Dodaj do ulubionych

Leczenie Torbieli w Wraszawie- sa już specjaliści?

26.02.09, 11:34
Prośba do wszystkich forumowiczów, wpisujcie proszę tu namiary w Warszawie,
gdzie warto zgłośić sie z tą chorobą .

pozdrawiam,
Edyta
Edytor zaawansowany
  • 11.03.09, 12:23
    Witam! Edytko w Szczecinie już dawno są specjaliści od torbieli,ale
    uzyskać pomoc i jakieś wiadomośći na ten temat jest bardzo
    ciężko,wiem bo sam już to przerabiałem. Pozdrawiam.
  • 12.03.09, 21:43
    Witam, mam już większe rozpoznanie w Warszawie. Polecam wizytę i dr Sobieraja i
    prof Koszewskiego. Profesor Koszewski proponuje operacje metodą małoinwazyjną,
    niestety tylko prywatnie.
    Gdybyś chciał znać szczegóły mojej wizyty pisz na maila. Dr Sobieraj proponuje
    i wykonuje takie operacje jak w Szczecinie.

Potwierdzam, że wizyta u prof Podgórskiego to strata pieniędzy , no chyba ze
    ktoś lubi się utwierdzić w tym, że boli i będzie boleć i taka nasza uroda. A
    tego wszystkiego dowiesz się za 170 zl.

Pozdrawiam,
    Edyta
  • 13.03.09, 16:35
    Edyto, wg mojego rozeznania nie ma małoinwazyjnych operacji torbieli
    Tarlova. Ciekaw jestem jaką to metodę ma prof.Koszewski i ilu
    pacjentów z torbielami Tarlova tą metodą operował.
    To samo dotyczy drugiego podanego przez ciebie neurochirurga.
    Pzdr. Marek
  • 15.03.09, 15:16
    Witaj Marku,
    wiem z tego forum, że Twoje rozeznanie w tej dziedzinie jest bardzo duże.
    Niestety nie opiszę teraz tutaj tej metody precyzyjnie, bo byłam w takim szoku
    odwiedzając w jednym tygodniu 4 neurochirurgów, że połowa informacji wyparowała
    tuż za drzwiami gabinetu. W perspektywie miesiąca planuje kolejną wizytę z
    rezonansem w płaszczyźnie czołowej(taki zalecił profesor)wiec, zrobie powtórkę
    z metody operacji. Generalnie zasada jest taka, że reguluje się ciśnienie płynu
    mr w połączeniu rdzenia kręgowego z torbielą za pomocą "jakigoś drenu".
    Profesor miał świadomość, że nie ma tej metody nigdzie opisanej, bo podobno
    przegląda nasze strony, głównie zagraniczne. Nie wiem ile takich operacji
    wykonał, wiem tylko od jednej z naszych forumowiczek, że jeszcze 4 lata temu nie
    miał nic do zaproponowania. Ogólnie jednak zaleca aby czekać z operacja
    najdłużej jak się da. Moje objawy(ból w odcinku krzyżowym + drętwienie łydek,
    stóp ) kwalifikują sie do operacji, ale zaczęły sie wycofywać wiec czekam z
    operacją do nastepnego razu.

Dr Sobieraj proponuje zastawkę lędźwiowo - otrzewnową z zastosowaniem skalpela.

pozdrawiam,
    Edyta
    PS. Mój mail edit1233@gazeta.pl - gdybyś mial ochote pogadac nie na forum
  • 21.03.13, 13:57
    Napisz proszę ile kosztuje taki zabieg prywatnie, czy doktor podał kwotę?
    Pozdrawiam
  • 14.08.09, 00:49
    Marku mylisz sie, wpisz sobie w google - hernia - i jesli znasz
    jezyk niderlandzki to wiele sie dowiesz na ten temat.
  • 07.10.09, 13:31
    Witam
    Mam 33 lata przepukline L5S1 i na ostatnim rezonansie wyszly mi drobne torbiele
    oponowe na kosci krzyzowej od pewnego czasu mam bole w stopach tak jakby mi ktos
    kolki tam powbijal i tak jak Wy borykam sie z tym gdzie szukac pomocy w
    Warszawie. Neurolog dal leki ktore malo pomogly i kazal isc do ortopedy.
    Ortopeda powiedzial ze juz moze mnie operowac chodzi o L5S1 ale nie wie czy to
    od tego mam dolegliwosci czy raczej to jest powod neurologiczny i tak sama nie
    wiem co mam robic.Chodze na rehabilitacje z powodu przepukliny mialam tez
    nakłocia igla kiedys to pomagalo teraz nie.juz sama nie wiem co mam robic .do
    kogo mam sie zglosic w Warszawie???Pozdrawiam Ania
  • 11.03.10, 00:28
    Witaj
    Chciałbym zaproponować Tobie lub komuś innemu pomoc z zupełnie innej
    strony. Nie wiem, czy ktoś próbował uporać się z tym problemem przy
    zastosowaniu bioterapii. Otóż, działaniem energią, można pomóc i w
    przypadku torbieli. I to w sposób zupełnie bezpieczny, nieinwazyjny.
    Moja propozycja pomocy jest następująca: będę - oczywiście za zgodą
    kogoś z Was - oddziaływał energią na te torbiele, a osoba ta,
    poinformuje tu na forum o efekcie uzdrawiania. Jednocześnie zalecam,
    aby osoba ta, była cały czas pod kontrolą lekarza. Myślę, że warto
    spróbować. Jeżeli ktoś chciałby takiego wsparcia, proszę o maila dla
    omówienia szczegółów działania. Pozdrawiam.
  • 07.09.10, 21:01
    bardzo proszę o kontakt .Żona ma torbiel i chcielibyśmy spróbować tej metody.Sądzę że może być skuteczna.Najlepiej proszę o tel. bo chciałbym porozmawiać
    pozdrawiam Marcin
  • 12.01.10, 17:44
    edit1233 napisała:

> Witam, mam już większe rozpoznanie w Warszawie. Polecam wizytę i
    dr Sobieraja i
    > prof Koszewskiego. Profesor Koszewski proponuje operacje metodą
    małoinwazyjną,
    > niestety tylko prywatnie.
    > Gdybyś chciał znać szczegóły mojej wizyty pisz na maila. Dr
    Sobieraj proponuje
    > i wykonuje takie operacje jak w Szczecinie.
    >
    > Potwierdzam, że wizyta u prof Podgórskiego to strata pieniędzy ,
    no chyba ze
    > ktoś lubi się utwierdzić w tym, że boli i będzie boleć i taka
    nasza uroda. A
    > tego wszystkiego dowiesz się za 170 zl.
    >
    > Pozdrawiam,
    > Edyta
    Cześć.

Mam pytanie ile takie zabiegi kosztują? Czy to sa zabiegi aspiracji
    z fibryną?
  • 04.05.10, 13:59
    witajcie-moze znacie inne miasta-np.wrocław lub opole-gdzie lecza
    torbiele tarlova-piszcie-pozdrawiam
  • 16.03.11, 10:40
    witam moglabym prosic o kontakt do p. koszewskiego mam ten sam problem nie wiem juz co mam robic
    bede bardzo wdzieczna
  • 13.02.13, 23:09
    Witam
    Ja dowiedziałam się że to taka anomalia za 200 w Poznaniu a wcześniej słyszałam że konieczna jest operacja przepuklin
    Pozdrawiam Kasia
  • 30.10.09, 19:24
    BOLI MNIEJ,ZNACZNIE MNIEJ...zjadłem prochów p.bólowych więcej niż
    ważę,przeszedłem kilka operacji,czekam na następną itd(bla bla bla),ale o tym
    już pisałem.Ale nowość,za poradą lekarki rodzinnej udałem się do neurologa,a on
    po krótkim namyśle przypisał mi lek o nazwie"milgamma 100",są to witaminy B1 i
    B6,działają rozkurczowo na nerwy,biorę je od 10 dni i nie łykam przeciw
    bólowych,faktem jest że nie robie żadnego wysiłku,kiedy dzisiaj mi przypisywał
    nową serię aż z niedowierzaniem zapytałem czy w tym co biorę jest jakiś środek
    p.bólowy,na co on odpowiedział że nie,a nogi mnie nie ćmią(zaraz zapomnę co
    znaczy ból)...dlaczego nikt na to nie wpadł wcześniej
    pozdrawiam wszystkich
  • 14.01.10, 21:39
    Po przeczytaniu tego co napisałeś, udałam się do mojego neurologa z
    pewną myślą, że facet ma mi przepisać to, co chcę.
    Nie przepisał mi tego. Zaczął w ogóle od tego, że na każdego co
    innego działa. No i wyszłam z receptami, ale nie dostałam milmagmy
  • 14.01.10, 21:42
    juanita_1 napisała:

> Po przeczytaniu tego co napisałeś, udałam się do mojego neurologa
    z
    > pewną myślą, że facet ma mi przepisać to, co chcę.
    > Nie przepisał mi tego. Zaczął w ogóle od tego, że na każdego co
    > innego działa. No i wyszłam z receptami, ale nie dostałam milmagmy
    Przepraszam: miało być milgammy 100
  • 18.01.10, 10:54
    Milgamma jest dostępna w sklepach internetowych.Zawiera tylko witaminy. Ja
    brałam zastrzyki. Nie pomogło.Reakcja na leki ,to indywidualna sprawa każdego
    organizmu. Myślę,że warto spróbować.Na pewno nie zaszkodzi.Twój lekarz, chciał
    pokazać,że w jego gabinecie nie będziesz mu dyktować metod leczenia, bo on jest
    mądrzejszy smilePozdrawiam
  • 22.02.10, 21:47
    witam mam 30 lat a od 20 lecze torbiele kości nogi miałam już chyba z 15 operacji ale wciąż mam przeżuty teraz mam juz ich tyle ze wysyłaja mnie od lekarza do lekarza operowana byłam już wszędzie bydgoszcz tu mieszkam warszawa zakopane poznan puszczykowo zakopane metod już nie zlicze nic nie pomaga a złaman i bólu ludzie pomocy może wy coś wiecie nie ukrywam że już nie stać mnie na prywatne wizyty z renty 500 zł a mam 2 dzieci syn ma rok a ja nie mogę się nim zająć
  • 23.02.10, 10:35
    Witam mona7979.Bardzo mi przykro z powodu Twojej choroby,ale tu na
    forum mamy inne torbiele, w kręgosłupie (torbiele Tarlova).
    Pozdrawiam.
  • 12.04.11, 20:07
    Byłam u doktora Koszewskiego. On proponuje jaka metodę porażenia nerwu prądem za pomoca prądu i igły. O ile dobrze zrozumiałam.
  • 17.06.11, 16:18
    Jednak można juz leczyć TT w Polsce za pomoca igły i fibryny, ale tylko prywatnie.
  • 23.06.11, 21:02
    W ramach NFZ można leczyć się na torbiele w Krakowie ,sama jestem po zabiegu ostrzykiwania torbieli odcinka lędźwiowegoi jak na razie bół bezpowrotnie zniknął da Bóg ,że na zawsze
  • 22.11.11, 11:36
    Witam,

Poszukuje nazwiska lekarza z KRAKOWA, który leczy torbiele tarłowa, prosze o pomoc. Prywatnie lub na NFZ
    kasia
  • 07.01.13, 19:23
    Cześć,

Gdzie w Krakowie można zrobić to ostrzy kiwanie torbieli i ile to kosztuje?
  • 30.06.11, 09:10
    jeśli ktoś ma doświadczenie w wizytach u prof koszewsiego to prosze o info.. byłam na dwóch konsultacjach, pani neurolog bujała sie w temacie a prof harat mnie zignorował i wział za to 300zł
  • 13.07.11, 11:58
    Byłam u prof Koszewskiego niestety już z powikłaniami po 2 operacjach, Potwierdzam, profesor jest jedna z niewielu osób w Polsce, która ma naprawdę rozległą wiedzę na temat torbieli pajeczynówki. Jest w stałym kontakcie z lekarzami na całym świecie, nie wstydzi się mówić, że ciągle poszukuje nowych źródeł wiedzy i metod leczenia. Rozmawiałam z pacjentką która miała szczęście być poddana zabiegowi jeszcze w ramach NFZ w Instytucie na Sobieskiego w Warszawie. Kobieta odżyła i jak mówi będzie wdzięczna profesorowi do końca życia. Niestety z tego co wiem nie operuje on w publicznej słuzbie zdrowia.
  • 17.12.15, 14:19
    szkoda pieniędzy na prof.Koszewskiego......Miałam wielkie nadzieje,jadąc do niego,ale nic ciekawego mi nie powiedział.Po czasie niestety teraz to wiem,że na mojej torbieli nie poznał się!!!!!!!!!!szkoda 300złotych........pozdrawiam
  • 14.09.11, 21:50
    Witam wszystkich.

Mnie na torbiel tarlova zalecono zabieg termolezji. mozna go robić prywatnie oraz na fundusz zdrowia!!! Podobno w Krakowie jest kliniak aleczenia bólu i tam mozna zrobć na nfz.
    Podaję linka www.forumneurologiczne.pl/forum/vt,33,102,34069,10,termolezja#.TnEESG9Wpyw

Pozdrawiam
    gosia
  • 14.09.11, 21:53
    Acha mnie prof. Koszewski zalecił tą termolezja bo moja cysta jest za mała na fibrynę. Niestety termolezja usówa ból, nie ma jednak wpływu na deficyty zwiazane z ta torbielą.
  • 14.09.11, 22:04
    Acha na Wawelskiej w Warszawie tez mozna sie poddac tej termolezji.
    a usuwa nie usówa
  • 17.12.15, 13:59
    Witam Was.Ja pojechałam na konsultację do prof.Koszewskiego.Ciężko było dojechać,gdyż miałam potworne bóle nogi a jestem spoza W-wy.Prof.nie poznał się na mojej torbieli........teraz to wiem....wziął 3oo złotych i nic nie pomógł!!!Nawet nie orientuje się w rodzajach torbieli.........taki podobno znawca.Ciekawa jestem kto tu na forum pisze takie pozytywne opinie o prof.Koszewskim//teraz to dopiero wiem.pozdrawiam
  • 04.01.16, 14:20
    Witam! Byłam po świętach u prof.Koszewskiego i zaproponował mi zabieg albo lepiej operację polegajacą na regulacji ciśnienia płynu mr w połaczeniu rdzenia kręgowego i torbieli i jeśli się uda to usunięcie torbieli, ale to wyjdzie w trakcie operacji czy jest możliwe. Wszystko jest fajne tylko może wystapić niedowład zwieraczy odbytu i cewki moczowej , który się cofnie po czasie lub nie. wtedy to trzeba chodzić w pampersach. Drugie ryzyko to że ból mimo zabiegu nie ustąpi jeśli nerw jest trwale uszkodzony., a im dłużej chodzimy z bólem tym ryzyko wzrasta. Operacja trwa ok. 3-4 godz. więc to nie jest taki sobie zabieg.Profesor robi to tylko prywatnie i słono to kosztuje, ale koszt to jedno a ryzyko to drugie. Każdy musi zdecydować. Ja się boję więc na razie NIE
  • 06.01.16, 19:16
    Możesz napisać ile kosztuje taka operacja
  • 06.01.16, 19:24
    Moja torbiel w odcinku S1 S2 przylegająca do korzenia prawego około 1 cm .Natomiast ból mam po lewej stronie od 4 miesięcy .Wszyscy lekarze z którymi się kontaktowałam mówią podobnie torbiel nie boli??
  • 06.01.16, 20:39
    Z mojej obserwacji wynika, iż torbiel nie daje o sobie znać, gdy mało się forsuję oraz obecnie Chodzę na rehabilitację (ćwiczenia, laser). Zaczyna mnie pobolewać w czasie nagrzewania soluxem. W czasie masażu, gdy naciskane jest jedno miejsce pojawia się u mnie charakterystyczne, promieniujące do prawego boku z przodu, w okolicach pachwiny, kłucie z bólem. Potem to mija. Masaż spiętych mięśni okolicy lędźwiowej również przynosi ulgę. Zatem staram się nie dźwigać, nie schylać, raczej po coś kucam i nie rozgrzewać. Moja torbiel ma niecały centymetr uncertain
  • 06.01.16, 20:48
    Asiu czy bierzesz jakieś leki ?
  • 06.01.16, 20:54
    Teraz nie muszę. Brałam przeciwzapalne (aulin, naklofen). Najbardziej zaskoczyło mnie to, że doraźnie pomagała mi nospa... a działa przecież na mięśnie gładkie...
  • 06.01.16, 21:06
    Ja biorę eferalgan codeine co dzień na noc ,a w czasie dnia nimesin ale nie zawsze pomaga ...trochę ćwiczyłam z fizjoterapeuta i trochę było lepiej ,a po tygodniu ból wrócił???
  • 06.01.16, 21:11
    Niestety ból wraca, gdy przerywa się ćwiczenia. Mam wrażenie, że ćwiczone mięśnie utrzymują dobrą postawę. Na pewno nie wolno dźwigać. Ja jutro idę do Lidla kupić tą dużą piłkę do ćwiczeń. Możesz też spróbować położyć sobie coś zimnego w tym miejscu. Mnie to przynosi ulgę.
  • 06.01.16, 21:34
    Dziękuję bardzo za podpowiedzi . Napisz jak ćwiczysz z piłką?
  • 06.01.16, 21:39
    Leżenie na plecach, nogi na piłce, zachowany kąt prosty: podnoszenie raz jednej, raz drugiej nogi, dociskanie, unoszenie bioder, przenoszenie wraz z piłką nóg raz na jedną raz na drugą stronę. Nie służy mi leżenie na brzuchu na piłce - boli. Musisz po prostu wypróbować co jest dla ciebie najlepsze. Powodzenia smile
  • 06.01.16, 22:15
    Dzięki bardzo jeszcze się odezwę ??
  • 07.01.16, 16:38
    za operację w znieczuleniu ogólnym i pobyt w szpitalu ok. 3 dni u prof. Koszewskiego trzeba zapłacić 23 tys. zł. Znalazłam jeszcze coś. Jest to Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Radomiu, ktory oferuje innowacyjne okołokorzeniowe leczenie bólu. Jest to celowana okołokorzeniowa terapia bólu pod kontrolą tomografu komputerowego. Zakład współpracuje z niemiecką Kliniką neurochirurgii W Greifswald . Z Niemiec raz w miesiącu przyjeżdża neurochirurg Dr Zakrzewski ,Polak który tam pracuje i to wszystko wykonuje. Zapisałam się na 29.01 2016. Napiszę jak było. konsultacja kosztuje 150zł. a zabieg 500 zł. Nie jest to pozbycie sie problemu ale może ułatwić życie. Mam nadzieję. Zobaczymy.
  • 07.01.16, 17:34
    Zapisałaś się na wizytę czy już na zabieg ? Dasz jakieś namiary aby umówić się do niego na wizytę??
  • 07.01.16, 19:11
    Witam! Jest to Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej ENDOMED 26-600 Radom ul. Kilinskiego 6 czynne od pon-piat. 8-18 tel. 48 340 02 35 do 36
    kom. 606 169 634. Zapisałam się na konsultacje , ale dowiedziałam się też że Dr Zakrzewski od razu kwalifikuje do zabiegu i tego samego dnia robi, jesli oczywiście uzna za potrzebne. Poczytaj o wszystkim na stronie endomed w akualnościach. Myślę,że jesli pacjent nie kwlifikuje się na zabieg to dr ma moze jakieś propozycje leczenia, na to liczę, może coś nowego z tej kliniki z Niemiec. Pozdrawiam. Basia
  • 07.01.16, 20:10
    Dziękuję Ci bardzo Basiu ☺Zadzwonię na pewno ☺Trochę daleko bo jestem z okolic Bydgoszczy i ciężko będzie wytrzymać podróż ale jak jest jakaś nadzieja na zmniejszenie bólu to trzeba spróbować☺Mogę spytać od kiedy masz bóle , jak duża torbiel i skąd jesteś ☺Pozdrawiam Renata☺
  • 07.01.16, 22:09
    Witam! z bólem kręgosłupa borykam sie od lat ,ale z tym specyficznym bólem , ktory już nie reaguje na żadną rehabilitację oprócz tramadolu w dużej dawce to od 2 lat. Na początku to żaden lekarz nie wiedział co jest albo nie chciał jak się potem zorientowałam,bo nie wiedział co z tym zrobić. Było ich 4 neurochiurgów w tym 2 profesorów. Dopiero lekarz z Kliniki w Lublinie powiedział że to są torbiele a mam kilka 18 mm i nie są operowalne. Raz w Lublinie była wykonana operacja ale były powikłania neurologiczne i wiecej nie robią. Ten lekarz się starał coś mi pomóc, zrobił mi blokadę sterydowa ale nie pomogło. potem był prof. Koszewski, który potwierdził diagnozę. Jedno wiem że operacja tych torbieli to duże ryzyko. Kurcze rozpisałam się ale moja historia to długa i bolesna bajka. Jestem z lubelskiego mieszkam w Łęcznej ,20km od Lublina. To takie miasteczko powiązane z kopalnią węgla kamiennego w Bogdance.(to ta rentowna kopalnia). Do Radomia mam ok. 130 km.Liczę na tego doktorka , oni czerpią wiedzę na ten temat z zagranicy. Może będzie dobrze. Pozdrawiam ,pa pa Basia
  • 08.01.16, 18:50
    Widzę że moje dolegliwości są chyba narazie mniejsze , chociaż też z lekami przeciwbólowymi się nie rozstaje i torbiel tez mniejsza ☺Jednak zdaję sobie sprawę że będzie gorzej ☺Zaproponowano mi zamrożenie korzeni które ta torbiel uciska ale prywatnie dla mnie to tez duży koszt i nie wiadomo na jak długo pomoże ☺na obecną chwilę wybieram się do poradni rechabilitacyjnej , może coś pomoże☺koniecznie odezwij się po konsultacji ... wszystko będzie dobrze zobaczysz w końcu ktoś musi nam pomóc .Pozdrawiam☺
  • 09.01.16, 15:43
    Hej! Jesli mogę odnośnie rehabilitacji to ja chodziłam na prywatne zabiegi do rehabilitanta z Kliniki neurochirurgii i on mi mówił żeby nie brać żadnych zabiegów z prądami ani ultradżwięki bo to źle działa na nerwy torbieli. Po za tym nie ma żadnych ćwiczeń na torbiele.Prosiłam go żeby coś wymyślił, ale nie. Można sobie dołożyć taką rehabilitacją. Nie można też dźwigać ani się schylać raczej przyklękać , ani za dużo siedzieć, ucisk na nerwy i ból. Jak byłam w sanatorium to "mądry" lekarz dał mi zabiegi z prądami i ultradźwięki i gimnastykę ogólną- efekt gorzej się czuję jak przed rokiem. Z mojego doswiadczenia jak boli to leżę na plecach -płasko , ciśnienie płynu mr zmniejsza się i tak nie ciśnie. Ok. Jak jeszcze mogę coś podpowiedzieć to b. proszę. Niech lekarz pogłówkuje co ci dać , jaką rehabilitację. Pozdrawiam Basia
  • 09.01.16, 18:58
    Ja natomiast nie mogę leżeć na plecach i na lewym boku ....co dla mnie dziwne to moja torbiel przylega do korzenia prawego a boli lewa strona biodra ( ból opasujacy,rozpierajacy,jakby coś chciało wyjsc ) poza tym ból kolana...jak boli biodro to kolano też bardziej boli ...miałam robiony rty biodra i jakieś małe zwyrodnienia są ....jednak ortopeda stwierdził że te bóle nie od tego...zapisał mi sterydy w zastrzykach ale jeszcze ich nie wzięłam...czasem mam kilka dni lepszych po czym przychodzą gorsze nie wiadomo skąd...pozdrówka renata😑a tak w ogóle to forum trochę przycichlo czyż nie?
  • 31.01.16, 11:20
    Basiu odezwij się.! Byłaś w Radomiu na konsultacji u dr.Zakrzewskiego ? Napisz co ci zaoferował?
  • 31.01.16, 18:29
    Witam ! Byłam w Radomiu i na razie wróciłam z niczym, a z telefonem do Pana dr Zakrzewskiego. Jak opowiadałam o swoich dolegliwościach to oczy lekarza były coraz większe i bezradne. Dr Zakrzewski mówi ,że w zasadzie torbiele nie powinny dawać takich dolegliwości, ale nie zlekceważył mojego problemu. Bał się cokolwiek robić , tzn tego zabiegu b/bólowego bo mówił, że musiał by eksperymentować a to jest niebezpieczne. Jestem rzadkim i trudnym przypadkiem. Mam dzwonić za 2 tygodnie bo będzie się konsultował w klinice w Niemczech czy coś takiego robili i jak by do tęgo podeszli i dopiero coś będę wiedziała. Przez te torbiele trudno podejść do nerwa bolącego no i można nakłuć torbiel.Przyznał, że operacja w tym rejonie jest ryzykowna. Nie jest to lekarz z tych co uważają że tak trzeba żyć albo głupia baba coś wymyśla. Także będę dzwonić do Niemiec i zobaczymy. Kolejny raz odbiłam się od ściany. Ale to pokazuje jak mało ten temat jest poznany na nie szczęście dla nas. Pozdrawiam Basia
  • 02.02.16, 17:58
    Renato , co tam taka cisza. Czyżby brak optymizmu. Poczytaj sobie o jeszcze jednej szansie www.carolina.pl/leczymy. coś do licha musi się znależć, narazie idę na akupunkturę , może trochę odblokuję nerwy bo bardzo boli. Pozdrawiam , Basia
  • 02.02.16, 21:24
    Witam Basiu jakoś nie mogłam się zabrać za pisanie.Miałam trochę wyjazdów.Byłam u lekarza rechabilitanta .stwierdził że ból nie od torbiela.Wymyślił że mam skrzywienie kregoslupa lędźwiowego a nawet nie obejrzał r.m.bo komputer nie czytał płyty.zapisał zabiegi i zalecił basen .w czwartek mam neurologa zobaczę co on wymyśli.Dzisiaj byłam prywatnie na masażu .a jeszcze bym zapomniała zrobiłam badanie na czynnik reumatoidalny i wyszedł dodatni ...teraz muszę jeszcze zaliczyć reumatologa.oczywiście kolejka na marca.pozdrawiam renata ??
  • 05.02.16, 22:15
    Wczoraj byłam u neurologa. Dal skierowanie do neurochirurga i kazał wrócić za pół roku ,nie obejrzał nawet plyty z r.m. No cóż na NFZ tak to wygląda...Basiu co słychać u Ciebie jak tam po akupunkturze??
  • 07.02.16, 16:08
    Hej! Oczywiście na NFZ to trudnymi tematami nie którzy tylko lekarze się zajmują. Mój doktorek od akupunktury to przemiły facet, jest dr n.med neurolog i interesuje się m.in. akupunkturą. Powiedział mi ze lekarze tak boją się tych naszych schorzeń bo to trudne i ryzykowne. Odradzał mi też zabiegi inwazyjne. Taki cykl zabiegów u niego to przynajmniej 10 raz w tygodniu. rok temu byłam i niego i jak pamętam tak mnie nie bolało jak teraz, napisał mi recepte na milgamma100 i Thionerw. Za tydzień dzwonię do tego lekarza z Niemiec i zobaczymy. Pozdrawiam
  • 14.10.16, 17:16
    Witam , aby dodać wam trochę wiary ☺ . Jestem po operacji torbieli . Operowana bylam w Olsztynie . Byłam przerażona jak Wy, ale rowniez nie mialam złudzeń , że pomoże mi coś innego. Po operacji leżała miesiąc w łóżku , tak tak , miesiąc ze spacerkami na siusiu . Potem fizjoterapia , codzienne ćwiczenia , ale się udało . Jest jeden haczyk , torbiel wypełnia się płynem rdzeniowo mozgowym . Im bardziej się stresujemy , formsujemy tym szybciej wypełnia i powiększa się torbiel. Niestety przegralam w czerwcu , stres był tak silny , że zablokowal mi odcinek od pasa w dół . Dziś już jestem na liście oczekujących na zabieg , czekam na datę operacji i ponownie nie mam wątpliwości , ze to jedyna metoda pozbycia się bólu . Trzymam za was kciuki , wzmacniajcie mięśnie głębokie , nie stresujcie się i jedzcie nospy hehe (wówczas wiotczeja mięśnie )☺Ania
  • 10.02.16, 12:21
    Witajcie, od niedawna wiem, że mam dwie torbiele tarlova na odcinku s2 14mm i s3 9mm, jestem załamana, mam 31 lat, dopiero co urodzilam dziecko. Jak szybko choroba postepuje? kiedy pojawi sie nietrzymanie moczu, kalu, paraliż? Czy ktos wygral z ta choroba?czy to mozna z sukces operowac?
  • 10.02.16, 17:57
    Witaj! Spokojnie bez paniki. Choroba jest wredna bo torbiele uciskają na nerwy i boli. Zależy jaki nerw jest drażniony. Operacje są bardzo ryzykowne bo wiadomo jest to "grzebanie przy nerwach". Mnie tylko jeden lekarz z W-wy zaproponował ale się nie zgodziłam, a byłam u siedmiu. Teraz czekam na telefon od lekarza który pracuje w Klinice neurochirurgi w Niemczech co mi zaproponuje , bo jak u niego byłam to się bał i chciał się skonsultować. Napiszę , walczę z bólem trzeci rok ,próbowałam różnych sposobów, może coś podpowiem. Narazie zajmij się dzieciaczkiem i oszczędzaj się. Pozdrawiam
  • 12.02.16, 12:02
    A u Pani wystepuja tylko torbiele czy jeszcze inne problemy z kregoslupem? Czy te torbiele sie szybko powiekszaja? Czy zna Pani kogos kto z sukcesem przeszedl operacje i nie jest gorzej?
  • 14.02.16, 17:22
    Witam! Od dawna mam problemy z kręgosłupem w części lędżwiowo krzyżowej i szyjnej. Nie wiem czy torbiele się powiększają , pewnie tak bo do pewnego czasu nie miałam takiego dokuczliwego bólu , który na nic nie reaguje oprócz już teraz tramadolu. Robiłam RM dwukrotnie w odstępie 1,5 roku i
    dużych zmian nie ma ale ból jest większy bo nerwy są już bardzo zniszczone ciągłym uciskiem. Z forum i rozmów z rozsądnymi lekarzami wiem że operacja torbieli na dzisiaj jest bardzo ryzykowna, może przynieść wiecej szkód nic pożytku. mam kontakt z neurochirurgiem z Kliniki z Greiswald w Niemczech i on też mi odradzał operację , co wiecej mówił, że w Niemczech tylko nieliczni tym się zajmują i to z miernym skutkiem. Pod koniec miesiaca jadę do Radomia i będzie właśnie ten lekarz mi robił tzw. obstrzykiwanie celowane pod tomografem. czy pomoże , nie wiemy. Też wymogłam to na nim bo nie bardzo chciał . Obecniechodzę na akupunkturę do neurologa,które interesuje się medycyną chińską, obiecał mi jakieś chinskie ziółka może coś od środka podziałamy., żeby je obkurczyć. Skąd jesteś , może dam jakieś namiary , bo tutaj narazie trzeba iść w kierunku leczenia bólu. To nie jest ignorancja tego tematu przez lekarzy tylko strach ze względu na małą wiedzę i trudny i ryzykowny temat..Lekarze o tym nie mówią , miałam okazję z jednym z wieku o tym otwarcie porozmawiać. Pozdrawiam. Basia
  • 24.02.16, 21:21
    Jestem z wroclawia, neurochirurg mnie zignorowal, twierdzac, ze mam te torbiele od urodzenia i nic sie z nimi nie robi.
  • 27.02.16, 14:58
    Witam! Taka odpowiedź neurochirurga to niestety norma. Albo ma małą wiedzę albo się boi bo to trudny i niebezpieczny temat. Wczoraj byłam w Radomiu na zabiegu obstrzykiwania pod tomografem. Pan doktór zrobił rozeznanie w swojej klinice w Niemczech i mówił, ze może coś pomoże. Tak czy inaczej powtórka za miesiąc. Wtedy zobaczymy, ale co ważne chce mi pomóc.Po niedzieli będę miała tabletki z chińskich ziółek na obkurczanie torbieli . przygotował je neurolog do którego chodzę na akupunkturę. Będę wszystko testować. Jak będzie ok to polecę. To jest drugi z ośmiu lekarzy co wykazuje chęć pomocy, jednocześnie odradzają wszelkie operacje. Ja jestem z Łęcznej k/ Lublina. Radom to od Ciebie daleko, ale podobno podobne obstrzykiwania robią w Krakowie chyba Szpital im. Dietla dr Robert Chrzanowski. Chyba nawet przez NFZ, bo ja zapłaciłam 500zł. Za kilka dni napiszę czy coś zadziałało, oby. Pozdrawiam Basia
  • 27.02.16, 17:07
    Witam Basiu a możesz napisać coś więcej o tym ostrzykiwaniu ,ile razy nakluwaja,czy bolii i dokładnie co ostrzykuja nerwy cz samą torbiel i z czego te zastrzyki .U mnie bez zmian .7 marca zaczynam rehabilitację na NFZ.pozdrawiam serdecznie .?
  • 27.02.16, 19:49
    a to ostrzykiwanie jest na ból czy pomaga też na drętwienia?
  • 27.02.16, 20:00
    Pewnie pomaga na jedno i drugie tylko jak długo będzie pomagac i jak często trzeba bedzie to robić .?Może Basia jeszcze się odezwie i coś więcej napisze!
  • 28.02.16, 16:56
    Hej jestem. Obstrzykiwanie pod TK wygląda tak: lekarz ogląda te miejsca gdzie występuje ból czy drętwienie, zaznacza sobie te miejsca, jeszcze raz oglada, potem wkuwa igły(mnie dwie), sprawdza przez TK czy są w odpowiednim miejscu i wstrzykuje lek. Tyle , nie boli ,tyle co zastrzyk.Igły wkuwa tak aby nie uszkodzić torbieli, szczególnie przy torbielach jest trudne podejście do uciskanego nerwu.Poprawa powinna być widoczna po kilku dniach . Zabieg trzeba powtórzyć. Ja po 2 dniach czuje lekką poprawę samopoczucia. Jak łykałam na dzień 4 tramadole to od wczoraj wystarczył jeden. Boli ale nie wściekle. Na jak długo pomoże nie wiem bo to nie rozwiązuje problemu. Torbiele są. Tylko komfort zycia może lepszy. mnie lekarz powiedział że mam rację że nie chę operacji. W Niemczech co niektórzy robią , ale to jak się uda jest OK. Trzeba ryzykować. pozdrawiam Basia
  • 28.02.16, 19:51
    Dziękuję Basiu za wyczerpującą odpowiedz ...zastanawiam się też nad tą formą usmierzenia bólu , ale najpierw muszę zaliczyć zabiegi rehabilitacyjne i reumatloga ...zobaczę czy coś podzialaja...cieszę się że Ci trochę ulżyło ...pisz zawsze jak się czujesz bo tu juz prawie nikt się nie odzywa...pozdrawiam serdecznie!
  • 02.06.16, 12:20
    witam, ja również dowiedziałam się wczoraj, że mam trzy torbiele tarlova kości krzyżowej. badanie RM zrobiłam sama prywatnie, gdyż żaden z lekarzy nie dał mi skierowania, mam ból kości ogonowej. Dzisiaj mam wizytę u neurochirurga w Opolu. szczerze jestem załamana tą diagnozą, bólem. A mam małe dziecko i pracę sad
  • 18.07.16, 10:21
    Witaj Basiu! moja corka tez ma torbiele. Szukamy roznych sposobow.Interesuje mnie jak dzialaja te ziola chinskie. Moze moglabys podac swojego e-maila. Chcialybysmy do Ciebie napisac. Moj adres to wieslawa@o2.pl
  • 25.07.16, 09:30
    Napiszę z poczty męża ( zbigniew) możesz smiało pisac korzystamy razem.
  • 26.07.16, 23:16
    proszę również o kontakt, moja mama zmaga sie z okropnym bólem od torbieli, nie wiem co robić i jak pomóc uncertain
  • 26.07.16, 23:22
    podaje swoj adres email oola16@op.pl bardzo proszę o kontakt droga mrowka1956 oraz wszytskich któży walczą z bólem
  • 27.07.16, 07:45
    Kochani ja sama walczę z bólem i szukam różnych sposobów aby sobie ulżyć . Nie wiem czy jestem w stanie coś pomóc. szukam wszystkiego oprócz operacji, boję się ryzyka a jest duże to chyba każdy wie . Łykam już piaty miesiąc mieszankę z ziół chińskich w postaci tabletek. Jest to mieszanka którą wymyslił dla mnie mój sympatyczny lekarz neurolog który specjalizuje się w medycynie chinskiej. Są to tabletki na receptę skomponowane dla mnie., mają za zadanie obkurczyć torbiele a może uda się żeby się wchłonęły. Tak wymyśliliśmy, czy się uda zobaczymy z ziołami to długi proces a boli codziennie. Wspomagam się tabletkami p/bólowymi , maście plastry, piję tabletki na regenerację nerwów uciskanych przez torbiele.Trzeba się oszczedzać, mnie szkodzi siedzenie no i oczywiście nie mogę dżwigać. Kazdy musi to sam zaobserwowac. O działaniu tym ziół mogę coś powiedzieć po kilku miesiącach jeśli będzie ok to powiem.Mam nadzieję. Jesli coś jeszcze to pytaj napiszę lub się skontaktuję. Rozumiem wszystkich i czasem też mam dosyć, ale trzeba szukać. Zycze powodzenia. Basia
  • 27.07.16, 18:47
    witaj, dziekuje za odpowiedz. Powiedz mi czy tabletki ziołowe po tych kilku miesiacach daja jakieś efekty ?? gdzie jest ten lekarz ? jak mozna sie z nim skontaktować ? nie wiem co robic, szukam wszystkiego...
  • 29.07.16, 08:25
    Witam! Trudno mi powiedzieć czy tabletki działają , to długi proces , jakby mniej odczuwam ucisk, ale boli dalej bo nerwy są uszkodzone przez długie uciskanie i podraznienie. Tak mówią lekarze. Więc po to ta akupunktura żeby trochę mniej bolało, to nie sposób leczenia . Problem nadal jest tylko czasem lżej żyć. Napisz skąd jesteś bo ja do tego lekarza chodzę na akupunkturę i prowadzimy tą terapię ziołowa. Pod koniec roku może zrobię rezonans to zobaczymy czy było warto. Jak widzisz chwytam się różnych sposobów bo inne zawiodły. Kazda terapia może być inna zalezy gdzie są umiejscowione te torbiele. Generalnie to trudny temat i trzeba szukać lekarza który zechce coś pomóc bo zbywają pacjenta. Ja zaliczyłam ośmiu z tego 3 rozmawiało na temat torbieli. pozdrawiam Basia napisz coś więcejsmile
  • 29.07.16, 08:58
    podaj prosze swój adres meilowy lub odezwij sie na mój adres oola16@op.pl

to spokojnie napisze wszystko i bądzmy w kontakcie- my musimy sie wspierac, szkoda ze tutaj taka cisza i nikt wiecej nie pisze sad
  • 02.09.16, 22:44
    Witajcie! Mam torbiel pajęczynówki w kręgosłupie piersiowym Th1-Th3. Lekarz mi powiedział, że torbiel tą mam od urodzenia, ale muszę ją usunąć ze względu na dyskopatię. Za kilka dni idę na operację. Trochę się boję, ale mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.
  • 12.09.16, 23:47
    Witaj biedro-nka1. Tez jestem posiadaczką torbieli pajeczynowki w odcinku th12-l2 ( moja jest duza bo 9,5 cm) do tego mam na tym odcinku dyskopatie a lekarze nie chcieli sie podjac operacjisad dlatego jestem ciekawa gdzie i jaka metodą bedziesz operowana. Zycze powodzenia w zabiegu.
  • 15.09.16, 21:39
    witaj marzen341,dziękuję, już jestem po operacji w domku, operację miałam w IPN w Warszawie metodą laminektomii operował mnie dr Barszcz wszystko jest dobrze, rana bardzo ładnie się goi, najgorszy jest ból, w moim przypadku to jest okolica szyi i łopatki, masakra nawet się nie mogę sama umyć, ale mąż dzielnie mi pomaga
    ja mam dyskopatię w szyjnym a bez usunięcia tej torbieli nie można by było jej zoperować no a poza tym uciskała na rdzeń

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.