Dodaj do ulubionych

Nowa Szkoła Muzyczna na Białołęce - SzaffaGra

12.06.13, 15:08
Powstała na Białołęce Nowa Szkoła Muzyczna I Stopnia SzaffaGra oraz Studium Umuzykalniające dla Najmłodszych SzaffaGra.

Zajęcia będą w Gimnazjum 121 przy ul. Płużnickiej 4

Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia SzaffaGra będzie prywatną szkołą muzyczną, z obowiązującym 6-letnim cyklem nauczania. Szkoła będzie realizować ramowy program nauczania obowiązujący w Państwowych Szkołach Muzycznych. Będzie to pierwsza szkoła muzyczna na Białołęce realizująca siatkę godzin lekcyjnych oraz program nauczania publicznych placówek artystycznych. Dwa razy w tygodniu, w szkole, odbywać się będą grupowe zajęcia teorii muzyki oraz indywidualne zajęcia gry na wybranym instrumencie: fortepianie lub gitarze (a w przyszłości także na innych instrumentach).

Studium Umuzykalniające dla Najmłodszych będą to grupowe zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 3-6 lat, organizowane dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. Zajęcia te będą miały na celu rozbudzenie wrażliwości, muzykalności oraz rozwój ruchowy i emocjonalny Dziecka.

Zarówno zajęcia w Niepublicznej Szkole Muzycznej I stopnia SzaffaGra jak i w Studium Umuzykalniającym dla Najmłodszych będą prowadzone przez doświadczony zespół Pedagogów, posiadających odpowiednie kwalifikacje kierunkowe jak też przygotowanie pedagogiczne.

Szkołę i Studio prowadzi Fundacja Wspierania i Promocji Artystów SzaffaGra została założona przez ludzi, którzy od zawsze byli pasjonatami i wielkimi miłośnikami Muzyki i Sztuki. Prywatnie są rodzicami i z własnego doświadczenia wiedzą, jak ważna rolę w życiu każdego Dziecka odgrywa Sztuka.

Współczesna codzienność pełna jest pośpiechu, stresu, gonitwy. Brak w niej przystanku, chwil na refleksję i skoncentrowania się na własnym wnętrzu, indywidualnym „ja”.
Muzyka i Sztuka jest tym elementem życia, który pozwala nam skupić się na sobie, odkryć swoje talenty, swoją wrażliwość, twórczość i piękno wewnętrzne.
Bardzo ważne jest, by jak najwcześniej zapoznawać Dzieci ze światem Sztuki, bo to dzieciństwo w głównej mierze kształtuje człowieka, jego charakter, osobowość, zmysłowość.
Fundacja Wspierania i Promocji Artystów SzaffaGra powstała, by ułatwić Dzieciom dostęp do edukacji muzycznej oraz umożliwić miłośnikom muzyki żywy, satysfakcjonujący kontakt ze Sceną, Muzyką i Sztuką.
Edytor zaawansowany
 • nathan_yezi 12.06.13, 15:23
  Na plakatach Szaffa Gra informuje, że rozpoczęła rekrutacje :-)
 • pitzlad 13.06.13, 16:04
  No to fajnie, ze powstaje cos nowego. Planujemy sie przeniesc na Bialoleke a w zwiazku z tym nowe pomysly, dla dzieci i mlodziezy sa jak najbardziej w temacie. To chyba bedzie jedna z niewoelu takich placowek na Bialolece.
  Gratuluje pomyslu, i zycze powodzenia. A jak moje dzieci beda juz w odpowiednim wieku, to na pewno sie zglosze.
  Pozdrawiam.
 • Gość: Gość IP: *.adsl.inetia.pl 16.06.13, 18:33
  Ciekawa inicjatywa. Dobrze, że ktoś chce inwestować w rozwój kulturalny naszej dzielnicy.
 • bbkk 16.06.13, 21:17
  Fajnie, fajnie.
  Ale na Białołęce jest już prywatna szkoła muzyczna.
  --
  'Demokracja ma sens jedynie kiedy jest kontrolowana'
 • Gość: Gość IP: *.jmdi.pl 19.06.13, 20:12
  Widziałem ich plakaty, strony nie ma w googlu, trzeba wejść bezpośrednio na www.szaffagra.edu.pl w sobotę wybieramy się na spotkanie, mila pani spod 799255556 zapraszała nas niezobowiązująco
 • Gość: dzień otwarty IP: *.jmdi.pl 02.09.13, 22:57
  Ta, szkoła Szafa Gra czy raczej SzaffaGra ma dzień otwarty 5.9.
  www.gazetaecho.pl/bialoleka-dzien-otwarty-w-gimnazjum-121-szaffagra_65269

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka