Dodaj do ulubionych

Polska sekcja Jeunesses Musicales -- reaktywacja!

15.06.07, 21:06
Moi Drodzy!

Sprawa w jakiej piszę, posiada wymiar, chyba można tak powiedzieć, ogólnonarodowy, a w każdym razie dotyczy pewnego dobra
wspólnego (w szczególności dotyczącego środowiska muzyków), które może ostatecznie przepaść -- dlatego pozwalam sobie ogłosić ją również na tym forum:

Chodzi o reaktywację polskiej sekcji Jeunesses Musicales, do której chciałbym zaprosić wszystkie osoby współtworzące szeroko pojęte młode środowisko muzyczne (a więc związane z muzyką na najrozmaitsze sposoby: przez pasję, zawód, czy po prostu zainteresowania...).

Jeunesses Musicales International (czyli Międzynarodowa Federacja Młodzieży Muzycznej) to powstałe w 1945 roku, afiliowane przy UNESCO, zrzeszenie posiadające swoje sekcje w 43 krajach na całym świecie. Polska sekcja ma piękne tradycje w kształtowaniu polskiego życia muzycznego: wielu polskich muzyków (również tych znanych) sporo jej zawdzięcza. Niestety obecnie jest praktycznie martwa.

Albo więc tchniemy w nią życie, czyniąc z niej na powrót prężne stowarzyszenie wspierające najrozmaitsze oddolne inicjatywy muzyczne, albo jeszcze tego lata polska sekcja JM zostanie ostatecznie wykluczona z federacji i nieodwołalnie rozwiązana.

Decydujące spotkanie (od tego, ile osób i z jakim nastawieniem przyjdzie, w duże mierze zależeć będzie decyzja, co dalej) odbędzie
się:
w czwartek, 21 czerwca, o godz. 15.30, w warszawskiej Akademii Muzycznej (ul. Okólnik 2) -- w Audytorium im. Szymanowskiego na
pierwszym piętrze.

***

Jest to zaproszenie dla osób -- głównie (choć nie tylko) w wieku od 16 do 30 lat -- chętnych i gotowych do działania, osób z pomysłami, ale też gotowych do poświęcenia czasu i energii, aby te pomysły zrealizować. Nikt nie będzie obiecywał "kokosów" ani "gruszek na wierzbie"; mimo to, wydaje mi się, że warto podjąć wysiłek.

Jeżeli to zaangażowanie nie okaże się być słomianym zapałem i zostanie poparte dobrymi pomysłami, jest spora szansa na stworzenie długofalowych przedsięwzięć -- pożytecznych zarówno dla członków stowarzyszenia, jak i w ogóle dla całej młodej społeczności muzycznej (orkiestra? festiwal? radio internetowe? cykle koncertów?...). Poszczególne krajowe sekcje Jeunesses Musicales to samodzielne organizacje (zwykle stowarzyszenia) -- mają więc swobodę w decydowaniu o kształcie swojej działalności.

Proszę, żeby osoby zainteresowane całą sprawą zapoznały się z treścią informacji na:
www.jm.org.pl
Po szczegóły -- zapraszam na spotkanie 21 czerwca (godzina i miejsce -- patrz wyżej + ww. strona www). Osoby, które naprawdę nie będą mogły się stawić, ale są *realnie* zainteresowane sprawą, proszę o kontakt e-mailowy (adres: kontakt@jm.org.pl) lub telefoniczny (607 93 83 57) nie później niż 21 czerwca.

Serdecznie pozdrawiam,

Jasiek Kaliszewski
(w imieniu tymczasowego zarządu polskiej sekcji JM)


PS. Mam prośbę: jeżeli znacie osoby, które sprawa ta również mogłaby zainteresować -- proszę, przekażcie im tę informację, w szczególności -- termin i miejsce spotkania oraz link: www.jm.org.pl
Edytor zaawansowany
 • jasiekkaliszewski 30.06.07, 16:06
  Mam przyjemnoóść poinformować, że sprawa ruszyła! W odpowiedzi na apel zebrała się grupa młodych osób, która postanowiła zakasać rękawy i zbudować coś praktycznie od zera.

  Oprócz spraw formalnych (statut, lista członków, powołanie zarządu i komisji rewizyjnej, rejestracja w sądzie) -- ruszyły już przygotowania do pierwszych konkretnych działań (cykl koncertów na warszawskich Bielanach, muzyczny DKF...).

  Wszystkich, którzy chcieliby się przyłączyć, zapraszam na stronę: www.jm.org.pl/ gdzie znajduje się więcej informacji.

  Pozdrawiam serdecznie,
  Jasiek Kaliszewski

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka