Dodaj do ulubionych

Brak "2" - brak wyjazdu z Tarchomina

IP: *.warszawa.vectranet.pl 18.10.16, 14:18
Dziś po 7.20 nie wiem z jakich przyczyn nie kursowały 2-ki. na pętli tylko dwie 17-tki a na przystankach kupa ludzi którzy nie mogą dostac się do metra.. Nie wiem czy była jakaś awaria czy jakiś wypadek ale to dowodzi o tym ze oprócz 2-ki przynajmniej w godzinach szczytu MUSI jeździć też autobus do Młocin. ZTM po oddaniu zbudowanej linii tramwajowej chce skasować autobusy E-8 i 101 i "wpakować" wszystkich do tramwaju. Anonimowi pracownicy ZTM-u którzy tak pilnie do tego dążycie i inni urzędasy mogliście dziś sie pojawić na którymś przystanku na Tarchominie który z minuty na minutę zapełnial się niedoszłymi pasażerami i im powiedzieć że tak będzie w przyszłości że taki los chcecie mieszkańcom zgotować. Ludzie wściekli, zdenerwowani spóźnili się dziś do pracy, może na lotnisko może na pociąg dlatego że wybrali dziś akurat transport z Tarchomina tramwajem linii 2 a ten się nie pojawił.... Na dodatek mylaca informacja na tablicach ze za 3 czy ileś tam minut będzie 2-ka!!!!! zadowoleni jesteście? Nie widzicie że to problem który łatwo mozna rozwiązać? Własciwie trzeba dmuchac na zimne. tramwaj sie "wysypie" i nie ma jak wydostać się z Tarchomina!!!!!! a niestety nie każdy moze jechać autkiem. Dzisiejsza "akcja" z dwójka jest sygnałem dla Was z ZTM-u i dla stowarzyszeń z Białołęki by podjąć starania o pozostawienie choć w godzinach szczytu jakiejś alternatywy dla tramwaju w postaci autobusu.
Edytor zaawansowany
  • oskara_mama 19.10.16, 08:30
    Jakieś 15 lat temu byłam w Krakowie w miejscu gdzie nie ma autobusów i jeżdżą tylko tramwaje. W pewnym momencie, gdy nawet jeszcze nie zorientowałam się, że coś jest nie tak z tramwajami przejeżdżał samochód i przez megafon informował, że zaraz po pasażerów podjadą autobusy zastępcze w związku z awarią tramwai. Było to tak sprawnie przeprowadzone, że każdy się zmieścił do autobusu, a ja nie spóźniłam się na pociąg. Kraków może a Warszawa nie??? Już raz też przy awarii tramwai na przystanku Myśliborska było tyle ludzi, że do 101 jeżdżącego co 15 min nikt nie wsiadł. Wczoraj też były tu dzikie tłumy. Ale ZTM nie widzi problemu. Zza biurka ciężko myśleć, trza tyłki ruszyć i działać.
  • Gość: Alina IP: *.free.aero2.net.pl 19.10.16, 21:58
    "oprócz 2-ki przynajmniej w godzinach szczytu MUSI jeździć też autobus do Młocin"

Jeżeli ZTM i władze Białołęki mają odrobinę wyobraźni i zdrowego rozsądki to tak zrobią. Wyjściem z sytuacji byłoby wydłużenie obecnej trasy 314 (połączenie z linią 101 ) do Młocin co zapewni dojazd ludziom z okolic Sprawnej, Odkrytej i Porajów a awaryjnie może korzystać całe osiedle.
  • Gość: jarek IP: *.mazowieckie.pl 20.10.16, 08:34
    Bardzo dobry pomysł, ale może 101 puścić do Młocin w szczycie co 10 min. a poza szczytem co 20 min.trasą obecnego 314i dalej przez Porajów, natomiast 314 puścić na Zieloną Białołękę ? Dzisiaj przed 8 jechałem 314 i był zapakowany po brzegi.
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 20.10.16, 19:38
    Niestety klamka już chyba zapadła...
    autobusczerwony.blox.pl/2016/10/101-za-511-i-518-do-Metra-Marymont.html
    ZTM zabierze E8 i 101 a w zamian może dołoży 1 czy 2 dodatkowe składy 2ki, która będzie zaczynać na Mehoffera.
    Czyli po oddaniu linii tramwajowej witamy w trzecim świecie.
  • Gość: ed IP: *.static.ip.netia.com.pl 21.10.16, 16:34
    tak myslałem że tak będzie. Oni ściemniają o konsultacjach społecznych a plany i tak już mają od dawna i nie zamierzają się stosować do głosu mieszkańców... działanie na szkodę - jest na to paragraf?
  • Gość: Rychu IP: *.dynamic-ww-05.vectranet.pl 21.10.16, 22:22
    Tragedia. Wszak 17 do metra nie jeździ i nie można z niej awaryjnie skorzystać....
  • Gość: Alina IP: *.free.aero2.net.pl 22.10.16, 00:47
    Rychu nie bredź. Jak się jeden skład rozkraczy to wszystko stoi. Tramwajom tam objazdu nie zrobisz.
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 24.10.16, 20:35
    Rychu od zawsze bredzi ale cóż skoro jest się pracownikiem ZTM...
  • Gość: Rychu IP: *.dynamic-ww-05.vectranet.pl 28.10.16, 23:29
    No nie jest się. Powiem w sekrecie, że tam dennie płacą.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka