Dodaj do ulubionych

Uwaga na RSM Praga

IP: *.bauer.pl 19.01.16, 11:45
Witam serdecznie,

chciałam przestrzec przed kupnem mieszkania u tego dewelopera. Jestem "szczęśliwą" posiadaczką mieszkania na Tarchominie, niestety nie jest to moment na jego sprzedaż, a szkoda....czynsze dla administracji jedne z wyższych w Warszawie, a nic za nimi nie idzie :( Osobiście płacę miesięczną zaliczkę na fundusz remontowy ok 110zl. Drugi rok mieszkańcy mojego bloku borykają się z problemem stuków w starej kwalifikującej się dawno do wymiany instalacji centralnego ogrzewania, stuki nasilają się z nocy kiedy pompy instensywniej pracują inie dają spać. I tak od października do końca maja. Administracja nie inwestuje w swoje osiedla w ogóle a pracownicy spółdzielni pamiętają czasy PRL-u i tak też pracują.

W okolicach Białołęki, Pragi oraz Marek (tutaj powstają nowe inwestycje) budują też inny Deweloperzy, Robotniczą Spółdzielnię Mieszkaniową radzę omijać szerokim łukiem.

Pozdrawiam.
Edytor zaawansowany
  • emka_waw 21.01.16, 10:58
    Ale to nie jest deweloper, tylko spółdzielnia. I faktycznie, budowała jeszcze pierwszy Tarchomin, za PRL-u.

--
    Jak ktoś ma ptasi móżdżek, to nawet na złotej grzędzie jest tylko kurą.
  • bbkk 21.01.16, 22:27
    Nie inwestuje? Haha.
    A to kiedy planowany jest remont CO mozesz sprawdzic a administacji bo powinny byc plany kilkuletnie.

--
    [img]http://www.cosgan.de/images/midi/teufel/f020.gif[/img]
  • ivy_wawa 22.01.16, 09:14
    "Nie inwestuje? Haha." tak nie inwestuje., nie widze w tym nic smiesznego....
  • bbkk 22.01.16, 20:44
    A ja widzę że wiele się dzieje. W skali administracji oczywiście.

--
    [img]http://www.cosgan.de/images/midi/teufel/f020.gif[/img]
  • ivy_wawa 25.01.16, 09:30
    ja wyrazam swoja opinie, w moim bloku niewiele sie dzieje i nie jest to tylko moja opinia, wystarczy w internecie poczytac, pozdrawiam.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.01.16, 13:17
    co do bloku, w którym Pani mieszka trudno się wypowiedzieć bo brak szczegółów
    RSM Praga ma dziesiątki tysięcy mieszkań od Kijowskiej po Pancera a i w stronę Marek też
    mogę ocenić tylko te na Tarchominie i z tego co widać bloki ocieplone, windy wymienione ect
    sama miałam mieszkanie w tej spółdzielni na Pancera i rzeczywiście administracja jak za PRL a czynsze z kosmosu, ale taki "urok" wielkich spółdzielni
    kupując mieszkanie warto wziąć to pod uwagę
  • ivy_wawa 27.01.16, 17:39
    rola administracji nie konczy sie na ocieplaniu blokow czy wymianie wind....to sie robi raz na parenascie lat...jesli dawa bloki zglaszaja usterke ktora uniemozliwia np. wysypianie sie w nocy przez bite pol roku to powinno sie cos z tym zrobic ? uwazam ze taka jest miedzy innymi rola administracji a ta takiej roli nie spelnia.
  • edyta.123 29.01.16, 20:39
    Rolą mieszkańca jest zgłaszać swoje uwagi do spółdzielni. Jeśli zgłasza się usterkę to zostanie ona usunięta prędzej lub trochę później :)
    Mieszkam w RSM Praga ( na różnych osiedlach) od 20 lat i jedyne co mi przeszkadza to wysoki czynsz...
  • ivy_wawa 29.01.16, 21:54
    Pani Edytko, zgłaszamy usterke od ponad roku a rsm praga nic nie robi, a czynsze rosna, z tego co mi wiadomo blok obok wręcz pisal petycje w sprawie owej usterki a rsm praga nic nie zrobilo. Ich problem, ze coraz częściej można się spotkać z negatywna opinia, ja lada moment sprzedaje swoje mieszkanie aby kupic w tej samej lokalizacji ten sam metraz z czynszem niższym prawie o polowe i z tego co zaczerpnelam opinii,i jak mieszkaniec zgłasza usterke to administracja ja naprawia.
  • pkowalski.84 02.05.16, 15:21
    Witam. Chętnie pomogę podczas odbioru mieszkania od dewelopera. Mam wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie z zakresu budownictwa (Kierownik Budowy, Inspektor nadzoru, posiadam uprawnienia budowlane ). Przeprowadzę kontrole stanu faktycznego z opisem zawartym w dokumentacji projektowej oraz z Polskimi Normami budowlanymi. Sprawdzę czy wykończenie lokalu oraz całego obiektu zapewnia bezpieczne warunki mieszkaniowe oraz nie będzie generowało kosztów związanych z ewentualną naprawą usterek. Sprawdzam: jakość wykonania tynków, wymiary pomieszczeń, krzywiznę ścian, drzwi, okna, parapety, posadzki, balkony, tarasy, grzejniki, rozmieszczenie instalacji elektrycznej, instalacji wodnej i kanalizacyjnej.
    Zainteresowane osoby zapraszam pod numer telefonu: Piotr 889 228 440
  • Gość: kll IP: *.146.139.193.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 01.09.16, 19:21
    witam,niestety również posiadam mieszkanie w RSM PRAGA i stanowczo wszystkim odradzam!
    Stałe podwyżki czynszu, oszukiwanie mieszkańców na podzielnikach ciepła, na moim osiedlu tylko 4 klatki mają zamontowane podzielniki ciepła, przed montażem nikt nie zapytał mieszkańców czy wyrażają na to zgodę, efekt każdy oszczędza jak może, mieszkania pleśnieją klatki schodowe są nieogrzewane, pomimo niskiego zużycia ciepła bardzo niskie zwroty a spółdzielnia oszukuje mieszkańców manipulując kosztami, dramat!Spółdzielnia nie odpisuje na reklamację, nie potrafi wyjaśnić kosztów ogrzewania, sprawa nadaje się do zgłoszenia do opinii publicznej/telewizji a nawet sądu. dopiero wtedy może skończy się ten dramat mieszkańców.ODRADZAM kupno mieszkania w tej "Spółdzielni!
  • yajanka 12.01.19, 20:08
    Wszystko idzie w górę, koszty rosną i nie jest to zależne niestety od RSM Praga...
  • tanitazaitceva 03.01.19, 21:09
    Projektowanie wnętrz, projekty pod klucz, profesjonalne biuro projektowe, architekci z pasją!tz-interior.com/
  • tanitazaitceva 18.06.19, 15:12
    Dzień dobry, nazywam się Tatiana, jestem projektantem wnętrz.
    Moja strona internetowa:
    wspanialaarchitektura.pl/main
    wspanialaarchitektura.pl

Chciałabym zaprosić Państwo do współpracy. Moge zaproponować wizualizacji 3D i rysunki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka