Dodaj do ulubionych

madecassol

25.10.11, 21:16
będę ściągąć - tylko widzę, iż jest w dwu wersjach krem i maść (czy żel?) - co stosowałyście?
u mnie lekarka powiedziała, ze nie ma doświadczenia z tym lekiem i nie może mi doradzić. Czy jest on na bazie silikonu?
Edytor zaawansowany
  • makoba 25.10.11, 23:54
    Podaję skład Madecassolu 1%
    Centella asiatica - 1g na 100g,
    ethylene glycol palmitosterate,
    propyleneglycol,
    paraffine liquide,
    lavande essence,
    geranium essence,
    eau purifiee.
    Dzieci uczulają najcześciej substancje dodatkowe, zapachowe: geranium i
    lawenda.

Kochane, nie szalejcie, kolejny pomysł, kolejny krem.
    Jeden rodzaj terapii należy stosować przez dłuższy czas, a nie zmieniać co chwilę. Tylko uczulicie tą tak delikatną tkankę na bliźnie.
    Mi kiedyś powiedział mądre słowa dr Wyrzykowski. To młode skóra, ma kilka dni, jak u noworodka. Zastanówcie się więc, czy gdyby Wasze dziecko było noworodkiem, to fundowałybyście mu co chwilę różne smarowidła? Czy raczej smarowały wybranym, które nie daje reakcji uczuleniowej?
    Nie przyspieszycie terapii blizny.
    Ona trwa latami. Wiem, rozumiem, chcecie jak najlepiej, jak najszybciej, ale najszybciej się nie da sad Też przez to przechodziłam.
    Michał miał madecassol, kilka dni było ok, a potem tak potworne uczulenie, że musieliśmy zaniechać terapii kontaktowej (silikon) na kilka tygodni.
    Zastanówcie się proszę, czy warto...
    Dla chętnych sprowadzam madecassol z Francji, ale nauczona osobistym doświadczeniem podpisuję się 2 rękami pod tym, co Wam tu usiłuję ze szczerego serca i z troską wytłumaczyć.

Pozdrawiam.
    Marta
    --
    Blog o nas
    Oparzone Dzieci
  • bioo 26.10.11, 07:49
    my stosowaliśmy madecassol. jestem zadowolona, mieliśmy i z Francji i z Turcji (ten jest dużo tańszy)
    --
    Szczęście ma dwa imiona -> Małgosia(18.06.04) i Basia(25.07.10);
    http://s2.pierwszezabki.pl/039/0390479c2.png?9526
  • cota 26.10.11, 12:08
    no właśnie ja też chce stosować - tylko nie wiem czy krem czy maść - jaką "wersję" mieliście?
  • bioo 26.10.11, 13:58
    nie wiem smile zobaczę w domu smile
    --
  • bioo 29.10.11, 20:07
    mam turecki i jest napisane "sikatrizan' nie wiem, co to, krem czy maśc, francuski miał taką samą konsystencję, białą więc chyba krem
    --
  • cota 31.10.11, 14:31
    dzięki!
  • kamerapyt1 16.07.18, 11:58
    Nie wiem czy jeszcze tu zagladasz ale na wszelki wypadek pisze...Czy widzisz roznice miedzy medacassolem z Francji i Turcji?Czy sklad jest ten sam?Bo zastanawiam sie czy na rynek turecki po prostu nie jest puszczona masc z gorszym skladem...
  • mapetoo 16.07.14, 23:12
    witaj Makoba. Chcialam sie dowiedziec czy dalej sprowadzasz masc madecassol. Potrzebuje dla syna po poparzeniu 3 stopnia.... w jakiej cenie byla by masc lub wiecej tubek na raz jesli byla by mozliwosc... ?
  • lolekako 09.01.15, 12:26
    Chce poinformowac wszystkich, ze ta masc jest dostepna w Grecji w Aptekach..jezeli jestescie na wakacjach to mozna kupic..ja jej uzywam w przypadku zajadow..jest b.dobra..cena masci 10gram 2.90euro czyli w zlotowkach ok 13 ..wcale niedroga

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka