Dodaj do ulubionych

Przewodnicząca osiedla Grocholice-podsumowanie

19.10.12, 11:14
Podczas kadencji poprzedniego przewodniczącego osiedla i wywalczonej przez niego z urzędu gminy kwoty prawie 60tyś.zł został rozbudowany i wyposażony na Grocholicach plac zabaw dla dzieci,co było potrzebnym dobrem dla nas wszystkich czyli mieszkańców tej dzielnicy gminy Raszyn,w wspomnianym okresie zostało wykonanych wiele innych pożytecznych rzeczy i projektów zgłoszonych do przewodniczacego przez mieszkańców osiedla,a te zostały przez niego przedstawione na sesjach Rady Gminy i jak widać na przykładzie chociażby wspomnianego placu zabaw,pozytywnie przeforsowane i zrealizowane.Poprzedni przewodniczący w przeciwieństwie do obecnej Pani Ewy Surmacz nakazy podatkowe roznosił sam osobiście po mieszkańcach osiedla lub można było je odebrać u niego w domu,nie wymigiwał się od tego jakby nie było obowiązku jaki spoczywa na przewodniczącym osiedla,obecna przewodnicząca nie chce słyszeć o jakimkolwiek dostarczeniue nakazów do mieszkańców odyłając ich do urzedu gminy i do dokonywania wpłat w kasie urzędu,a przecież jednym z jej obowiązków jest współpraca między urzędem a mieszkańcem,chociażby w sprawie takich nakazów podatkowych.Obecna przewodnicząca jak do tej pory nie zrobiła dosłownie nic!!! dla mieszkańców naszego osiedla,zastanawia mnie tylko fakt kto głosował na osobę która jest pochłonięta raczej własną firmą pogrzebową niż,udziałem w sesjach Rady Gminy i działaniem dla dobra mieszkańców osiedla,a z drugiej strony zastanawiające jest to czy aby Pani ta nie brała udziału w wyborach aby tylko poszerzyć swoje wpływy w kręgach społeczności raszyńskiej dla dobra własnego i własnej firmy?Kiedy w końcu prywata przestanie brać górę nad dobrem wspólnym?Ja jako mieszkaniec osiedla, nie godzę się na taką przewodniczącą i chciałbym zaprotestować przeciw bezczyności tej Pani i za nowym głosowaniem lub przywróceniem poprzedniego przewodniczącego,który jest mieszkańcem osiedla od urodzenia i zna potrzeby i rozwiązania które należy zastosować lub zgłosić w celu ułatwienia życia w tym rejonie gminy Raszyn.Koniec układów i bezczynności w okręgach samorządowych naszego kraju!!!!
Edytor zaawansowany
  • mikey777 19.10.12, 16:38
    czy przedmówca mówi o właścicielce loginu "grocholica" ?
  • ewa1.967 19.10.12, 22:59
    Panie Grocholak 1uważam ,że pana zarzuty są bezpodstawne,nie wiem co pan chce tym osiągnąć ,ale publiczne pomówienie mnie i mojej firmy jest karalne i ja to zgłaszam na policje - mimo wszystko to nie jest tak anonimowo Panie Grocholak 1
  • trakt_grocholicki 20.10.12, 17:06
    Ewa masz zupełną rację,zgłoś to moderatora,lub tak jak mówisz na policję. To jest czyste podjudzanie mieszkańców Grocholic,co do Twojej osoby.Co Pan poprzedni coś zrobił? heheheeh..
    Robi -ale teraz po sąsiedzku. Uważam,że teraz mamy odpowiednią "sołtysową",tak aktywnej osoby mało się spotyka. A myślę,że te pomówienia są od Wszystkich z ekip transportowo-budowlanych ,co przy Panu mieli dobrze.
  • stoper57 20.10.12, 21:19
    szanowna Pani, czemu broni się Pani strasząc adwersarza swojego policją?
    Jeden konkretny zarzut, to to, że nie dostarcza Pani nakazów płatniczych. Drugi że nie uczestniczy w posiedzeniach Rady Gminy itp ciał samorządowych oraz jeden ogólny niesprecyzowany, że zajmuje się Pani swoją firmą i nic nie robi dla społeczności.
    To co tu jest pomówieniem?
    Chyba sama (czując się niewiną) może się Pani bronić ? Za pomocą argumentów, nie policji, która i bez tego ma co robić w Raszynie.
  • rykityki 21.10.12, 09:34
    Z tego co wiem, to od kilku lat "nasi" sołtysi inwestują w ten placyk zabaw....
    Pani Ewa wniosła trochę "życia" w życie wsi Grocholice (mam tu na myśli festyny i pikniki). Wcześniej tego nie było..... w zasadzie to nic nie było.... zapomniana wioska ale na szczęście prawie w pełni zurbanizowana więc niewiele nam trzeba.
    No może oprócz nowej nawierzchni i chodników na Stawowej, słyszałem coś o przebiciu Partyzantów, Traktu, Waryńskiego i kilku innych.

Czy ktoś wie, na co pójdzie fundusz sołecki?
    Czy ktoś wie, co zgłosił do budżetu na 2013 nasz radny?
  • stoper57 21.10.12, 09:51
    czytaj ze zrozumieniem, w moim wpisie nie ma nic na obronę adwersarza
    p Przewodniczącej. Ja się tylko dziwię, że nie broni się za pomocą siły argumentów , tylko argumentu siły (straszenie policją), i tyle..
    Wszystkie media pełne są niezadowolonych z aktualnej władzy i przywołujących zasługi poprzedniej..
    To co, wszystkich na policję czy do prokuratury?
    To się nazywa opozycja, jeden z przywilejów (?) demokracji..
    pozdrawiam
  • b.brudny_motocykl 21.10.12, 14:34
    stoperze
    nie wszystkich tylko sęklera, wiśnieskiego, kopra, szarek, betko i całą tę zgraję opozycjonistów na długie lata by nie przeszkadzali w długim rządzeniu jedynej słusznej (nie mylić z tą znaną w Polsce)
    czytaj ze zroziumieniem i między wierszami
  • stoper57 21.10.12, 17:44
    z całym szacunkiem blogerze, ale co z Ciebie za opozycja?
    samo powtarzanie adresu raszyńskiego komisariatu i opowieści o paragrafach, stalkingu etc. mnie nie przekonują.
    Raszyńskim głosem sumienia czy ludu też nie jesteś, taką trochę niezgodę na rzeczywistość wyrażasz, albo nie daj Boże - zawodowy opozycjonizm.
    A opozycjonista "zawodowy", to bardziej wydaje mi się - po prostu pieniacz, zawsze z kimś w sporze, zawsze na coś się niezgadzający....( dla zasady, nie przekonań)
    Ps ale baw się dalej, bo w końcu temat się trafi taki, że powiatowy przygaśnie...
    Przecież raszyńska demokracja to nie wzorzec praworządności, rozumu i innych zalet... (w aktualnym wydaniu też)
  • 3warynski 21.10.12, 15:20
    A ja na post odpowiem tak. To,że nic na Grocholicach nie jest robione, nie jest zasługą obecnego sołtysa,poprzedniego i każdego następnego,tylko Tych na górze w gminie. Jesteśmy na szarym końcu i nie będą na taką zapyziałą podzielnicę inwestować kasy,a po co? Nawet łączną zrobili na odwal się,bez krzty dobrych chęci na chodnik dla mieszkańców. Jaka jest Waryńskiego od Traktu Grocholickiego ? cała w dziurach i nie zrobią jej,pozostałe ulice równoległe do Waryńskiego.Jedyna ładna gdzie P.Derda mieszka,za swojej kadencji sobie zrobił i ma.W następnych wyborach za każdym razem musimy sami na radnego wybierać z kolejnych ulic mieszkańca,to po woli będziemy mieli je ładne . Ale jak się będą zbliżały wybory to jak wójtowie na zmianę będą chodzili po Grocholicach,robili spotkania i co oni u nas nie zrobią? obiecanki cacanki i tyle.Więc nie wińcie za złe niczemu winnych sołtysów.
  • new_grocholany 21.10.12, 18:53
    A skąd niby ta władza ma wiedzieć o naszych grocholańskich problemach?!?!
    Po to wybieramy naszych REPREZENTANTÓW, żeby mówili w naszym imieniu. Radny, sołtys do czego służą? Do pojawiania się na sesjach i brania za to diet? I co? I to wszystko?
    Robiąc budżet zgłasza się zapotrzebowanie.... ciekawe co Grocholice "potrzebują" na 2013 rok, bo z tego co pamiętam to w 2012 robiło się...nic? Łączna to Raszyn, nasz kawałek to od rzeczki do Stawowej..... Czyżby radny znowu już któryś rok z kolei walczył o nierealne przebicie Traktu i co, i to wsio?

A nasze wszystkie "wójty" mają sami z siebie wiedzieć, że grocholany potrzebują ulicy albo latarni albo placu zabaw itp. itd.?!?!
  • grocholica 21.10.12, 23:30
    nie nie jestem sołtysem; gdybym była to nie pytała bym się tutaj na co przeznaczono fundusz sołecki?

Niestety fakt niepowiadamiania o tym spotkaniu pozostawił cień na moim odbiorze pani sołtys.

Podobnie jak niewykorzystanie zeszłorocznego funduszu - widze jakiś przetarg, wiec pewnie w grudniu bedą zakupione te stoliki do gry w szachy - ale to chyba kwestia gminy, a nie konkretnego sołtysa.

Osobiście uważam, że rozwiązaniem wielu problemów byłoby utworzenie 2 osiedli - być może jakies połączenie z częścią raszyna. Gdy widzę Łączną, Stawową, a potem Partyzantów to widzę 2 różne światy. Zresztą ci pierwsi są mocno związani z problemami Rowu Opaczewskiego, dostępu do Stawu, ci drudzy nie wiedzą o co pierwszym chodzi.

Chociaż z drugiej strony - trzeba się zastanowić czy tworzenie takich małych osiedli, nie służy ich jeszcze większej marginalizacji - nie wiem..

generalnie jeżeli jest tutaj tak wielu dyskutantów z Nowych Grocholic to mim zdaniem jeśli im zależy na tej miejscowości powinni pojawić się jutro o18.30 w urzędzie gminy, by zrozumieć dlaczego nie możemy mieć np. 2 radnych przy naszej liczbie mieszkańców.

• new_grocholany 22.10.12, 12:30
    Pani grocholico nie przesadzajmy, Grocholice są małe i zdecydowanie wystarczy jeden radny.
    Do pomocy i wsparcia ma sołtysa. Po co generować koszty na dodatkowego radnego i do tego naszym kosztem?
    Taki radny 'centralny', który obrobi problemy i stawowej, i popularnej i błotnej.
    Mogę się mylić ale z tego co pamiętam to Pani kandydowała na radną w zeszłych wyborach (tak mi się wydaje).
    Kadencja to 4 lata, dużo i mało ale w każdym roku można coś zrobić. Dziś stawową, jutro popularną a pojutrze rów....
  • grocholica 22.10.12, 17:51
    ale w Rybiu okregi są 500 osobowe, a tu 1500 osób, eię nie rozumiem dlaczego akurat tutaj jest to generowanie kosztów. W Gminie tak czy siak musi być 21 radnych, a kwestią jest tylko to jak podzielić okręgi by był podobny współczynnik na jednego radnego. Jak na razie tak nie jest i nie ma w najbliższych planach...

A zrobic może i można po jednej ulicy rocznie, ale w ciagu moich 8 lat tutaj na pewno nie zrobino 8 ulic, więc jest pan chyba teoretykiem jedynie...
  • new_grocholany 22.10.12, 22:26
    Szanowna Pani ja mieszkam tu ponad 50 lat i pamiętam 'piaskowa' Świerczewskiego (obecnie Trakt) bez połączenia ze Stawową (jeszcze wink

Ja osobiście widzę wielkie zmiany. Przez ostatnie osiem lat? Skanalizowali nam prawie całe grocholice, parę ulic też zrobili, plac zabaw, oświetlenie.... nie przesadzajmy, nie jesteśmy na szarym końcu. Pomaga nam fakt, że jesteśmy blisko Raszyna, w gorszej sytuacji jest Słomin albo Sękocin.

Osobiście marzy mi się nowa nawierzchnia na Stawowej oczywiście z chodnikami i progami dla objeżdżaczy, dokończona i przebita Waryńskiego. Wydaje mi się, że powinni zrobić porządek z Partyzantów (przebić do Traktu) - mniej kosztowne od przebicia Traktu.

Marzy mi się wiele rzeczy.... ale widzę też, że przynajmniej od dwóch, trzech lat to niewiele się tu dzieje, albo i nic.
  • grocholica 23.10.12, 10:10
    No widzi Pan, mnie też się marzy Stawowasmile

Świerczewskiego pamiętam z dzieciństwa tylko tego w Warszawie i też są wielkie zmiany. Bo jednak w ciągu ostatnich 50 lat, a raczej 15-20 zmieniła się cała Polska, a i świat bardzo.

Tak, że ta perspektywa jednak musi ulec znacznemu skróceniu, żeby móc porównywać jakbłka do jabłek (jak to się mówi w moim zawodziesmile

Mam takie smutne wrażenie, że kanalizacja w Grocholicach (której nie dało się nie zrobić) jest takim wytrychem do tłumaczenia nierobienia czegokolwiek.

Przecież w Raszynie czy Rybiu też jest kanalizacja, a inne działania (bo niekoniecznie mówię tu o wielkich inwestycjach) też są prowadzone. A u nas ciągle tylko, ale zrobiliśmy wam kanalizacje.

A co do jednego z pana pomysłów to uważam, że jest świetny - przebicie Partyzantów - tam się tworzy takie zapomniane przez Boga i ludzi getto i myślę, że przebicie tej ulicy służyło by dobrze społecznej itegracji Grocholic z resztą gminy.
  • new_grocholany 24.10.12, 09:46
    Z tego co pamiętam to przy pierwszej próbie przebicia Partyzantów ktoś kładł się pod spychacz.... Technicznie nie będzie to łatwe ale mimo wszystko być powinno.

Czekam na uchwałę budżetową na 2013, "zobaczymy" o co "walczy" nasz Radny.

A tak na marginesie, myślę że nasz Pan Radny z lekka się wypalił, a może to wina mniejszości?
    Pora by w 2014 postawić na kobiety,
    Pozdrawiam.

• grocholica 24.10.12, 13:06
    No to mamy panią sołtys

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka