boisko(a) z prawdziwego zdarzenia Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • witam, chciałem się podzielić refleksjami i zapytać od razu,

miałem przyjemność grać kilka razy na boisku w Michałowicach ma sztucznej
    trawie i powiem wam że to jest coś naprawdę przyjemnego, piłka się nie odbija
    jak na tym "wykopoalisku" na podstawówce, na czymś takim chce się grać... i
    jeszcze te oświetlenie...

i teraz pytanie, dlaczego Mihcałowice mają, gdzie zainteresowanie piłką nożną
    jest mniejsze niż w Raszynie(byłem kilka razy i wiem), a Raszyn nie???
    pyt.2 czy ktoś może oorientuje się czy mają powstać nowe boiska w Raszynie?
    albo mają być przebudowane??
    pyt.3 czy można w jakiś sposób przyspieszyć albo wymusić u władz Raszyna
    szybsze wybudowanie tych boisk?(np. poprzez zebranie podpisów)

serdecznie pozdrowienia
    • Służę uprzejmie: www.pulsraszyna.waw.pl/?p=244

smile
      • wielkie dzięki, to fajnie, że będzie przebudowane to boisko na gim.
        a nie orientujesz może sie halibutt czy plany, albo budżet nie przewiduje że ma
        powstać jakieś nowe? na jakimś nie zagospodarowanym terenie należacym do gminy?

• Nie jestem pewien, czy tak do końca jest się z czego cieszyć. Boisko przy
          gimnazjum ma być tzw. boiskiem wielofunkcyjnym o najmniejszych (tak mi się
          wydaje 44m x 22m) możliwych wymiarach spełniających normy otrzymania dotacji z
          UE. Co to oznacza? Tylko tyle, ze nie będzie to boisko ze sztuczną trawą ale
          pokryte tartanem, umożliwiające grę w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę.
          Oczywiście jak ktoś się uprze również w "nogę". Kiedy rozpoczynałem akcję
          agitacji w kampanii wyborczej za boiskami dla Gminy Raszyn, nie o to mi
          chodziło. W tym roku miały powstać 2 boiska, ze sztuczną trawą i o wiele
          większe. O jednym myślałem przy szkole podstawowej w Raszynie, drugie to
          początkowo jedno z dwóch boisk za bramkami na stadionie, potem miała to być
          szkoła podstawowa w Ładach. Niestety wynik wyborów jest jaki jest. Wygląda na
          to, że nie wszystkim wybranym zależy na tych boiskach. Żeby ubiegać się o
          dotacje trzeba spełnić szereg warunków. Należy umieścić określone kwoty w
          budżecie, zrobić projekty określić lokalizację. Na to wszystko są odpowiednie
          terminy, których nasi radni oczywiście nie byli w stanie dotrzymać. Zresztą
          sprzeciwili sie nawet umieszczeniu funduszy na 2 takie boiska jak przy
          gimnazjum. Przoduje im Radny Pawlikowski. Sprzeciwił się np. ulokowaniu boiska w
          Ładach (prosze zajrzeć na stronę www.ukslady.webpark.pl jakie mamy wyniki
          młodzieży), był też pomysłodawcą zmniejszenia wydatków na sport o 100 000 zł.
          Koszt wybudowania takiego boiska jak przy gimnazjum szacuje się na 400 000 zł.
          UE może dotować go w 50%. Mi maży się przynajmniej jedno boisko do piłki nożnej
          że sztuczną trawą o pełnych wymiarach. Takie kosztuje 2 do 3 mln zł. Są źródła
          dotacji mogące pokryć nawet do 75% kosztów. Trzeba oczywiście spełnić szereg
          wymagań. Niestety na dzień dzisiejszy czarno to widzę. Jeśli władze nic nie
          zrobią w tym kierunku, nie wykluczone, że będziemy się starali jako UKS Łady i
          SP w Ładach szukać jakiejś innej możliwości wymiany istniejącej murawy w Ładach
          na sztuczną trawę. Niestety nie powstanie wtedy boisko pełnowymiarowe. A tak w
          ogóle, zapraszam wszystkich do stworzenia grupy mieszkańców starających się
          wymusić na władzach budowę pełnowymiarowego boiska ze sztuczną trawą. Odpowiem
          każdemu, kto do mnie napisze, również na adres mailowy UKS-u.
          • to w takim razie wielkie brawa dla radnych z panem Pawlikowskim na czele...
            obcinać wydatki na sport...
            później dziwią się "tacy" ludzie, że młodzi ludzie wolą pić alkohol albo
            siedzieć w kafejkach internetowych przy komputerze, niż dbać o kulture
            fizyczna...
            • Pewnie posypią się na mnie gromy, ale moim zdaniem to nie infrastruktura zachęca
              do sportu. W mojej podstawówce jakiś idiota w czynie społecznym wylał kilka ton
              asfaltu na boisko i zamiast typowego klepiska mieliśmy pagórkowaty asfaltowy
              plac, powybrzuszany przez korzenie, popękany i zdzierający kolana. Ani mnie, ani
              moim kolegom nie przeszkadzało to zbytnio w graniu w nogę całymi godzinami. A
              teraz niedaleko mojego domu mam dwa nowoczesne boiska (jedno wielofunkcyjne,
              czyli pole do piłki ze sztuczną trawą i pole do innych sportów z taką fajną
              piankową nawierzchnią; do tego jest też drugie, niemal pełnowymiarowe, nawet z
              porządnym oświetleniem). I jakoś tak się składa, że nie korzystałem z nich ani
              razu.

Oczywiście, fajne boisko pomaga i na pewno nie odstręcza, ale nie ma co go
              fetyszyzować. Osławiony UKS Łady raczej nie planuje mieć gorszych wyników tylko
              dlatego, że nie będzie miał w najbliższym czasie nowego boiska. Cały urok piłki
              nożnej polega na tym, że można w nią grać niemal gdziekolwiek. To nie jest jak z
              innymi sportami. Bez tyczki nie wyszkoli się tyczkarza, bez nart - narciarza.
              Ale bez boiska - jak widać - piłkarze sobie świetnie radzą. Co oczywiście nie
              oznacza, że takie boisko nie powinno powstać.

Aha, przy okazji - uwaga o "osławionym UKS" nie była rzucona z przekąsem.
              Ostatnio spotkałem się z moim bliskim kolegą, zapalonym kibicem piłkarskim.
              Spytał mnie jaki jest klub sportowy w Raszynie, bo o Ładach to słyszał, ale o KS
              Raszyn nie... smile
              • graliście na pagórkowatym boisku i....żaden piłkarz z was nie wyrósł
                o czym ty halibut znów gadasz?
                a gdzie te dzieciaki mają się bawić?
                na ~Spokojnej -wstrętnie
                w parku-menelia i ścigające się skutery
                boisko obok gimnazjum-zawsze zajęte
                a może rynek?
                tu są fajne górki i dołki do grania-mówię ci wpadnij pograć no i dodatkowa ilość szkieł-gratis....

pochodzę zmiasta gdzie kupę kasy pompowało się w sport i mnóstwo dzieciaków go upraiawiało...
                tyle że to z mojego miasta pochodzi Czerkawski ,Oliwa...

....a nie z Raszyna........
                • właśnie o taki post mi chodziło raszynstraszyn, wystarczy te kilka boisk, inne
                  gminy pójdą w ślady gminy Raszyn i za 15-20 lat Polska ma mistrzostwo świata...
                  • raszynstraszyn napisała:

> graliście na pagórkowatym boisku i....żaden piłkarz z was nie wyrósł

No fakt, żaden Rasiak z nas nie wyrósł. Ale też - o ile mi wiadomo - wszyscy
                    jesteśmy z grubsza zdrowi i mamy proste kręgosłupy.

> o czym ty halibut znów gadasz?
                    > a gdzie te dzieciaki mają się bawić?

Chodziło mi tylko o to, że to nie od boiska zależy czy dzieciaki garną się do
                    sportu czy nie. Owszem, fajne boisko nie zawadzi, ale to nie wszystko. Jest w
                    Raszynie wspaniały basen - i świeci pustkami.

elementarz3 napisał:

> właśnie o taki post mi chodziło raszynstraszyn, wystarczy te kilka boisk, inne
                    > gminy pójdą w ślady gminy Raszyn i za 15-20 lat Polska ma mistrzostwo świata...

Jestem za smile
              • > Osławiony UKS Łady raczej nie planuje mieć gorszych wyników tylko
                > dlatego, że nie będzie miał w najbliższym czasie nowego boiska.

No nie do końca mogę się z tym zgodzić. Brak lepszej bazy sportowej blokuje nam
                dalszy rozwój młodzieży. U na zabawa w piłkę kończy się wraz z ukończeniem 5
                klasy. Dlaczego? Bo nasze boisko, nie spełnia norm PZPN do gry w starszych
                rocznikach. Jest po prostu zbyt małe. Natomiast jedyne boisko w Raszynie na
                stadionie zbyt obłożone. Dla nas już nie starcza czasu. Raszynowi potrzebne są w
                moim mniemaniu, przy dzisiejszej ilości drużyn 2 pełnowymiarowe boiska
                treningowe + reprezentacyjny stadion (tzn. ten co jest tylko trochę
                wyremontowany) do rozgrywania spotkań mistrzowskich. Jeśli te warunki byłyby
                spełnione, za kilka lat jesteśmy w stanie walczyć swoimi wychowankami nawet o 3
                ligę.

I jeszcze "sława". Nie wiem, czy jesteśmy sławni czy nie, ale wiele renomowanych
                klubów wypowiada się o nas z szacunkiem do tego co robimy. To zasługa ogromnego
                zaangażowania działaczy, trenerów i samych piłkarzy. Cieszę się, że ostatnio
                coraz bardziej włączają się w to rodzice. My nigdy nie rezygnujemy bez walki. W
                ubiegłym roku, poproszeni przez koordynatora PZPN na Mazowsze, Pana Ryszarda
                Kosińskiego, w ciągu kilkunastu godzin przygotowaliśmy eliminacje turnieju im.
                Marka Wielgusa po wycofaniu się z tego w ostatniej chwili innego klubu. Takie
                działania są doceniane przez innych.
                • Racja, o wymaganiach PZPN i tej nieco bardziej "oficjalnej" stronie futbolu nie
                  pomyślałem. Czyli skutek jest taki, że starsi mogą sobie w UKS pokopać piłkę
                  rekreacyjnie, ale na poważniejszy mecz czy choćby trening muszą jeździć gdzieś
                  dalej albo rezerwować miejsce na raszyńskim stadionie?
                  Pozdr.
    • witam wszystkich. chciałbym włączyć się do dyskusji o boiskach itp. ztego co ja
      wiem to ma powstac boisko przy gimnazjum , lecz po rozmowie zjednym radnym
      dowiedziałem się ,że może nie być zgody na tak małe boisko (tam nie ma poprostu
      miejsca na cos porządnego). plac przy szkole podstawowej jego zdaniem jest
      idealnym miejscem na boisko o słusznych wymiarach, chodzi o teren graniczący
      ze strażą pożarną --dwa boiska zaniedbane i niszczęsny rząd starych drzew.
      moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł wybudujmy wtym raszynie coś wreszcie
      na miarę 21 wieku . podoba mi sie pomysł zbierania podpisów . jeżeli tego nie
      da sie ugryżć na początku kadencji to możemy się pożegnać z boiskiem.
    • ja się podpisuje:pod boiskiem, lodowiskiem, skate-parkiem i co tam jeszcze można wybudować

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.