Dodaj do ulubionych

Wyjazd z biurem neimeickim

20.10.10, 11:19
Wiele sie słyszy, ze wyjazdy te dalsze na śliczne wyspy sa dużo tańsze z biurami niemieckimi, a i warunki dla turystów często okazują sie lepsze. Pisaliście, ze w tym roku lecicie z takim biurem na Kanary.
My szukamy jakiegoś ciepłego i ciekawego miejsca po Świętach i w polskich biurach jest makabrycznie drogo.
Jak sprawdzić inne opcje z jednym założeniem- NIE ZNAMY NIEMIECKEIGO. Może byc angielski lub francuski. Bardzo mi sie marzy Bali :-)
Edytor zaawansowany
  • tropikey 20.10.10, 12:07
    cześć,
    tak naprawdę, to najtańsze będzie niemal zawsze samodzielne zorganizowanie wyjazdu, choć oczywiście są wyjątki (jak, np. nasz najbliższy wyjazd na Teneryfę). Rozumiem jednak, że wolicie skorzystać z biura - czego oczywiście nie krytykuję - więc postaram się, w miarę możliwości, pomóc.
    Nie znam niestety niemieckiego portalu z ofertami niemieckich biur, który miałby swoją angielską (nie mówiąc o polskiej) wersję językową. Owszem jest kilka (np. www.opodo.de), które mają wersje inne, niż niemieckie, ale są to wówczas strony przygotowane na dany rynek (np. brytyjski, czy francuski) z wylotami z lotnisk w tym kraju. Jest jednak kilka rozwiązań:
    a/ można skorzystać z polskich biur Tui lub Neckermanna, które sprzedają także oferty z wylotami z lotnisk niemieckich. Przy okazji najbliższego wyjazdu na Teneryfę zrobiliśmy właśnie w ten sposób (choć ofertę znaleźliśmy wcześniej sami na jednym z portali niemieckich). Jest to korzystne pod względem przeliczania Euro na PLN. Polskie biura Neckermanna przeliczają bowiem Euro na PLN wg średniego kursu NBP, a nie kursów komercyjnych banków, czy kantorów, a to spora różnica. Trzeba byłoby zatem udać się do takiego biura i sprecyzować, czego oczekujecie - a nóż coś znajdą,
    b/ można skorzystać z niemieckiego biura, którego pracownicy porozumiewają się po angielsku (nie jest to takie oczywiste). Wiem, że można w ten sposób korespondować np. z www.yakee.de/ Oni akurat specjalizują się, m. in. w Bali,więc warto spróbować,
    c/ są wreszcie polskie biura "pozasieciowe", które również oferują wycieczki organizowane przez biura niemieckie, również inne, niż Tui i Neckermann. Kilka z nich spamuje nawet na forum Gazety. Jedno z tego rodzaju biur (nie mówię, że i oni spamują), chyba Ltur w Szczecinie specjalizuje się w wyjazdach last minute z lotnisk niemieckich. Myślę, ze warto wrzucić w google hasło "wycieczki z Niemiec" albo "wyloty z Niemiec".
    Pozdrawiam, Bartek
    --
    Zapraszam na naszą stronę o podróżach na wyspy egzotyczne (i nie tylko): www.tropikey.com
    oraz na nasze forum wyspiarskie: forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=35815
  • lilyrush 20.10.10, 12:31
    Dzięki :-)
    My z Wawy, wiec Szczecin to tak sobie, ale poszukam czegoś.
    Oglądałam właśnie oferty w Neckermanie polskim i co z tego, zę jest super wycieczka objazdowa gdizes tam, jak przewodnik jest tylko po niemiecku...
    Myślałam o samodzielnej organizacji, ale wydaje mi sie, ze w opcji raczej "last minute", gdzie nie złapie taniego samolotu, koszt wyjazdu z biurem będzie niewiele wyższy, a uniknę kwestii typu "jak sie dostac do hotelu z lotniska"
    Samodzielnie byłam na przykład na Hawajach
  • tropikey 20.10.10, 13:57
    niestety, przy wycieczkach objazdowych sprawa może być nie do przeskoczenia, bo trudno oczekiwać, że przewodnik obsługujący 50 turystów z Niemiec, będzie jeszcze opowiadał o odwiedzanych miejscach kilku osobom w innym języku (nie wspominając o polskim). Przy wyjeździe pobytowym sprawa wygląda inaczej, bo kontakt z "rezydentem" ogranicza się do odbioru na lotnisku i ewentualnie spotkania organizacyjnego. Resztę można sobie zorganizować na miejscu samodzielnie...
    Pozdrawiam, Bartek
    --
    Zapraszam na naszą stronę o podróżach na wyspy egzotyczne (i nie tylko): www.tropikey.com
    oraz na nasze forum wyspiarskie: forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=35815

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka