Dodaj do ulubionych

operacyjne usuwanie blizn

• mama4dzieci Re: operacyjne usuwanie blizn 14.12.05, 17:27
      Ja wlasnie pisalam do 37 PRYWATNYCH klinik,ktore robia takie zabiegi.
      12 KLINIK mi odmowilo...moje dziecko ma 15Z% poparzonego ciala,3,5 letnie
      blizny na duzej powierzchni...przykro mi,ze nawet za pieniadze NIKT sie tego
      nie chce piodjac.
      W VITA-GLOB-ie w Warszawie jest dr,EWA DOBRSKA,ponioc dobry
      specjalista,,,,ale..............
      • vanessa_io Re: operacyjne usuwanie blizn 15.12.05, 09:07
        Nam lekarka powiedziała, że po skończeniu 10 roku życia laserowo można będzie
        wszystko usunąć.
        Liczę na to , że madycyna estetyczna ostro pójdzie do przodu. A z drugiej strony
        dobrze, że to chłopczyk. Blizny dodadzą mu uroku smile)
      • ladylazarus Re: operacyjne usuwanie blizn 16.12.05, 10:36
        Wiesz myslę, że prywatne firmy specjalizują się w szybkim i łatwym zarabianiu
        pieniędzy i dlatego Ci odmówiły. Po rpstu zadanie ich przerosło. Lepiej chyba
        starać się o zabiegi w ramach NFZ. A jak lekarz prowadzący na to się zapatruje?
        Czy ta operacja jest teraz konieczna? Nie znam Waszej sytacji i nie wiem na
        jakim etapie leczenia jesteście.
        • mama4dzieci Re: operacyjne usuwanie blizn 16.12.05, 18:30
          Moj synek-KONRADEK poparzyl sie w wieku 8 miesiecy,,teraz ma 4 latka,wiec
          blizny sa juz zagojone i baaardzo paskudne.
          Na NFZ,,,to raczej sie nie zdecyduje,bo:
          po 1,dlugie terminy na oczekiwanie na zabieg
          po 2.odwalaja fuszerke
          po 3.nie maja takiego dobrego sprzetu jak prywatne kliniki.
          Lekarz prowadzacy zostal zmieniony na prywatnego,ktory zalecil zabieg usuniecia
          blizn.
          Konraedk zaczyna drapac sobie blizny,,zwlaszcza te na nozce,,i zaczynaja mu tak
          jaby pekac...placze przy tym,ze go boli.
          Dostalam namiary na dr,EWE DOBRSKA oraz Dr.Dutkiewicz przyjmuja w prywatnych
          klinikach w WARSZAWIE.
          MIESZKAM we Wroclawiu...ale pojade chocby na koniec swita aby ktos pomogl
          mojemu synkowi.
          Co do tego,ze blizny dodadza mu uroku??? To raczej nie...jak moze dodac uroku
          blizna,ktora jest na polowie ciala???
          • dwyrzyk Re: operacyjne usuwanie blizn 16.01.06, 19:11
            Słusznie, że szuka Pani pomocy chirurga, ponieważ pękanie blizn zapewne wynika
            z rosnącego napięcia powstającego wraz ze wzrostem dziecka i obkurczaniem się
            blizn. Czy wiecie Państwo, że blizna pooparzeniowa powstała w wyniku gojenia
            bez przeszczepu może sie obkurczyć nawet o 50 % pierwotnej długości? Napięcie w
            bliźnie podtrzymuje fazę przerostu, a zabiegi zmniejszające napięcie czasem
            potrafią zmienić wygląd całej blizny (grubość, kolor, nawet świąd!). W pełni
            zgadzam się, ze blizny praktycznie nigdy nie dodają uroku, dlatego staracie sie
            Państwo, aby były jak najmniej widoczne! Konsekwencji i powodzenia Dariusz
            Wyrzykowski
              • dwyrzyk Re: operacyjne usuwanie blizn 17.01.06, 00:00
                W przypadku głebokiego oparzenia (IIB i III stopień) przeszczepy są lepszym
                wyjściem! Chociaż oczywiście jest to zabieg operacyjny, ból, miejsca dawcze
                itd. Jednakże przy niepowikłanym gojeniu uzyskujemy lepsze pokrycie, lepszą
                jakość blizny zarówno pod względem czynnościowym, jak i estetycznym. Pozdrawiam
                Dariusz Wyrzykowski
                  • dwyrzyk Re: operacyjne usuwanie blizn 18.01.06, 18:35
                    Klinika Chirurgii Dziecięcej w Gdańsku, w której pracuję, była pierwszym
                    ośrodkiem w Polsce, który zaczął pobierać przeszczepy ze skóry owłosionej głowy
                    i od 8 lat jest to miejsce dawcze z którego korzystamy w pierwszej kolejności.
                    Pozdrawiam Dariusz Wyrzykowski
                    • spiryt18 Re: operacyjne usuwanie blizn 28.01.06, 11:03
                      dzien dobry
                      chcialbym sie zapytac Pana doktora czy mozna cos zrobic z blizna na dloni
                      poniewaz po oparzeniu III stopnia doszlo do przykurczu dloni najbardziej od
                      wewnetrznej strony. Dotychczasowi lekarze nie chcieli sie tego podjac twierdzac
                      ze operacja jest ryzykowna bo mozna uszkodzic nerwy dloni i nie chca ryzykowac.
                      Jestem bardzo zdesperowany poniewaz wisi nademna grozba kalectwa z powodu
                      niecheci lekarzy. Co zrobic?
                      • dwyrzyk Re: operacyjne usuwanie blizn 28.01.06, 17:14
                        Miła Pani/Panno? Pooparzeniowy przykurcz ręki trzeba po prostu zoperować!
                        Zależnie od sytuacji stosuje się jakąś z technik plastyki miejscowej,
                        przeszczep skóry, lub plastykę i przeszczep razem. Jeżeli spotykasz się z
                        obawami lekarzy z którymi rozmawiasz o skutki zabiegu - zapraszam do Gdańska.
                        Napisz proszę parę słów więcej na temat Twojej historii dla uzytkowników forum
                        (jakie oparzenie, w jakim wieku, jak leczone, od którego momentu przykurcz
                        itd.) Może osobny wątek? Pozdrawiam Dariusz Wyrzykowski
                        • spiryt18 Re: operacyjne usuwanie blizn 30.01.06, 01:29
                          dzien dobry,
                          co do samego wypadku to doszlo do niego koncem maja 2005. Oparzenie bardzo
                          duzej powierzchni ciala ok 40% oparzenie III st wystepuje na prawej rece ( dlon
                          i reka. I to wlasnie jest moim najwiekszym probemem. Po wypadku mimo wielkiego
                          stresu i obciazenia psychicznego postanowilem walczyc i sprawnosc choc wiem jak
                          sa traktowani u nas ludzie po takich wypadkach. O ile reke potrafilbym sobie
                          sam wycwiczyc ( wycwiczylem bark i jestem w trakcie wycwiczania lokcia) to mam
                          problem z dlonia i nadgarstkiem.Lekarka chirurg plastyk w krakowie w szpitalu
                          Rydygiera powiedziala mi zebym sie cieszyl jak bede mogl kciukiem ruszac i ze
                          dloni mi nie zoperuja bo jest mozliwosc uszkodzenia nerwow. Musze przyznac ze
                          zalamala mnie ta wiadomosc calkowicie. Inny lekarz oferowal mi ostrzykiwanie
                          starydami ale za plastyke tez nie bardzo chce sie brac bo sie boi. Nie wiem do
                          kogo sie zwrocic o pomoc, Mam ubranka ,sylicony ale nie widze poprawy w biznie
                          na dloni. Nie moge zginac palcow ani normalnie pracowac ta dlonia. Mam 22 lata
                          wiec nie kwalifikuje sie na to forum smile ale szukajac pomocy zrobie wszystko
                          zeby osiagnac cel. myslalem tez nad sfinansowaniem zakupu tej sztucznej skory
                          ktora byla pokryta buzia tej malej dziewczynki. Mysle ze na dlon bym mogl jakos
                          pieniadze znalesc 10-15 tys. Ale nie wiem czy ktos sie tego podejmie i jakie
                          beda rezultaty. Moze jednak uda sie jakos inaczej osiagnac przyzwoity efekt.
                          pozdrawiam
                          Norbert
                          • dwyrzyk Re: operacyjne usuwanie blizn 31.01.06, 01:11
                            Konieczna jest ocena stanu Twoich blizn przed ostateczną kwalifikacją, ale
                            trudno mi jest sobie wyobrazić blizny, których nie można w żaden sposób
                            poprawić operacyjnie. Czasem stosuje się drobne miejscowe korekcje uwalniające
                            przykurcze i pozwalające na szybsze dojrzewanie blizn i postepy w
                            rehabilitacji. Jeżeli zdecydujesz sie przyjechać do Gdańska zobaczymy co można
                            poprawić w kwestii Twojej ręki. Integrę zostawiłbym raczej na sam koniec.
                            Pozdrawiam Dariusz Wyrzykowski
                                    • spiryt18 Re: operacyjne usuwanie blizn 20.12.06, 03:15
                                      Witam,
                                      Wiem ze moze nie powinienem odgrzebywac starych wymarlych postow, jednak
                                      przegladajac to forum zobaczylem moj stary dialog z dr Wyrzykowskim i bardzo
                                      chcialbym podzielic sie moimi refleksjami po czasie.
                                      Nadal mieszkam w USA i nadal walcze z moimi bliznami. Sprawnosc mojej dloni
                                      wzrosla ogromnie od czasu naszej rozmowy ( luty 206) lecz nadal nie jest to
                                      pelna sprawnosc. Mam wciaz problemy z rozciagnieciem wewnetrznej strony dloni
                                      jednak moge juz calkowicie zginac palce i chwytac przedmioty ( wczesniej nie
                                      bylo to wogole mozliwe). Dlon jest na tyle sprawna ze moge normalnie pracowac
                                      zawodowo i wykonywac wszystkie codzienne czynnosci.
                                      oczywiscie nadal mam zamiar blizne poprawiac jednak czas jest nieublagany (1,5
                                      roku prawie) i mysle ze pozostaje juz tylko chirurgia.
                                      Chcialbym sie dowiedziec jakie moga byc koszty zoperowania dlonie w Panskiej
                                      klinice, bo chcialbym sie moc wmiare przygotowac do takiego wydatku. Operacja w
                                      USA, choc napewno byla by przeprowadzona na przyzwoitym poziomie jest okropnie
                                      roga wiec taka mozliwosc raczej odpada.

Na koniec chcialbym jeszcze wspomniec ( w ramach pocieszenia) o pewnej
                                      rozmowie z pania chirurg plastycznym z Krakowa ktora odbyla sie jakies pol roku
                                      po oparzeniu. Pani ta mianowicie stwierdzila ze moj przykuczony maly palec
                                      nadaje sie tylko do amputacji a co do resztu silnie poparzonej dloni ( 3st) to
                                      zebym poprostu przyzwyczail sie do mysli ze nigdy nie bede raczej w stanie nawet
                                      jej zamykac nie mowiac o chwytaniu. Dzis moge tylko powiedziec tej pani ZE SIE
                                      MYLILA, I TO BARDZO.

pozdrawiam i zycze niespotykania tego typu lekarzy na swojej drodze walki z
                                      oparzeniami i bliznami, a jesli nawet ich spotkamy to zycze milego
                                      "rozczarowania sie" ich diagnozami

Norbert
                                      • dwyrzyk Re: operacyjne usuwanie blizn 21.12.06, 09:45
                                        Panie Norbercie; Dla możliwości oceny zakresu potrzebnej korekcji proponuję
                                        wysłać e-mailem parę zdjęć ręki (grzbiet, strona dłoniowa, maksymalne zgięcie i
                                        wyprost palców etc.) Pozdrawiam Dariusz Wyrzykowski
    • matti041 Re: operacyjne usuwanie blizn 16.12.05, 23:18
      jak to jest mi lekarz powiedział że blizn nie da się usunąć!!!!
      że usuwająć jedna na jej miejsce powstanie inna, ja się na tym nie znam więc
      słucham lekarzy jak ciele,ale dobrze że Wy Jesteście zacznam powoli kumać,

napiszcie jak to jest z tą chirurgia plastyczna jakie są możliwości,fakt u
      chirurga plastyka jeszcze nie byliśmy, może powinnam ale wydaje mi się że za
      wczesnie dopiero 2,5 tygodnia od przeszczepu...

pozdr
      MM
    • www.agata Re: operacyjne usuwanie blizn 18.12.05, 15:36
      Nam chirurg plastyk zaproponował wycięcie jednej z blizn i zrobienie zygzaka.
      Ale to rok po oparzeniu, więc do lipca czekamy. Nie wiem, mam dylemat czy
      decydować się na to.
      Wszystko w ramach NFZ.
      --
      Pozdrawiam
      www.agata@gazeta.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka