Dodaj do ulubionych

Wybory uzupełniające 15.01.2012

06.01.12, 12:52
Znalazłem dziś w skrzynce ulotkę Tomasza Szweda kandydującego w wyborach uzupełniających na radnego z terenu Raszyna II.
Spokojnie, na niebieskim tle pisze, że pragnie kontynuacji tego co robił przez ostanie dwie kadencje. Pomijając oczywiście ostatni rok, bo w wyborach w listopadzie 2010 startował i się nie dostał. Informuje też o podziale osiedla na dwa obwody głosowania i podaje ulice przypisane do komisji w Gimnazjum i Podstawówce.

Fajnie jest żyć w miejscu, w którym kontynuacja dotychczasowych działań jest najlepszą opcją. Zastanawiam się tylko o jaką kontynuację kandydatowi chodzi?
W 2010 startował na radnego z komitetu Mirosława Chmielewskiego, który akcentował potrzebę zmian! W drugiej turze wyborów na wójta poparł kandydaturę Janusza Rajkowskiego, którego komitet jako jedyny nie mówił o potrzebie zmian.
Nie poparł Andrzeja Zaręby, który mówił o potrzebie zmian, a którego poparł Mirosław Chmielewski (www.inicjatywa-obywatelska.com.pl/pdf/deklaracja-poparcia.pdf ) a potem podpisał porozumienie programowe (www.inicjatywa-obywatelska.com.pl/pdf/porozumienie-programowe.pdf ). Będąc wierny ostatnio udzielonemu poparciu (dla Janusza Rajkowskiego) powinien chyba być przeciw w/w porozumieniu programowemu?

Z tego co słyszałem na początku tygodnia kandydat Tomasz Szwed nie chciał też uczestniczyć w nagraniu debaty kandydatów na radnego z Raszyna II. Może ktoś z Państwa będzie mógł wyjaśnić jaką kontynuację działań kandydat ma na myśli? Wyszczególnione w ulotce inwestycje to zadania, które realizują wszyscy.
Edytor zaawansowany
  • zawsze1-2marzycielka 07.01.12, 10:56
    za chwilkę czas na rozdawanie własnych ulotek własnoręcznie więc zaglądajcie do własnych skrzynek ważnego gościa.. - no i znowu ta sama buta i zarozumialstwo! Pan nie jest dla nas ważnym gościem, przynajmniej dla mnie i mojej rodziny. My cenimy przede wszystkim inteligencję i mądrość. Tu niestety trudno doszukać się…
    ,,Tu informuję wszystkich że najmłodszym jestem z całego towarzystwa startującego” – to jest argument przeciw wyborowi! Panie Sęku! Pan się jeszcze nie zdążył nauczyć podstawowych rzeczy (o grzeczności nie wspomnę, bo to wciąż widać) i czas byłoby wrócić do szkoły podstawowej! Ja apeluję o wybieranie właśnie ludzi doświadczonych i wykształconych – od takich można oczekiwać odpowiedzialności, świadomych działań i pewności, że nie idą do rady, aby dorobić do swojej pensyjki. Tylko ludzie wysoko wykształceni gwarantują nam odpowiedni poziom pracy w Radzie. A co do córki pani Gotowicz – proszę wybaczyć, przy całym współczuciu, które do niej czuję, uważam jej start w wyborach za nadużycie nazwiska i mówiąc najdelikatniej - nieporozumienie. Co taka młoda osóbka może sobą reprezentować? To nie salon piękności, ani tanie rozdawnictwo dietek - tu trzeba pracować odpowiedzialnie i uczciwie!
  • zawsze1-2marzycielka 07.01.12, 12:50
    A jeszcze dodam – gdyby pan zamiast sam pisać, więcej czytał innych, to może by pan zauważył, że na przykład okres największej aktywności zawodowej Winstona Churchila przypadł pomiędzy 65 a 80 rokiem życia, a Margaret Thatcher została premierem w kilka lat po przejściu na emeryturę. Zresztą Margaret Thatcher, pierwsza w brytyjskiej historii kobieta premier, była najdłużej urzędującym brytyjskim premierem w XX w., piastowała ten urząd przez najdłuższy nieprzerwany czas od kadencji lorda Liverpoola.
    A nasz ukochany Karol Wojtyła został papieżem w wieku 58 lat i ile jeszcze lat pracował z całym oddaniem na rzecz pokoju na świecie i na rzecz nas wszystkich!
    A jeszcze dodam – SLD też w ostatnim czasie ,,postawiło na młodość” i sami wiemy, jak to się skończyło….
  • stoper57 07.01.12, 13:21
    pan Sękler ma jedną (co najmniej) wadę - słowotok.
    Niegramatyczny, niestylistyczny i nieortograficzny. Zrozumienie wielu ważnych, czy ciekawych informacji o Raszynie i gminie (bo takie na swoim blogu też zamieszcza), wymaga benedyktyńskiej cierpliwej pracy - czytania, cofania się do rzeczy wcześniejszych, snucia domysłów. To raczej nie powinno cechować polityka, nawet gminnego kalibru. A poza tym niewiele póki co, jako kandydat ma do zaoferowania. Ulotki- która być może rozstrzyga moje wątpliwości-nie znam.
    Bardzo mnie zdziwiło kandydowanie JG Wiśniewskiego, takie trochę znowu nieetyczne.
    Najpierw dopasowano stołek za poparcie, teraz stołek ma popierać Szefa?
    Skoro Rada i radni to pracodawcy Wójta, to pracownik Wójta nie powinien chyba być jego pracodawcą?
    Może czegoś nie rozumiem albo nie wiem
  • konradzubko 07.01.12, 15:03
    stoper57 napisał:
    Bardzo mnie zdziwiło kandydowanie JG Wiśniewskiego, takie trochę znowu nieetyczne. [...]

Z ulotki kandydata na radnego Jacka Grzegorza Wiśniewskiego ( www.inicjatywa-obywatelska.com.pl/pdf/ulotka-podglad-jacek.pdf ):
    "W 2010 roku jako koalicjant obecnego Wójta, podpisałem porozumienie programowe [...].
    Dziś po roku pracy w urzędzie nie udało się z tej listy wykonać ani jednej pozycji. [...]
    Dlatego zdecydowałem się, pomimo braku ustawowej możliwości łączenia mandatu radnego z pracą w Urzędzie, na start w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Raszyn. [...]"
  • stoper57 07.01.12, 20:52
    tego właśnie nie wiedziałem, dziękuję za informację
  • j.aranowski 07.01.12, 22:59
    Za przeproszeniem, Jacek Wiśniewski decydując się na kandydowanie pokazał że ma przysłowiowe "jaja". Z tego co wiem, już zrezygnował z pracy w Urzędzie Gminy. Wybrał bycie radnym ponad pensję urzędnika. Dotychczas zawsze zarzucano mu, że udziela komuś poparcia dla kasy, ciekawe co teraz wymyślą jego przeciwnicy? A Karina Gotowicz? No cóż, jeśli wyborcy jej zaufają, jestem przekonany że się nie zawiodą. W pewnym wieku trudno zrozumieć, że młodzi wcale nie muszą być gorsi. Ja jestem za młodością. Co prawda młodzi popełniają błędy ale zazwyczaj szybko wyciągają z nich wnioski i je naprawiają. Z wiekiem popada się w rutynę a popełniane wtedy błędy są o wiele bardziej dotkliwe. Jacek i Karina mają jeszcze jedną kartę przetargową, jaką nie może pochwalić się żaden inny kandydat. Mają stabilne i dobrze przygotowane do działania w samorządzie zaplecze w postaci osób skupionych wokół "Inicjatywy Obywatelskiej". Wystarczy spojrzeć na kandydatów obecnego wójta. Jedni nazywają ich hitami transferowymi, Zdzisław Molak to od zawsze człowiek Rajkowskiego. Marii Makarskiej jak widać wszystko jedno od kogo startuje, byleby znaleźć się w radzie, inni mówią o takich jeszcze dosadniej - spadochroniarze.
  • b.brudny_motocykl 07.01.12, 23:15
    w sprawie wątku w/w zapraszam na blog tam wszystko mam nadzieję wytłumaczyłem...
  • b.brudny_motocykl 07.01.12, 23:22
    zapomniałem adres podać bo może dojdzie ktoś nowy wtymsek.blox.pl/html
  • topo-s-1 12.01.12, 22:17
    A ja myślałem, że spadochroniarze to tacy cwaniacy, których nie interesuje los okolicznych mieszkańców, tylko startują tam, gdzie wywęszą, ze mogą się załapać na łatwą dietkę. Do takich cwaniaków nie mam zaufania.
  • 03-kazimierz 13.01.12, 12:52
    No może i racja, bo faktycznie -całe to zamieszanie jest przez spadochroniarza Karpiniuk, która znowu tylko o sobie myśli i wybrała sobie ciepłą posadkę – zawsze to lepiej i dłużej niż dietka. A że nic ją nie obchodził i ten rejon, to fakt. Znajomi, którzy mieszkają w tamtych okolicach wyśmiewali się, że w ulotce obiecywała, ze zrobi ulicę Dąbrowskiego, nawet nie wiedziała że przecież już ulica była zrobiona. A teraz lata i namawia żeby na koleżankę głosować, bo chodzi o koleżankę, a nie o ludzi.
  • konradzubko 08.01.12, 09:12
    zawsze1-2marzycielka napisał:
    A jeszcze dodam [...], że na przykład okres największej aktywności zawodowej Winstona Churchila przypadł pomiędzy 65 a 80 rokiem życia [...]

[Na podstawie Wikipedii] Bitwa o Gallipoli (o Dardanele, o Çanakkale) była toczona od 25 kwietnia 1915 do 9 stycznia 1916. Operacja ta zakończyła się fiaskiem państw ententy. Łącznie straty obu stron wyniosły 131.000 zabitych i 262.000 rannych.
    Winston Churchill, jako Pierwszy Lord Admiralicji, zaproponował ten kierunek mając 40. Bitwa, oprócz dużych strat, przyniosła korzyści właściwie tylko Turcji - konsolidację w walce o Ojczyznę, sławę dowódcy bezpośrednio walczącego z najeźdźcą zdobył Mustafa Kemal Paşa (Atatürk), sierp Księżyca odbijający się w kałuży krwi został przyjęty za flagę świeckiej Turcji.
    Wejście do Europy przez Bałkany Winston Churchill proponował też i 25 lat później. Możliwości miał mniejsze, więc na tych błędach się nie nauczył.

George Washington [za Wikipedią] nie był człowiekiem wykształconym, lecz samoukiem. Formalną edukację zakończył w wieku 17 lat, co mocno kontrastowało to z innymi wybitnymi ówczesnymi politykami. Był za to najmłodszym pułkownikiem armii kontynentalnej. Awans dostał w wieku 22 lat.
  • konradzubko 07.01.12, 16:12
    "Tylko ludzie wysoko wykształceni gwarantują nam odpowiedni poziom pracy w Radzie."
    Ilu radnych bez wyższego wykształcenia należy wymienić, by żyło się lepiej?

"A co do córki pani Gotowicz – proszę wybaczyć, przy całym współczuciu, które do niej czuję, uważam jej start w wyborach za nadużycie nazwiska i mówiąc najdelikatniej - nieporozumienie."
    Czy w Gminie Raszyn aby być dobrym samorządowcem trzeba zmieniać nazwisko?

"Co taka młoda osóbka może sobą reprezentować? To nie salon piękności, ani tanie rozdawnictwo dietek - tu trzeba pracować odpowiedzialnie i uczciwie!"
    Jak starym i brzydkim trzeba być by pracować odpowiedzialnie i uczciwie?
  • jacek-wisniewski 07.01.12, 21:53
    Czy każde wybory muszą oznaczac obrażanie kontrkandydatów? Nie uważa Pan/ Pani, że wpis o Pani Karinie Gotowicz jest nie na miejscu? A poza tym komitet promujący na radną Pania Karinę nie założyli jej koledzy ze studiów czy szkoły. Nasze PESELe są na tyle zabytkowe, aby mieć szacunek do nas i do osób, które uważamy za odpowiednio przygotowane do służby jaką jest funkcja radnego. Falenty Duże, Falenty Nowe, Laszczki i Podolszyn Nowy potrzebują radnego znającego przepisy prawa, mającego swoje zdanie i znajacego to co przez lata było konsultowane z mieszkańcami a dotyczy przyszłosci tej części gminy. My z KWW "Inicjatywa Obywatelska Gmina Raszyn" jesteśmy spokojni o jakość pracy jako radnej Pani Kariny.
    Ciekawe co obecni radni by powiedzieli na to "tanie rozdawnictwo dietek"?
    Co do młodości, to gratuluję Panu/Pani widocznei długiej młodości. Ja w wieku 16 lat zarobiłem pierwsze pieniądze na wakacje, w wieku 18 dostałem pierwszy raz na demonstracji od ZOMOWCA, a w wieku 20 lat po drugim spałowaniu utwierdziłem sie w przekonaniach politycznych, których w zasadzie nie zmieniłem do dziś. Ale jakby co, to nie chciałbym sie zamienić na jakąś bardziej "letką" młodość. Jest i było O.K.
    Do wyborów zostało kilka dni i proszę o to byśmy mieli przez ten czas do siebie wzajemnie szacunek.
  • stoper57 07.01.12, 22:15
    cyt. "w wieku 18 dostałem pierwszy raz
    > na demonstracji od ZOMOWCA, a w wieku 20 lat po drugim spałowaniu utwierdziłem
    > sie w przekonaniach politycznych, których w zasadzie nie zmieniłem do dziś."
    No to jak, głosujmy na kombatantów (jw) czy poprzyjmy młodość?
    Ps.wielu raszyńskich wyborców pamięta pałowanie od ORMOWCA jeszcze, nawet niekoniecznie za demonstrowanie czegokolwiek. I jak mi się wydaje nie robią z tego tzw etosu
  • j.aranowski 07.01.12, 23:02
    Jest jeszcze trzecia możliwość - mieszanka rutyny z młodością. I tak proponuje głosować.
  • patrzacy.z.boku 09.01.12, 07:37
    panie jacku,to dlaczego nie chce pan juz pracowac w urzedzie?nie pisal pan na forum i zatajal informacje ze gmina zboczyla z trasy,czy pana malzonka zazdrosna jest,ze takie ladne panie tam pracuja...wink w necie pisali,ze kapitan wrona przekazal na licytacje na orkiestre owsiaka czapke kapitanska.a sasiadka mowila,ze boisko przy podstawowce takze.ciekawe ile wyciagna z licytacji?moze legia warszawa otworzy na nim filie i nie bedzie swiecilo pustkamiwink))
  • kubala2000 10.01.12, 21:52
    Gość w dom, Bóg w dom.
    Serdecznie dziękuję "Panie Sęku" za chwile, które poświęca Pan swoim wyborcą - osobiście, na forum czy na blogu.
    Co do wykształcenia, to rozumiem, że ma Pan/Pani przynajmniej mgr przed nazwiskiem. Dobrze, żeby nie MGR INŻ - bo przecież Ma Gówno Rozumieć I Nieźle Żyć...
    A co do córki Pani Gotowicz - to może i młoda. Ale czy młodość ma ją dyskredytować. I powiem szczerze - gdyby startowała w moim okręgu, to głoś mój by miała. I nie ze względu na nazwisko, ale na otwartość umysłu, perspektywy i fakt, że nie nasiąknęła tymi Waszymi układzikami...
    "Panie Sęku" trzymam kciuki!
  • konradzubko 08.01.12, 11:46
    Głosowanie za tydzień w niedzielę 15 stycznia od 8 do 22.
    Na ile wyborcy mogli się zapoznać z poglądami kandydatów?

KWW "NASZA GMINA" - nie spotkałem ulotek kandydatów, w internecie brak danych

KWW "INICJATYWA OBYWATELSKA GMINA RASZYN" - rozniesiono ulotki kandydatów, które są dostępne także na stronie www.inicjatywa-obywatelska.com.pl/

KWW "PRAWORZĄDNOŚĆ" - nie spotkałem ulotek kandydatów, w internecie brak danych

KWW "TOMASZA SZWEDA" - rozniesiono ulotki kandydata, w internecie brak danych

KWW "GRZEGORZA SĘKLERA" - rozniesiono ulotki kandydata, działa blog wtymsek.blox.pl/html
  • konradzubko 09.01.12, 10:17
    Uzupełnienie:

KWW "PRAWORZĄDNOŚĆ" - rozniesiono ulotki kandydatki w Raszynie, w internecie brak danych

Informacja o debacie telewizyjnej kandydatów na radnych:
    www.raszyn.net.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=422&Itemid=1
    oraz
    www.raszyn.net.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=423&Itemid=1
  • konradzubko 12.01.12, 19:02
    Uzupełnienie:

KWW "NASZA GMINA" - rozniesiono ulotki kandydata w Raszynie, w internecie brak danych
  • b.brudny_motocykl 08.01.12, 16:39
    a jak chodzi o wybory 15 stycznia to coś na blogu zamieściłem by pikanterii dodać całej oprawie wtymsek.blox.pl/html
  • e2rd_acki 09.01.12, 01:09
    dlaczego Komitet "praworządnych i samorządnych" miałaby przekonywać Panią Makarską, że zaciśnięte pięści to mało elegancki gest w odbiorze, skoro najważniejszej postaci z tego towarzystwa wcale to nie zaszkodziło i dziś (mimo piąchy widocznej na pierwszym planie) on tu rządzi ( www.raszyn.net.pl/pdf/prasa/fakty_raszynskie_12_2010.pdf ) hmm...mówisz brudny motocyklu, że takie pięści wyborcom źle wróżą ?

www.raszyn.net.pl/pdf/prasa/fakty_raszynskie_12_2010.pdf
  • konradzubko 09.01.12, 10:36
    Znalazłem dziś w skrzynce ulotkę Marii Makarskiej kandydującej w wyborach uzupełniających na radną z terenu Raszyna II.

Jest jakaś taka nadwymiarowa. Nie chodzi mi o to, że to format A3 na papierze kredowym obustronnie zadrukowany kolorowo. Jeśli komitet, w ramach limitu środków, stać na na takie wyróżnienie się to dobrze. Zastanawia mnie jej nagłówek "Twoja Radna Maria Izabela Makarska". Jeżeli komitet KWW "Praworządność" znalazł już praworządny sposób na to, żeby pani Makarska już została radną, to trzeba było to ogłosić wcześniej. Wszyscy ponieślibyśmy mniejsze koszty.

W zakresie poprawy ochrony zdrowia zastanawia mnie jak radna może pomóc w zarządzaniu ośrodkiem zdrowia w Raszynie? Kierowniczka tego ośrodka jest już radną. Należy ją wymienić jako radną czy jako kierownika?
    Z drugiej strony to nie radni, nie wójt ale ZOZ Ochota zatrudnia lekarzy i organizuje pracę przychodni. Wójt i Rada mogą wspomóc lekarzy np. mieszkaniami funkcyjnymi na czas pracy w ośrodku. Mogą o ile gmina ma takie w zasobie. A tu niestety braki.

Kandydatka komitetu KWW "Praworządność" w ulotce zamieszcza poparcie wójta, który w roku 2010 startował z komitetu KWW "Praworządność i Samorządność". Nie wiem jak to wygląda ze strony praworządności, ale w moim odczuciu urzędujący wójt powinien wspierać samorządność jako taką, a nie konkretną kandydatkę.
  • j.aranowski 09.01.12, 13:22
    Mnie najbardziej w tej ulotce razi zdjęcie na tle budującego się ośrodka zdrowia. Nie dość, że Pani Makarska nie zrobiła nic aby powstał, to jakoś wszyscy zapomnieli że tę budowę rzutem na taśmę zapoczątkował poprzedni wójt p. Rajkowski podpisując umowę z miastem Stołecznym Warszawa i umieszczając na to środki w zaproponowanym przez siebie budżecie. "Jego" radni ten budżet przegłosowali już w tej kadencji. Nie lubię p. Rajkowskiego i nie jest to żadna tajemnica. Przez ostatnie 4 lata jego rządów rozmawialiśmy tylko służbowo i zwykle były to rozmowy dosyć burzliwe. W sumie z resztą można by je chyba policzyć na palcach być może nawet jednej ręki. Nie jest to jednak powód, aby zapominać kto zapoczątkował budowę ośrodka. I jeszcze jedno. Jak zauważył Konrad, kierownik ośrodka jest radną, przełożona pielęgniarek również. Czytając ulotkę Pani Makarskiej można dojść do wniosku, że obecny personel zarządzający placówką jest niewydolny i nie wie co zrobić aby poprawić obecną sytuację. Tak przynajmniej Ja to odebrałem. Czy to oznacza, że obie panie radne są do zwolnienia? Tylko, czy to leży w kompetencjach Rady Gminy lub wójta?
  • b.brudny_motocykl 10.01.12, 10:33
    MORDA W KUBEŁ i basta... reszta na blogu... zapraszam
    wtymsek.blox.pl/html
  • patrzacy.z.boku 10.01.12, 22:52
    czy sek moglby te wszystkie ulotki zeskanowac i wrzucic na bloga?wink))ciekawe,czy moje wyobrazenie pani w czerwieni z piescia bedzie sie roznic od oryginalu...
  • j.aranowski 11.01.12, 06:11
    Sugerujesz żeby Grzegorz Sękler robił reklamę konkurencji?
  • patrzacy.z.boku 11.01.12, 07:08
    czyzby pan jarek byl przeciwny reklamie i jej zwodniczym skutkom?w ostatnich wyborach na wojta chyba na waszej stronie popieraliscie konkurencje?wink))mysle ze jak pan sek wstawi te ulotki juz po wyborach to tez bedzie dobrzewink
  • acilu_jesienna 12.01.12, 21:50
    Karina ma przynajmniej wyjsciowa twarz i ladne nogi - i to juz jest wystarczajacy argument aby poprzec jej kandydature.
    Na zebraniach zwykle po 10 minutach robi mi sie niedobrze jak patrze na te wiejskie moordy z wzrokiem teskniacym za rozumem
  • stoper57 13.01.12, 20:04
    mam nadzieję acilu, że masz chociaż wyjściową twarz i inteligentny wzrok "blondynki", usatysfakcjonowanej [własnym] rozumem
  • kubala2000 15.01.12, 23:57
    No to pozamiatane...
  • b.brudny_motocykl 16.01.12, 00:24
    dziś szampana piją jedni a jutro? Wciąż radnych nie przybyło Wójtowi co widać jak na dłoni... szkoda Kariny... wejdźcie na httpconfused//wtymsek.blox.pl ciekawie opisałem sprawę
  • konradzubko 16.01.12, 06:44
    Dziękuję za brak wpisów łamiących ciszę wyborczą.
  • stoper57 16.01.12, 07:02
    I NIC - JA TY wa - może czas na inne hobby?
  • b.brudny_motocykl 16.01.12, 08:55
    jedni ci "źli" mogli ciszy nie łamać i nie pisać a ci "dobrzy" ściągali o 8.00 rano w niedzielę !!! więc w czasie CISZY WYBORCZEJ plakaty jednego z komitetów... ponoć na "życzenie" Pana Michała.... i co Konrad na to!!! (motyla noga)
  • konradzubko 16.01.12, 09:21
    W związku ze zgłaszanymi problemami ze zrywaniem plakatów wyborczych w pobliżu lokali wyborczych informuję:
    - w Urzędzie Gminy w czasie pobierania materiałów miały miejsce rozmowy o tym co oznacza "zakaz agitacji w pobliżu lokali wyborczystych", rozważano czy chodzi o posesję na której stoi lokal, czy teren w promieniu 100-200 metrów, efektów tych rozmów nie znam;
    - wywieszając informacje przed lokalem Komisji nr 7 (SP w Raszynie) na polecenie przewodniczącej Komisji nr 7 pomogłem w zdjęciu wszytkich materiałów wyborczych (3 komitetów) ze słupa na ul. Szkolnej w osi ul. Sokolnickiego przy wejściu do szkoły;
    - na zewnątrz lokalu byłem ja i przewodnicząca, więcej materiałów z innych miejsc nie zdejmowaliśmy;
    - materiały papierowe dwóch komitetów zostały wyrzucone do śmietnika, a sztywny plakat trzeciego został przechowany przez czas głosowania a po jego zakończeniu przeniesiony do UG.
  • osiolek31 16.01.12, 09:52
    Pan Szwed po pierwsze prze ostatni tydzień doprowadzał mnie do "szewskiej pasji" tym megafonem nawołującym o 22.00 codziennie do aktywnego udziału w wyborach i popierania Pana Szweda, jedyne co mi chodziło po głowie to dzwonić i zawracać głowę panom z komisariatu, że tu jakiś baran zakłóca spokój ludziom, czy własnoręcznie uciszyć ten badziew!!!
    Sam Pan Szwed dla mnie nie jest ani specjalistą radnym, ani weterynarzem. Diagnozę jaką wystawił mojemu psu wyśmiali w Klinice SGGW i niestety dla Pana Szweda a szczęśliwie dla psa mieli rację
  • raszyniankabeauty 16.01.12, 09:56
    Okazało się, że kandydat popierany przez wójta przegrał, a mało znana kandydatka poparta przez p. Karpiniak odniosła nieoczekiwane zwycięstwo eliminując znanych samorządowców. W takim razie kto ma większe wpływy?
  • osiolek31 24.01.12, 10:53
    Akurat Pani M. startująca w wyborach reprezentowała komitet powiązany z partią pana J.K., czyli ten sam którego reprezentantem jest wójt
  • patrzacy.z.boku 03.02.12, 19:28
    ogladajac relacje z sesji gminy raszyn mozna odniesc wrazenie,ze wojt taki bezstronny,ale jak sie poczyta gdzie indziej,to kandydatce poparcia udzielawink)
  • dorian-jan 08.03.12, 14:08
    a w kurierze niektorzy radni i nieradni podziekowali za glosy oddane w wybory, a niektorzy nie podziekowali. oj sasiad, sasiad... zapomniales o nas
  • b.brudny_motocykl 08.03.12, 22:48
    oj dorian jan a ty nie wiesz że nikt mnie nie pytał o napisanie takich podziękowań nawet gdybym chciał zamieścić w formie sponsorowanej jako reklamę to nie mogę bo w KR nie drukują reklam więc niech tak lepiej zostanie że jestem cham z krwi i kości i nie podziękowałem, ale zaznaczam że nie zostałem potraktowany jak każdy inny kandydat bo nikt mi nie zaproponował bym mógł podziękować a poza tym może tak pani K. mnie przeprosi i poprawnie napiszę moje nazwisko bo nazywam się Grzegorz Sękler na Sekler bardzo bym prosił o sprostowanie wraz z przeprosinami z góry dziękuję i może z szansą podziękowania dla wyborców których szanuje...
  • kubala2000 09.03.12, 22:07
    To faktycznie ciekawe, że wciąż w tych wyborach są równi i równiejsi... Zabrakło komentarza od wielu...
    Ciekawe czy któremuś z dziękujących zrywano plakaty w dniu wyborów... Ach ... dziwny jest ten świat...
    A może to jakaś poszlaka w sprawie?
  • mkaiper 10.03.12, 08:27
    Szanowni Państwo
    Sądząc z dyskusji, potrzebne jest wyjaśnienie.
    W Kurierze umieściłyśmy podziękowania tych, którzy je do gazety przesłali, albo o umieszczenie ich prosili. Nikt z pozostałych nie zwracał się z tym do redakcji, która, co zrozumiałe, nie mając takich tekstów, nie może ich zamieszczać.
    Pana Sęklera przepraszamy za błąd w nazwisku. W następnym numerze ukaże się errata smile
  • b.brudny_motocykl 10.03.12, 15:41
    nikt mnie nie musi przepraszać a jedynie na przyszłość proszę pisać poprawnie nazwisko i wszystko w temacie... nie pisać żadnej erraty w tej sprawie bo ktoś może to wykorzystać do tego że aż tak mi do łba uderzyło że przeprosin żądam... Wystarczy poprawnie pisać ale kto by tam pisał o Sęklerze wszak lepiej o nim zapomnieć więc artykuł ten był jedyną możliwością gdzie nazwisko moje padło. Więc już więcej do 2014 roku kłopotów p. mkaiper mieć nie będzie ze mną. A co do podziękowań dla mieszkańców cóż lepiej niech dziękuje ten co 269 osób do siebie przekonał a ja co tam raptem tylko ponad 80 głosów to według teorii "praworządnych" komu tu dziękować. Proszę się nie martwić p.mkaiper życie już niedługo pokaże co i jak... a ja wciąż czekam na jakieś głębsze fakty od "balbinki" bo to dopiero może być HIT do Kuriera Raszyńskiego a jak bardzo by jego poczytalność wzrosła? tylko kto by odważył się opisać "metodę dobrą na pracę w Raszynie?"
  • kubala2000 11.03.12, 12:48
    Uderz ręką w stół a nożyce się odezwą smile
  • b.brudny_motocykl 11.03.12, 13:08
    jakbyś tam mógł mnie oświecić?
  • kubala2000 11.03.12, 13:13
    Grzegorz, kto jak kto, ale Ty oświecenia nie potrzebujesz smile
    Mówię o tym, że jak zaczął się temat równych i równiejszych to natychmiast pojawiło się tłumaczenie... I tyle wink
  • stoper57 11.03.12, 14:48
    Kurier R. mnie się nie podoba, ale wyjaśnienie p.Redaktor o zamieszczeniu (bądź nie) podziękowań z wybory, uważam za jak najbardziej przekonujące.
    Chcesz podziękować, to zapytaj czy i jak możesz to zrobić.
    Nawet najlepsza redakcja nie ma obowiązku własnej inicjatywy w tym zakresie. A i "obywatelskość" nic tu nie ma do rzeczy.
    poza tym - "poczytalność" - to nie w tej materii
  • b.brudny_motocykl 11.03.12, 16:39
    już spieszę wyjaśnić że pisać ewentualnie do kuriera obywatelskiego będą mogli radni "wybrańcy ludu" a że już niedługo Rada Gminy zmieni się bardzo więc domyślacie się którzy "wybrańcy" pisać będą... gazety nikt nie odda prawdziwemu ludowi bo po komu krytyka pisana za pieniądze którzy krytykowani by byli... Masz rację kubala kurier nie dla ciebie i nie dla mnie... dla mnie tym bardziej
  • bailey-rolls 11.03.12, 16:47
    Czy mógłbyś rozwinąć kwestię "radnych wybrańców ludu", jako jedynych piszących w KR? Jakoś nie wyobrażam sobie pani Koper co wieczór redagującej wierszówek, albo radnego Słomy zbierającego materiały do artykułów o szkołach i melioracji...
    Byłbyś łaskaw sprecyzować, o co chodzi? Bo to niezwykle interesujące smile
  • b.brudny_motocykl 11.03.12, 17:33
    zapraszam na blog http:wtymsek.blox.pl a tam wiele innych spraw mam nadzieję że wartych poznania a jak już się pewną kwestią zajmie p. prokurator to pośmiejemy się wszyscy wierzcie mi będziemy się śmiać i śmiać...
  • bailey-rolls 11.03.12, 17:39
    Ale ja o konkretną rzecz proszę. Może link jakiś, żeby rozjaśnić sprawę? Bo na blogu czytam tylko jakieś aluzje, tak jak tu w komentarzu, a jestem szczerze zainteresowana.
    No i o jaką prokuratorską sprawę chodzi? Z tymi radnymi w KR?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka