Dodaj do ulubionych

Czy to faktycznie border?

03.05.19, 15:23
Hej, chciałam zapytać osoby u których stwierdzono borderline, bądź osoby z ich bliskiego otoczenia czy przeżywają podobne zachowania i stany do moich. Jestem osobą bardzo nieśmiałą, lękliwą, z niską pewnością siebie, jedynie kiedy wchodzę w bliższe relacje zupełnie się zmieniam, i wtedy pokazuje się ze swojej destrukcyjnej i odmiennej strony. Od zawsze byłam wybuchowa, w związkach nie brakowało sytuacji w których neutralne słowa czy zachowania partnera doprowadzały mnie do szału, generalnie często zakładam, że ludzie robią mi coś przykrego, nie poświęcają mi dostatecznie dużo uwagi lub ignorują mnie, nie mogę się wtedy powstrzymać od obraźliwych słów, gróźb, obrażenia się bądź pobicia. Potem płaczę, rzucam rzeczami, krzyczę i jest mi jeszcze gorzej od zażenowania sobą. Uczucia które wtedy we mnie buzują są nie do zniesienia, to strasznie męczące. Mam problemy ze snem, potrafię nadużywać alkoholu, narkotyków (już nie), wtedy czuję się znacznie spokojniejsza, szukam jakiegokolwiek sposobu by nie czuć aż tyle, nie przejmować się wszystkim tak mocno. Byłam u terapeuty, potem u psychiatry, ale nie chce brać leków. Nie słyszałam żadnej diagnozy poza nerwicą. Najbardziej boli mnie fakt, że nikt nie rozumie tego, że nie umiem nad tym zapanować, nie robię tego specjalnie, czuję wręcz fizyczne, nieprzyjemne skutki swoich napadów. Czuję również natłok myśli, szczególnie przed zaśnieceniem, ciężko mi wytrzymywać samej ze sobą i skupić się na czymś. Ciągle czuję potrzebę kontaktu z kimś i jakiegoś wyrzucenie z siebie tego wszystkiego. Moje zachowanie jest bardzo impulsywne w różnych aspektach życia, ale kiedy jest ok, to zapominam o tym i nie szukam już pomocy. Czy powinnam iść na jakieś leczenie? Jak wytłumaczyć bliskim osobom swoje zachowanie? Albo jak nad nim panować by nie przepraszać ich w kółko? Ciężko mi nawet teraz zdefiniować swoją osobę w tych gorszych momentach. Słyszałam, że osoby borderline są często bardzo interesujące w towarzystwie, a ja właśnie jestem mocno wycofana i antyspołeczna, boję się zacząć pierwsza rozmowę itp.
Edytor zaawansowany
  • brz_a_sk 03.05.19, 16:45
    to co opisujesz, może się pojawiać u niektórych z BPD, ale to co opisałaś nie upoważnia do podejrzewania, że masz BPD;
    jeśli wstępnie rozpoznano u Ciebie nerwicę to podejdź poważnie do jej leczenia i terapii, trwanie w takiej chorobie prowadzi do rozwalenia organizmu i psychiki - czas działa na Twoją niekorzyść;
    piszesz, że nie panujesz nad tym co robi Twój organizm - i co gorsza nie podejmujesz terapii - rozumiesz czemu? nad tym chyba właśnie też nie panujesz - a to ważne do rozkminienia;
    leki mogą pomóc w opanowaniu i zrozumieniu siebie, natomiast w dokopaniu się do przyczyn choroby i zachowań, których nie akceptujesz, a potem zmianie reagowania na to co życie przynosi;
    nie pakuj się w coraz gorsze kłopoty, szukaj terapii dla siebie i jeśli są niezbędne leki dobieraj je z terapeutą i psychiatrą;

powodzenia i trzymaj się nadziei, że zareagujesz zanim Twój organizm wpakuje się w coraz gorsze tarapaty;
    zawalcz o siebie;
  • border.szary 03.05.19, 23:01
    To nie bpd.
    Musisz poszukać innego usprawiedliwienia dla swoich 'napadów'.
    Albo się leczyć.
  • astroblaster 04.05.19, 14:49
    Agree with it.
    Jeżeli znajdując usprawiedliwienie (bo tego teraz szukasz, nie?) zaczniesz się leczyć, to i tak wygrasz.

Składnię masz niegłupią, więc nie brakuje Ci IQ.

W necie dostaniesz bilion diagnoz; nie wyłapiesz prawidłowej.
    Tym samym olałbym testy i sresty.

;)
  • trust21 04.05.19, 09:32
    Możesz sobie na początek zrobić ten test. Co prawda nie potwierdzi on czy masz to zaburzenie i nie zastąpi specjalisty, ale może wskazać problem i zachęci do odwiedzenia specjalisty:
    psychoterapia.ws/zaburzenie-osobowosci-z-pogranicza-borderline/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.