Dodaj do ulubionych

Głupota albo nienawiść, ale zaślepia

01.09.13, 19:07
Pani Redaktor napisała nieprawdę w sprawie Spółki Wodnej w ukazującym się własnie Kurierze Raszyńskim. Oczywiście dotyczy nieprawdziwa informacja tegorocznych przetargów. Tabela z podawanymi kwotami rzekomo wycen Spółki i złożonymi ofertami przez oferentów jest manipulacją i będziemy oczekiwać sprostowania.
Również wypociny dotyczące zapytania o cenę (publicznego) wskazują na bardzo nikły zasób wiedzy kogoś kto popełnił tą informacje. Zapytanie o cenę wysyła się do kilku ( min 3 ) firm w procedurze niepublicznej. Spółka zrobiła w 2013 roku przetargi publiczne zgodnie z zasadami określonymi uchwałą Zarządu dla przetargów do kwoty 14000 EURO. Takie same zasady są w Urzędzie Gminy.
A do Pani redaktor. Jest taki film dla dzieci pod tytułem "Pingwiny z Madagaskaru". jak oglądam to coraz częściej porównuję Panią do lemura Morta. Taki b. sympatyczny zwolennik króla Juliana. Może jednak warto czasami wyjść z pod stopy królewskiej, lub parasola i samodzielnie myśleć, czegoś się naumieć a jeżeli jest zbyt skomplikowane to po ludzku zapytać. Telefon mam ten sam. A i do Jarka Pani redaktor telefon ma również.
Czekam na sprostowanie i słowo "przepraszam". Nie prywatnie. Bo mnie to co Pani pisuje lub redaguje to .... Ale "przepraszam" dla władz Spółki. Delegatów, Zarządu, członków Komisji Przetargowej. Dla szacunku do naszej społecznej pracy.
I do Darka Marcinkowskiego. Czy to jest to ta "nowa jakość", którą obiecywałeś rok temu? Jeżeli tak to serdecznie Ci gratuluję.
Edytor zaawansowany
  • m.kaiper 01.09.13, 19:29
    Informacje w Kurierze Raszyńskim pochodzą ze strony Spółki Wodnej Raszyn. W zakładce BIP - jest informacja o wynikach ogłoszonych zapytań o cenę. W tekście opisującym każde zadanie, najpierw podana jest szacunkowa wartość zamówienia, a potem oferta złożona przez wybraną firmę. Taką informację podałam w Kurierze. Nic więcej nic mniej.
    GDZIE TU JEST MANIPULACJA?
    Jeśli ta informacja jest nieprawdziwa, to znaczy, że Spółka Wodna podaje nieprawdziwe informacje na swojej stronie. Ona zatem powinna przepraszać.
  • jacek-wisniewski 01.09.13, 22:02
    Wartości kolejnych zadań są określone w .... umowie z Gminą Raszyn. Polecam się zapoznać. Druk ogłoszenia wyniku jest naszym dokumentem wewnętrznym. I zestawienie danych nie dotyczy wartości kalkulacji a najniższej oferty. Więc nie są to "koszty określone przez Spółkę". Umowę z nami ma Pan Dominik Chmielewski. Drugie piętro w urzędzie pokój obok Kierownika Referatu Geodezji. urząd ma nie tylko pierwsze piętro i dwa pokoje na tym pietrze.
  • m.kaiper 02.09.13, 08:16
    www.bip.raszyn.pl/?a=7703 - to jest link do
    "Ogłoszenie Wójta Gminy Raszyn o wyniku konkursu ofert - dotacja dla Spółek Wodnych na bieżące utrzymanie wód i urządzeń wodnych"
    Podane kwoty są inne niż te, które podała Spółka Wodna Raszyn jako kosztorys szacunkowy zbieżny co do grosza z ofertą wykonawcy. Nie mogło zatem rozstrzygnięcie konkursu być źródłem wiedzy dla oferującego wykonanie prac. Do kwot otrzymanych z budżetu gminy Spółka powinna, zgodnie z uchwałą Rady Gminy dołożyć 10% ze składek członków SW Raszyn. I tu trochę matematyki: jeżeli do kwoty dotacji - za remont awarii drenu przy ul. Rozbrat - 27 835,83 zł dodamy 10% - wychodzi 30 619,41 zł, a nie 30 578,54 zł. Różnica niewielka, ale pytanie: skąd oferent znał dokładnie kwotę, jaką SW - w swoich dokumentach wewnętrznych, uznała za kosztorys szacunkowy? To jest prawdziwa zagadka! I tylko tego chciałabym się dowiedzieć. Jako mieszkaniec tej gminy, z której budżetu przeznaczane są środki i jako członek Spółki Wodnej mam prawo wiedzieć.
  • jacek-wisniewski 02.09.13, 09:21
    Bez zartow. Faktycznie jak oferent zna 90 proc kwoty to nie potrafi policzy calej. Zapewne powodem tego jest to ze jedyny kalkulator na swiecie jest zamkniety w pok 105 w urzedzie. Ja nie pytam sie oferentow dlaczego dali taka a nie inna cene. A w urzedzie ktos sie pyta? Ciekawe Informacje Pani podaje. I ciekawe sugestie co do naszej pracy. Zeby sie Pani zbytnio nie zagalopowala w tej swojej nienawisci.
    A skutkiem jest podanie w kurierze nieprawdziwych informacji. I zmusze Pania do sprostowania ich. Predzej czy pozniej. Gwarantuje to smile.
  • m.kaiper 01.09.13, 19:33
    I jeszcze jedno. Wiem, że w niektórych środowiskach w gminie obrażanie jest dość powszechnym zwyczajem. Proszę tego wobec mnie nie robić. W tych sprawach łatwo jest przekroczyć granicę. I dobrego smaku, i rozsądku i manipulowania. Przekroczenie zaś, skutkować może nie tylko nie podawaniem ręki.
  • jacek-wisniewski 01.09.13, 22:14
    Pani pisemko wydawane za środki z budżetu obraża mnie wielokrotnie. Podając nieprawdziwe informacje, tendencyjne informacje, jednostronne opinie jako aksjomaty i prawdę. Zapewne jutro napisze pismo o sprostowanie. Ale nie do Pani. Do Pana Darka Marcinkowskiego, który jako Przewodniczący Rady Gminy Raszyn swoim mandatem społecznym i nazwiskiem kwituje Pani sposób na wprowadzanie mieszkańców w błąd. Może wreszcie ktoś weźmie odpowiedzialność za tę "propagandę" gazecianą w Pani wykonaniu. A co do ręki, to od czasu kiedy nie muszę podawać mojej ręki panu z pokoju 105 czuje się lepiej. Zapewne dalsze ograniczanie kontaktów z ludźmi, którzy nie zasługują na podanie ręki, będzie dla mojego zdrowia z pożytkiem.
  • m.kaiper 02.09.13, 13:53
    Panie Wiśniewski, konia z rzędem temu, kto znajdzie w Kurierze Raszyńskim obraźliwe informacje na Pański temat. W zasadzie nie ma żadnych informacji poza autoryzowanym przez Pana wywiadem w ubiegłym roku. Jeżeli tam była nieprawda, to może mieć Pan pretensje tylko do siebie.
    Wobec tego Pańskie pretensje do Darka Marcinkowskiego są zupełnie nieuzasadnione. Mieszkańcy nie są wprowadzani w błąd, wszystko co podaje w Kurier Raszyński ma odzwierciedlenie w dokumentach.
    A tak poza tym mam jeszcze jedno pytanie: skoro Pan, jak twierdzi, Kuriera nie czyta, to skąd Pan wie, co w nim jest napisane. A może to tzw. pobożne życzenia?
  • jacek-wisniewski 02.09.13, 19:27
    A ten koń z rzędem to za prywatne pieniądze, czy z budżetu gminy? Bo to stanowi różnicę.
  • m.kaiper 02.09.13, 20:35
    Bredzisz!
  • jacek-wisniewski 02.09.13, 21:37
    Ale nawet jak się będe starał to nie uda mi się dorównać treści Kuriera Raszyńskiego pod Pani redakcją smile. To jest prawdziwe medialne osiągnięcie aby z podpisania umowy na wywóz śmieci zrobić stronę ze zdjęciami. A wójt chadza do sklepu? Może w następnym numerze taki sam artykuł pod tytułem "Wójt odnalazł stoisko z kurczakiem!". I tak dalej. W kolejnych numerach do wyborów w 2014 roku. Prawdziwą sztuką jest zrobić nawet z propagandy błazenadę. A drugą wciągnąć w nią wójta.
    A co do pytania o to czy czytam, to już pisałem; przeglądam. Szukając na stronach swojego nazwiska lub czegoś o spółce wodnej. Resztę pozostawiam do nauczania innych jak nie powinno się robić propagandy i informacji dla mieszkańców. Polecam zwłaszcza artykuł ze zdjęciem szkoły w Sękocinie. To białe to wapno z budowy czy śnieg w środku lata? Że wójt jeszcze płaci za to pisanie to prawdziwy cud. A raczej "cód". smile Ale ......... każdy ma takiego redaktora naczelnego jakiego chce.
    Pozdrawiam Darka Marcinkowskiego w tym miejscu. Bo bedzie się martwić, że go pominąłem przy wątku o Kurierze Raszyńskim. Wszak moje pisanie to nie Kurier gdzie od jakiegoś czasu się jego nazwisko jakoś znikneło.
  • mikey777 02.09.13, 23:18
    RZYGAĆ SIĘ CHCE, jak się was czyta....

Żeby zakończyć ten idiotyczny wątek - pani Kaiper, przydałoby się wyostrzenie pióra i nieco bardziej obiektywne podejście do sprawy - wyborca to z pewnością doceni, a inteligentych ludzi w gminie nam nie brakuje. My wszyscy finansujemy to pisemko, więc też powinniśmy mieć coś do powiedzenia w jego sprawie.
    Panie Wiśniewski, jesteś pan na pasku gminnym, czyli my wszyscy pana finansujemy, a pan alergicznie reagujesz i narzekasz na każde słowo o sobie. Problemy z ego, czy jak...

Jak chcecie się dalej obrzucać krowim łajnem, to proszę wyjść na ubite pole - chętnie popatrzymy - ale nie tutaj proszę. Zapominacie, że nie jesteście sami i nie szanujecie innych czytelników tego i tak już porządnie zbrukanego forum...
  • jacek-wisniewski 03.09.13, 06:46
    Wyjątkowo się z Tobą zgadzam. Nam też. Nam, to jest mnie Jarkowi i ludziom ze Spółki Wodnej. Bo czemu miał służyć artykuł w KR? Ano miał zasugerować, bo nie wprost, czytelnikom, że jak oferenci dają oferty zgodne co do grosza z kosztorysami to ja, lub inni z Zarządu Spółki nie pracujemy za darmo. Takie świństewko, nazwijmy go "rzygutkiem" przemycone podprogowo w tekście. Podobną sugestię, którą "olaliśmy" usłyszeliśmy od wójta w dyskusji na sesji. I smutne jest to, że wójt nasz pracuje w takim środowisku, które zmusza go do patrzenia na ludzi w takich kategoriach.
    Przez 4 lata prowadziłem w Gminie Raszyn przetargi za J. Rajkowskiego. Na wiele milionów. Pływalnia, gimnazjum, drogi, kanalizacja, wodociągi. Wytrzymałem "presję miejsca pracy". Z dumą to mogę napisać publicznie. A czasy były bardziej "przyjazne" kombinatorom niż obecnie. Dziś pracując społecznie w Spółce Wodnej muszę wysłuchiwać takich "rzygutkowych" insynuacji. Przy kwotach, które są drobnymi w porównaniu z tamtymi, o których współdecydowałem. Zgłoszone przez nas do Gminy kosztorysy zadań są od 60 do 40 % niższe od kosztorysów robionych w programie NORMA. Czyli są "po bandzie". Widać to dobrze na tegorocznym przykładzie. Związek z Piaseczna złożył tylko 2 oferty z 6. Według ludzi, którzy znają nasze dreny najlepiej 4 zadania były policzone poniżej realnych kosztów. O to akurat się zapytałem, bo wydawało mi się, ze powinni znając teren i melioracje wygrać wszystko. Ale nie byli zainteresowani. Trudno. Na szczęście druga firma "Złompol" jest na tyle zorganizowana, ze dała radę na najgorszym zadaniu. Tak więc jako społeczny Zarząd Spółki w naszej ocenie pracujemy na najwyższych obrotach. W podzięce, od wójta i z jego otoczenia dostajemy "rzygutkami".
    Z tym, że nasza działalność jest finansowana w 100% przez mieszkańców jak najbardziej się zgadzam. Poprzez składki lub dotacje. Podlegam kontroli społecznej i formalnej. Ale nie zgadzam się na "rzygutki" ze strony Pani redaktor, Wójta czy kogokolwiek. Mam nadzieję, że w sposób jasny i wyraźny to zaakcentowałem.
  • m.kaiper 03.09.13, 10:32
    Jeżeli wszystko jest w porządku, to czemu miał służyć pierwszy post? Tekst w Kurierze jest podaniem informacji zamieszczonych na stronie Spółki Wodnej. Przez Spółkę Wodną. Dlaczego zatem wywołał taką falę agresji w stosunku do mojej osoby? Dlaczego dostało się Darkowi Marcinkowskiemu?
    Czyżbyśmy mieli do czynienia ze starym przysłowiem: "Uderz w stół, a nożyce się odezwą".
  • m.kaiper 03.09.13, 10:43
    Myślę, że brakuje tu obiektywizmu. Osobą atakującą jest od początku Jacek Wiśniewski. Zaczął temat od bardzo agresywnego wpisu na mój temat. Z reguły nie wypowiadam się na tym forum, tym razem uznałam, że mam prawo się bronić przed takim atakiem. Zrobiłam to podając źródła, z których w artykule korzystałam. Pan Jacek w kolejnych wpisach wielokrotnie używa niepochlebnych słów na mój temat. Nie ma w tym zahamowań. Z uwagi na to uważam, że trudno jest nas porównywać.
  • jacek-wisniewski 04.09.13, 06:54
    Też bym nie porównywał. Bo różnic jest wiele. Ja np. nie biore kasy za to co o Pani pisuję na tym forum. A Pani za to co pisuje w KR na mój temat tak. I to ze środków publicznych, czyli podatków.
  • m.kaiper 04.09.13, 15:46
    Był sobie kiedyś taki król, co to mawiał "Państwo to ja". Panie Wiśniewski, chyba Pan chyba idziesz w jego ślady. Dokładasz sobie powagi i rangi twierdząc, że cokolwiek na Pański temat w Kurierze Raszńskim piszę. Wywiad z Panem, autoryzowany, pojawił sie ponad rok temu. Od tego czasu pojawiały sie bardzo nieliczne informacje na temat działań Spółki Wodnej. Zarząd SW Raszyn jest ciałem kolegialnym, a Spółka Wodna to organizacja zrzeszająca właścicieli gruntów zmeliorowanych. To, że pełni Pan funkcję przewodniczącego nie oznacza, że jesli pojawiaja się słowa Spółka Wodna Raszyn to napisane jest Jacek Wisniewski. To doprawdy przesada i zdecydowanie zbyt wysokie utożsamianie się z nadaną funkcją.
    Jak Pan zatem widzisz ja też nie biorę kasy za pisanie o Panu w Kurierze Raszyńskim. A o Spółce Wodnej Raszyn, dopóki będzie korzystała z pieniędzy z budżetu gminy, czyli należących do nas wszystkich, będę pisać tak jak o innych organizacjach i działaniach, które mieszkańcy powinni znać.
    A tak na koniec: co Pana tak zdenerwowało w podanej informacji? Przecież ona pochodzi bezpośrednio ze strony Spółki Wodnej Raszyn? W czym rzecz?
  • jacek-wisniewski 05.09.13, 06:53
    Był sobie kiedyś minister propagandy państwa, które przegrało II wojnę światową. I napisał książkę pod tytułem "Propaganda". Podręcznik jak można manipulować faktami, danymi, informacjami dla jakiegoś wyższego celu. Dlmyślam się, że w Pani wypadku tym wyższym celem jest niszczenie każdego, kto ma negatywne lub inne zdanie od obecnego Wójta. Niestety bez zastanawiania się o konsekwencjach społecznych takiego opluwania.
    Tabela i tekst pod nią wykazują, że Spółka nie zaoszczędziła na przetargach złotówki. A nie jest to prawdą. Nawet jakby była to ta "złotówla' to nie miała Pani prawa tak napisać. Czy jak w kolejnych przetargach będę w tej pozycji ogłoszenia umieszczał zapis"poniżej 14000 RURO" to Pani ogłosi światu, że zaoszczędziliśmy miliony? Bzdura. Więc składając jakieś dane wyrwane z kontekstu na potwierdzenie tezy, która nie jest prawdziwa dokonała Pani manipulacji. Proste. Dla ludzi, którzy nie kierują się terazmi z książki "Propaganda" zapewne tak. Dla Pani zapewne nie. I jest to obrócz oczywistego świństa zrobionego nam, czyli Spółce Wodnej, bardzo smutne.
    "Ja" to nie Spółka. Ale pod częścią dokumentów jest mój podpis. I moje nazwisko. Prosze o tym pamiętać.
  • m.kaiper 05.09.13, 11:47
    W Kurierze nie ma żadnej informacji, którą można traktować jako obrażanie kogokolwiek ze Spółki Wodnej. Podane są jedynie: wykonywane zadania, szacunkowe kwoty zamówienia oraz wybrane oferty. Która z tych danych obraża? Jak zdołają się zorientować czytający artykuł, który dociera obecnie do coraz szerszej ilości czytelników, tylko to jest podane.
    Takie dane podaję przy opisywaniu w Kurierze większości przetargów gminnych i nigdy wcześniej nikt nie zarzucał mi, ze podając je kogokolwiek obrażam, albo czymkolwiek manipuluję.
    Jednym ze skuteczniejszych tricków propagandy jest zasada, że kłamstwo powtórzone wiele razy jest traktowane w końcu jak prawda. Zaczynam sądzić, że tak się dzieje w tym przypadku. Pan Jacek Wiśniewski powtarza cały czas, że artykuł podaje nieprawdę, że zawiera manipulacje, że obraża jego i pozostałe osoby, które są w zarządzie Spółki Wodnej. Zwracam uwagę - to są jego słowa.
    W Kurierze Raszyńskim podałam informacje wzięte bezpośrednio ze strony Spółki Wodnej Raszyn. I nie, jak Pan sugeruje, wyrwane z kontekstu, ponieważ zawierają najważniejsze dane o wykonywanych zadaniach. W tekście nie ma żadnej interpretacji tych danych, żadnej opinii. Za to bardzo ich wiele w tekstach p. Wiśniewskiego, który po prostu miota się krytykując mnie, wójta, czy niektórych radnych. O co mu chodzi? Zaczynam podejrzewać, że może za tym wszystkim kryje się znacznie więcej niż by się wydawało?
  • jacek-wisniewski 05.09.13, 21:02
    Ale z jednej Pani wypowiedzi ciesze się jako adwersarz. Ba mamy wręcz to samo w tej sprawie zdanie smile. Dotyczy to tego króla co to mawiał, że państwo to ja. W Gminie Raszyn nie ma lepszego przykładu na takie porównanie niż baner na Austerii smile. Lepszego i większego. Czy mam rozumieć, że w najbliższym KR zajmie się Pani piętnowaniem baneru jako patologii samorządowej? Była jeszcze tablica na parkingu przy kościele, ale zniknęła. No chyba, że jest to tablica przewoźna i obecnie jest na parkingu np. w Sękocinie smile. Można dorzucić do tego wszystkie nagrody wójta, które nie sa bynajmniej wypłacane z kieszeni donatora, puchary wójta, i całą listę podobnych. No jeżeli ma Pani taki plan to zaiste, brawo. Piękne i rzetelne dziennikarstwo w lokalnej prasie trzeba popierać smile.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.