Dodaj do ulubionych

Kolejne wykopki MPWiK niezakończone w terminie

01.10.10, 15:03
Wszyscy, którzy byli na spotkaniu 20 IV 2010 r., słyszeli zapewnienia:
radny.com.pl/pisma/zdm-tmp/zdm-tmp20100420spotk20IVprzebieg-.pdf
30 IX 2010 r. miało być skończone wszelkie prace związane z budową komór kolektora na ul.: Myśliborskiej i Produkcyjnej.
Nie udało się.

Kilka dni temu zapytałem się mailowo osób, które 20 kwietnia deklarowały wrześniowy koniec robót, czy prace zakończą się w terminie. Do dziś nie mam odpowiedzi. Podobnie jak w przypadku TMP, za kilka dni udostępnię maile do osób, do których teraz piszę. Mam również nadzieję zainteresować sprawą dziennikarzy (jak przy Modlińskiej). Może usłyszymy kiedy będzie faktyczny koniec prac. Osobiście oceniam, że nie wcześniej jak za 2-3 tygodnie nastąpi koniec.
Zapraszam do zapytań MPWiK w tej sprawie:
www.mpwik.com.pl/kontakt/dane-kontaktowe
Póki co informuję Burmistrza i kieruję do wiadomości Prezydenta:
radny.com.pl/interwencje/int1_256-mysl101001mpwik-prace-.pdf
--
Pozdrawiam
www.radny.com.pl
Wojciech Tumasz
Strona internetowa SISKOM
Obserwuj wątek
      • Gość: p Re: Kolejne wykopki MPWiK niezakończone w termini IP: *.chello.pl 01.10.10, 20:29
        Ale mają kontaktów mailowych... Pewno jest na Starynkiewicza książkę skarg i zażaleń, bo z ich strony, to ciężko kogokolwiek obsztorcować.
        A ZTM pewnie tak długo będzie utrzymywać trasę czasowo zmienioną linii na tarchominie, aż nie zakończą się prace na Myśliborskiej. Albo jak potrwają do wiosny, to zmian w rozkładach jazdy E4, E8 czy 508 już nie zobaczymy.
      • ss2005 Zbliżamy sie do końca 08.02.11, 08:48
        Już niebawem (po półrocznym opóźnieniu) skrzyżowanie Myśliborska/Światowida będzie chyba otwarte. Chyba, bo niebawem może znów przyjść mróz i z asfaltowania nici.
        No chyba, że nasi dzielni budowniczowie kolektora sprężą się w dwa dni
    • szkarlupien Re: Kolejne wykopki MPWiK niezakończone w termini 04.10.10, 08:02
      Na stronie kolektorczajka.pl/
      odcinek Myśliborska-Światowida jest już ukończony
      S51-50 prace zakończone 08.06.2010
      S51-55 prace zakończone 04.08.2010
      czyli no comment

a wszystko za przyzwoleniem władz Dzielnicy i Warszawy.
      Dziękujemy Panie Burmistrzu Jacku Kaznowski
      Dziękujemy Pani Prezydent Hanno Gronkiewicz-Waltz
      za szybkie i sprawne przeprowadzenie prac budowy kolektora Czajka na terenie Tarchomina
      podziękujemy za wszystko 21.11.2010 i może 05.12.2010 mam nadzieję, że na dobre...
          • upi wzór pisemka 11.10.10, 11:50
            ja również napisałem.

Dla tych, którzy nie mają czasu/chęci na pisanie pisemek poniżej wzór do wykorzystania

Uprzejmie proszę o podanie informacji, w jakim terminie zakończone będą prace przy budowie kolektora ściekowego przy ul. Myśliborskiej w Warszawie.
            Od dłuższego już czasu żadne prace nie są prowadzone w kilku punktach wzdłuż ul. Światowida i Myśliborskiej.
            Rozkopane pasy drogowe znacznie utrudniają ruch na Tarchominie przyczyniając się do powstawania sporych utrudnień w ruchu w godzinach szczytu.
            Na spotkaniach organizowanych przez radnego W. Tumasza w sprawie budowy kolektora ściekowego „Czajka” przedstawiciele wykonawców informowali, że prace na wspomnianym odcinku zakończone będą do dnia 30 września 2010r.
            Mamy już połowę października i końca budowy nie widać.

Uprzejmie proszę zatem o informację, kiedy roboty będą zakończone.
            • upi Re: wzór pisemka 12.10.10, 09:10
              Uzyskałem odpowiedź z Hydrobudowy 9 w sprawie terminu zakończenia robót w rejonie ul. Myśliborskiej. Oto ona:

Szanowny Panie

roboty prowadzone w tym rejonie wzbudzają wiele emocji. Mamy świadomość iż
              choćby na nadchodzącą aurę zimową niezbędne jest jak najszybsze
              przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu w ul. Myśliborskiej. Zgodnie z
              poczynionymi uzgodnieniami z kierownictwem budowy w skutek interwencji
              mieszkańców zostały przyśpieszone terminy zakończenia robót na
              poszczególnych studniach w tym rejonie, tak aby przywrócić normalny ruch
              na ul. Myśliborskiej do 15 listopada

w przypadku dalszych pytań pozostaje do dyspozycji

Piotr Gładki
    • Gość: Beck Re: Kolejne wykopki MPWiK niezakończone w terminie IP: *.128.14.50.static.crowley.pl 15.11.10, 12:49
      Przed chwila wysłałem do Pana Gładkiego następującej treści maila:

Witam Pana,

W dniu 12 października 2010r. udzielił Pan na zapytanie Pana Tumasza, radnego dzielnicy Białołęka , dotyczące terminu zakończenia prac na u. Mysliborskiej (pierwotnie zapowiadanego na koniec sierpnia, potem koniec września) następującej odpowiedzi:

Szanowny Panie

roboty prowadzone w tym rejonie wzbudzają wiele emocji. Mamy świadomość iż choćby na nadchodzącą aurę zimową niezbędne jest jak najszybsze przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu w ul. Myśliborskiej. Zgodnie z poczynionymi uzgodnieniami z kierownictwem budowy w skutek interwencji mieszkańców zostały przyśpieszone terminy zakończenia robót na poszczególnych studniach w tym rejonie, tak aby przywrócić normalny ruch na ul. Myśliborskiej do 15 listopada.

w przypadku dalszych pytań pozostaje do dyspozycji

Piotr Gładki

Termin ten upływa dzisiaj. Przejeżdżając obok placu budowy nie mam watpliwości, że nie zostanie dotrzymany. Sądzę, że nie uda sie to także w ciągu kolejnych 2 tygodni. Dotychczas nie zetknąłem sie z żadną informacją z Pańskiej strony na temat przyczyn niedotrzymania terminu i wskaznaia nowego. Jako że temat wzbudza żywe zainteresowanie mieszkańców Tarchomina (por. forum.gazeta.pl/forum/w,356,117105185,,Kolejne_wykopki_MPWiK_niezakonczone_w_terminie.html?v=2 ), sądzę, że zasadnym byłoby zabranie przez Pana głosu w tej sprawie bezpośrednio w dedykowanym wątku forum. Wierzę, że istnieją istotne powody niemożności zakończenia prac w kolejne deklarowanych przez Pana terminach i autorzy doniesień prasowych ( cf. www.se.pl/wydarzenia/warszawa/lenie-blokuja-biaoeke_159839.html) są w błędzie.

Liczę, że jeszcze dzisiaj możliwe bedzie zapoznanie się z Pańską odpowiedzią na forum

Z poważaniem [imię i nazwisko]

Mam zatem nadzieję, że już dzisiaj lub jutro bedziemy znali przyczyny (kolejnego) opóźnienia i poznamy wreszcie ostateczny termin zakończenia prac.

Pogląd na temat wiarygodności wypowiedzi Pana Gładkiego podczas spotkań w mieszkańcami Białołęki każdy z nas chyba już ma.
      • tarantula01 Re: Kolejne wykopki MPWiK niezakończone w termini 15.11.10, 13:48
        Dziś to samo potwierdzili mi inni dziennikarze:
        W ZDM zgodę na zajęcie pasa drogowego dano do 15 grudnia 2010 r.
        Ze strony MPWiK kontrakt trwa do końca roku.
        Urząd Dzielnicy też niczego się nie dowiedział:
        www.radny.com.pl/dokumenty/interwencje/int1_256-mysl101001mpwik-prace-.pdf
        na ten arkusz nie mam jeszcze odpowiedzi.
        --
        Pozdrawiam
        www.radny.com.pl
        Wojciech Tumasz (KWW Wspólnota Samorządowa Gospodarnosc)
        okręg nr 3, miejsce nr 1
        www.siskom.waw.pl
      • aronpierwszy Re: Kolejne wykopki MPWiK niezakończone w termini 15.11.10, 17:48
        Do Pana Gładkiego to tylko w stylu Czabana:

"Panie Gładki niech mi Pan powie do kur.y nędzy powie, kim Pan jest w tej firmie albo co oni kur.a z Pana robią. Panie Gładki już siódmy raz termin nie dotrzymany..."

Miałem okazje być na kilku spotkaniach z Panem Gładkim i mogę stwierdzić, że zobowiązania na nich składane ze strony wykonawcy tej budowy są tylko słodkim pierdzeniem.
        • Gość: Beck Re: Kolejne wykopki MPWiK niezakończone w termini IP: *.128.14.50.static.crowley.pl 16.11.10, 10:28
          Dzisiaj rano Pan Gładki przysłał mi odpowiedź nastepującej treści:

Szanowny Panie

w odpowiedzi informuję iż w dniu dzisiejszym na wszystkich studniach w ul. Myśliborskiej montowane są włazy studni. Do końca tego tygodnia ułożony będzie nowy asfalt , a pierwotna organizacja ruchu powinna być przywrócona do wtorku, środy przyszłego tygodnia. Za opóźnienie przepraszamy

W przypadku dalszych pytań pozostaje do Pana dyspozycji

Piotr Gładki

Mimo opóźnienia prac , odpowiedź jest konkretna, zaś wskazany termin nieodległy. Pozwala to konstatację, że wszystko zdaje się zmierzać w pożądanym kierunku. Mam nadzieje, że tym razem termin zostanie dotrzymany. Przekonamy sie wkrótce...
              • tarantula01 Re: Kolejne wykopki MPWiK niezakończone w termini 17.11.10, 01:50
                Proste kładzenie nowej nawierzchni w miejscach wykopów pod studnie niewiele da, bo Myśliborska się nieco pozapadała... Wiem, że ZDM nie odpuści tematu (Myśliborską zarządza ZDM).
                --
                Pozdrawiam
                www.radny.com.pl
                Wojciech Tumasz (KWW Wspólnota Samorządowa Gospodarnosc)
                okręg nr 3, miejsce nr 1
                    • Gość: Beck Re: Kolejne wykopki MPWiK niezakończone w termini IP: *.128.14.50.static.crowley.pl 19.11.10, 10:15
                      Na moje pytanie skierowane do Pana Gładkiego:

Szanowny Panie,
                      Ponieważ na forum pojawiły się wątpliwości, celem upewnienia się zapytam, czy zakończenie prac i oddanie drogi do użytku w połowie przyszłego przyszłego tygodnia obejmuje także część ulicy Myśliborskiej na północ od linii ul. Światowida? Obecnie znajduje sie tam spory dół i niepewność forumowiczów budzi realna możliwość przywrócenia tam w tak krótkim czasie stanu sprzed rozpoczęcia prac.
                      Z góry dziekuję za odpowiedź.
                      Z poważaniem [ imię i nazwisko ]

otrzymałem przedwczoraj następującą odpowiedź:

Szanowny Panie

Zakres prac o który Pan pyta obejmujący żelbetowe komory obiektu S 51 planowany jest do zakończenia pod koniec roku ( przed świętami )

Piotr Gładki

Informacja o przywróceniu pierwotnej organizacji ruchu w przyszłym tygodniu na ul. Mysliborskiej była zatem nieprawdziwa, gdyż przywrócenie to nastapi najwyżej na częsci tej ulicy (na południe od linii Światowida). Dopiero w wyniku zadania dodatkowych pytań uzyskałem interesującą mnie informację. Wstyd. Jeśli Wykonawca prac finansowanych ze środków publicznych nie ma odwagi, żeby obywatelowi udzielić prawdziwej informacji, to uważam, że taka postawa nie daje rękojmii wywiązania się z zaciągniętych zobowiązań. Uważam zatem, że insytytucje publiczne powinny unikac zawierania umów z podmiotami zatrudniającymi tak "prawdomówne" osoby, jak Pan Gładki. Alternatywnie, dążyć do takiego ukształtowania umów (kary umowne itd.), aby wymusić terminowość realizacji zlecanych prac.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka