Dodaj do ulubionych

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Pitagoras w Nadarzy

29.03.17, 19:05
Będę wdzięczny za informacje o Szkole Pitagoras w Nadarzynie.
Edytor zaawansowany
  • 30.03.17, 10:55
    Jak najbardziej polecam. Szkoła zaczęła swoją działalność we wrześniu ubiegłego roku i jako rodzice pierwszoklasisty obawialiśmy się z mężem posyłania syna do szkoły, o której nic nie wiadomo. Nasze obawy rozwiały się jednak bardzo szybko, a dziś nie wyobrażamy sobie, żeby syn mógł chodzić do innej szkoły.
    Największym atutem szkoły jest doświadczona, zaangażowana kadra. Nauczyciele są bardzo życzliwi i otwarci na potrzeby pierwszaków, rzeczywiście dostosowują treści nauczania do możliwości poznawczych uczniów.
    Bardzo ciekawa jest oferta zajęć dodatkowych. W szkole działa koło małego konstruktora., koło małego odkrywcy, koło zręczne ręce. Jest balet, szachy, piłka nożna i rugby. Syn chodzi na wszystkie dodatkowe zajęcia, stanowczo sprzeciwiając się jakimkolwiek próbom wcześniejszego odebrania go ze szkoły.
    Lekcje są prowadzone w sposób ciekawy, urozmaicony. Dzieci badają różnego rodzaju obiekty, mierzą, ważą, przeliczają, konstruują. Często organizowane są wycieczki poszerzające zainteresowania dzieci np. wycieczka do Matecznika Mazowsze, do teatru, na wystawę „Gateway to space”, lekcje muzealne czy farmę dyń.
    Szkoła korzysta także z pomocy Montessori (według mnie mnie to duży plus) Bardzo dobre warunki lokalowe. Smaczne obiady i choć na chwilę obecną brak diety np. bezglutenowej czy bezmlecznej (tu mały minusik), dzięki życzliwości personelu dostosowujemy posiłki do potrzeb syna, który jest alergikiem. Przystępne czesne, obejmujące wszystkie zajęcia dodatkowe. Pitagoras to świetna alternatywa dla szkól masowych. Naprawdę warto!
  • 30.03.17, 15:16
    Mam tam syna i podsumowując w jednym zdaniu - zazdroszczę mu takiej szkoły. On nawet nie wie, że się uczy :) bo wg niego ciągle coś robią, bawią się, grają, wymyślają, przygotowują. Tną centymetr i składają, układają się ciałami (z kolegami) w kształty literek, mieszają tajemnicze eliksiry (odmierzając 25ml kilku soków) - i w ten sposób bezboleśnie po pół roku dzieciak liczy (dodaje, odejmuje i czasem mnoży) do 100 (i więcej), czyta, pisze. W domu zupełnie nie musiałam niczego go uczyć, odrabiać prac domowych, itp. Duży nacisk na matematykę (ale jak pisałam - bezboleśnie, nie nudne zadania czy strony działań do przepisania), ale też taką wiedzę ogólną - geografia, inne kultury, przyroda. Do tego mnóstwo sportu i ruchu, więc zajęcia pozalekcyjne mam zupełnie z głowy. A, i już czasem zaczyna mi w domu "pyskować" po angielsku i niemiecku ; )
    Największym plusem jest jednak to, że tam dziecko jest szanowane i zauważane, więc moje do tej pory bardzo nieśmiałe dziecko zmieniło się nie do poznania, bo pani pomogła mu odkryć jego mocne strony. A gdy w wakacje mówiliśmy, że zdecydowaliśmy się posłać go jednak do pierwszej klasy a nie do zerówki, to wszyscy uważali, że sobie nie poradzi :)))
  • 05.04.17, 14:36
    Dziękuję za wszystkie opinie
  • 09.04.17, 23:39
    Szkołę serdecznie polecam! Nasza córka uczęszcza do pierwszej klasy i jest zachwycona. Szkołę wyróżnia życzliwa, zaangażowana kadra. Nauczyciele wspierają dzieci, ucząc je współpracy i szacunku. Indywidualne podejście do każdego dziecka. Dużo godzin języków obcych i zajęć sportowych. Każde dziecko ma szanse wybrać dziedzinę, w której się odnajdzie. Częste wycieczki i zajęcia w terenie pozwalają poznać wiedzę nie tylko z książek ale także ją dotknąć, przetestować, eksperymentować. Bardzo dobre warunki lokalowe. Odrabianie lekcji w szkole, dzięki czemu w domu jest czas na zabawę. Własna kuchnia. Piękny budynek położony w urokliwym miejscu. Rozległy teren z placem zabaw, dwa kroki od boiska. Szeroka oferta zajęć dodatkowych: logopedia, szachy, klub gier planszowych czy szermierka. Córka nie chce wychodzić przed 17!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.