Właśnie, to mnie zdziwiło, młody jest po opieką ortopedy co jakiś czas robimy rtg, dostajemy płytkę, sru do ortopedy, on cd do laptopa i od razu wszystko wiemy. Więc tutaj byłam mocno zdziwiona, podając Pani płytę a ona jej nie interesuje smile Co mnie jeszcze zaskoczyło to, to że powiedziała żebyśmy na rezonans wzięli tą cd z tk i radiolodzy porównają "bo wiadomo jak to jest każdy wykonuje inaczej pomiar" tzn że Pani dr nie będzie tego oceniała ... ?? Dodam że bardzo polecana Pani neurolog dziecięca.
    Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź, każda opinia jest dla mnie ważne.
  • 26.04.16, 08:26
    Witam! Piszę bo szlag mnie trafia na takie gadanie lekarza. Temat torbieli ich przerasta, to jak nie wie niech skieruje dalej. Moja neurolog polega na temacie i skierowała mnie do neurochirurga i już była szczęśliwa , tak pomogła pacjentowi. W ogóle to jest trudny temat , poczytaj na forum co piszą ludzie. Ale mała torbiel to nic grożnego ale warto zdiagnozować u tak małego dziecka. mam wnuka ośmioletniego i chyba taką lekarke to bym udusiła. Rezonans jest dokładniejszy ale badanie dłużej trwa i dla dziecka to może być nie potrzebne przeżycie. Warto poszukać najpierw innego lekarza ja byłam u 8. Tak to nie Zart i u kazdego chol..... zapłaciłam. Życzę powodzenia. Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.