Re: Jak nie ranić osoby z BPD? Dodaj do ulubionych

Na pewno bardzo trudno jest nie ranić kogoś kto ma bpd. Wszystko jeszcze zależy od tego jakiego typu zachowania przeważają u takiej osoby acting-in czy acting-aut. Wiadomo, że najtrudniej jest nie ranić kogoś kto już sam sobie zadaje ból niż kogoś kto swoją agresję kieruje na zewnątrz( bo zazwyczaj to taka osoba rani).
Mam bpd i mogę podzielić się doświadczeniem, jak to wygląda u mnie. Mnie rani bardzo na pewno brak zrozumienia i brak empatii w stosunku do mojej osoby. Zawsze staram się w czuwać w innych ludzi, więc najtrudniej mi gdy ktoś mi najbliższy nie chce tego czynić w stosunku do mnie. Podstawą relacji myślę, że powinna być umiejętność prawidłowej komunikacji. Można się tego nauczyć nawet będąc chorym na bpd. To długa praca wymagająca wiele prób, ale naprawdę warto. Przestrzeganie paru zasad podczas rozmowy naprawdę jest w stanie zdziałać wiele. Wystarczy skupiać się na własnych uczuciach, myślach. Nie oceniać drugiej strony.
Moim zdaniem najistotniejsza jest obustronna empatia, której obecność nie pozwala się ranić nawzajem.
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.