Dodaj do ulubionych

blizna przerostowa po oparzeniu

29.06.12, 09:10
Jesteśmy 8 miesięcy po oparzeniu gorącą herbatą (lewa nóżka-łydka oraz udo po stronie wewnętrznej). Najpierw był szpital, gdzie stwierdzono oparzenie I i II stopnia. Później smarowanie maściami zgodnie z zaleceniami lekarza. Na obecnym etapie używamy contratubex, nawilżanie oraz kolagen naturalny. Nóżka ładnie się goi-można powiedzieć, że już walczymy głównie z przebarwieniami i drobnymi nierównościami skóry. Teraz planuję przejść na no-scar oraz żel silikonowy silkyderm, przy równoczesnym stosowaniu kolagenu. Jednak w jednym miejscu uda wytworzyły się dwie blizny przerostowe średnicy ok. 1 cm każda. Od początku tkanka w tym miejscu była inna i spodziewałam się, że stan nóżki w tym miejscu będzie najgorszy. Widocznie oparzenie tam było najgłębsze. Po kilku miesiącach blizna się spłaszczyła, jest dosyć miękka. Dzisiaj - w trakcie porannego smarowania nóżki zauważyłam włoski na tej bliźnie. Zdziwiłam się, bo wiem że na bliznach nie rosną włoski. Czy to znaczy, że z blizną zaczyna się dziać coś pozytywnego? Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie i wiedzę w tym zakresie to bardzo proszę o informacje. Ciągle mam nadzieję, że nie będzie tak źle. Zrobiłabym wszystko, żeby tylko pomóc 1,5-rocznej córeczce. Nigdy sobie nie wybaczę tej chwili nieuwagi ale teraz dla mnie najważniejsze jest żeby zrobić wszystko, by jak najmniejszy był ślad po tamtym wydarzeniu. Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • liliylouise Re: blizna przerostowa po oparzeniu 01.07.12, 00:20
      moj synek pod koniec stycznia poparzyl sie wrzatkiem z czajnika (sciagnal na siebie czajnik) .poparzenia II B i III stopnia plus martwica tkanki.oparzenie na stopach,najgorzej na grzbiecie prawej stopy.i powiem ci ze jest kiepsko,mamy przerosty,blizna duza,wypukla,czerwono-rozowa,na duzej powierzchni, a tez wloski 2 urosly sad wiec tak jak ty pocieszam sie ze jednak dzieje sie cos pozytywnego,ze skora,tkanka zyja,z e w ogole cos sie dzieje.choc szczerze mowiac to nie wiem czy te wloski to jest jakis wyznacznik.u was poparzenie nie az tak strasznie powazne zeby bac sie przerostow,ale jak zaczynaja sie to pracujcie smile bedzie dobrze.ja polecam no scar i nie opalac smile buziaczki dla coreczki i dla ciebie.i duzo sily,bo wiem ile ich trzeba...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka