Dodaj do ulubionych

gminne ścieżki rowerowe

22.12.16, 20:41
W najnowszym Kurierze piszą o dofinansowaniu do budowy DDR (dróg dla rowerów) w naszej gminie. Jak myślicie, które odcinki powinny powstać jako pierwsze? Połączenia z Warszawą, czy raczej drogi łączące wsie i sołectwa z centrum Raszyna?

Ja proponuję na pierwszy ogień:
- odcinek 1.8 km od kościoła wzdłuż Krakowskiej do granicy z Warszawą przy Na Skraju, dzięki czemu uzyskamy połączenie z istniejącą DDR biegnącą do Janek
- 2.5 km od rozjazdu Katowickiej i Krakowskiej w Jankach w kierunku południowym aż do Sękocina Nowego, do węzła drogowego przy rondach "Kaczyńskich"

Dalsze priorytety:
- Sportowa-Jaworowa-Dawidy-Baletowa
- odcinek od Baletowej do wiaduktu w ul. Złote Łany i dalej do Kinetycznej i Wirażowej

Dodatkowo wzorując się na m.st. Warszawa, proponuję odejście od zmuszania ludzi niewygodnego korzystania z kładki na rzecz wytyczenia przejścia dla pieszych na wysokości Szkolenej, ze światłami zapalanymi dopiero po naciśnięciu przycisku.

Poza tym byłoby dobrze przebić lewoskręty na skrzyżowaniu Krakowskiej i Pruszkowskiej, a także przebudować skrzyżowanie tej drugiej ulicy i Godebskiego, gdzie dochodzi do wielu stłuczek, bo przez ogrodzenie jednej z posesji nic nie widać jadąc od str. kościoła, a pędzące nieprzepisowo auta ul. Pruszkowską nie ułatwiają bezpiecznego przejazdu. Albo trzeba ściąć narożnik tego betonowego płotu, albo tymbardziej zbudować rondo.

Poza tym warto rozważyć pomysł połączenia gminy z którąś z okolicznych stacji WKD, dzięki czemu przeciętny zjadacz chleba mógłby po wejściu do kolejki dojechać w 15 min do centrum miasta, w końcu nie każdy pracuje na lotnisku smile
Edytor zaawansowany
  • 24.12.16, 12:38
    Jasiiek, ja proponuje na pierwszy ogien połączyć Raszyn z Warszawą. Codziennie do wawy jeżdzi setki ludzi na rowerach ! Nara.
  • 30.12.16, 14:53
    Moje propozycje:
    1/ Raszyn - Warszawa wzdłuż Al. Krakowskiej
    2/ Raszyn I - Raszyn II do szkoły podstawowej
    3/ Raszyn I wzdłuż stawów - Raszyn II do parku na Raszynką (wymagane przebicie pod mostkiem na Raszynce)
  • 23.11.17, 11:11
    Znaczy do północnego krawężnika ulicy Na Skraju?
  • 30.10.17, 12:31
    Kto zaakceptował ścieżkę rowerową na szkolnej? Prostopadły wjazd na jezdnię i wycięcie chodnika przy miejscach postojowych, nie wiadomo śmiać się czy płakać.
  • 01.11.17, 09:22
    jak to kto ten kto nigdy nie jeździł rowerem smile w końcu wóz cygański nie ma takiego skrętu jak rower...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.