Dodaj do ulubionych

dr kuzanski czy dr hoffman

14.03.16, 19:10
Witam corka rok temu poparzyla rączkę miał byc przeszczep .nie było z przyczyn niezależnych. Poparzenie 2b podobno. Goiło sie dłużej niż 10 dni.jakoze mieszkam w miare blisko wawy to po przeczytaniu paru postów tutaj pojechaliśmy do Hoffman.miało być dobrze. Miało nie byc sladu a niestety jest duza przerosnieta blizna. Zadzwoniłam do dr Kuzanskiego i niechce nas przyjąć bo po 1 za późno. Jest blizna i to juz tylko operacyjnie można zadziałać wg niego. Po 2 dr Hoffman na zupełnie odwrotne metody jak on.czyli jednym słowem jak bym do niego pojechala odrazu bylo by ok . Nie ogarniam plakac mi siechce bo mam wrażenie ze pomyliłam się wierzac w ślepo w to co tu piszecie.mam jeździć do Hoffman po to żeby tracić kase i czas a to i tak nic nie da
Edytor zaawansowany
  • ale.rycerz 16.03.16, 21:30
    Rozumiem Twoje rozgoryczenie. Pamiętaj jednak, że niektóre dzieci mają szczególną tendencje do przerostow. Są różne metody, ale chyba żadna nie daje całkowitej gwarancji na to, że będzie dobrze...my zaczęliśmy leczenie u dr Kuznaskiego i on nam żadnych gwarancji nie daje. Zobaczymy jak to będzie. Wiem tylko, że metody leczenie dr Hofman i dr Kuznaskiego diametralnie się różnią. Też miałam dylemat, u kogo leczyć. A jak blizna wyglądała na początku?
  • edytka840 18.03.16, 14:41
    CHODZI MI O TO ŻE pAN k. jak usłyszał że leczymy leczyliśmy się u hoffman nie chciał ze mną gadać sad że niby od początku córki nie leczył - no ale przecież można korygować , zmiejszać i blizny stare ?? tak czy nie nie? nierozumiem pytania ? blizna goiła się ponad 10 dni - teraz wg mnie wygląda okropnie
  • mtkapolka 18.03.16, 15:07
    u mnie też tak było , że jak pan doktor kuzański usłyszał, że mi lekarz zalecił coś tam, to już nie był zainteresowany zobaczeniem synka, skoro mam ,,już innego lekarza,,. Jak to ujął "nie ma potrzeby wprowadzać nie potrzebnego mętliku" . To właśnie jest tak, że są różne metody leczenia i różni lekarze stosują różne rzeczy i nie lubią jak się coś zmienia co oni nie zalecą. Myślę, że jeżeli twoja córeczka dostała tą bliznę na rączce..to raczej i tak by dostała , bo pewnie taka jest tendencja skóry.Ja np. mam po cesarce twardą wypukłą bliznę na 10 cm dlugości , 0,5 cm szerokości, a moja koleżanka ma ładną i prawie nie widać..Słyszałam, że są takie ekspanedry..chyba tak to się nazywa...wtedy jakiś woreczek z solą fizjologiczną wkładają pod skórę, a jak skora urośnie to wycinają np. tą bliznę i pokrywają tą nową wyrośniętą skorą i wyjmują ten ekspander.
  • mtkapolka 18.03.16, 15:11
    ja kupiłam teraz jeszcze taką tubę (ubranko uciskowe) na rączkę...w warszawie zamawiane , w Hiszpani szyte...
  • ale.rycerz 19.03.16, 18:39
    Dr K. to wspaniały lekarz i osobliwy człowiek. Nas reż na początku nie chciał przyjąć, bo nie zgodzilam się na przeszczep. Ostatecznie leczymy się u niego terapia uciskiem, silikonem i masażami. Zobaczymy jakbyś będzie.
  • mtkapolka 20.03.16, 16:33
    ja w sumie też stosuję maść silikonową, ucisk i masaże ...no i jeszcze linomag na dzień (gdyż maść silikonowa szybko się wchłania i miejsca mało natłuszczone są) i są też lasery.
  • ale.rycerz 20.03.16, 16:43
    Czyli zmixowalas metody różnych lekarzy smile oby pomogło. Tego Wam i sobie życzę.
  • mtkapolka 22.03.16, 16:49
    no nie każdemu dziecku pomaga to samo, ja akurat widzę, że to co stosuję pomaga
  • mtkapolka 18.03.16, 14:46
    ja chciałam do dr kuzańskiego, ale jakoś nie wyszło. Zaufałam więc ... sobie i szpitalowi gdzie leczymy synka. Poszłam jeszcze prywatnie do 2 innych lekarzy i wtedy podjęłam decyzję co robić..stosuję więc linomag, lasery i maść silikonową na noc. Przez chwilę cepan (ale synek dostał uczulenia więc szybko odstawiłam i wróciłam do linomagu. U nas był przeszczep skóry ..na udzie miało nic nie być, bo tylko pobierali skórę...ale cóż coś być zaczyna, bo jest mała wypukłość. Dla lekarzy to bardzo mała zmiana, ale oni nie rozumieją , że każda zmiana choćby mała się dla nas liczy. Nie pomyliłaś lekarzy. uważam tak jak to obserwuję (synek po oparzeniu jest około 2 miesiąc) , że żaden lekarz nie da na nic gwarancji, są różne metody leczenia, wszystko zależy od tendencji gojenia się tkanek pacjenta. Dużo osób np. chwali cepan, a tu proszę u mojego synka wyszlo jakieś uczulenie, zdrowa skóra mu zrobiła się brązowa...szybko odstawiłam więc następnego dnia już wróciła do swojego koloru, ale strachu się najadłam. ps. z tego co czytalam kuzański np. nie stosuje laserów..ja to widzę tak...na każde dziecko co innego jest dobre...jedne matki piszą, że laser jest rewelacyjny inne, że po nim blizna przerasta. No i dlatego musimy same podejmować decyzje..niestety
  • mtkapolka 18.03.16, 15:15
    Najwazniejsze, aby też dobrze wpoić dziecku, żeby nie miało z powodu blizn kompleksów...ja się baaaardzo staram,żeby tak było, wiem , że to ciężkie, bo człowiek ciągle cierpi w środku,ale trzeba dać radę.Jeden lekarz mi powiedział, że choroba może .."wejść do głowy" ..no i staram się żeby tak nie było i poooowoli akceptować i się wyciszać w tym temacie.
  • ale.rycerz 19.03.16, 22:01
    Tak, doskonale to ujęłas. Ja cały czas staram się nie myśleć o tym całymi dniami. Denerwuje się jak blizna małej się czerwieni.
  • edytka840 31.08.17, 11:07
    hej możesz do mnie się odezwac na meila edytka840@wp.pl chcę pogadać , córka ma blizny przerostowe a widzę że ty stosujesz jakieś metody inne...
  • ale.rycerz 19.03.16, 18:36
    Edyta, pytałam o to jak wyglądała blizna, bo nie mam żadnego porównania z naszym oparzeniem.
  • edytka840 19.03.16, 19:56
    moge wyslać zdjęcie tylko poproszę meila
  • ale.rycerz 19.03.16, 21:59
    ale.rycerz@gmail.com
    Dziękuję bardzo. Podeślę też nasze oparzenie. Jeżeli chodzi o dr to radzę zadzwonić jeszcze raz i poprosić tylko o jednorazowa konsultacje.
  • dziemba3 01.08.17, 18:44
    Witam nasz synek popatrzył się w lutym tego roku.miał poparzona nogę II i III stopnia. Leczył się u dr. Kuzanskiego ponieważ jesteśmy z Łodzi i akurat na niego trafiliśmy. Niestety na całe nieszczęście. Ten lekarz to kompletna pomyłka. Niestety nie wszyscy co skonczyli medycynę są godni do naszenia tytułu dr. Trafiliśmy do dr Hofman blizny goja się fajnie. Najgorzej tylko jest na stopie gdzie był przeszczep robiony przez kuzanskiego. Tam jest duża przerostowa blizna ale wierzę że za parę lat uda się zrobić tak że nie będzie sladu. Teraz nie chcę mieć zdrowe dziecko. Miał 14 razy narkoze w ciągu miesiąca jak lezelismy w szpitalu i byliśmy pod opieką dr. Kuzanskiego. Uważam że Pani dr Hofman wykazuje się rozsądkiem również przy leczeniu blizn. Rodzice pomyślcie a może lepiej że dziecko ma blizne niż miałoby być roslinka bo układ nerwowy nie wytrzyma nastepnej narkozy czy sedacji i trzeba bedzie do konca życia dziecku np. pampersy zmieniac.
  • edytka840 31.08.17, 11:01
    edytka840@wp.pl możesz się do mnie odsezwać na meila ważne
  • edytka840 20.11.17, 13:44
    czy moge prosic o nr tel ???

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka