Dodaj do ulubionych

Będzie wojna!

01.10.06, 23:23
Obejrzałem dzisiaj fragmenty parteitagu w Stoczni. Jestem przerażony, do tego
człowieka nie dociera, że w ostanich dniach to on utracił resztki reputacji.
Człowiek, który rozgrywając swoją urojoną szchową partię babra w szambie
wiernego przyjaciela jest nic niewart i niech nie mówi mi o dobrze Polski bo
ani z dobrem ani z Polską ma niewiele wspólnego.
Obserwuj wątek
    • map4 Re: Będzie wojna! 04.10.06, 17:28
      napoj.chmielowy napisał:

> Obejrzałem dzisiaj fragmenty parteitagu w Stoczni. Jestem przerażony, do tego
      > człowieka nie dociera, że w ostanich dniach to on utracił resztki reputacji.

Byłem na weekend w Polsce. Oglądnąłem sobie rząd i okolice z bliska (przez
      lokalną telewizję państwową, znaczy się). Bardzo mi się podobało.
      Już wyjaśniam:

Pod naciskiem dupolizów premier publicznie przyznał, że PiS popełnił błąd.
      Niestety, nie wyciągnięto konsekwencji. Dobry polityk wywaliłby tych dwóch
      sprzedających stanowisko Renacie. Mąż stanu spakowałby swoje walizki i udał się
      na emigrację. A Kaczor uderzył w Suboticia. W ten sam sposób - broniąc kolesi -
      władzę traciło przynajmniej trzech premierów przed nim. Taki na przykład Miller
      poprzez swoje milczące przyzwolenie dla kantowania przez kolesi na stanowiskach
      zniszczył partię i markę na którą wiele ludzi pracowało latami. Buzek nie mający
      odwagi uderzyć w stół spowodował, że AWS w drugiej kadencji nie weszła do
      parlamentu.
      Złość w narodzie na krycie przestępców we własnych szeregach jest potężna.
      Teraz nawet obniżenie akcyzy na paliwo nie uratuje już rządu braci. Belce też to
      nic nie dało.

Kaczor zmierza tą samą drogą. Zamiast wywalić winnych lub wziąć winę na siebie
      urządza kontratak.

> Człowiek, który rozgrywając swoją urojoną szchową partię babra w szambie
      > wiernego przyjaciela jest nic niewart i niech nie mówi mi o dobrze Polski bo
      > ani z dobrem ani z Polską ma niewiele wspólnego.

Kaczory mają teraz problem, którego im nie zazdroszczę, problem przy którym
      nawet taśmy Renaty to mało znaczący epizod. Renata dokonała zmiany trendu w
      notowaniach PiS'u, wydaje się nieodwracalnego. Teraz PiS nie mogąc zapewnić
      konfitur może zacząć tracić żołnierzy. A że partia to wodzowska, wielu ciekawych
      rzeczy o ścisłym kierownictwie będziemy się z racji tych migracji dowiadywać.

Rację ma Jurek Urban: najgorsze minęło, najciekawsze przed nami.

--
      Wrocław bez cenzury
      • napoj.chmielowy Re: Będzie wojna! 05.10.06, 22:27
        map4 napisał:

>
        > Rację ma Jurek Urban: najgorsze minęło, najciekawsze przed nami.
        >

Szczerze mówiąc mam już dość tych racji Urbana. Jest on jednym z kreatorów tego
        świata, a poniewż pożył już dość długo życzę mu żeby zdechł.
        • map4 Re: Będzie wojna! 06.10.06, 09:39
          napoj.chmielowy napisał:

> Szczerze mówiąc mam już dość tych racji Urbana.

A myślisz że ja to go niby kocham ?

Dlaczego żadna inna gazeta nie ośmieli się pisać pod włos i ujawniać afer
          wszystkich w Polsce świętych ? Z czystą rozkoszą przeczytałbym relację z
          przekrętów w NFZ napisanych językiem Staniszkis w "Polityce". Niestety, jedynie
          "NIE" patrzy dziś władzy na ręce. Inni obecną władzę jedynie kopią, a to już
          jest różnica.

> Jest on jednym z kreatorów tego
          > świata, a poniewż pożył już dość długo życzę mu żeby zdechł.

A ja mu życzę jak najdłuższej starości oraz jak najdłuższego zachowania tak
          ciętego pióra. W interesie naszej demokracji.

--
          Wrocław bez cenzury
          • napoj.chmielowy Re: Będzie wojna! 06.10.06, 10:28
            Trochę źle się wypowiedziałem w poprzednim poście.
            Po pierwsze primo
            Mam dosyć racji Urbana, a nie tego, że on ma rację. On opisuje świat prawdziwie,
            ale ten świat jest potworny i tych potworności mam dosyć.
            Po drugie primo
            Urban jest współkreatorem tego świata, Jego wpływ na politykę polską ostatnich
            (i nie tylko ostatnich) lat jest trudny do przeszacowania. Efekty tej polityki
            słusznie wyszydza w swoim "Nie". Z samego siebie się nabija i z tego co
            stworzył, a ja mam serdecznie tego co stworzył dość. Stąd ten wyrok.

> W interesie naszej demokracji.
            >

Uważasz, że Polska jest krajem demokratycznym? Mógłbyś to uzasadnić?
            • map4 Re: Będzie wojna! 06.10.06, 11:45
              napoj.chmielowy napisał:

> Trochę źle się wypowiedziałem w poprzednim poście.
              > Po pierwsze primo
              > Mam dosyć racji Urbana, a nie tego, że on ma rację. On opisuje świat prawdziwie,
              > ale ten świat jest potworny i tych potworności mam dosyć.

Ja tam sobie czasami marzę, że kiedyś polacy wybiorą partię i rząd, przy której
              Urban zdechnie z głodu, nie będzie miał znaczy się o czym pisać i padnie na pysk.

> Po drugie primo
              > Urban jest współkreatorem tego świata, Jego wpływ na politykę polską ostatnich
              > (i nie tylko ostatnich) lat jest trudny do przeszacowania. Efekty tej polityki
              > słusznie wyszydza w swoim "Nie". Z samego siebie się nabija i z tego co
              > stworzył, a ja mam serdecznie tego co stworzył dość. Stąd ten wyrok.

Myślę sobie, że gdyby nie Urban, to szanse byłyby całkiem spore na to, że któraś
              partia utrzymała by się przy władzy w drugiej kandencji.

> Uważasz, że Polska jest krajem demokratycznym? Mógłbyś to uzasadnić?

Ciągle jeszcze (choć nie uważam tego za model docelowy) odbywają się regularnie
              wybory, które nawet w opinii największych malkontentów są wolne. Nie są
              manipulowane, znaczy się. Do tej pory przynajmniej tak było. Wielokrotnie bowiem
              wyrażałem już tutaj moją obawę, czy następne wybory będą równie wolne. Próby
              PiSu manipulacji ordynacją wyborczą wskazują jednoznacznie, że głos ludu jest
              dla obecnej władzy nie do zaakceptowania.

Pierwszy krok w celu uwolnienia się od woli wyborców został już zrobiony. Dziś
              blokuje się listy, jutro odbierze się bierne prawo wyborcze garownikom a
              pojutrze przyzna głosy niegłosujących aktualnej władzy. Dlatego też uważam, że
              mimo wszystko, ciągle jeszcze mamy ustrój demokratyczny. Jak długo jeszcze - to
              zupełnie inne pytanie.

--
              Wrocław bez cenzury
              • napoj.chmielowy Re: Będzie wojna! 06.10.06, 14:08
                map4 napisał:

>
                > Ciągle jeszcze (choć nie uważam tego za model docelowy) odbywają się regularnie
                > wybory, które nawet w opinii największych malkontentów są wolne. Nie są
                > manipulowane, znaczy się. Do tej pory przynajmniej tak było. Wielokrotnie bowie
                >

Tyle, że bierne prawo wyborcze jest fikcją i to zarówno w wyborach
                parlamentarnych jak i samorządowych, a bierne prawo wyborcze jest nieodłącznym
                atrybutem demokracji.
                • hurysa1 Re: Będzie wojna! 07.10.06, 01:14
                  napoj.chmielowy napisał:

>
                  > Tyle, że bierne prawo wyborcze jest fikcją i to zarówno w wyborach
                  > parlamentarnych jak i samorządowych, a bierne prawo wyborcze jest nieodłącznym
                  > atrybutem demokracji.

To nie tak. Bierne prawo wyborcze nie jest fikcją jest na nie nałożony cenzus.

--
                  Salonik
                  • napoj.chmielowy Re: Będzie wojna! 07.10.06, 15:33
                    hurysa1 napisała:

>
                    > To nie tak. Bierne prawo wyborcze nie jest fikcją jest na nie nałożony cenzus.
                    >

Według Kopalińskiego:

"cenzus kwalifikacje obywatela (wykształcenie, majątek, wiek a. okres
                    zamieszkiwania w danym okręgu), warunkujące jego uprawnienia (wyborcze, w
                    stosunku do służby wojsk., adm. publicznej itd.)."

Masz rację Hurysko, jest nałożony cenzus przynależności do partii i dobrego
                    współżycia z jej szefostwem.
    • hurysa1 Re: Będzie wojna! 07.10.06, 00:34
      napoj.chmielowy napisał:

> Obejrzałem dzisiaj fragmenty parteitagu w Stoczni. Jestem przerażony, do tego
      > człowieka nie dociera, że w ostanich dniach to on utracił resztki reputacji.
      > Człowiek, który rozgrywając swoją urojoną szchową partię babra w szambie
      > wiernego przyjaciela jest nic niewart i niech nie mówi mi o dobrze Polski bo
      > ani z dobrem ani z Polską ma niewiele wspólnego.

Nie Ty jeden jesteś przerażony
      szostkiewicz.blog.polityka.pl/?p=85
      --
      Salonik

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka