Dodaj do ulubionych

Przywróćmy 516

21.01.13, 13:30
Proszę wszystkich, którzy są niezadowoleni z nowego 516 o kontakt ze mną oraz mobilizację innych osób, aby zasypać Prezydenta (do ZTMu nie ma co pisać, bo odpowiedzą za miesiąc, że analizy bla bla wykazały słuszność bla bla. Na bieżąco obserwujemy bla bla ponadto dysponujemy bla bla mimo podwyżki cen biletów bla bla ograniczonymi środkami.

--
Pozdrawiam
www.radny.com.pl
Wojciech Tumasz (Wspólnota Samorządowa Gospodarnosc)
Strona internetowa SISKOM
Edytor zaawansowany
  • sibeliuss 21.01.13, 13:37
    Ustalmy też jakim kosztem, kosztem częstotliwości 214 - tak?
    --
    W życiu wszystko jest pożyczone
  • Gość: smiokdiplodok IP: 193.0.100.* 21.01.13, 13:54
    a dlaczego MY mamy to ustalać, może w ogóle za ztm będziemy robić a oni tylko pensję pobiorą?
  • Gość: . IP: 92.60.130.* 21.01.13, 14:00
    A po jasną cholerę całe to 214? Przywrócić 516 jak było i po problemie a do tramwaju z rejonu Milenijnej można wozić 211, 133 i 152 po lekkej zmianie tras.
  • sibeliuss 21.01.13, 14:06
    Gość portalu: smiokdiplodok napisał(a):

> a dlaczego MY mamy to ustalać, może w ogóle za ztm będziemy robić a oni tylko p
    > ensję pobiorą?

Po co te chore emocje - jeśli się coś sugeruje to trzeba się przygotować na różne fiksum-dyrdum ZTMu.
    --
  • Gość: gosc IP: *.devs.futuro.pl 21.01.13, 15:31
    > Ustalmy też jakim kosztem, kosztem częstotliwości 214 - tak?

nie. I tak nie ma z czego ciąć.
    forum.gazeta.pl/forum/w,356,141947649,141947649,214_jest_okej.html
  • very_famous 21.01.13, 15:39
    Ja jestem za 516 w takiej formie w jakiej było do tej pory (długość trasy + częstotliwość kursowania).
  • Gość: Adam IP: *.jmdi.pl 21.01.13, 17:24
    516 musi wrócić na starą trasę. To było bardzo dobre połączenie. 214 i 516 w nowej wersji trasy tylko zablokują wjazd na most od Myśliborskiej i Świderskiej. Samochody i autobusy w szczycie bedą tworzyć korek. Powrót z Młocin tramwajem po 20-21 to koszmar. 214 od mostu o tej porze jeździ co 20-30 minut!
  • dermalamor 21.01.13, 18:23
    Jest godzina 18:24, pierwszy dzień kursowania tramwajów i już wiesz że powrót nim to będzie koszmar??? Masz wehikuł czasu???
  • very_famous 21.01.13, 19:06
    Nie trzeba być wróżką albo posiadać wehikuł czasu. Wystarczy spojrzeć w rozkłady jazdy i ten czas pomnożyć przez ilość "dogodnych" przesiadek.
  • dermalamor 21.01.13, 19:14
    Tylko że ja w tym rozkładzie nigdzie nie widzę 214 co 30 minut! Na dodatek, Ci co z niego korzystają i tak się przesiadali, bo E6 i 101, których to przypominam nikt nie zabrał, w ich rejony nie docierały.

Pojęczymy trochę bo mamy to we krwi i powymyślamy problemy??? Rozumiem jedynie protesty w sprawie 516, cała reszta to wymyślone naprędce problemy, aby tylko pojęczeć. Zastanawiające też, że jęczą tylko Nowodwory, jakoś z Tarchomina poza może 2 głosami o częstotliwość E4 - jęków nie widzę.
  • very_famous 21.01.13, 20:01
    Po godz. 21 '214' kursuje 3 x godz., po 23: 2 x godz. no to jakby co pół godziny tak?
    Nie każdy wraca do domu przed dwudziestą.
  • dermalamor 21.01.13, 21:22
    very_famous napisała:

> Po godz. 21 '214' kursuje 3 x godz., po 23: 2 x godz. no to jakby co pół godzin
    > y tak?

Nie. Po prostu kończy pracę. Idąc tym tropem, to można napisać że jeździ co kilka godzin, bo jak skończy po 23 to zacznie około 4...
  • very_famous 22.01.13, 08:52
    Zaczyna kończyć pracę o 21??? I kończy przez następne dwie godziny??

Wybacz ale nie każdy mieszka 150 m od przystanku linii "2" więc ciężko oczekiwać pochwał od ludzi którym monopolista ZTM wywraca dojazdy do pracy do góry nogami.

Prawda jest taka że linia tramwajowa w takiej postaci, zmuszanie pasażerów do zmiany połączeń na gorsze (większa liczba przesiadek, dłuższy czas dojazdów, rzadsze kursy) jest zwykłym draństwem ze strony ZTMu i to tuż po podwyżkach cen biletów które miały zapobiec między innymi cięciu częstotliwości. Za takie kłamstwa powinni łapy ucinać.

Mi osobiście ten tramwaj jest kompletnie obojętny bo mieszkając na Tarchominie i pracując na Powiślu mam lepsze połączenia. A w zasadzie miałam dopóki 516 kursowało normalnie.

Niemniej jednak zapewne takie argumenty też nie trafiają do tych osób które znajdują się na liście płac ZTM-u.

> Nie. Po prostu kończy pracę. Idąc tym tropem, to można napisać że jeździ co kil
    > ka godzin, bo jak skończy po 23 to zacznie około 4
  • sibeliuss 21.01.13, 20:11
    Dermalamor - jechałeś dziś "2"?
    --
  • Gość: Jan IP: *.free.aero2.net.pl 21.01.13, 20:35
    Nikt normakny nie będzie tym ogryzkiem jeździł, podobnie jak było z wymuszaniem jazdy 214 i SKM-ką z Płud. Puszczono autobus i kupiono pociągi za warszawską kasę dla Legionowa a 214 woził powietrze i tak będzie teraz. Obserwowałem dzisiaj jak 214 jeździł prawie pusty a pasażerowie to głównie dzieci z rodzicami z przedszkoli. Puścili by lepiej to 214 w kółko na Nowodwory przez Hanki Ordonówny co 5 minut bo i tak z petli wszyscy będą jeździć E-8, 509 itp. A swoją drogą za wyrzucanie pieniędzy w błoto na tą ‘komunikację szynową” ktoś powinien beknąć.

• sibeliuss 21.01.13, 21:15
    Czas pokaże.
    --
  • dermalamor 21.01.13, 21:26
    Gość portalu: Jan napisał(a):

> Nikt normakny nie będzie tym ogryzkiem jeździł,

Czy ja Ciebie wyzywam od nienormalnych???

> i tak z petli wszyscy będą jeździć E-8, 509 itp.

Jakoś mi, mieszkającemu przy Moście E8 jest psu na budę... kolejna wypowiedź w stylu, że jak coś nie jedzie na Nowodwory to nie powinno istnieć, bo cała Warszawa tam mieszka???
  • dermalamor 21.01.13, 21:24
    sibeliuss napisał:

> Dermalamor - jechałeś dziś "2"?

Jasne. Nie tylko jechałem, ale na nią czekałem już przed 4 rano, pomagałem pokonać pierwszy raz tą trasę, a na filmie który wrzuciłeś w innym poście nawet mnie chwilowo widać pierwszy raz przy radiowozie a potem w kabinie :)
  • Gość: . IP: *.free.aero2.net.pl 21.01.13, 21:31

"Jasne. Nie tylko jechałem, ale na nią czekałem już przed 4 rano" I wszystko jasne - słuzbowo byłeś,- ot, taki służbowy entuzjazm :))
  • dermalamor 21.01.13, 21:33
    Gość portalu: . napisał(a):

>
    > "Jasne. Nie tylko jechałem, ale na nią czekałem już przed 4 rano" I wszystko ja
    > sne - słuzbowo byłeś,- ot, taki służbowy entuzjazm :))

Tak, byłem służbowo. Ale prywatnie mieszkam jakieś 150 metrów od tego przystanku...
  • Gość: . IP: *.free.aero2.net.pl 21.01.13, 21:55

"Tak, byłem służbowo. Ale prywatnie mieszkam jakieś 150 metrów od tego przystanku..."

No to zrobileś sobie dobrze kosztem tysięcy ludzi z okolic Odkrytej, Sprawnej itd

• dermalamor 21.01.13, 22:13

>
    > "Tak, byłem służbowo. Ale prywatnie mieszkam jakieś 150 metrów od tego przystan
    > ku..."
    >
    > No to zrobileś sobie dobrze kosztem tysięcy ludzi z okolic Odkrytej, Sprawnej i
    > td

Chciałbym mieć jakiś wpływ na układ komunikacyjny stolicy... A gdybym miał, nie robiłbym tylko sobie "dobrze". Poczytaj moje inne posty na ten temat, w tym i innych tematach.
  • Gość: zibi IP: *.jmdi.pl 22.01.13, 09:51
    Wystarczy poczytać rozkłd na stronie ZTM. Chyba że ma się z tym problem...
  • Gość: fifi IP: *.dynamic.chello.pl 21.01.13, 22:27
    Może też zainteresować sprawą pana posła M. Szczerbę, który wprawdzie mieszka w innej dzielnicy, ale zabiegał o głosy mieszkańców naszej dzielnicy i dostał się do Sejmu?
    Niech wie o problemach swoich wyborców :)
  • Gość: Agnieszka IP: *.nowyswiat18.net 22.01.13, 08:30
    Dołączam do inicjatywy i przekazuję informację sąsiadom.
    Proszę na bieżąco informować, co robić.
    516 MUSI wrócić na starą trasę. Autobus widmo 214 odjeżdżający kilka minut przed czasem i zmuszający do biegania na przesiadki jest bez sensu. Zmieniając trasę 516, Zlikwidowano bardzo dobre połączenie przesiadkowe dla osób mieszkających na dalszych osiedlach. Zapraszam panią prezydent na spacer zaśnieżonymi chodnikami i uciekającym sprzed nosa 214.
  • sibeliuss 22.01.13, 08:37
    Pani prezydent ma gdzieś to forum, napisz mail do Urzędu Miasta i podpisz się pełnym imieniem i nazwiskiem podając adres zwrotny.
    --
  • Gość: Agnieszka IP: *.nowyswiat18.net 22.01.13, 08:52
    Wiem, że ma gdzieś. Oczywiście, że napiszę.

Pozdrawiam
  • zmamla 22.01.13, 10:15
    Najgłupszy pomysł ZTM-u jaki spotkał Nowodwory. 516 łączyło Odkrytą z najważniejszymi punktami Tarchomina, Modlińską i Żeraniem. I to bez przesiadki. A teraz -15 st i każą nam ganiać z jednego środka lokomocji do drugiego. A wszystko przez to, że ktoś chciał się pokazać, że można puścić tramwaj mostem który wozi powietrze. Rozumiem zasadność połączenia tramwajowego jednak na pełnej trasie od Winnicy do Młocin. Ogryzkowi mówię stanowcze NIE!!!
  • Gość: Fux IP: 92.60.130.* 22.01.13, 11:04
    <<Najgłupszy pomysł ZTM-u jaki spotkał Nowodwory. 516 łączyło Odkrytą z najważniejszymi punktami Tarchomina, Modlińską i Żeraniem.>>

Święte słowa, tak to wygląda.
  • kasia721 22.01.13, 12:13
    Przywróćmy :)

--
    "Cieszmy się na te wszystkie pytania, które na razie pozostają bez odpowiedzi, na uczuciowe niewiadome, na drogi, które nie wiadomo, dokąd nas zawiodą."
  • Gość: gosc IP: *.devs.futuro.pl 22.01.13, 14:18
    > 516 łączyło Odkrytą z najważniejszymi punktami Tarchomina, Modlińską i Żeraniem
    a co tam takiego na tym Żeraniu jest, że potrzebne jest bezposrednie polaczenie z Odkrytej?
  • zmamla 22.01.13, 14:28
    zanim zadasz głupie pytanie - spójrz na mapę (może być komunikacyjna)
    Gość portalu: gosc napisał(a):

> > 516 łączyło Odkrytą z najważniejszymi punktami Tarchomina, Modlińską i Że
    > raniem
    > a co tam takiego na tym Żeraniu jest, że potrzebne jest bezposrednie polaczeni
    > e z Odkrytej?
  • dermalamor 22.01.13, 14:32
    Oczekując dziś na naprawę samochodu w warsztacie, z nudów pojeździłem sobie nową trasą linii 516 i o dziwo - ma ona dość spore wzięcie! I to w międzyszczycie! Widać więc, że Tarchomin chętnie korzysta z dojazdu do tramwaju, w przeciwieństwie do jęczących wiecznie mieszkańców Nowodworów. Mało tego, kilka osób było zdania, że może i z przesiadką, ale przynajmniej w ludzkich warunkach mogą teraz dojechać do metra, a nie ściśnięci jak w puszce, bo podjeżdżające autobusy z Nowodworów już były napakowane po brzeg!
    Więc mam taką oto propozycję:

Linię 516 przywrócić na dotychczasową trasę. Niech Nowodwory mają swój autobus dojazdowy ponownie, a przy okazji niech nadal jeżdżą upchnięci w swoich E8. Natomiast linię 214 zrobić dojazdową dla mieszkańców Tarchomina i od Świderskiej skierować trasą: Ćmielowska, Milenijna, Światowida, Modlińska, zawrotka na rondzie pod wiaduktem trasy mostowej i z powrotem na Stare Świdry.
  • Gość: gosc IP: *.devs.futuro.pl 22.01.13, 14:43
    > w przeciwieństwie do jęczących wiecznie mieszkańców Nowodworów.

Odwal się... nie wszyscy jęczą. Co najwyżej kilku.
    forum.gazeta.pl/forum/w,356,141947649,141947649,214_jest_okej.html
  • dermalamor 22.01.13, 14:50

> > w przeciwieństwie do jęczących wiecznie mieszkańców Nowodworów.
    >
    > Odwal się... nie wszyscy jęczą. Co najwyżej kilku.

Bez urazy, wiem że kilku i do nich te słowa są adresowane... a niestety krzyczą najgłośniej.
  • Gość: alamorderm IP: *.dynamic.chello.pl 22.01.13, 21:32
    odnoszę dziwne wrażenie, że dermalamor jest pracownikiem jakiegoś miejskiego urzędu, wcale bym się ni zdziwił gdyby to było ZTM...
  • dermalamor 22.01.13, 23:19
    Każdy, kto ma trochę inne pojęcie o komunikacji niż Ci co tylko wrzeszczą, to od razu musi być z Ratusza? Kiepsko wydedukowałeś, jak popatrzysz na inne moje posty to zauważysz że ZTM tez krytykuję jak trzeba... O, nawet teraz mogę ponownie napisać, że zmiany autobusowe związane z tramwajem zostały źle przemyślane. Chęci były dobre, ale realizacja nie za bardzo...

Pudło, nie trafiłeś :)
  • Gość: Anna IP: *.jmdi.pl 22.01.13, 18:45
    Co za patafian wymyślił ten podział? Może powinnam zadac pytanie kto i ile wziął za taką zmianę. Czy u nas urzędnicy wyższego szczebla pozbawieni są rozumu zupełnie? To jakaś niedorzeczność, tramwaju jak nie było tak nie ma, a połączenia autobusowe są robione nie wiem dla kogo wygody, bo na pewno nie dla wygody mieszkańców.
    Mam nadzieję, że ktoś wreszcie przejrzy na oczy i przywróci dawny porządek.
    A tak przy okazji, osiedle na Aluzyjnej i słynne 511 to jest dopiero porażka, autobus z pętli odjeżdża wypchany tak, że na następnym przystanku palca nie można wcisnąć. Ciekawe co będzie jak oddany zostanie nowo powstający budynek przy aluzyjnej.
    Mam nadzieję, że radni Białołęki dadzą radę przywrócić stary porządek i wyegzekwować rozwiązania komunikacyjne sprzyjające mieszkańcom, którzy fizycznie korzystają z komunikacji.
  • Gość: Jan IP: *.free.aero2.net.pl 22.01.13, 18:51
    Radnym to głównie diety w głowie a o wyborcach to pamiętają tylko przed wyborami.
  • Gość: Prezydent IP: *.jmdi.pl 22.01.13, 19:27
    Zmiany komunikacyjne na Białołęce wprowadziła Platforma Obywatelska poprzez swoje agendy np ZTM a więc na radnych PO nie ma co liczyć a inni radni z innych ugrupowań widać , że nie są zainteresowani / ostatnio jedynie SLD i radny Tumasz z Gospodarności usiłują cokolwiek zrobić/ . Pani Prezydent ma wizję komunikacji szynowej / dlatego wszystkich chce wsadzić do OGRYZKA/ gdyż stwierdziła, że jest to komunikacja ekologiczna tylko pewnie nie wie że energię w Polsce wytwarza największy wróg ekologii tj.węgiel a nie wiatraki, słońce woda, atom.
  • dermalamor 22.01.13, 23:28
    Gość portalu: Prezydent napisał(a):

> , że jest to komunikacja ekologiczna tylko pewnie nie wie że energię w Polsce
    > wytwarza największy wróg ekologii tj.węgiel a nie wiatraki, słońce woda, a
    > tom.

To wyrzuć z domu telewizor i komputer, bo bierze energię z tego samego źródła. Ewentualnie zrezygnuj z usług dostawcy energii i wstaw sobie do kuchni generator prądu, najlepiej spalinowy. Zrozumiesz wtedy, dlaczego tramwaj jest ekologiczny i dlaczego tramwaje nigdy w historii nie spowodowały smogu w miastach.

Tramwaj jest nie tylko ekologiczny, ale tez i tańszy w eksploatacji. Koszt pokonania jednego kilometra dla tramwaju to obecnie jakieś pi razy drzwi 1,20 PLN. Autobus jest dwa razy droższy. Tramwaj jest długowieczny - pamiętasz pożegnanie 50-letnich wagonów? Pokaż mi autobus, który tyle wytrzyma w służbie. Tramwaj jest pojemniejszy, taki Swing ma ponad 30 metrów długości, a spokojnie może mieć i 65. Autobus to tylko 18 metrów. Można by tak porównywać dalej...

Uwierz mi, że do urzędników można mieć wiele zastrzeżeń, ale w oficjalnych przemówieniach korzystają jednak z rad fachowców, którzy wiedzą co mówią...
  • Gość: Tomasz IP: *.jmdi.pl 23.01.13, 07:17
    Dermat....a możesz coś napisać od siebie a nie w imieniu ZTM - pewnie nie bo stracisz pracę
  • dermalamor 23.01.13, 23:34
    Gość portalu: Tomasz napisał(a):

> Dermat....a możesz coś napisać od siebie a nie w imieniu ZTM - pewnie nie bo
    > stracisz pracę

Nie pracuję w ZTM. Poczytaj inne moje wypowiedzi, a zobaczysz że ich też potrafię krytykować. Wszystko co piszę, to moje własne zdanie.

I kolejne moje zdanie jest takie, że robicie szum wokół tramwaju, a jeszcze tęsknym okiem za nim spojrzycie, nawet w tak niedoskonałym charakterze jak teraz. Czemu??? Bo po zmianie organizacji ruchu na wjeździe na Most Grota, większość kierowców wybrała Most Północny. Skutek? W porannym szczycie zaczyna się korkować. Ciekawe, kiedy ten news dotrze do redaktorów GW, którzy go nadal opisują jako pusty... Przypominam, że za chwile ruszy remont Grota i będzie jeszcze gorzej. Wtedy zaczną się jęki i krzyki o to, że tramwaj jeździ za rzadko (bo już od soboty jego rozkład będzie przerzedzony, oby tylko na czas ferii).

Jedyne co ja bym ruszył, to udoskonalenie komunikacji autobusowej tak, aby nie stała w korku na Świderskiej (rozwiązania tez już proponowałem) i dostosowanie rozkąłdu 214 do rozkładu 2, bo teraz potrafią przyjechać 3-4 tramwaje, a autobusu żadnego.

Wspomnicie jeszcze moje słowa. A póki co - to tyle ode mnie w temacie linii tramwajowej 2, bo już mi się nie chce więcej tłumaczyć. Ja jeżdżę z reguły w godzinach niemalże nocnych, więc w większości są to podróże samochodem. A Wy za chwilę będziecie płakać i jęczeć w inną stronę i po cichu wspomnicie moje zdania... Powodzenia!
  • bbkk 24.01.13, 21:39
    dermalamor napisał:

> Wspomnicie jeszcze moje słowa. A póki co - to tyle ode mnie w temacie linii tra
    > mwajowej 2, bo już mi się nie chce więcej tłumaczyć. Ja jeżdżę z reguły w godzi
    > nach niemalże nocnych, więc w większości są to podróże samochodem
    . A Wy za chwi
    > lę będziecie płakać i jęczeć w inną stronę i po cichu wspomnicie moje zdania...
    > Powodzenia!

I pewnie dlatego nie rozumiesz wielu wypowiedzi.
    --
    'Demokracja ma sens jedynie kiedy jest kontrolowana'
  • Gość: Aga IP: *.home.aster.pl 22.01.13, 21:30
    Bardzo chętnie podpiszę się pod petycją przywracającą poprzedni rozkłąd 516. W tej chwili ul. m.in. Barei, Grzymalitów, Odkryta zostały pozbawione bezpośrendiego połączenia z Modlińską i dogodnymi przesiadkami. Nie każdy mieszkający na tym terenie dojeżdża do pracy metrem.
  • Gość: Zbyszek IP: *.metrona.pl 23.01.13, 08:19
    Dodam jeszcze tylko, że wczoraj ok. 1930-20.00 mostem przejechało kilka tramwai z czego 3 całkowicie puste (nie było w nich ani jednej osoby) w stronę Młocin. A te w kierunku Tarchomina tez nie były jakoś specjalnie pełne...
  • Gość: gosc IP: *.devs.futuro.pl 23.01.13, 09:32
    > Dodam jeszcze tylko, że wczoraj ok. 1930-20.00 mostem przejechało kilka tramwai
    > z czego 3 całkowicie puste (nie było w nich ani jednej osoby) w stronę Młocin.

Mostem też nie od razu tłumy jezdziły ale wtedy nikt nie mowil ze most to bzdura.
  • Gość: oburzony IP: 92.60.130.* 23.01.13, 09:56
    Most to co innego ale ten tramwaj to naprawdę zwycięstwo radosnej twórczości ZTM nad zdrowym rozsądkiem. Pakować tak ogromną kasę żeby pogorszyć warunki ( likwidacja 516) i czas dojazdu ludziom z Odkrytej, Dzieżgonskiej, Sprawnej i okolic to szczyt absurdu.
  • Gość: gosia IP: *.jmdi.pl 23.01.13, 16:49
    Super inteligencja kolejnego pociotka Królika z ZTM: podzielić przejazd Nowodwory-Żerań FSO na dwa odcinki 516 + 214. Ma to niewątpliwy związek z oszczędzaniem taboru i wykorzystaniem kierowców. Ja mam to w zadku, bo do przystanku Światowida/Stefanika mam 200m i mnóstwo autobusów wszędzie. Za to mieszkańcy osiedli przy Odkrytej pod lasem z pewnością szaleją z zachwytu. Podobnie jak kierowcy tych dwóch mądrych linii. 516 - 20 min jazdy i powrót. 214 – 15 min jazdy i powrót. W głowie będą mieli kołowrót a o rozkładzie jazdy możemy zapomnieć. Każdy popędzi na pętlę na papieroska i toaletę. I wcale im się nie dziwię. Praca po 15-20 min każdego doprowadzi do obłędu. I po co te Poraje i Stare Świdry? Do tramwaju rzut beretem, do Modlińskiej 503 i 510 i 2-cie coś tam. W ostateczności te 300m do Lidla można z buta. A może pociotek Królika mieszka w tamtych okolicach i chce mieć miejscówkę i do kościoła pod lasem i do Ąuchan? Innego logicznego wytłumaczenia nie widzę.
    Tarantulo – jeśli zbierasz podpisy na przywrócenie 516 to wrzuć namiar na Forum. Podpiszę natychmiast. Królików mam powyżej uszu.
  • Gość: J. Bond IP: *.free.aero2.net.pl 23.01.13, 19:04
    Coś i sie wydaje, że wytropiłem na tym forum "pociotka Królika z ZTM" :)

"sibeliuss napisał: Dermalamor - jechałeś dziś "2"?
    Jasne. Nie tylko jechałem, ale na nią czekałem już przed 4 rano, pomagałem pokonać pierwszy raz tą trasę, a na filmie który wrzuciłeś w innym poście nawet mnie chwilowo widać pierwszy raz przy radiowozie a potem w kabinie :)
    I wszystko jasne - słuzbowo byłeś,- ot, taki służbowy entuzjazm :))
    Tak, byłem służbowo. Ale prywatnie mieszkam jakieś 150 metrów od tego przystanku..."
  • dermalamor 23.01.13, 23:45
    Gość portalu: J. Bond napisał(a):

> Coś i sie wydaje, że wytropiłem na tym forum "pociotka Królika z ZTM" :)

Ale jesteś bystry! Jak słońce napierdzielające prosto w oczy.... Szkoda tylko, że kompletnie nie wiesz o czym piszesz i nie rozróżniasz paru rzeczy... Ale nie musisz, masz prawo. Jednak ja nie zatrudniłbym Cie jako detektywa, bo byś nawet najbliższego śmietnika z takimi wiadomościami nie znalazł.
  • Gość: z Barei IP: *.jmdi.pl 23.01.13, 19:13
    Ja czekam kiedy motorniczy Ogryzka zapomni się -. rozpędzi się i pojedzie na przełaj na Nowodwory. Ileż można tam i z powrotem po 8 minut przez cały dzień. Podpowiadam urządzcie wyścigi, który z motorniczych przejedzie jak najdłużej ten odcinek- wygrywa.
  • Gość: O>> IP: 92.60.130.* 28.01.13, 08:48
    Zmarnowali jedna z najlepiej zaplanowanych linii. Autobus 516 teraz powietrze wozi a ludzie z Nowodworów /Winnicy miotają się i klną na ZTM.
  • Gość: terry IP: *.jmdi.pl 28.01.13, 10:16
    Jestem za przywróceniem linii 516 pod warunkiem likwidacji linii 214 , dwa autobusy na pewno nie będą jeżdziły Odkrytą .... a więc większość ludzi z tych terenów jest za likwidacją 214 w zamian 516
  • sibeliuss 28.01.13, 12:00
    Gość portalu: terry napisał(a):

> Jestem za przywróceniem linii 516 pod warunkiem likwidacji linii 214 , dwa auto
    > busy na pewno nie będą jeżdziły Odkrytą .... a więc większość ludzi z tych tere
    > nów jest za likwidacją 214 w zamian 516

Chyba żartujesz - nie zlikwidują 214, bo nie odetną głównej dowozówki do tramwaju.
    --
  • jot.be 28.01.13, 14:04

>
    > Chyba żartujesz - nie zlikwidują 214, bo nie odetną głównej dowozówki do tramwa
    > ju.

A mieszkancy Odkrytej zostali wybrani jako wypelniacz tegoz tramwaju....
  • Gość: . IP: 92.60.130.* 28.01.13, 14:25
    Znaczy się tak po bolszewicku, - dobrowolny przymus:)
  • sibeliuss 28.01.13, 15:18

> Znaczy się tak po bolszewicku, - dobrowolny przymus:)

:D
    --
  • Gość: gosc IP: *.dynamic.chello.pl 29.01.13, 00:08
    obawiam się, że ztm nie jest taki głupi... i całe to zamieszanie z wydawać by się mogło "głupimi" nowymi liniami np. 214 czy trasami np. 516 ma drugie dno o którym usłyszymy tak mniej więcej na wiosnę...
  • marilyn1984 29.01.13, 10:54
    Chciałam również wyrazić swoją opinię na temat zmiany trasy linii 516. Zmieniając trasę tej linii, ZTM pozbawił mieszkańców Nowodworów bardzo dobrego połączenia z ul.Modlińską. Nie każdy mieszkaniec Tarchomina pracuje w Centrum! Bardzo dużo ludzi pracuje również po prawej stronie Wisły. Jadąc z innych miejsc prawobrzeżnej Warszawy, np. z Gocławia, Pragi, Grochowa, można było przesiąść się po drodze na TYM SAMYM przystanku (Gmina Białołęka lub Tarchomin) w autobus 516 i bezpośrednio dojechać na ul.Odkrytą/Nowodwory. Po co komu autobus łączący Żerań z Mostem Północnym??!! Jeśli ktoś jest na Żeraniu to bliżej ma Most Grota-Roweckiego! Rozdzielenie 516 na dwie linie uważam za absolutnie bezsensowne. Niedługo żeby dojechać np. na Bródno trzeba będzie przejechać przez Wisłę dwa razy.
    Autobus 214 jest ok, ale można by było wymyśleć inne rozwiązanie (bez rozdzielania linii 516 na dwie trasy).
    Jak by tego było mało 214 i 516 na przystanku Stare Świdry nie mają zsynchronizowanych rozkładów. Chcąc się przesiąść, jeden z nich zawsze ucieka sprzed nosa...
  • jot.be 30.01.13, 08:31

> Jak by tego było mało 214 i 516 na przystanku Stare Świdry nie mają zsynchroniz
    > owanych rozkładów. Chcąc się przesiąść, jeden z nich zawsze ucieka sprzed nosa.
    > ..
    To jest ewidentnie rozmyślne zagranie przecież. Masz się przesiąść do TRAMWAJU,
    a nie do 516.....przecież wszyscy mieszkancy Odkrytej jezdza do pracy metrem.
    A jak nie, to niech zmienią pracę.
  • dermalamor 29.01.13, 14:24

> obawiam się, że ztm nie jest taki głupi... i całe to zamieszanie z wydaw
    > ać by się mogło "głupimi" nowymi liniami np. 214 czy trasami np. 516 ma drug
    > ie dno
    o którym usłyszymy tak mniej więcej na wiosnę...

Ja myślę, że usłyszymy już po feriach. I mam dziwne wrażenie, że to "drugie dno" będzie polegało na zmianie trasy 214 i skierowaniu go w obu kierunkach Mehoffera, Światowida i dalej przez Świderską na Stare Świdry. Efekt będzie osiągnięty i tak - ludzie zauważą, że zamiast do E8 czy 101 można się przesiąść do luźniejszego tramwaju, a Ci co nie jadą do metra, oraz dzieci do szkoły odzyskają połączenie. 516 pewnie albo już po feriach, albo trochę, później poleci w diabły bo na tej trasie jest bez sensu. Co go zastąpi na Milenijnej? Hmm... 133???

Ale to tylko moje przypuszczenia...
  • tarantula01 30.01.13, 01:44
    516 może jeszcze wróci:
    radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2ztm/ztm-linie_mp130128trasy516-i-214.pdf
    choć to 214 przez Światowida pozbawi liczną grupę osób argumentującą, że do 509 nie ma dobrej przesiadki argumentu.

133 na Milenijnej? W ten sposób:
    Mehoffera - Majolikowa - Pomorska - Milenijna - Światowida - Myśliborska - Porajów - Świderska - STARE ŚWIDRY - Myśliborska - Światowida - ...
    A co w zamian na Mehoffera (Majolikowa - Światowida)? Ponadto skręt Mehoffera - Majolikowa koło cmentarza nadaje się co najwyżej dla 10 m autobusów, więc ze 133 musiałyby być wycofane jelcze.

--
    Pozdrawiam
    www.radny.com.pl
    Wojciech Tumasz (Wspólnota Samorządowa Gospodarnosc)
    Strona internetowa SISKOM
  • dermalamor 30.01.13, 04:30
    tarantula01 napisał:

> 133 na Milenijnej? W ten sposób:
    > Mehoffera - Majolikowa - Pomorska - Milenijna - Światowida - Myśliborska - Pora
    > jów - Świderska - STARE ŚWIDRY - Myśliborska - Światowida - ...

Myślę, że raczej Światowida, Ćmielowska, Milenijna...
  • Gość: Michał IP: *.jmdi.pl 30.01.13, 06:59
    Przecież w telewizorni pokazali,że ostatni Jelczopodobny został wycofany z Warszawy ale wg nich Białołęka to nie Warszawa
  • Gość: Echo IP: 78.133.161.* 30.01.13, 09:38
    To te sugerowane zmiany na 133 wpisałyby się w trend.
  • Gość: Agnieszka IP: *.nowyswiat18.net 30.01.13, 15:30
    Mam nadzieję, pisałam w tej sprawie do gazet-z sukcesem, stanowisko zostało opublikowane, do ZTM i ratusza. Nie tylko ja. Oby 516 wróciło na starą trasę. A i tramwaj może sobie jeździć, mnie to nie przeszkadza :>
  • marilyn1984 30.01.13, 21:23
    Ja też pisałam w tej sprawie zarówno do ZTMu, jak i do sekretariatu pani HGW... Ciekawe czy to coś w ogóle da...
  • Gość: och IP: *.dynamic.chello.pl 31.01.13, 00:34
    za rok wybory samorzadowe wiec moze ktos z PO sie opamieta i pogoni tych bezmyslnych urzedasow, bo przerypia wybory w miescie jaki nic, w naszej dzielnicy zwlaszcza.
    a moze by nam to na dobre wyszlo ?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka