Dodaj do ulubionych

Czym smarować w naszym przypadku ?

31.03.11, 17:29
12 dzień od oparzenia kubkiem z gorącą herbatą z cytryną.
Oparzenie 2 st- brzuch, 2 i 3 st. klatka piersiowa- uszkodzone głęboko warstwy skóry.
5 dniowy pobyt w szpitalu, początkowo miała być założona tzw. druga skóra silikonowo-proteinowa ale ze względu na wysoką gorączkę zrezygnowano z zabiegu.
Opatrunek zmieniony 3 razy i na tym koniec- zaleczyło się, więcej opatrunków i czyszczenia nie będzie. Nie ma strupów jest różowa, bladoróżowa a miejscami czerwona skóra.
Dziecko drapie się pod szyją sad
Wg lekarzy jest bardzo prawdopodobne jeśli tak szybko się zagoiło to w przyszłości nie będzie blizn, mogą pozostać przebarwienia w niektórych miejscach na klatce.
Zalecają smarowanie np. masłem karite, oliwą z oliwek, dietę bogatą w proteiny, smarowanie kremem z filtrem UV ciała pod koszulką.
Hospitalizacja była w UK.
proszę o radę, czy oliwa z oliwek bedzie wystarczająca? jak często smarować, 4 razy dziennie?
masaże? co podać na świąd ?
Na pewno będę zgłębiać to forum, na początku proszę o ogólną poradę
Edytor zaawansowany
  • espionka 31.03.11, 20:33
    sprostowanie- skóra nie jest czerwona tylko bladoróżowa, nie ma blizn, w niektórych miejscach jest cieniutki naskórek, suchy
  • kasinekk 01.04.11, 10:30
    Oczywiscie zycze aby przy 3 st. oparzenia nie było blizn, ale z własnych doswiadczen (ponad 3 letnich) wiem, ze jest to niemozliwe. Skoro tak Pani powiedziano, to musze przyznac, że zastosowano nieznaną mi technikę.
    My na tym początkowym etapie natłuszczałysmy.
  • kasinekk 01.04.11, 11:30
    na swiąd fenistil w kroplach, ewentualnie fenistil w żelu do stosowania miejscowego.
  • espionka 01.04.11, 14:24
    Dziękuję
    a czy u Pani od początku w miejscach 3-go oparzenia były widoczne blizny ?, u nas na razie nic nie ma, jest normalna skórka, nie wiem po jakim czasie miałaby sie uwidocznić blizna? z dnia na dzień wygląda to coraz lepiej
  • kasinekk 01.04.11, 14:41
    W naszym przypadku, po zupełnym zagojeniu (brak opatrunku, strupów) była skóra czerwona i swędząca. Blizna zaczeła się kształtowac jak dobrze pamiętam 2-3 miesiące po przeszczepie (przeszczep był konieczny, bo nie dochodziło do samoistnego wygojenia). Od tamtej pory blizna jest w fazie przebudowy, która jeszcze trwa. Ok. pół roku po przeszczepie wyglądała brzydko - przypomnała pofałdowane mięso wołowe z żylami (jesli moge użyc takiego porównania). Masci antybliznowe wprowadzałam w momencie zaprzestania świądu. Swędząca blizna = podrazniona blizna. Masci antybliznowe stosujemy na niepodraznioną skóre.
  • espionka 01.04.11, 15:17
    po przeszczepie- to inna sytuacja, u nas zastanawiano się nad przeszczepem ale w końcu chirurdzy stwierdzili, że zostana pojedyncze blizny na klatce i tyle.
    Po ściągnięciu opatrunku stwierdzono, że blizn raczej nie powinno być tylko przebarwienia.
    U nas skóra aktualnie nie swędzi- przestała samoistnie i jest bladoróżowa.
    Czy ja jestem w stanie zauwazyć bliznę? wizytę mamay dopiero 20 maja ...
    Są krostki czerwone ale to oliwa z oliwek organic spowodowała uczulenie
  • kasinekk 01.04.11, 15:33
    Jak blizna ma być, to każdy ją zauważy. Według mojej orientacji obecny kształt dobrze rokuje. Do 20 maja juz będziecie Państwo wiedziec z czym macie do czynienia (lub nie macie). Skoro oliwa uczula (krostki lub swędzenie lub pieczenie) to spróbujcie bepanten, alantan, lub robioną masc witaminową byle tłustą - jesli wskazówka była aby natłuszczac do kolejnej wizyty.
  • espionka 01.04.11, 18:13
    alantan- nie znalazlam w tutejszej aptece i online
    bepanthen- czy chodzi o produkt leczący zapalenie pieluszkowe skóry?
    www.bepanthen.co.uk/about-bepanthen/about-bepanthen.htm
  • kasinekk 02.04.11, 09:15
    bepanten wersja tłusta. Taki, który moga stosowac kobiety karmiące piersią - na obolałe sutki.
    Czy byłaby możliwośc aby Pani przesłała mi zdjęcia tej oparzonej skóry u dziecka, prześle nasze "oparzone fotki". Jeśli tak to proszę na maila gazety lub tlenu. Dziękuje, pozdrawiam. Katarzyna
  • kasinekk 02.04.11, 09:26
    wysłałam Pani maila na gazete
  • malaterrorystkaa 04.04.11, 22:23
    Jeżeli chodzi o postępowanie na tym etapie to chyba tak powinno się robić bo my również teraz natłuszczamy(tak nakazali lekarze). Oparzenie było 2 miesiące temu zagoiło się po 2,5 tygodnia. Również skóra jest różowa i blado różowa.
    Jednak tak jak u pani moje dziecko miało uczulenie na maści natłuszczające mieliśmy alantan, bepanthen, lipobase, maść witaminowa. Wtedy lekarze stwierdzili że to nie maść tylko jedzenie czy coś z otoczenia uczula. Wtedy zmieniliśmy proszek na "biały jeleń" to takie coś podobnego do szarego mydła i zaczęliśmy kąpać w oilatum. Była poprawa ale uczulenie nadal było wtedy zaczęliśmy stosować linomag maść i po 3 dniach ustąpiło. W tej chwili wszystko wygląda supar skóra jest gładka i z dnia na dzień jest ładniejsze.
    Skóra po wygojeniu oparzenia jest bardzo delikatna zachowuje się podobnie jak u noworodka w podobny sposób reaguje alergicznie na rożne czynniki.
    Dodam że moje dziecko ma prawie 1,5 roku i miała oparzoną rączkę oparzenie 2 stopnia.
  • plidia85 03.08.11, 02:25
    gdy różne preparaty uczulają aloes jest niezastąpiony, on nie uczula, polecam zel aloesowy forever
  • halinah2 01.08.11, 14:03
    Zalecenia słuszne, przcieświądowo Fenistil, zimne okłady, nawilżanie.Hofman
  • plidia85 03.08.11, 02:15
    najwazniejsze jest to, zeby rana cały czas była natłuszczona

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka