Dodaj do ulubionych

Skrzyżowanie Światodwida/Orodówny

IP: *.dynamic-ww-10.vectranet.pl 12.10.16, 20:14
Kiedy w końcu sygnalizacja świetlna zacznie działać ?
Teraz te skrzyżowanie to tragedia , wieczorem deszcz, ciemno.
Dzisiaj jeszcze wypadek.
Edytor zaawansowany
 • Gość: ed IP: *.static.ip.netia.com.pl 13.10.16, 10:21
  to nie jest kwestia czy na skrzyżowaniu są światła czy ich nie ma, albo kiedy będa bo słupy już stoją... to takie ludzkie zrzędzenie, postawili światła które jeszcze nie działają to larum kiedy będą świecić. Czy jak jest skrzyżowanie bez świateł to ludzie już nie umieją się poruszac? To co, może na każdym skrzyżowaniu zrobić sygnalizację??
  Otóż o to chodzi by zachować ostrożność a nie iść w ciemno jak krowa i nie patrzeć czy coś jedzie czy nie... Był wypadek fakt a napisałeś dlaczego? Kto nie ustąpił? pieszy czy kierowca autobusu? Ktoś nie zachował ostrożności. Trzeba uważać na każdym skrzyżowaniu, każdy użytkownik musi bo jak nie to ponosi ryzyko... A mówię Ci, że jak będą światła to też będą wypadki bo ludzie na czerwonym świetle będą gnać na autobus bo ucieknie bo następny za ileś tam minut...
 • Gość: migo IP: *.rev.snt.net.pl 13.10.16, 10:47
  Rozwalają mnie takie mądrości...Potrącenie miało miejsce na przejściu dla pieszych, także temat "kto komu nie ustąpił" jest prosty. Wczoraj miałem podobną sytuację przy Światowida/Stefanika: cztery osoby (w tym ja) przechodzą przez przejście, z jednej strony zatrzymuje się samochód, to samo z drugiej strony na lewoskręcie, natomiast autobus 509 na sąsiednim pasie nawet nie zwolnił. To ja mam myśleć za idiotę w autobusie? Nie tylko pieszy powinien mieć wyobraźnię, kierowca również. Jeśli kierowca nie widzi znaków, migających świateł i zatrzymanego samochodu na sąsiednim pasie, to chyba jest coś z nim nie tak. Niestety, ale wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub przed nim to prawdziwa plaga i mówię to z pozycji kierowcy.
 • Gość: Zygi IP: *.static.ip.netia.com.pl 13.10.16, 12:25
  Dokładnie takie mądrości zachowaj dla Siebie.
  Czerwone światło to czerwone. Sygnalizacja świetlna to zwiększenie bezpieczeństwa szczególnie pieszych.
  A jak ktoś wchodzi na czerwonym to już jego sprawa. Ok niech będzie winna kierowcy i co ?...
  A pieszy może być sparaliżowany do końca życia itp. i co z tego , że miał pierszeństwo ?
  A może na czerwonym by nie wszedł.
 • Gość: ed IP: *.static.ip.netia.com.pl 13.10.16, 12:50
  Zygi i migo. ulica nie zwalnia od myślenia!! pisałem wam wcześniej ze sprawa jest prosta i zasady działają w dwie strony.masz oczy i uszy to patrz i słuchaj. to samo dotyczy kierowców. po prostu kazdego uzytkownika dróg. a to ze ktos jest piratem drogowym to tego nie przewidzisz, przez takich są wypadki i nawet swiatła was nie obronią
 • Gość: migo IP: *.rev.snt.net.pl 13.10.16, 13:45
  Co do myślenia - pełna zgoda, dzięki temu po wczorajszej przygodzie z 509 jestem cały. Zasady są proste i działają w obie strony - jasne niekoniecznie dla wszystkich (dla kierowcy 509 na pewno nie). Nie mówimy tu o sytuacjach ekstremalnych jak wtargnięcie czy wjechanie na czerwonym świetle, choć takie sytuacje mogą się zdarzyć. Co by nie mówił, sygnalizacja zwiększa bezpieczeństwo w sytuacjach średniostatystycznych, czyli zwykłe przejście przez pasy.
 • Gość: Rychu IP: *.dynamic-ww-05.vectranet.pl 17.10.16, 19:07
  Mnie też rozwalają. Totalny brak patrzenia na znaki i kwikanie, że sygnalizacja zbawia świat.
  Co więc powiecie mądrale na to, że dzień później na Stawkach facet wpadł pod tramwaj pomimo działania światełek?? Dalej będziecie udowadniali jaka zajefajna ta sygnalizacja?
 • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 20.10.16, 19:14
  Od momentu otwarcia skrzyżowania minęło 1,5 msc a tu nic się nie zmieniło.
  Zresztą prace na całej budowie znacznie wyhamowały, wręcz stanęły.
  Czyżby firma realizująca inwestycję bankrutowała?

  Skrzyżowanie to nadal plac budowy. Ciekawe, że Galas dopuścił do użytkowania.
  Brak chodników, brak sygnalizacji świetlnej, brak ostatniej warstwy asfaltu...
  To samo na Stefanika... żenada Samorządowcy.
 • Gość: Rychu IP: *.dynamic-ww-05.vectranet.pl 21.10.16, 22:20
  Że co? Skrzyżowanie prawie skończone. Tory w jezdni, jezdnie przejezdne, chodniki są pouzupełniane. Czego jeszcze hrabiemu brakuje? Czerwonego dywanu?
 • Gość: Gosc IP: *.centertel.pl 21.10.16, 18:34
  Oby wcale. Światła to korki.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 21.10.16, 18:47
  Światła? Chyba sygnalizacja świetlna jeżeli już. To jest miasto nie wioska.
  Jak ci z du&y zrobią garaż będziesz inaczej szczekał o ile będziesz...
 • Gość: gostek IP: *.warszawa.vectranet.pl 22.10.16, 20:29
  mimo braku sygnalizacji o którą tak usilnie niektórzy pilą bo to swiadczy o tym ze mieszkają juz w mieście, dziś doszło do niezłej stłuczki jaguara ze swiftem. Oczywiscie ktoś powie ze gdyby sygnalizacja działała to by do tego nie doszło ale skoro nie dzałała to chyba ktoś komuś nie ustapił pierwszeństwa... odpowiednie znaki stoją i trzeba się po prostu do nich stosować a nie jechać byle szybko i nie wiem na co liczyć. Oczywiście przyczyny nie znam bo i nie widziałem dzisiejszego zdarzenia ale wydaje mi się zę przepisy ruchu drogowego ktoś musiał sobie odpuscić...
 • Gość: Rychu IP: *.dynamic-ww-05.vectranet.pl 23.10.16, 23:19
  Gdyby światełka świeciły to byłby wjazd na 'młodym czerwonym'
 • Gość: Gość IP: *.centertel.pl 24.10.16, 08:21
  Zabrzmiało prawie tak jakb na tych skrzyzowaniach gdzie są światła nie było wypadków.
  A prawda jest taka ze brak świateł wymusza większą koncentrację i uwagę. Włącza myślenie.
 • agramax 24.10.16, 15:34
  To nie jest zwykłe skrzyżowanie. Jest tam wyjątkowy duży ruch pieszych, zarówno tych wysiadających z autobusów na pętli, jak i dzieci idących do/ze szkoły. Do tego kiepsko oświetlone, co przy coraz ciemniejszych dniach a jeszcze przy deszczowej pogodzie jest zdecydowanym utrudnieniem. Sygnalizacja powinna zacząć działać asap.
 • Gość: Rychu IP: *.dynamic-ww-05.vectranet.pl 24.10.16, 19:55
  Kiepsko oświetlone? Żartujesz czy o drogę pytasz? Obecnie stoi tam 2x więcej działających latarń niż kilka miesięcy temu. Zwykłe skrzyżowanie z pasami wyprowadzającymi - tego się uczy pierwszego dnia na kursie prawa jazdy
 • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 24.10.16, 20:33
  Wszyscy przeciwni sygnalizacji rozumy pozjadali... g@wno mnie obchodzi ile tam się samochodów zderzy, wszyscy tylko o jednym samochody!!!
  Ale tam są również a może przede wszystkim piesi i już bardzo mnie obchodzi aby moje dzieci mogły bezpiecznie dojść i wrócić ze szkoły a przy braku sygnalizacji żadne przepisy ruchu drogowego nie zatrzymają debili w puszkach. Owszem czerwone światło również nie zatrzyma wszystkich debili ale na pewno 99.9% z nich już tak. Teraz najwięksi wymuszacze to autobusy....
  Tak w ogóle wszystkie skrzyżowania wokół szkół powinny być wyspowe ale u nas nie da się... bo autobusy się popsują. A jak codziennie autobus wpada w tą samą dziurę przez pół roku to już nikomu to nie przeszkadza. Mam nadzieję, że doczekam się wreszcie równowagi pieszy-samochody.
 • Gość: gosc IP: *.centertel.pl 25.10.16, 17:43
  >Tak w ogóle wszystkie skrzyżowania wokół szkół >powinny być wyspowe ale u nas nie da się... bo >autobusy się popsują.

  Tak w ogóle to na wszystkich skrzyżowaniach wokół szkół powinno się całkowicie zakazać ruchu kołowego. Wtedy wypadków na pewno nie będzie.
 • Gość: migo IP: *.rev.snt.net.pl 25.10.16, 11:53
  Widzę, że na oświetleniu znasz się jak świnia na gwiazdach. Słupów na pewno nie jest dwa razy więcej! Wymieniono stare słupy betonowe na nowe metalowe, to po pierwsze. A to, że jest jaśniej wynika z zastosowania bardziej wydajnych opraw oświetleniowych i ich bardziej równomiernego rozmieszczenia, to po drugie. Odpowiedz mi jeszcze na jedno pytanie: po co więc budować sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach? Bo w mniemaniu twoim i tobie podobnych są to niepotrzebne utrudnienia w ruchu. Przecież to jawna niegospodarność! Zrozumcie tępe pały, że tu chodzi o bezpieczeństwo pieszych! Pieszy nie ma większych szans przy spotkaniu z autobusem, bo to kierowcy ZTM przodują w wymuszeniach pierwszeństwa dla pieszych na Światowida! I takich rzeczywistych zdarzeń tyczy się ten wątek, a nie wyimaginowanego gdybania.
 • Gość: gość IP: *.jmdi.pl 25.10.16, 21:26
  Skrzyżowanie (jedno z newralgicznych w tej okolicy) stało się z pewnością po usunięciu ronda i ponownym otwarciu trudniejsze do pokonania dla samochodów i niebezpieczniejsze dla pieszych (zresztą zmotoryzowanych również). To jest fakt, który każdy może zaobserwować codziennie i raczej dyskusje na ten temat są zbędne. Urzędnicy nie przemyśleli (a raczej mieli o serdecznie gdzieś), że to skrzyżowanie pokonuje codziennie rano i po południu mnóstwo dzieci (w pobliżu dwie olbrzymie szkoły podstawówka i gimnazjum). Jak zwykle za niefrasobliwość urzędniczą płaci zwykły Kowalski.
  Nie wiem kiedy zamierzają uruchomić sygnalizację (oby jak najszybciej), ale może zanim to nastąpi można tam postawić/przywrócić czasowe rondo. Chyba są takie rozwiązania? Uspokoiło by to nieco sytuację.
 • Gość: Rychu IP: *.dynamic-ww-05.vectranet.pl 28.10.16, 23:24
  Rozumiem, że korzystasz z prawa do autokompromitacji. Tam nie było ANI JEDNEGO betonowego słupa :) Wszystkie słupy latarniowe były stalowe (polecam Google Maps dopóki nie podmienią zdjęć), nowe z wymiany słupy są w tej samej technologii z lampami sodowymi tej samej mocy co poprzednio, ale z dodatkowymi lampami doświetlającymi chodniki i drogi rowerowe, a w obrębie samego skrzyżowania zainstalowano dodatkowe słupy po drugiej stronie jezdni (gdzie ich wcześniej nie było), co daje 2x więcej punktów świetlnych. Dziękuję za uwagę.
 • Gość: migo IP: *.jmdi.pl 29.10.16, 14:42
  Chrzanisz waść. Od Stefanika w kierunku Mehofffera, to niby stalowe słupy stały? ("polecam Google Maps dopóki nie podmienią zdjęć"). To co napisałeś potwierdza to, że jesteś dyletantem w dziedzinie techniki świetlnej. Od kiedy to tylko typ i moc źródła światła określa parametry oprawy oświetleniowej? Możesz udostępnić pomiary natężenia i równomierności oświetlenia przed i po przebudowie, bo rozumiem, że na tym opierasz swoje wywody.
 • Gość: Rychu IP: *.dynamic-ww-05.vectranet.pl 30.10.16, 00:41
  Dyskutujemy o byłym rondzie LMiR. A o projektowaniu oświetlenia dyskutować nie zamierzam - nie to forum.
 • Gość: Rychu IP: *.dynamic-ww-05.vectranet.pl 28.10.16, 23:20
  Cieszcie się - podpisałem włączenie sygnalizacji.
 • Gość: Gosc IP: *.jmdi.pl 31.10.16, 11:37
  A po cholerę?
 • Gość: Rychu IP: *.dynamic-ww-05.vectranet.pl 02.11.16, 18:55
  Żebyś pokwiczał.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka