Dodaj do ulubionych

Nie wiem co robić

03.08.19, 10:12
Cześć. Pierwszy raz jestem na takim forum i trochę obawiam się reakcji na mój wpis, ale czasem trzeba ryzykować. Od kilku dobrych miesięcy podejrzewam u siebie borderline, ale ostatnie czasy stały się jeszcze gorsze. Na początku umiałam nad tym wszystkim zapanować, chowałam to w sobie bardzo mocno i usprawiedliwiałam swoje zachowania. Zaczęło się pogarszać jakiś miesiąc przed zakończeniem roku. Wtedy można powiedzieć „wybuchłam” pierwszy raz przy rodzicach. Wszyscy wytłumaczyli to sobie przejściowym stanem, który niby minął. Bo właściwie każdy myśli, że jestem wesołą, trochę aspołeczną dziewczyną, która uwielbia czytać książki, oglądać mecze i żyć bez konfliktów. Po części jest to prawda, ale nikt nie wie, że jest ze mną coraz źle. Oprócz tej i jeszcze jednej sytuacji, gdzie zobaczyli moje blizny raczej nikt się nie martwił. Liczyły się tylko moje oceny i jak sobie radzę na treningach, które idą mi okropnie. Boję się robić to, co przedtem. Raz jest naprawdę okej, a raz koszmarnie. Wiem, że powinnam iść z tym do specjalisty. Jestem tego świadoma, ale nie wiem jak to powiedzieć ludziom. Rodzice na pewno się dziwią, ale raczej będzie dobrze. Chodzi mi o moich niby znajomych. Staram się być dla nich miła i uprzejma, ale oni ode mnie się odwaracją. Przez wyraźnego powodu. To boli.

Jedna osoba powiedziała, że właśnie mogę to mieć, ale gdy przyznałam jej rację odparła, żeby nie robiła z siebie ofiary. Moja jedyna przyjaciółka nie odzywa się już jakieś prawie dwa miesiące. Nie mam z kim o tym przedyskutować, zrobić jakieś amatorskie tezy. Nie wiem co robić. Coraz bardziej czuję się zagubiona w swoim własnym labiryncie.
Edytor zaawansowany
  • trust21 04.08.19, 10:30
    al.ka napisała:


    > Nie wiem co robić. Coraz bardziej czuję się zagubiona w
    > swoim własnym labiryncie.


    Co zrobić? Udać się do psychologa i z nim porozmawiać na ten temat. W internecie, czy w rozmowach z koleżankami, pomocy nie znajdziesz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka