Dodaj do ulubionych

Typowanie (to słuszne i to mniej słuszne...,

05.11.19, 18:09
to uprawnione i mniej uprawnione)

Z lekko przymrużonym okiem ;):
które z osób tzw. kojarzonych społecznie, wg Was - całkiem, całkiem "pasują" do BPD
(wiem, nie można "diagnozować" przez net..., na "rzut oka"..., bez wizyt u psych-iatry/ologa..., bez znajomości tematu ani osoby..., i tak dalej i tak dalej...
- ale miejmy to, chwilowo, na potrzeby tego wątku, w dupie tym razem!).

Oprócz oczywistych person w stylu: Księżna Diana, Amy Winehouse, Marilyn Monroe, Marsha Linehan, E. Górniak, Sylvia Plath, itp.,
to kto Wam jeszcze "pachnie" BPD i dlaczego?

Moje typy:
- Agnieszka Chylińska (ona jest jednym, wielkim BUNTEM całą sobą - choć osobiście nie rozumiem dlaczego i przeciw czemu... Z irokezów, anoreksji i 25 letniej przewlekłej depresji się wyrasta po 40-stce, a jak się nie wyrasta... - to to nie jest tylko depresja);
- Kora (wieczny koks, ekstrawagancja, walenie męża w rogi przez kilkanaście lat za jego plecami w rodzinnym domu..., i to z "przyjacielem domu", wyrachowanie z wrabianiem w nie swoje dziecko Jackowskiego - bo jeszcze na jego barkach mogła zrobić karierę - a jak już została sławna, to pofrunęła do poyeba Sipowicza bez oglądania się za siebie, na dziecko, na dom, na Jackowskiego...Pieprzenie o wykorzystywaniu seksualnym w dzieciństwie, deprechy i roszczeniowość /zrzućcie się na moje leczenie, bo ja domu nie sprzedam, no bo jak - mam w jakiejś norze później mieszkać? );
- Izabel (ta od Marcinkiewicza) - bo: zero wstydu, zero godności, zero wartości, mściwość ponad życie, wyrachowanie, megalomania nt. własnych zdolności poetyckich, postawa: jestem wyjątkowa i niepowtarzalna, nie zniosę innego życia jak miałam z Kaziem-milionerem bo na to zasługuję;
- Werka Rosati (wystarczy prześledzić ilość, czas trwania i historię związków jedynie z okresu ostatnich 10 lat);
- Matka Madzi z Sosnowca (nie trzeba komentować);

...
Macie jakieś inne "typy"?

Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka