Dodaj do ulubionych

poparzenie 2stopnia

28.03.18, 17:49
witam. niestety musimy dolaczyc do grupy. coreczka poparzyla sie 3 tyg temu. 15 % ciala. wszystko 2 stopien . z jednym fragmentem na przedramieniu 2b. nie bylo przeszczepu wszystko sie wygoilo bardzo szybko. juz po 14 dniach Pani doktor stwierdzila calkowite wygojenie ran i moglismy juz normalnie wykąpać mala.
pytan mam kilka.
jak to bylo u was z bliznami po 2 stopniu co sie dzialo jak szybko trzeba smarowac masciami na blizny. my w tym momencie jestesmy na alantanie jeszcze za 2 tyg mamy wizyte i Pani doktor powie co dalej. i zastanawiam sie czy corka bedzie musiala nosic jakies ubranko uciskowe a bardziej rekaw bo najbardziej poparzona zostala raczka. czy przy 2 stopniu tez narastaja blizny?
w tej chwili opatrunki zmieniamy codziennie. i z dnia na dzien jest lepiej. boje sie tylko o blizny wiem ze będą tylko jak duze i czy da sie cos z tym zrobić. juz przeczytalam wszystkie watki na forum az w glowie sie kreci od nadmiaru informacji.
Edytor zaawansowany
  • ewelinab32 22.06.18, 11:32
    Witaj wczoraj moja coreczka oparzyla się żelazkim upadlo jej na stopkę. Na szczęście nie było to rozgrzane tylko juz prxestudzone ale niesyty oparzenia jest. Byłam na pogotowiu posmarowali maścią wysłali do chirurga. Trafiłam na totalnego chama nastraszyl mnie ze jest to poparzenia 3 stopnia chociąż na sorze powiedzieli ze nie. Moje pytanie do cb jak to było u was. Były bable? Jak to się goilo jeśli możesz to napisz
  • mmnails 23.06.18, 16:03
    W miejscach 2° były bable. Tam gdzie było głęboko były białe ślady skóry martwiczej.
  • ewelinab32 06.07.18, 06:46
    Ale przeszczep potrzebny nie był ? Jestem po konsultacji u innego lekarza i dal na ranę plaster aquacel ag i mam czekać aż wyciągnie wszystko martwicze i wtedy będzie widać czy przeszczep jest potrzebny
  • janeczkowamama 13.07.18, 21:45
    Mój niespełna roczny synek również uległ oparzeniu obydwu rączek.Stopien oparzenia II a i II b, w szpitalu spędził łącznie 10 dni , obeszło się bez przeszczepu a leczony był Aquacell Ag. Opatrunki mial przez 2.tyg.i po tym czasie rany były zagojone. Początkowo mieliśmy tylko natluszczac te miejsca Alantanem Plus a w 3 tyg.zaczelismy stosować maść Dermatix i plastry silikonowe. Przed nami jeszcze długa droga ale zrobimy wszystko co w naszej mocy aby ślady były najmniejsze.Na pewne rzeczy -mam na myśli tendencje do bliznowacen nie mamy wpływu i jest to sprawa indywidualna, jednak warto jak najwcześniej ( oczywiście po całkowitym wygojeniu ran i zgodzie lekarza ) zacząć walkę z bliznami. Zaufanie do do lekarza to podstawa, jednak czasem warto skonsultować się gdzie indzie i byc czujnym. W naszym przypadku nie sprawdził się polecony ze szpitala Alantan Plus, widać było że wysusza strasznie rany. Po konsulatcji z dr. Wyrzykowskim zaczęliśmy używać Lipobase i widać że smarowane miejsca są nawilżone. Podobno lepiej sprawdza się sam Alantan.
    Pozdrawiam ! I do przodu wszystkie mamusie, damy radę
  • sylwia678 04.10.18, 12:36
    Koniecznie zabiegi w komorach hiperbarycznych! Im wyższe ciśnienie tym lepsze i szybsze efekty (np 3.2 ATA). Do komory można wejść oczywiście z dzieciakiem. Chodzi przede wszystkim o dotlenienie i odżywienie tkanek, które zostały uszkodzone ( szybsze gojenie ran i mniej widoczne blizny). Proszę poczytać tutaj vimed.pl/terapia-fenotypowa-1/medycyna-fizykalna/komora-hiperbaryczna/ i także zwrócić uwagę na wskazania bezwzględne

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka