Dodaj do ulubionych

Tarchomin śmietnisko

IP: *.dynamic.chello.pl 04.10.14, 15:59
Dokładnie tak. Syf i jeszcze raz syf. Teren wokół skate parku i Biedronki to jedno wielkie śmietnisko, same butelki, torby foliowe, papiery i psie odchody. O menelach pijących w krzakach nie wspomnę, straż miejska "nie ma czasu" się nimi zająć ;/
Przy ulicy Stefanika na tm zielonym skwerku aż do przedszkola przy Odkrytej identycznie. Smietniki pełne. Sama Odkryta od Nowodworskiej nie lepiej.
Wzdłuz wału, którym spacerują tysiące ludzi też smietnka nie uświadczysz, smieci i do granic możliości zalegające psie odchody. Chodnik w miejscu zejscia do promu jest już o połowę weższy, od lat się rozpada..
Zgłaszałem swego czasu kilkukrotnie potrzębę uprzątnięcia terenu na 19115 ale bez efektu. Widywałem na Porajach wielokrotnie ekipy sprzątające, ale przy Odkrytej nigdy.

Panie Wojciechu, może Pan to czyta i ma pomysł gdzie to zgłosić w urzędzie ?


Sąsiad
Edytor zaawansowany
 • Gość: miejscowy IP: *.warszawa.vectranet.pl 04.10.14, 19:37
  obecne władze dzielnicy chyba nie panują już nad sytuacją w dzielnicy... pootawierali szkoły-niewypały, brak parkingów, chaos organizacyjny związany z przebudową ul. światowida, złe rozwiązania wprawadzane w życie... no i właśnie temat czystości, dobrze poruszony. wlele razy byłem na spacerze przy Kępie przy kolektorze... tam jest jeden i zawsze przepełniony śmietnik a wokół jeszcze wiecej smieci.. zreszta zobaczcie ile śmieci zalega na trawnikach między urzedem dzielnicy a Carrefourem... brud i smród... ale chyba są ludzie którzy biorą naprawdę duże pieniadze i dlazcego nic nie robią?
 • Gość: obywatel IP: *.jmdi.pl 04.10.14, 22:05
  Problem śmieci istnieje od dawna. Myślę, że za czasów Gospodarności było nawet gorzej.
 • lkan 04.10.14, 22:43
  A za króla Ćwieczka jeszcze gorzej!
 • Gość: Renia IP: *.jmdi.pl 05.10.14, 06:42
  W ubiegłą sobotę byłam na Nowodworach/ obejrzeć nowe mieszkanie/ - to co po drodze zobaczyłam - nie chce mi się wierzyć - ale takiego brudu jaki panuje - to nigdy nie widziałam, Tam to chyba nigdy nie jest sprzątane, kosze pełne, przy koszach istne śmietniska, fruwające papiery i folie a to przecież dopiero była sobota w południe. To odrażające. Wladze w tym kierunku nic nie robią ale myślę , że mieszkańcom też nie zależy. Z tych to przyczyn - powiedziałam sobie- to nie jest miejsce do życia - mimo , że okolice macie piękne i dużo zieleni - ale to jak się mówi nie wszystko
 • Gość: aaa IP: *.dynamic.chello.pl 05.10.14, 09:27
  Codziennie chodzę na przystanek Stefanika wzdłuż płotu osiedla Ciołkosza. Śmieci leżą na chodniku, wypadają z koszy. Do niedawna na trawniku przez kilka tygodni leżały podrzucone przez kogoś dywany. Nie wiem, w czym tkwi problem. Niedługo zima, śmieci przysypie śnieg, ale nadal ciężko będzie chodzić bo ten odcinek nigdy nie jest odśnieżany. Czy ten chodnik jest niczyj?
 • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 05.10.14, 09:57
  a najlepsze w tym wszystkim jest to, że straż miejska powinna reagować na taki przypadki i wzywać właściciela terenu do sprzątania i w przypadku braku reakcji wlepiać mandat.
  No ale przecież nie będzie donosić no swoich pracodawców... lepiej przywalić szaremu kowalskiemu. Zarówno do POgonienia aktualna władza jaki cała formacja SM.
 • Gość: toja IP: *.jmdi.pl 05.10.14, 10:41
  jak może SM - wlepiać mandaty Burmistrzowi- za ten syf nad syfem odpowiada Burmistrz
 • bbkk 05.10.14, 10:43
  Nowodwory! Na Tarchominie nie jest tak zle - choc w parku Picassa mogloby byc lepiej.
  Warto jednak wziac pod uwage ze smieci nie biora sie z nikad. Same na wal nie przyszly.
  --
  [img]http://www.cosgan.de/images/midi/verschiedene/f075.GIF[/img]
 • Gość: toja IP: *.jmdi.pl 05.10.14, 11:17
  Oczywiście , że śmieci nie biorą się z nikąd ale na mieszkańców nie można wszystkiego zwalać.Powiedz mi czy kiedykolwiek widziałeś na TarchoDworach aby samochody czyściły ulice, czy kiedykolwiek zamiatane- podkreślam zamiatane były ścieżki rowerowe/ mnóstwo szkła/ czy chodniki, Kosze po kilku godzinach zapełnione w miejscach na szlaku min do szkół, czy sklepów, przystanków, ptaki robią swoje szperają w koszach gdyż jest w nich żywność a wiatr dokonuje swojego dzieła. SM nie karze brudasów/ nie wiadomo jaki mają do tego stosunek/ a władze Białołęki nie dbają odpowiednio o czystość. Popatrz jak wyglądają nasze parki a o zagajnikach to już szkoda gadać.Brud i syf - ale widać , że nam się w takim syfie dobrze żyje. Mnie nie.
 • Gość: Jasia IP: *.free.aero2.net.pl 05.10.14, 12:33
  Okolice skrzyżowania Sprawna-Dzierzgońska a zwłaszcza przystanek na Dzierzgońskiej to ciągły syf i walające się śmieci.
 • lkan 05.10.14, 17:41
  Ciekawe jak w Zielonej Białołęce - coś nikt się nie skarży. Może jednak burmistrz interesuje się czystością, tam gdzie mieszka.
 • Gość: obywatel IP: *.jmdi.pl 05.10.14, 18:12
  Ja widziałem samochody sprzątające ulice a nawet ludzi zamiatających chodniki, ale to jest kropla w morzu potrzeb. Generalnie za czystość odpowiada Wydział Rolnictwa Ochrony Środowiska i Leśnictwa Dzielnicy Białołęka. Organem kontrolnym jest Straż Miejska. Oczywiście Straż Miejska nie reaguje na zgłoszenia oni ogólnie nie bardzo reagują na cokolwiek. Na początek należałoby zwiększyć częstotliwość opróżniania koszy ulicznych.
 • bbkk 05.10.14, 19:15
  Ja też widziałam.
  --
  [img]http://www.cosgan.de/images/midi/verschiedene/f075.GIF[/img]
 • Gość: tak IP: *.jmdi.pl 05.10.14, 23:01
  Widzieć ich to tak jak wygrać w lotto 6 - a więc miałeś szczęście
 • Gość: toja IP: *.jmdi.pl 05.10.14, 23:11
  to Wydział Rolnictwa odpowiada za czystość Białołęki - to chyba jakiś żart a jeżeli to prawda to sprawy związane z porządkami na Białołęce - dla naszych władz są marginalne a więc pewnie osobowo przy okazji zajmuje się nimi" babcia klozetowa"
 • Gość: stróż IP: *.dynamic.chello.pl 06.10.14, 01:11
  www.bialoleka.waw.pl/page/index.php?str=312&id=11
  Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy
  p.o. Naczelnika Andrzej Kiryluk
  tel.: 22 741 72 99, 22 741 72 98,
  e-mail: akiryluk@um.warszawa.pl

  ul. Marywilska 44, 03-042 Warszawa
  pok.: 209
  tel.: 22 741 72 99, 22 741 72 98, 22 741 72 91
  faks: 22 743 60 20
  e-mail: bialoleka.wos@um.warszawa.pl

  Zadania:
  Do zakresu działania Wydziału Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Białołęka należy w szczególności:
  - prowadzenie spraw związanych z zarządzaniem środowiskiem w zakresie dotyczącym Dzielnicy,
  - utrzymywanie, ochrona i eksploatacja zieleni oraz terenów zieleni położonych na obszarze Dzielnicy, a stanowiących własność m.st. Warszawy i nie przekazanych w zarząd innym podmiotom, w tym ich pielęgnacja oraz utrzymywanie czystości.
 • Gość: toja IP: *.jmdi.pl 06.10.14, 10:21
  O tym, że do obowiązków Wydziału Ochrony Środowiska -należy dbanie o porządki, czystość Dzielnicy - Wydział dowiaduje się z tego forum - jeżeli czytają .A może wszystkie tereny zostały oddane w zarząd innym podmiotom a nad tym nikt nie panuje - kiedyś forumowicz opisywał przykład przystanku. Stoją 2 kosze - podjężdza samochód opróznia 1 kosz , drugi jest pełny i śmieci" przelewają" się na zewnątrz. Za opróżnienie kosza odpowiada inny podmiot. to takie warszawskie
 • Gość: obywatel IP: *.jmdi.pl 06.10.14, 11:21
  Za przystanki autobusowe odpowiada ZTM a za drogę odpowiada jej właściciel. Tak jest chyba w wielu miastach. To że każdy oszczędza jak może to inna sprawa.
 • Gość: ajtam ajtam IP: *.jmdi.pl 06.10.14, 11:40
  a za skwer obok przystanku to pewnie inny podmiot a za obrzyganą ogłoszeniami latarnię to następny podmiot, za chodnik pewnie Maliniak itd
 • Gość: obywatel IP: *.jmdi.pl 06.10.14, 11:53
  Dokładnie tak jest.
 • Gość: kane IP: *.dynamic.chello.pl 06.10.14, 15:15
  I każdy z tych podmiotów bierze kasę i żadnej odpowiedzialności, to także polskie.
  Ale przykład idzie z góry, więc czas najwyższy tą górę zrównać.
 • Gość: pl IP: *.dynamic.chello.pl 06.10.14, 16:46
  Gość portalu: obywatel napisał(a):
  > Za przystanki autobusowe odpowiada ZTM ...

  Nie zawsze.
  ZTM odpowiada za czystość na tym przystanku, gdzie do wiaty jest przymocowany rozkład jazdy. Zdarza się, że na niektórych przystankach rozkład jest przymocowany do słupka, więc w takim przypadku za czystość obok wiaty odpowiada już ktoś inny. Paranoja jakaś !
  Przystanek Ratusz-03 : obok UDz wiata przystankowa od lat jest brudna, plakaty wewnątrz okien pospadały odklejone, ale to nie ZTM tam rządzi, bo rozkład wisi na słupkach :)
  Dzielnica przed laty kupiła tę wiatę i nie dba o nią. Wiata jest brzydka, przerdzewiała, kiosk nie wiem nawet czy działa, cały popisany mazakami.
 • tarantula01 12.10.14, 17:28
  Mieszkańca nic nie obchodzi, kto sprząta przystanki / wiaty, chodnik przy wiacie, trawnik obok, czy ulicę po której jeździ autobus zatrzymujący się na tym przystanku z wiatą, która nie ma rozkładu tylko jest jeszcze oddzielny słupek z rozkładem. Gdy jest brudno, tzn. że lokalne władze nie panują nad swoim terenem. Czas to zmienić. W Warszawie sprawami czystości zajmuje się przynajmniej 22 instytucji. W każdej z nich jest zespół osób odpowiedzialnych za kontrolę swojego poletka. Przekształcając te 22 instytucje w jeden organ, przynajmniej 11 zespołów straciłoby prace. A przecież PO nie po to zatrudniała swoje kadry, aby teraz je zwalniać i dlatego jest takie szatkowanie miasta. Czas to zmienić. Ale to będzie możliwe, gdy PO przestanie rządzić samodzielnie lub nie będzie rządzić w ogóle. Tymczasem kosze na śmieci trzeba opróżniać częściej lub trzeba zacząć w końcu kontrolować poczynania firmy opróżniającej kosze uliczne:
  radny.com.pl/dok2kadencja/int2kadencja/int2_533-kosze141012oproznianie.pdf

  --
  Pozdrawiam
  www.radny.com.pl
  Wojciech Tumasz (Wspólnota Samorządowa Gospodarnosc)
  Strona internetowa SISKOM
 • Gość: aaaa IP: *.dynamic.chello.pl 13.10.14, 19:23
  Dziś w ciągu dnia opróżniono kosze na Stefanika. Cud ;)
 • Gość: obywatel IP: *.jmdi.pl 13.10.14, 23:16
  Niestety mieszkańca często nic nie obchodzi i śmieci gdzie popadnie. Myślę, że firmy zajmujące się czystością mogą opróżniać kosze nawet trzy razy dziennie jeżeli ktoś by im za to zapłacił. Stawia się pomniki, organizuje się dożynki więc na czystość brakuje. Czas to zmienić, tzn 22 instytucje obsadzić swoimi ludźmi?
 • tarantula01 17.10.14, 01:09
  Gość portalu: obywatel napisał(a):

  > Czas to zmienić, tzn 22 instytucje obsadzić swoimi ludźmi?
  Nie, zredukować wszystkie, działające poza wydziałami dzielnic.


  --
  Pozdrawiam
  www.radny.com.pl
  Wojciech Tumasz (Wspólnota Samorządowa Gospodarnosc)
  Strona internetowa SISKOM
 • Gość: toja IP: *.jmdi.pl 06.10.14, 18:00
  Zarząd Dzielnicy powinien się wstydzić za stan czystości TarchoDworów - ale oni czytając te posty śmieją się do rozpuku -i mówią piszcie piszcie ludki a My wiemy swoje. Jest bardzo czysto. Jestem ciekaw jak mają w swoich domach - pewnie tak jak w Dzielnicy -brud i syf. Faktycznie to co dzieje się przy skyparku to faktycznie tam nie było sprzątane od wieków -ale powiedzą , że to nie ratuszowa ziemia to co może już zielonych ludzików.Ja w przyszłym Zarządzie Dzielnicy nie chcę mieć brudasów.Stop Brudasom.
 • kuwaka01 06.10.14, 22:38
  Niech zaczną od regularnego wywożenia śmieci z koszy ulicznych- cały bajzel bierze się głównie od tego. Wszak Warszawa jest stolicą czystości..
 • Gość: sąsiad IP: *.dynamic.chello.pl 06.10.14, 22:52
  Witam,
  napisałem do urzędu i do paru innych "miejsc"...zobaczymy czy ktoś pomoże ;/
  Muszę przyznać, że napisalem o tych śmieciach wczesniej nawet zbyt łagodnie. Wczoraj zrobiłem sobie spacer po tej okolicy i dokladnie obejrzałem te tereny i muszę przynać, że to chyba obecnie najbrudniejsze i najbardziej zaniedbane osiedle Warszawy. Ulica Stefanika od Światowida do Odkrytej i teren naprzeciw Biedronki oczywiście bije wszystko na głowę ale i gdzie indziej nie jest lepiej.
  Ktoś wcześniej słusznie zauważył problem obklejania słupów. To obecnie chyba już wymknęło sie w ogóle w Warszawie z pod kontroli. Każdy ! dosłownie każdy słup, znak, przystanek jest oszpecony.Nawet te nowe słupy przy budowanej linni tramwajowej już są oklejane. Ochydnie to wygląda. Pozostałosci reklam i zniszczone stelaże od banerów reklamowych pozostawione same sobie. ...jak wygląda okolica pawilonów przy Erazma z Zakroczymia.
  Władze gminy nie dbają o porządek na Tarchominie, dziekie reklamy, parkowanie na terenach zielonych bezkarne, nielegalny handel tak jak np. przy Biedronce koło skateparku (namiot zabiera połowę chodnika a i często samochód handlarza blokuje trwale połowę drogi). Straż miejska nie działa - nie wiadomo z jakiego powodu nie zajmują się prządkiem w dzielnicy.

  Mieszkam na Tarchominie od 26 lat - tak brudno jeszcze nigdy tu nie było ;/


 • Gość: kiwi1 IP: *.dynamic.chello.pl 07.10.14, 20:47
  Wszystko prawda szanowny sąsiedzie. Należy jeszcze dodać nagminne dokarmianie gołębi w rejonie ronda
  przy H. Ordonowny/ obok dawnego błotka/ i wejścia do parku Strumykowa .Biedne babcie emerytki przynoszą całe torby jedzenia i rzucaja na chodniki. O siedzeniu na lawkach mozna tylko pomarzyć, gdyż gołębie zawładnęły tymi terenami. A park Strumykowa to oddzielny temat rzeka. SM głucha i ślepa. Proponuję zmienić nazwę "Zielona Białołęka " na "Zasrana Białołęka"
 • Gość: ed IP: *.warszawa.vectranet.pl 07.10.14, 21:30
  przejdź sie wałem wislanym ile tam śmieci, a przy smietniku koło kolektora ściekowego na Kępie jest już małe wysypisko... śmieci się "przelewają"....
 • tarantula01 12.10.14, 17:51
  radny.com.pl/dok2kadencja/int2kadencja/int2_512-miedzywal140715smieci.pdf
  radny.com.pl/dok2kadencja/int2kadencja/int2_512-miedzywal141003smieci_rzgw.pdf
  Ponieważ RZGW nie kiwnie palcem - ograniczy się do wsparcia medialnego dla spływu kajakiem wzdłuż brzegu Wisły, a dzielnica powie, to nie nasz teren, to proponuję, abyśmy sami sprzątnęli teren międzywala.
  Szczegóły w innym wątku.
  --
  Pozdrawiam
  www.radny.com.pl
  Wojciech Tumasz (Wspólnota Samorządowa Gospodarnosc)
  Strona internetowa SISKOM
 • Gość: Baśka IP: *.jmdi.pl 06.10.14, 22:54
  Warszawa stolicą czystości - takie bilbordy wisiały na Pekinie. Udał im się żart
 • Gość: sąsiad IP: *.dynamic.chello.pl 08.10.14, 20:54
  Dzisiaj jadą tramwajem spojrzalem na tzw plażę przy moscie. Oczywiscie śmietniki pełne, wysypuje się. W około sterty śmieci. Tam chyba od wakacji służby oczyszczania nie były..
 • Gość: toja IP: *.jmdi.pl 08.10.14, 22:00
  Trzeba wprost powiedzieć, że za brud odpowiada na Białołęce partia polityczna Platforma Obywatelska - rządzi od 8 lat / niestety głosowałem na nich 4 lata temu za co się wstydzę Nie wiedziałem, że to partia brudasów. Na zewnątrz leganckie garniturki a pod nimi niestety brud.
 • Gość: obywatel IP: *.jmdi.pl 08.10.14, 22:28
  Z pewnością po zmianie władzy śmieci znikną tak jak nagle się pojawiły 8 lat temu. Puste butelki po piwie leżące przy Oczarach, Hanki Ordonówny i Strumykowej pozostawili radni PO z burmistrzem na czele.
 • Gość: toja IP: *.jmdi.pl 08.10.14, 23:32
  a kto jak nie rządząca PO odpowiada za ten stan rzeczy a jak będzie PIS rządził i taki syf nam zgotuje - to napiszę , że PIS- to partia brudasów i dodam - na Kamczatkę z nimi
 • Gość: p IP: *.dynamic.mm.pl 09.10.14, 05:51
  A mnie ciekawi kiedy znikną góry gruzu z okolic Światowida. Czy uprzątną ten teren przed oddaniem linii tramwajowej, czy będzie to sobie leżało do czasu rozpoczęcia robót przy 2giej nitki ulicy?
 • Gość: trele morele IP: *.jmdi.pl 09.10.14, 10:10
  jakie przedłużenie linii tramwajowej może za 10-15 lat .A góry gruzu śnieg przykryyje i będą górki saneczkowe -bez grosza wydatków. A na wiosnę wywiozą, żeby następnie przywozić gruz i ziemie na górę saneczkową,/ która powstanie przy Pętli tramwajowej Smrodziańskiej w ramach budżetu społecznego.
 • bbkk 09.10.14, 10:22
  O właśnie - przecież ma być realizowana górka saneczkowa w okolicach Światowida :-D
  --
  [img]http://www.cosgan.de/images/midi/verschiedene/f075.GIF[/img]
 • Gość: jona IP: *.free.aero2.net.pl 12.10.14, 15:36
  Sprzątajcie okolice przystanku Dzierzgońska bo przez ten syf wstyd znajomych zaprosić.
 • tarantula01 12.10.14, 18:01
  Mam nadzieję, że projekt górki saneczkowej zgłoszonej przeze mnie zostanie zrealizowany z użyciem ziemi i gruzu z budowy tramwaju, tak jak górka szczęśliwicka powstała z gruzów miasta.
  --
  Pozdrawiam
  www.radny.com.pl
  Wojciech Tumasz (Wspólnota Samorządowa Gospodarnosc)
  Strona internetowa SISKOM
 • Gość: papa IP: *.jmdi.pl 14.10.14, 16:51
  to pan się bardzo myli - górka może będzie ale ZTM nic nie wie, że ma być budowana i gruz wywiozą , żeby następnie może i ten sam gruz przywieżć - tak to będzie - forsa leci z budżetu strumieniami
 • tarantula01 14.10.14, 23:16
  Gość portalu: papa napisał(a):

  > to pan się bardzo myli - górka może będzie ale ZTM nic nie wie, że ma być budow
  > ana i gruz wywiozą , żeby następnie może i ten sam gruz przywieżć - tak to
  > będzie - forsa leci z budżetu strumieniami

  Górka będzie. A co do gruzu i ziemi z inwestycji, to powinno się dać załatwić, aby na darmo zbyt wiele nie wywożono. Zobaczymy jutro po rozmowie z kierownikiem budowy i znanymi mi urzędnikami w ZTM nadzorującymi inwestycję.
  --
  Pozdrawiam
  www.radny.com.pl
  Wojciech Tumasz (Wspólnota Samorządowa Gospodarnosc)
  Strona internetowa SISKOM
 • Gość: Sąsiad IP: *.dynamic.chello.pl 15.10.14, 22:06
  Mineło już trochę czasu ale nic sie nie zmieniło. Dalej syf i śmietniki pełne. Chyba liczą, że cały ten bajzel przykryje snieg.

  Tak to wygląda mniej więcej, choć zdjęcia nie oddadzą realu :

  s28.postimg.org/ky5rqenct/wiatowida.jpg
  s29.postimg.org/5ybzsxhqv/wiatowida_1.jpg
  s1.postimg.org/q59vrvl0f/wiatowida_2.jpg
  s17.postimg.org/wwj3i20xb/Erazma_z_Zakroczymia.jpg
  s9.postimg.org/cbskxn4sv/Stefanika_1.jpg
  s3.postimg.org/ji5tzu5vn/Stefanika_2.jpg
  s18.postimg.org/45thevrx5/Odkryta_7_11.jpg
  s22.postimg.org/8bv61dfcx/Skatepark.jpg

  W osobnym wątku Pan Wojciech proponuje zbiórkę śmieci no fajnie ale to taka jednostkowa akcja. Przecież na dłuższą metę nie bedziemy wyręczać służb miejskich. Wał wałem ale co z ulicami...
  Pozbieram śmieci, ale w okolicy Odkrytej i Stefanika i tak jak ktoś napisał zawiozę je pod drzwi urzędu gminy Białołeka.
  Mam nadzieję, że znajdzie się trochę wiecej chętnych i tych worków będzie tam sporo.

 • tarantula01 17.10.14, 01:11
  Co jeszcze zgłosić?
  bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/Dzielnice/Bialoleka/Rada_2010_2014/Interpelacje_zapytania/default.htm?WSprawie=sprz%C4%85t&Organ=2&Dzielnica=2&srh=1
  --
  Pozdrawiam
  www.radny.com.pl
  Wojciech Tumasz (Wspólnota Samorządowa Gospodarnosc)
  Strona internetowa SISKOM
 • Gość: Sąsiad IP: 194.242.62.* 17.10.14, 08:44
  Panie Wojciechu,
  drąże temat tych smieci :)
  Myslę, że problem nasilił sie odkąd działa na Białołęce ustawa smieciowa i odkąd to MPO odbiera śmieci...a raczej nie odbiera.
  Wkażdym razie uważam, że w przypadku tych smieci walających sie wzdłuż ulicy Odkrytej,Stefanika i Światowida sporą winą ponosi rodzj śmietników tam wystawionych i ptaki.
  Poieważ jak większość ludzi nie mam co robic :))) to postanowiłem pochodzic po tej okolicy i przyjrzeć sie tej sprawie.
  Wszystkie smietniki to sa te stare betonowe i otwarte z góry pojemniki. Wiadomo, żeby rozliczni debile nie mogli zniszczyć ale jednocześnie idealne dla duzych ptaków, których przed zima jest coraz więcej i które własnie w tych okolicach zimują. To, że smietniki uliczne są rzadko opróżniane to podstawa ale spora część tych smieci rozgrzebują kruk, wrony i inne ptaszydła. Wczoraj rano na rogu Odkrytej i Stefanika był pełniutki smietnik, wysypywało sie. Jak wracałem z pracy wszystko już było wokoło rozniesione, chodnik, ulica, trawniki.
  Także trzeba zmienić rodziaj śmietników na kryte.

  pozdrawiam
 • Gość: gość IP: *.static.ip.netia.com.pl 17.10.14, 15:17
  co do tych smietników to Sąsiad ma racje... wielokrotnie widziałem ptaszyska na przepełnionym śmietniku i wyrzucające śmieci wokół... kto się weźmie za słuzby (nie)sprzątające nasze miasto????
 • Gość: papa dziadzio IP: *.jmdi.pl 17.10.14, 16:50
  Wrocław wymienił śmietniki na blaszane, kryte z dwoma okrągłymi otworami - problem grzebania przez ptaki znikł. U nas wymiana koszy ma sens tylko wtedy gdy częściej będą opróżniane, Dzisiaj w południe widziałem na Strumykowej dwie osoby , które zbierały lużne śmieci / kij z gwoździem/ Ale jest bardzo dobra nowina już wkrótce będzie czysto i problem śmieci dla Ratusza całkowicie zniknie . do kwietnia 2015 r Liście przekryją TarchoDworskie śmietniska a następnie Burmistrz z okna Ratusza będzie wypatrywał śnieg.
 • Gość: obywatel IP: *.jmdi.pl 18.10.14, 10:59
  Gdyby kosze były opróżniane częściej, nie było by problemu ptaków. Niestety nie udało się zwiększyć środków w budżecie na utrzymanie czystości.
 • Gość: papa IP: *.jmdi.pl 18.10.14, 17:19
  Ptaki wejdą na same dno kosza za jedzeniem i wiedzą, że Polak wyrzuca do śmietników jedzenie. Często widzę jak młodzież wracając ze szkoły ze Strumykowej do domu - wyrzucają nienaruszone kanapki - dobrze nam się powodzi . Pisałem o koszach metalowych we Wrocławiu , teraz po namyśle one u nas nie przetrwają -ukradną złomiarze
 • Gość: obywatel IP: *.jmdi.pl 19.10.14, 10:56
  We Wrocławiu nie ma złomiarzy? Nie ma pieniędzy na sprzątanie to na nowe kosze tym bardziej nie będzie.
 • Gość: Sasiad IP: *.dynamic.chello.pl 22.10.14, 20:12
  No i spadły liscie i zakryły po części ten cały syf. Służb jak nie było tak nie ma dale :/
 • Gość: papa IP: *.jmdi.pl 22.10.14, 21:47
  a za niedługo spadnie śnieg, który przekryje liście , które to przekryły syf. Czyste oszczędności dla budżetu ratuszowego - czy o to chodzi Burmistrzowi Białołęki.
 • tarantula01 25.10.14, 22:30
  www.facebook.com/wojciech.tumasz/posts/741188852618654
  Tylko czemu to sprzątanie ma trwać aż pięć tygodni?
  --
  Pozdrawiam
  www.radny.com.pl
  Wojciech Tumasz (Wspólnota Samorządowa Gospodarnosc)
  Strona internetowa SISKOM
 • Gość: elka IP: *.120.225.195.static.bait.pl 04.11.14, 13:58
  Problem z przepełnionymi koszami na Nowodworach wynika chyba z nierzetelności firmy, która tym się zajmuje. Mianowicie w ubiegłym tygodniu o 6 rano na skrzyżowaniu Odkrytej i Ordonówny byłam świadkiem kiedy pan z firmy sprzątającej usuwał ręcznie śmieci z kosza wysypując połowę na trawę. Totalne partactwo i nierzetelność. Nie wiem dlaczego nie wysypał całego wkładu z kosza, pewnie był zaklinowany, ale jestem pewna, że wyjął kilka papierków dla pozoru sprzątania. Rozsypane śmieci zostały wokoło kosza a pan tym prędzej odjechał. Jeśli tak ma wyglądać opróżnianie koszy, to nie dziwię się, że Tarchomin i Nowodwory to jeden wielki śmietnik. Zaistniałą sytuację zauważyły również inne osoby idące na przystanek. Ktoś musi przyjrzeć się firmie sprzatającej, bo jeśli nikt nie kontroluje ich w realu, to papier wszystko przyjmie.
 • Gość: Sąsiad IP: *.dynamic.chello.pl 04.11.14, 20:19
  Dokładnie to samo obserwuje w swojej okolicy ;/ Śmietniki są wiecznie pełne.
  ..ale naprawdę, zeby było lepiej to trzeba zacząć od wymiany śmietników na kryte i od ich opróżniania. Raz na tydzień nie wystarczy.
 • tarantula01 03.01.15, 13:56
  Śnieg, który spadł ostatnio, stopniał. Gdzie jest jeszcze brudno lub nic się nie zmieniło od połowy grudnia?

  Ponadto 10 stycznia (gdy nie będzie śniegu), zapraszam na 3 sprzątanie międzywala Wisły. Zbiórka o godz. 10:00 przy piaskarzu. Trzeba mieć własny worek i rękawice.
  --
  Pozdrawiam
  www.radny.com.pl
  Wojciech Tumasz (Wspólnota Samorządowa Gospodarnosc)
  Strona internetowa SISKOM
 • Gość: Sąsiad IP: *.dynamic.chello.pl 21.01.15, 21:10
  Witam,
  Panie Tomaszu co z sprzątaniem tego placu wokoło skateparku ??? Przecież to jakiś koszmar, w połowie osiedla taki gigantyczny syf i pomimo obietnic nicsię z tym nie dzieje ;/

 • Gość: i tyle IP: *.jmdi.pl 22.01.15, 09:52
  Kika dni temu dwie strony ugorów Światowida były sprzątane w kierunku od Ronda ZW na Tarchomin. Natomiast miejsca wokół skatparku zawsze są pomijane oprócz ok 20 metrowego pasa od chodnika i tak było przy ostatnim sprzątaniu śmieci . Myślę, że to teren prywatny ten w pobliżu kilku domów jednorodzinnych- ale po to jest Straż Miejska aby interweniować - ale pewnie się mylę gdyż oni są powołani do Wyższych Celów.
 • tarantula01 23.01.15, 01:29
  Gość portalu: i tyle napisał(a):

  > Kika dni temu dwie strony ugorów Światowida były sprzątane w kierunku od Ronda
  > ZW na Tarchomin. Natomiast miejsca wokół skatparku zawsze są pomijane oprócz
  > ok 20 metrowego pasa od chodnika i tak było przy ostatnim sprzątaniu śmieci.

  Teraz ugory wzdłuż Światowida mają być sprzątane co tydzień, w poniedziałki:
  radny.com.pl/dok3kadencja/int3kadencja/int3_012-swia150113smieci_zom.jpg
  --
  Pozdrawiam
  www.radny.com.pl
  Wojciech Tumasz (Wspólnota Samorządowa Gospodarnosc)
  Strona internetowa SISKOM
 • Gość: Sąsiad IP: 194.242.62.* 23.01.15, 08:31
  Było by świetnie. Mieszkam obok o jest mi strasznie wstyd, jak bym mieszkał na smietnisku.
  Dziękuję i bede mial "oko" :) na te sprawę.

  pozdrawiam

 • tarantula01 06.02.15, 02:07
  No i jak?
  --
  Pozdrawiam
  www.radny.com.pl
  Wojciech Tumasz (Wspólnota Samorządowa Gospodarnosc)
  Strona internetowa SISKOM
 • Gość: Sąsiad IP: *.dynamic.chello.pl 09.02.15, 22:38
  Witam,
  niestety bez zmian, syf coraz większy. Żadnego sprzątania nie było. Obecnie trochę snieg przykrył ten teren.
 • Gość: Sąsiad IP: *.dynamic.chello.pl 21.02.15, 22:03
  Panie Tomaszu jakieś dobre wieści może w tym temacie ???
  Syf nadal jest niestety na Nowodworach ;/

 • lkan 22.02.15, 23:08
  Ustawa śmieciowa miała zmienić sytuację. Były szumne zapowiedzi, że teraz właścicielem śmieci jest gmina. Kiedyś właściciele otrzymywali mandaty za nieporządki obok posesji, a kto ma nałożyć mandat na gminę?
  Efektów ustawy w postaci zapowiadanej poprawy czystości nie widać; lasy nadal pełne są śmieci i gabarytów, tereny miejskie również im dorównują. Propaganda głosiła, że właściciele budynków nie będą zainteresowani "podrzucaniem" swoich śmieci lub ich spalaniem, aby oszczędzić na opłatach. Okazało się to kompletną klapą, smród z kominów domów jest tego ewidentnym przykładem, a śmieci są niemal wszędzie. Liderem w tym względzie jest teren wzdłuż linii tramwajowej, przy wieżowcach pomiędzy Lidlem, a Starymi Świdrami (śmieci i odpady poutykane są nawet na drzewie).
 • Gość: Do radnego Tumasza IP: *.jmdi.pl 27.02.15, 16:15
  Pyta się Pan " no i jak " Faktycznie jest poprawa mówię tu o ciągu ul Światowida , kilka razy widziałem sprzątających pobocza Światowida min wczoraj przy pętli autobusowej Nowodwory - ale zawsze pomijają odcinek tuż przy skayparku bliżej Światowida. na drzewach wiszą folie i cały plac to śmietnik ,pobocza Myśliborskiej w tym lasek przy Botewa również wysprzątany. Oby tak dalej i żeby to nie była to tzw" akcyjność".Jest przyjemniej.
 • tarantula01 06.03.15, 00:15
  Utworzyła się kolejka terenów do sprzątania:
  radny.com.pl/dok3kadencja/int3kadencja/int3_028-swia150217smieci_dzb.jpg
  --
  Pozdrawiam
  www.radny.com.pl
  Wojciech Tumasz (Wspólnota Samorządowa Gospodarnosc)
  Strona internetowa SISKOM
 • ewciakos 16.01.15, 15:00
  No to chyba mieszkamy w innych rejonach Tarchomina. Obecnie mieszkamy na osiedlu Zielony Zakątek i raczej nie widuję na co dzien stosów śmieci i papierków. To chyba kwestia położenia osiedla i sąsiedztwa jakie się ma.
 • Gość: obywatel IP: *.jmdi.pl 03.02.15, 10:04
  W lesie przy Pasłęckiej i Dróżce pojawiło się dużo poświątecznych choinek. To prawdopodobnie okoliczni mieszkańcy postanowili zwiększyć ilość materii organicznej w lesie. Nie wygląda to zbyt estetycznie, ale jeżeli mieszkańcom nie przeszkadzają drapaki i samochody stojące w parku to trudno.
 • Gość: Brudasy urzędasy IP: *.jmdi.pl 06.03.15, 07:07
  powinni sprzątać na bieżąco a oni czekają na interpelacje i po miesiącu zabierają się do roboty miejsc wskazanych a po tygodniu te miejsca są już w takim stanie jak na początku. To jest chore .Nie ma interpelacji nie ma sprzątania .Dziki kraj.
 • Gość: Prezydent pomógł IP: *.jmdi.pl 08.03.15, 09:51
  Na Białołękę w ramach kampanii prezydenckiej Bronkobusem przyjedzie pan Prezydent Komorowski- sądzę tak - gdyż śmietnisko które było od wielu lat w okolicach skateparku przy Światowida zostało posprzątane/ często opisywane/
 • Gość: olaf IP: *.free.aero2.net.pl 08.03.15, 21:53
  Olbrzymia ilość śmieci pod liniami wysokiego napięcia między ul. Światowida i Ćmielowską.
 • lkan 09.03.15, 18:11
  Na ul. Pomorskiej, w części nieutwardzonej, leśnej, rozrzucono śmieci w taki sposób, że bez trudu można ustalić sprawcę. Wśród porwanych papierów znajduje się bowiem prawdziwa dokumentacja: jakieś poprzerywane dokumenty, korespondencja itp., a jest tego całkiem sporo. Przypomina to trochę sytuację włamywacza, który zasnął w miejscu przestępstwa. Tylko czy taka informacja mogłaby kogoś z naszych służb porządkowych zainteresować i ewentualnie kogo? Jakoś nie bardzo jestem w stanie w to uwierzyć, bo gdyby tak było, to przecież wszelkie reklamy szpecące słupy, drzewa i ściany na terenie dzielnicy zawierają z reguły jakieś informacje, co najmniej numer telefonu.
 • Gość: sąsiad IP: *.dynamic.chello.pl 14.03.15, 23:15
  Policja i Straż nie robią nic w celu egzekwowania przepisów i utrzymania porządku. W ciągu jednej nocy kilku meneli zafajda śmiecmi i butelkami okolice sklepu i przystanku. Widać to wszystko na monitoringu,widzą to jeżdząć ale nic z tymnie robią..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka