Dodaj do ulubionych

kradzież zdjęć - strona Gminna Spółka Wodna Raszyn

11.01.13, 09:03
witam,

Zastanawiam się jakiej wysokości honorarium otrzymam za ukradzione zdjęcie. Zdjęcie z mojej galerii: www.panoramio.com/photo/22730226
zostało "przepięknie wykorzystane" jako baner na stronie Gminnej Spółki Wodna Raszyn.

Proszę zauważyć, że w galerii jest zastrzeżenie "© All Rights Reserved
by kubek_77" czyli... nikt bez mojej zgody nie ma prawa pobierać wykorzystywać moich prac!

Nie otrzymałem nawet "złamanego" pytania i informacji!
Internet to nie taki wielki dostępny wszystkim placyk z którego możemy wszystko KRAŚĆ jak nam się podoba!

Jestem wk... na maxa i mam nieodpartą ochotę pójść gdzie należy z tym faktem.
Edytor zaawansowany
 • b.brudny_motocykl 11.01.13, 13:34
  no i się zaczęło czas na sparwy sądowe... jak rozumiem. Ciekawe ile dostaniesz ze jedno zdjęcie?
 • kubek_77 11.01.13, 13:42
  Obecnie nie wykluczam i czekam na polubowne załatwienie sprawy. Tylko oczekuje na jakąś reakcję ze strony osób odpowiedzialnych za stronę lub spółkę.
 • kubek_77 11.01.13, 13:49
  kubek_77 napisał:

  > Obecnie nie wykluczam i czekam na polubowne załatwienie sprawy. Tylko oczekuje
  > na jakąś reakcję ze strony osób odpowiedzialnych za stronę lub spółkę.

  czyli pomimo tego wszystkiego i wkór... jestem skłonny pójść na ustępstwo i nie paskudzić nikomu kartoteki... taki szarmancki jestem.

  Co ciekawsze to wiele osób, które chciały wykorzystać moje zdjęcia czy komercyjnie czy społecznie pisało pytania i były to osoby z tak odległych miast jak Wałbrzych. Wiadomo, że o wiele łatwiej jest zauważyć taką sprawę u siebie na "podwórku" niż gdzieś daleko... Jednak tu nikt nie miał takiego odczucia i chya nikt nie pomyślał o tym. Cóż pomyłki się zdarzają, więc...

  Poczekam cierpliwie na kontakt by polubownie rozwiązać ten problem, jeżeli on nie nastąpi to wtedy będę rozważał inne możliwości...
 • b.brudny_motocykl 11.01.13, 14:17
  zapraszam
  wtymsek.blox.pl/2013/01/szybka-reakcja-kubka-a-moze-niechec-do-teggo.html
 • jacek-wisniewski 11.01.13, 14:55
  Witam, poprosiłem Jarka o sprawdzenie podawanych przez Pana informacji. Jeżeli się potwierdzą, to przede wszystkim przeprosimy, za wykorzystanie. Ale nie w celach zarobkowych. Jako zarząd działamy społecznie, a spółka każdy przychód musi przeznaczać na działalność statutową, czyli naprawę rowów w Gminie Raszyn. "Wpadek" nie lubię bardzo. A Jarek zwłaszcza. A ta byłaby "mega wpadką". Na razie proszę o kilka godzin czasu na sprawdzenie. Z pewnością skontaktujemy się na adres wysłany do Jarka.
 • kubek_77 11.01.13, 15:09
  Dziękuję za kontakt. Napisałem postaci w tym miejscu że względu na brak pro na maila. Czekam na wiadomość w takim razie.
 • kubek_77 11.01.13, 15:25
  kubek_77 napisał:

  > Dziękuję za kontakt. Napisałem postaci w tym miejscu że względu na brak pro na
  > maila. Czekam na wiadomość w takim razie.
  Słownik zrobił psikusa miało być: Dziękuję za kontakt. Napisałem posta w tym miejscu ze względu na brak odp na maila. Czekam na wiadomość w takim razie."
 • grocholica 12.01.13, 17:26
  Głupia sprawa, ale tak sobie pomyśłałam, że skoro pan mieszka w naszej gminie to chyba powinien się pan zainteresować i zapisać do spółki, a także opłacać składki, by także pana ulice/ogródki nie były zalewane. A nie robić aferę ludziom, którzy zajmują się tym także trochę dla pana. No i nie pisać non stop o tych wkurw... Artystom o takiej wrażliwości nie przystoi
 • b.brudny_motocykl 12.01.13, 21:08
  ja też jestem wk******y tylko czy mi wypada być takim... przecież wszytsko jest o.k.
 • 5edzia 13.01.13, 12:18
  Dajcie sobie na wstrzymanie, facet ma prawo dochodzić swojego.
  Pytanie tylko dlaczego na FORUM?!? Takie sparwy załatwia się bezpośrednio a nie pod publikę.... i to jest żałosne (domniemam, że to jakiś nastolatek?).
 • b.brudny_motocykl 13.01.13, 15:55
  nstolatek (77 rocznik)... no właśnie dlaczego nie zadzwonił (numery podane na stronie) nie napisał tylko od robienia szumu zaczynał
 • maw01 14.01.13, 15:05
  Panie Grzegorzu, czy jest Pan jasnowidzem?

  Napisał Pan na blogu, radę dla kubka77:
  "Choć proponuję osobiście nie straszyć w/w spółki i nie pisać zbyt wiele wpisów na forum bo może panu grozić stalking..."

  Przewidział Pan dalsze wpisy na forum i atak na człowieka, który dochodzi własnych praw. Jak widać w naszym kraju nie jest to mile widziane. Ponownie ofiara została napiętnowana, bo upomina się o swoje. Skoro zdjęcie zostało opublikowane na stronach internetowych Spółki i tym samym wykorzystane bezprawnie w sieci, dlaczego jego właściciel nie miałby mieć prawa publicznie o tym poinformować.

  Szanuję pana Aranowskiego za jego zaangażowanie w sprawy gminy oraz prezentowany profesjonalizm i wydaje mi się, że nie wykorzystał on (lub osoba wykonująca stronę) zdjęcia z pełną świadomością łamania praw autorskich, lub w natłoku zajęć umknęła mu sprawa uzyskania zgody właściciela.

  Szkoda jednak, że nikt nie przeprosił kubka 77, lecz usunięto zdjęcie ze strony i przypuszczono na niego atak.
  Grocholico - zakladam, że pan kubka77 chętnie udostępniłby Państwu zdjęcie, jeśli potraktowalibyście go w cywilizowany sposób. A tak pozostaje spory niesmak.
 • grocholica 14.01.13, 15:36
  A przepraszam dlaczego pan mnie atakuje osobiście? Nie jestem autorką strony spółki wodnej, chociaż do niej należę i bardzo mi na tym należeniu i możliwości opłacania składek dla dobra zalewanej gminy zależało. Chciałabym aby także innym zależało na stanie stosunków wodnych na swojej działce, a może i działce sąsiadów. ot, taka dziwna jestem...

  Mam wrażenie, że jedyne co przystoi ostatnio na tym forum to zrobić komuś przykrość - znaleźć aferę tam gdzie jej nie ma, a w ogóle nie interesować się tym jak nam się tutaj razem żyje.
 • j.aranowski 14.01.13, 18:36
  Nie powinienem się tu w tym momencie wypowiadać, jednak mam do wszystkich "poszukiwaczy sensacji" ogromną prośbę. Przestańcie dolewać oliwy do ognia. Co się stało, nie odstanie się. Do czasu uzyskania porozumienia z autorem zdjęcia, z naszej strony na tym forum będzie cisza. Żeby nie poddawać się żadnym sugestiom, z tego wątku, mimo że miałem kilka telefonów w tej sprawie, przeczytałem 3 posty. Pierwszy i ostatnie dwa z 14 I. Oczywiście, że chcemy załatwić sprawę w cywilizowany sposób. Jesteśmy w kontakcie z autorem zdjęcia, który skontaktował się z nami mailem. Jednym z elementów, niezależnym od innych jakie proponujemy aby zażegnać spór są również imienne przeprosiny dla autora. Nie wiemy jednak na obecną chwilę, czy autor zdjęcia życzy sobie ujawnienia danych personalnych (imienia i nazwiska). Stąd, jak dotychczas jedynym widocznym rezultatem zaistniałego problemu jest zdjęcie "panoramy stawu w Falentach" ze strony.
 • 5edzia 15.01.13, 06:59
  Panie Aranowski wg mnie nie powinien Pan tego tłumaczyć na forum tylko załatwiać swoje/Wasze sprawy na priv (żaden szum).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka