Dodaj do ulubionych

Lecą drzewa lecą na wiosnę.

IP: *.dynamic.chello.pl 26.03.14, 19:51
Przyszła wiosna, jest pozwolenie na tramwaj i zaczęła się wycinka drzew. Niby normalna sprawa. Tylko dlaczego wycinka kontynuowana jest póki co na dzień dzisiejszy aż do Stefanika, skoro pętla ma być przy Mehoffera? Czy nie lepiej pozostawić te drzewa jeszcze te 2 czy lata zanim zacznie się prowadzić tramwaj dalej? Prośba do Pana Wojciecha o przyjrzenie się sprawie. Jak widzę nasi ukochani włodarze bardzo lubią ciąć wszystko co zielone trzeba, czy nie trzeba. :-(.
Edytor zaawansowany
 • Gość: Rychu IP: *.warszawa.vectranet.pl 26.03.14, 20:10
  Ulica będzie przebudowana do Stefanika.
  Na całą wycinkę wykonawca ma pozwolenia - trzeba było 4 miesiące temu się z żalami budzić, gdy były decyzje wydawane.
  Cieszy, że wreszcie ta konieczna nam inwestycja powstaje!
 • Gość: rychu_spadaj IP: *.dynamic.chello.pl 26.03.14, 22:21
  zamiast cieni drzew będą teraz cienie ekranów, żeby nie było też zielone...
 • Gość: Antoni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.14, 22:50
  Ekrany to ty masz w mózgu.
 • Gość: Olaf IP: *.dynamic.chello.pl 27.03.14, 00:18
  W takim razie postuluję wycinkę wszystkich drzew na Tarcho i Nowodworach. Niech będzie tylko beton i asfalt, to są prawdziwe źródła wielkomiejskości. A Światowida, nie 3 pasy, ale 6 w każdą stronę, oby żyło się lepiej i żadnej zieleni żadnej, bo po co !
 • Gość: Bandi IP: 92.60.130.* 27.03.14, 08:29
  " W takim razie postuluję wycinkę wszystkich drzew na Tarcho i Nowodworach."

  Jestem za, a ekoterrorystów wywieść do puszczy :)
 • qnegunda 27.03.14, 08:47
  Pod planowaną ulicę trzeba wyciąć wszystko, bo ciężko się po pniach jeździ. Chcemy mieć lepszy dojazd, mieszka nas tu coraz więcej, to trzeba wybudować kolejną ulicę. A wykonawca później posadzi kolejne drzewa w granicy inwestycji, które za kilka lat będą równie rozłożyste.
  Tutaj chętnie bym usłyszała od obecnie protestujących: Gdzie byliście pół roku temu, gdy były podejmowane JAWNE decyzje? Gdzie byliście, gdy wydawana była decyzja środowiskowa? Plany tej inwestycji są znane od jakiś 2-3 lat. Teraz jest już za późno na obrony - wszystkie decyzje zapadły, a protestów nie było. Trzeba się interesować na bieżąco swoją ulicą, okolicą, dzielnicą, to nie ma szoku na widok ścinanego drzewa, czy zaślepianej ulicy.
  Nawiasem - nie widziałam nigdy protestów, gdy developerzy drzewa nie kolidujące z inwestycjami mieszkaniowymi tną na potęgę.
 • Gość: . IP: 92.60.130.* 27.03.14, 10:06
  Tu nie o drzewa idzie ale o kilka małych geszfcików które w wyniku tej inwestycji mają być zlikwidowane.
 • tarantula01 27.03.14, 10:18
  Byłem na miejscu, rozmawiałem z ekipą tnącą drzewa (na razie nie mają pił do wycięcia tak okazałego drzewa). Poprosiłem, aby się wstrzymali z wycinką do poniedziałku (ostatni dzień, gdy mogą bez problemu ten dąb usunąć). Wysłałem do Prezydenta, ZTM i TW pismo:

  radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2tw/tram-tarch_dous140327realizacja.pdf
  Ten dąb jest jak najbardziej do ocalenia, bo kolizja z inwestycją w tym przypadku jest łatwa do rozwiązania.
  --
  Pozdrawiam
  www.radny.com.pl
  Wojciech Tumasz (Wspólnota Samorządowa Gospodarnosc)
  Strona internetowa SISKOM
 • Gość: Luthien IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.03.14, 10:46
  Brawo Panie Wojciechu :)
 • tarantula01 27.03.14, 13:34
  Zawiązała się zpołeczność na Facebooku:
  www.facebook.com/ratujmy.dab
  --
  Pozdrawiam
  www.radny.com.pl
  Wojciech Tumasz (Wspólnota Samorządowa Gospodarnosc)
  Strona internetowa SISKOM
 • Gość: . IP: 92.60.130.* 27.03.14, 13:55

  Panie i znowu pan miesza, chce pan drugi raz uwalić ten projekt ?
 • Gość: Luthien IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.03.14, 14:42
  Przeczytaj sobie decyzję środowiskową człowieku, a zobaczysz, że uratowanie tego drzewa wpisuje się w sposób realizacji tej inwestycji. Nie ma tak, ze robi się coś za WSZELKĄ CENĘ. Poczytaj sobie prawo budowlane, prawo o ochronie przyrody i PRZEDE WSZYSTKIM Konstytucję RP i zobaczysz, że miasto ma OBOWIĄZEK prowadzić inwestycje w taki sposób, aby jak najmniej zaszkodzić środowisku i jeśli jest możliwość, aby takie drzewo uratować to POWINNA być wykorzystana. Oczywiście jeśli chcemy wierzyć, że wciąż żyjemy w państwie, gdzie przestrzegane jest prawo...
 • Gość: liku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.14, 17:55
  Znowu ten Tumasz :( Będzie tak jak z tramwajem na Bemowo, że musieli powtarzać przetarg :( pa pa tramwaj

  Panie Wojciechu, a co Pan zrobił z bazarkiem na ul. Światowida? Z drzewem się da, a z ocaleniem lewej części bazarku jest "nie-da-się"? Mieszkańcy chcą poszerzenia ul. Światowida, ale nie po 3 pasy w każdą stronę. A dzielnicy nie chciało się tyłka ruszyć, żeby przedłużyć bazarek w kierunku myjni "Niebieski Słoń"? Bo tłumaczenia Pani Rzecznik, że "sprzedawcy wiedzieli o tym wcześniej" to żadne tłumaczenie, niech dzielnica łaskawie tutaj się wykaże...
 • Gość: miejscowy IP: *.warszawa.vectranet.pl 27.03.14, 19:27
  czytam i nie wierzę co za ludzi prości tu wypisują bzdury... nie chcą zeleni, o parki nie walczą ale jak im Po wybuduje "autostradę" to będą szczęliwi... Ludzie porzyjeżdżali z wiosek na białołęką, tam mieli wszedzie nature a tu chcą wszędzie beton bo tak się chcę czuć wielkimi warszawiakami z betonowego osiedla...żenada
  Powinniście się cieszyć że taki Pan Tumasz cokolwiek robi i mam nadzieje że powstrzyma wycinke tego drzewa a nawet ma moje poparcie w sprawie blokady tej idiotycznej inwestycji jaka jest poszerzenia "na maxa" ulicy Światowida. Takie rządy w Polsce mamy, społeczeństwo otumanione... obudzicie się z letargu jak już nic nie będzie, tylko beton i wasza wielopasmowa Światowida prowadząca do.... donikąd - proste
 • murasek 27.03.14, 21:58
  Zgadza sie. Tylko jak z nie uzbrojonymi na rozum walczyc?
 • tarantula01 27.03.14, 21:59
  Gość portalu: liku napisał(a):

  > Znowu ten Tumasz :( Będzie tak jak z tramwajem na Bemowo, że musieli powtarzać
  > przetarg :( pa pa tramwaj
  >
  > Panie Wojciechu, a co Pan zrobił z bazarkiem na ul. Światowida?

  Od 2009 r. składałem nieustannie wnioski, aby ul. Światowida wybudowano o przekroju 2 x 2. Nieuwzględniono propozycji. To niech Ci co nie słuchali słusznej propozycji, teraz główkują co zrobić z ludźmi z bazarku. Nie odpowiadam za błędy innych, ślepych urzędników.

  --
  Pozdrawiam
  www.radny.com.pl
  Wojciech Tumasz (Wspólnota Samorządowa Gospodarnosc)
  Strona internetowa SISKOM
 • Gość: liku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.14, 22:31
  Bardzo dziękuję za niezainteresowanie sprawą. Pytałem się, co zrobili Państwo radni dla zlikwidowanych z bazarku z ul. Światowida? Nie wpadliście Państwo na "cudowny" pomysł przedłużenia go do myjni? No tak, najprościej pozostałym sprzedawcom podwyższyć czynsz o 500zł i po sprawie...
 • Gość: obywatel IP: *.jmdi.pl 27.03.14, 18:23
  Uważam, że masz rację. Jeżeli można uratować ten to drzewo to należy to zrobić. Jak budowano szkołę 342 przy Strumykowej to zachowano dużo drzew.
 • Gość: suzra IP: *.free.aero2.net.pl 27.03.14, 19:04
  Najważniejszy bazarek myjnia i dąb a rozwój osiedla to tych pieniaczy nie obchodzi. Bazarek jest niepotrzebny, dab na klepki przerobić a tramwaj jak najszybciej budować trzeba.
 • Gość: Luthien IP: *.jmdi.pl 27.03.14, 19:42
  Ale ten dąb NIE KOLIDUJE z budową tramwaju! Żeby się wypowiadać na jakiś temat, trzeba znać sprawę!
 • Gość: NN1 IP: *.dynamic.chello.pl 27.03.14, 20:09
  Dziwi mnie niezmiennie twierdzenie, że przecież można posadzić nowe drzewo i będzie OK.
  Otóż - nie będzie w przypadku dębu i dlatego tak są chronione. Każde stare drzewo to mikroświat i niewielu wie, że gdyby nie było wcześniej na naszej planecie drzew - to nas też by nie było.
 • Gość: suzra_sra IP: *.dynamic.chello.pl 27.03.14, 21:57
  nie mam nic do przyjezdnych ale ty to wieśniak jesteś pełną gębą - tłum. pełno gembo
 • murasek 27.03.14, 22:03
  Czlowieku, wlacz myslenie. Tramwaj tak! Tylko po co autostrada od Modlinskiej do Modlinskiej!? To jest kasa wyrzucona w bloto z naszych podatkow. Skoro tak piszesz to nie wiesz o czym, wiec daj mi 1000zl zobaczymy czy zapali sie lampeczka jak wlasna kase trzeba bronic;)
 • tarantula01 27.03.14, 21:56
  Jeśli ktoś myśli, że przeprojektowanie 20 m odcinka drogi rowerowej, która będzie budowana w okolicy tego spornego dębu najwcześniej w przyszłym roku, zatrzyma budowę tramwaju, który ma być skończony (odc. do Mehoffera) w tym roku, to jest lemingiem. Przeprojektowanie takiego tyciego kawałka ddr to dla wprawnego wykonawcy (Wykonawca budowy ul. Światowida jeszcze nie został wybrany - wybrany został Wykonawca tramwaju) żaden problem, wliczając w to uzyskanie zamiennego pozwolenia na budowę. Przy budowie mostu Północnego co i rusz Pol-Aqua przeprojektowywała pierwotne rozwiązania, bo się okazywały nieprzystające do rzeczywistości. Polecam przeczytać pismo z fragmentem projektu ul. Światowida.
  --
  Pozdrawiam
  www.radny.com.pl
  Wojciech Tumasz (Wspólnota Samorządowa Gospodarnosc)
  Strona internetowa SISKOM
 • emdikej 27.03.14, 21:35
  Wycinka pod tramwaj na Tarchominie. Pod topór pójdzie 200-letni dąb?

  tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,wycinka-pod-tramwaj-na-tarchominie-pod-topor-pojdzie-200-letni-dab,117712.html
  --
  Pozdrawiam.
 • emdikej 27.03.14, 21:31
  Panie Wojciechu,
  Dziękuję za tak szybką reakcję!!!!!
  --
  Pozdrawiam.
 • Gość: gość IP: *.warszawa.vectranet.pl 27.03.14, 21:47
  przydałaby sie akcja protestacyjna przeciwko takim decyzjom nieudolnych urzędasów, sprawa wycinki dęba też, ale przy okazji sprawa marnotrawienia naszych pieniędzy na przebudowę ulicy Światowida w "pas startowy" (może dla dreamlinerów??)
  Co wyprawiają to w głowie sie nie mieści... zero jakiegoś pomyślunku, jak im każą "z góry" tak robią... najchętniej by w całej białołęce wycieli wszytkie drzewa i każdą wolną"dziurę" zabudowali blokami mieszkalnymi...
 • Gość: ggg IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.14, 22:28
  Dokładnie tak. Niech mieszkańcy się zorganizują i powiedzą urzędnikom, że nie chcemy 3 pasmowej autostrady ul. Światowida.
 • Gość: anka IP: 92.60.130.* 28.03.14, 08:43
  "Niech mieszkańcy się zorganizują i powiedzą urzędnikom"

  Ty uważaj bo mieszkańcy mogą się zorganizowac i pogonić takich cwaniaczków jak ty.
 • murasek 28.03.14, 12:22
  Do Anka:
  A Ty mam warażnie, że wpisujesz się w myślenie jak pewnym filmie:
  "- Powiedz mi, po co jest ten mis?
  - Właśnie, po co?
  - Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi?
  - Protokół zniszczenia.
  - Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach."

  W "Studium..." tego dziadostwa piszą, że autostarda 2x3 ma służyć min. do parkowania na skrajnych pasach. Rozumiem, że brakuję Ci miejsca parkingowego .. ;)))
 • tarantula01 28.03.14, 19:56
  Ponad 300 podpisów zostało wysłanych do Prezydenta za pozostawieniem dębu:
  radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2tw/tram-tarch_dous140328realizacja-.pdf
  --
  Pozdrawiam
  www.radny.com.pl
  Wojciech Tumasz (Wspólnota Samorządowa Gospodarnosc)
  Strona internetowa SISKOM
 • Gość: gość IP: *.warszawa.vectranet.pl 28.03.14, 21:26
  poleci drzewo, potem urzędasy a potem i pani prezydent ze stołka...no mam nadzieje ze tylko drzewo się ostanie...
 • Gość: satyr IP: *.free.aero2.net.pl 28.03.14, 21:40
  Co za hipokryzja na tym forum ........... Podejrzewam, że większość tych "obrońców" dębów ma w domach parkiet albo panele dębowe robione z takich właśnie drzew, podobnie jak obrońcy zwierząt wcinają codziennie mięso :))))
 • kuwaka01 28.03.14, 21:57
  Co ma piernik do wiatraka. Chodzi o przesunięcie ścieżki rowerowej na odcinku 20 metrów by zachować piękne drzewo - mam wrażenie że nie masz pojęcia o tym co tu wypisujesz.
 • Gość: Rychu IP: *.warszawa.vectranet.pl 28.03.14, 22:08
  > by zachować piękne drzewo

  Jak mu pościnają połowę gałęzi, żeby nie utrudniało ruchu to nadal będzie piękne? Nie sądzę.
 • kuwaka01 30.03.14, 00:13
  a ja sądze- zadowolony ?
 • Gość: Rychu IP: *.warszawa.vectranet.pl 30.03.14, 17:00
  > a ja sądze- zadowolony ?

  Zadowolony. Zadzwoniłem gdzie trzeba i to drzewo i tak poleci. Jak nie jutro, to za 6 miesięcy.
 • Gość: Olaf IP: *.dynamic.chello.pl 30.03.14, 20:39
  jak widać Rychu po Twoim wpisie jesteś strasznym gburem.
 • Gość: Rychu IP: *.warszawa.vectranet.pl 30.03.14, 20:54
  > jak widać Rychu po Twoim wpisie jesteś strasznym gburem.

  Bo mam inne zdanie? Jakie to polskie.
  Gdzie byli obrońcy tego drzewa pół roku temu, miesiąc temu? Wtedy im nie przeszkadzało, że podejmowane były decyzje o jego wycince i nikt nie protestował. Plan inwestycji na Światowida znany jest od lat i od początku zakłada wycięcie tego drzewa. Dziś wykonawca ma wszelkie potrzebne mu pozwolenia i ma prawo w świetle prawa to drzewo ściąć. Na jego miejsce wykona nasadzenia zastępcze. To trzeba wiedzieć zamiast próbować wywrócić inwestycję na którą czekają tysiące mieszkańców dzielnicy. A właśnie - gdzie byli obrońcy drzew jak na pobliskiej działce developer wycinał 4 stare dęby??
 • Gość: Aśka IP: *.free.aero2.net.pl 30.03.14, 21:27
  Słusznie Rychu ! Dęby mają priorytet w parku, w lesie, czy w puszczy i nie po środku inwestycji drogowej ale jak widać tu głównie o uwalenie lub opóźnienie prac chodzi, bo komuś tam coś nie pasuje, pomijam oczywiście "słuszne oburzenie" pożytecznych idiotów.
 • Gość: fuuuu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.14, 21:42
  No tak, Pan Tumasz to teraz tak dba o to drzewo, bo wie, że 2 listopadzie są wybory i pewnie będzie kandydował, a tak się "uroczo" składa, że to jest jego okręg wyborczy, więc będzie mógł się pochwalić, że walczył o uratowanie tego drzewa. Pa pa Panie Wojciech
 • tarantula01 30.03.14, 22:11
  I bez tego dbania o to drzewo, było z mojej strony mnóstwo wniosków do inwestycji. Część, przez ZTMowskie Główki nawet uwzględnionych. Podstawowy, to taki, aby skoro już inwestor uparł się na swój korytarz inwestycji, to niech zrobi ul. Światowida 2 x 2.

  A sprawa drzewa, to jakaś pięćset któraś sprawa, w której ciosam kołki na głowie urzędnikom różnych szczebli.
  --
  Pozdrawiam
  www.radny.com.pl
  Wojciech Tumasz (Wspólnota Samorządowa Gospodarnosc)
  Strona internetowa SISKOM
 • Gość: Rychu IP: *.warszawa.vectranet.pl 30.03.14, 22:14
  > A sprawa drzewa, to jakaś pięćset któraś sprawa, w której ciosam kołki na głowie
  > urzędnikom różnych szczebli.

  Dlaczego dopiero teraz, skoro było wiadomo o planach co do drzewa od miesięcy????
 • Gość: . IP: 92.60.130.* 31.03.14, 08:24
  Jechałam dzisiaj do pracy i obejrzałam ten dąb. Takie pokraczne karłowate drzewo które po ewentualnym podcięciu gałęzi bedzie straszyć swoją pokracznością. O co tu kopie kruszyć ?
 • Gość: gość IP: *.ip.netia.com.pl 31.03.14, 09:32
  a który z twoich ulubionych radnych cokolwiek zrobił dla dzielnicy... podpowiem Ci... poza Panem Tumaszem nikt i nic... zatkało kakao...???? ojej... takiś mądry a zbaraniałeś? a może sam byś został radnym i coś zdziałał zamiast tylko krytykować? boisz się, że nic po za klikaniem w klawiaturę na forum nie umiesz...? ojej... żal Dlatego nie krytykujmy, ot co... będą wybory to wtedy można się odpłacić radnym... na razie kto działa niech działa a kto nie tego wrzucamy do pamięci :)
 • Gość: popieram IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.14, 10:42
  dokładnie!! nie ma to jak krytyka z d...Ja szanuję radnych który się udzielają i cos robią, tak się składa że p. Tumasz jest jedynym o którym się słyszy, który działa udziela sie idt....proponuje wszystkim niezadowolonym z działań p. Tumasza kandydować i wykazać się samodzielnie, w czymś więcej niż krytykowaniu..
 • Gość: mieszkaniec2 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 31.03.14, 10:55
  Popieram j.w.
 • Gość: NN1 IP: *.dynamic.chello.pl 31.03.14, 12:36
  Zadziwiające, jak słabo rozumie się pojęcie kultury... To drzewo także jest elementem naszej kultury; ono ma wartość estetyczną oraz historyczną, nie tylko przyrodniczą. Ono "pracowało" na to 200 lat! Dajmy mu "popracować" jeszcze ze 100 przynajmniej, jeśli nie więcej.
 • Gość: Rychu IP: *.warszawa.vectranet.pl 31.03.14, 18:10
  > poza Panem Tumaszem nikt i nic... zatkało kakao...????

  A co konkretnie zrobił? Bo pisać pisma każdy umie. Skuteczność z tych pism też średnia.
 • Gość: qlu IP: *.dynamic.chello.pl 31.03.14, 20:29
  Gość portalu: Rychu napisał(a):
  > > poza Panem Tumaszem nikt i nic... zatkało kakao...????
  > A co konkretnie zrobił? Bo pisać pisma każdy umie. Skuteczność z tych pism też średnia.

  Średnia to więcej niż żadna.
  A co zrobili pozostali radni? Poza poddańczym potakiwaniem bufetowej aby tylko nie wylecieć na zbity pysk bo dwie lewe rączki i do pracy się nie nadaje.
  Rychu jak masz minimum rozumu weź już nie pieprz....
 • Gość: Rychu IP: *.warszawa.vectranet.pl 31.03.14, 22:12
  > Rychu jak masz minimum rozumu weź już nie pieprz....

  No właśnie dlatego, że go mam to nie oceniam przez pryzmat produkcji pism lądujących w niszczarkach. Nie ilość, a skuteczność się liczy.
 • kuwaka01 31.03.14, 22:47
  Może zdradzisz nam Rychu tajemnice swojej skuteczności ? :)

  Radnemu należy się szacunek choćby z samego tego że podpisuje się imieniem i nazwiskiem, usiłuje też coś zrobić - zwyczajnie mu się chce.
  Pochwal się Rychu swoimi dokonaniami ? Na pewno jesteś społecznie pożyteczny i przeprowadzasz ważne incjatywy .Zdradź nam tajemnice swojej skuteczności bo na razie wiem że wykonujesz Bardzo Ważne Telefony :)

  Nie obwiniajcie ludzi o brak zainteresowania. Większość ciężko pracuje, wychowuje dzieci, spłaca kredyty. Czasu wolnego zostaje bardzo niewiele. Nie muszą wiedzieć o wszystkich planach miasta w swojej okolicy. Nie muszą się znać na postępowaniach administracyjnych, konsultacjach, projektach budowlanych itp. Wierzą że ludzie którzy rządzą tym miastem i pobierają za swoją prace spore pieniądze potrafią racjonalnie myśleć i wydawać publiczną kasę
  Nie mówcie też że nikt nie protestował- inwestycja jest odwlekana od lat przez protesty właśnie. Tyle że miasto na chama usiłuje ją przepchać w tak dużej skali.
 • murasek 31.03.14, 23:31
  Obawiam się, że Twój głos rozsądku w tym ocenie głupoty utonie.
  Niby nadzieja umiera ostatnia, ale jak poczytam produkcje "asfaltów" i "betonów", to mam wrażenie, że bezmyślność urzędników jest jak Ebola. Wylewa się zza biurek na szeeerokie ulice ;)
 • Gość: Rychu IP: *.warszawa.vectranet.pl 31.03.14, 23:37
  > Na pewno jesteś społecznie pożyteczny i przeprowadzasz ważne inicjatywy

  Owszem - jestem. Efekty moich działań widać na mieście. Ale nie jestem celebrytą, nie potrzebuję poklasku i nie mam potrzeby bycia rozpoznawalnym - ot takie fanaberie społecznika.

  > Nie obwiniajcie ludzi o brak zainteresowania. Większość ciężko pracuje, wychowu
  > je dzieci, spłaca kredyty. Czasu wolnego zostaje bardzo niewiele. Nie muszą wie
  > dzieć o wszystkich planach miasta w swojej okolicy. Nie muszą się znać na postę
  > powaniach administracyjnych, konsultacjach, projektach budowlanych itp.

  Czyli jest im po prostu obojętne co się w okolicy dzieje. A jak coś zaczyna ich dotykać to zaskoczenie i kwik. Można i tak - płynięcie z prądem jest łatwe. Posiadanie dzieci i kredytów nie jest żadnym argumentem - ci którzy potrafią interesować się swoją okolicą też je mają i dają radę zdobyć dodatkowe informacje, a później je wykorzystać.

  > Nie mówcie też że nikt nie protestował- inwestycja jest odwlekana od lat przez
  > protesty właśnie.

  Nie - przez zwaloną dokumentację. Protesty sprzed 2 lat nic by nie dały gdyby wszystkie papiery były w porządku.
 • qnegunda 02.04.14, 13:48
  > Czyli jest im po prostu obojętne co się w okolicy dzieje

  Czemu mnie to nie dziwi?? A potem wysłuchuje się narzekań, bo ktoś znów 'nie wiedział', a dokumenty leżały przed buzią.
 • lkan 02.04.14, 14:32
  Co wy, towarzyszu qnegunda chrzanicie. Człowiek napisał Wam wyraźnie, że nie musi się znać na wszystkim, a Wy towarzyszu qnegunda wicie, nic nie rozumicie i bzdury mówicie.
  A powinniście przecież pamiętać, co mówił towarzysz Marks: wspólnota pierwotna się skończyła, nastąpił społeczny podział pracy. Każdy powinien robić to, za co bierze pieniądze i wykonywać to porządnie, a nie pytać przechodniów, czy chodnik, który układa jest równy, a lampa ma stać na środku, czy bliżej krawężnika. Jak się tego nie wie, to niech się nie podejmuje zadań przekraczających ciasne kompetencje. Konsultacje społeczne nie zastąpią porządnej nauki zawodu. Jak Wam, towarzyszu, przyjdzie do głowy pomysł zbudowania z Nowodworów do Modlińskiej po 5 pasów w każdą stronę, a nikt się tym nie zainteresuje z pobudek społecznych, to zbudujecie? (Podpowiadam - prawidłowa odpowiedź brzmi: zbudujemy! )
 • Gość: Rychu IP: 83.143.42.* 02.04.14, 23:23
  > Człowiek napisał Wam wyraźnie, że nie musi się znać na wszystkim

  I nie musi się interesować tym co się wokół niego dzieje? To tak nie działa - nieobecni nie mają racji.

  > zbudujecie?

  Pomożecie?
 • Gość: gg IP: *.ip.netia.com.pl 02.04.14, 13:17
  Ty na forum nie umiesz pisać a oceniać pisma innych chcesz... żenada.. weź koleś poducz się a nie krytykuj wszystkich wokół
 • qnegunda 02.04.14, 13:46
  > Ty na forum nie umiesz pisać a oceniać pisma innych chcesz..

  Jakże światła i merytoryczna odpowiedź. Jestem pod wrażeniem!
 • Gość: gg IP: *.ip.netia.com.pl 02.04.14, 15:11
  żona Rycha sie odezwała hahahaha
 • murasek 31.03.14, 18:02
  No właśnie fuuuu, jak ktoś ma ksywkę fuuuu, to może coś mądrego powiedzieć?
 • Gość: Olaf IP: *.dynamic.chello.pl 31.03.14, 22:44
  drzewa lecą dalej, już przekroczono Stefanika, widziałem też ścięte drzewa po prawej stronie Światowida patrząc od Nowodworów. Takie młode, można byłoby przesadzić, ale wyciąć łatwiej.
  Jak widać ścinają co popadnie. Ręce opadają :-( Niestety wyzwaniem ponad siły dla naszych urzędasów jest posprzątanie dzielnicy, albo uporanie się z dzikami.
 • Gość: Bandi IP: *.free.aero2.net.pl 31.03.14, 23:22
  Olaf, ............... Nie wiem czy wiesz, że tramwaje nie jeżdżą po drzewach a i drogi na krzakach zbudować się nie da :)
 • Gość: Luthien IP: *.jmdi.pl 01.04.14, 06:37
  Nikt tu nie pisze o bezwzględnym zachowaniu drzew, ale część można było przesadzić!
 • Gość: mieszkaniec2 IP: *.dynamic.chello.pl 01.04.14, 12:22
  Witam.
  Do końca marca ZTM miał wystąpić o ZRID dla II etapu inwestycji - do Winnicy. Wie może ktoś czy coś się dzieje w tej sprawie?
 • tarantula01 01.04.14, 22:26
  Nie wiem, ale jak dostanę oficjalną odpowiedź na:
  radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2tw/tram-tarch_winnica140327terminy.pdf
  to się podzielę informacją.

  --
  Pozdrawiam
  www.radny.com.pl
  Wojciech Tumasz (Wspólnota Samorządowa Gospodarnosc)
  Strona internetowa SISKOM
 • Gość: tiku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.04.14, 22:41
  Według Prezesa ZTM-u, p. Wiesława Witka ZRID dot. tramwaju do Winnicy już jest. Więc teraz tylko trzeba czekać na ogłoszenie przetargu, www.se.pl/wydarzenia/warszawa/17-pojedzie-na-tarchomin_386570.html
 • tarantula01 01.04.14, 23:43
  Ponieważ w tym samym artykule jest napisane, ze tramwaj z Mehoffera do Młocin ma jechać 21 minut, to wolę dostać oficjalną wiadomość. Poza tym TVN i Gazeta też napisałyby o tej nowinie.
  --
  Pozdrawiam
  www.radny.com.pl
  Wojciech Tumasz (Wspólnota Samorządowa Gospodarnosc)
  Strona internetowa SISKOM
 • Gość: mieszkaniec2 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.04.14, 07:07
  Widzę ze Pan Prezes nie jest za bardzo poinformowany. Wniosek nie jest zlozony. Info od rzecznika ZTM. To czekamy na odpowiedź na Pana pismo
 • Gość: mieszkaniec2 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.04.14, 07:20
  A tak z ciekawości ile mają dni na odpowiedź, 7 czy 30?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.