uzasadnienie zmiany wg. mieszkańców Dodaj do ulubionych


Drodzy Sąsiedzi,
PROSIMY O ZAGŁOSOWANIE „ZA” UCHWAŁĄ NR 7 / 2013
UZASADNIENIE:
Ostatnie roczne zebranie naszej Wspólnoty wykazało wzrastające niezadowolenie mieszkańców z jakości usług świadczonych przez naszego Zarządcę, firmę Ankra Mr.
W trakcie zebrania Ankra Mr nie była w stanie uzasadnić nie tylko zarzutów związanych z błędami w trakcie przejmowania osiedla od Dewelopera, kilkukrotnego i ciągle nie zakończonego remontu tarasów, braku uprawnień osoby dokonującej przeglądu osiedla, w tym kominiarskiego, ale po prostu ogólnego bardzo niskiego poziomu obsługi osiedla i postępującej jego dekapitalizacji.
W wyniku powyższego mieszkańcy podjęli inicjatywę dokonania zmiany firmy zarządzającej bez zmiany sposobu zarządu nieruchomością. Zmiana firmy będzie wielkim sukcesem i pozwoli nam w przyszłości podejmować śmiało decyzje wyboru Zarządcy. Ankra będzie się broniła, ale wg. nas czas już odważnie iść do przodu.
Pozyskaliśmy do wsparcia naszego procesu nie tylko mieszkańców, ale prywatnie prawników oraz specjalistów
z zakresu zarządzania nieruchomościami.
W celu zmiany zebraliśmy ponad 30% podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie głosowania nad projektem uchwały dotyczącym zmiany firmy. (nie znamy dokładnej liczby, ponieważ na naszą prośbę Ankra nie dała nam udziałów) wniosek dotyczy jedynie zmiany Zarządcy, a nie wyboru Zarządu Wspólnoty. Wystarczy 10%, aby wniosek był rozpatrywany.
W naszej ocenie czas najwyższy dokonać zmiany po dotychczasowej 10 letniej pracy narzuconej przez Gazomontaż Ankry. Najwyższy czas, aby także nasze finanse zostały sprawdzone, dotychczas nikt tego nie robił. Teraz dokona tego nowy Zarządca podczas przejęcia. Nie może być tak, że nasze osiedle jest zaniedbane, zostało źle przejęte, infrastruktura ulega dekapitalizacji, nikt z Zarządu Ankry przez cały rok nie wizytuje osiedla i nie interesuje się tym, a my mamy tylko za wszystko płacić. Przypomnijmy sobie ile wynosiły opłaty, gdy się wprowadzaliśmy, a ile wynoszą teraz. Czy nasze dochody wzrosły o ten sam wskaźnik?
Nie może być tak, że Rada Mieszkańców i mieszkańcy muszą o wszystko się starać, zgłaszać, sprawdzać, przypominać, odbierać realizację, inicjować działania. Ankra nie przejawia w tym zakresie żadnej inicjatywy.
Zgodnie z przepisami Zarządca, tj. Ankra musi zebrać podpisy pod naszą uchwałą (obecnie robi to Pan Wiska). Prosimy o poparcie naszej inicjatywy. Spodziewamy się, iż nasz dotychczasowy Zarządca zrobi wszystko, aby pozostać, przekonując Państwa różnymi argumentami do nie podpisywania się pod uchwałą jaką przygotowaliśmy w sprawie zmiany Zarządcy. Wolą mieszkańców jest jednak dokonanie zmiany zatem prosimy o rozważne podpisywanie przedstawionych dokumentów. Naszym interesem jest rozwój osiedla, wzrost jego wartości, obniżenie opłat eksploatacyjnych, wprowadzanie oszczędnych systemów, rozwiązań i rzetelna obsługa na wysokim poziomie.
W zeszłym roku grupa mieszkańców dokonała wstępnego wyboru nowej firmy zarządzającej. Wysłano zapytania ofertowe, uzyskano 8 odpowiedzi. Z 8 ofert wybrane zostały po negocjacjach i spotkaniach 4 firmy, z czego dwie, które wykazały się elastycznością i chęcią negocjacji poddane zostały sprawdzeniu. Firmy Adminarius z Ząbek oraz Inbud z Warszawy zostały sprawdzone głównie pod kątem rzetelności zadowolenia mieszkańców obsługiwanych przez te firmy. Z obiema firmami wynegocjowana została stawka 0,55 zł /m2 powierzchni mieszkań (tj. 0,20 gr/m2 mniej od wynagrodzenia naszego dotychczasowego Zarządcy).
Mieszkańcy biorący udział w wyborze dokonali wyboru firmy Inbud, której przewagą było bezsporne zadowolenie przepytywanych mieszkańców z obsługi oraz wyprowadzenie budynków z sytuacji zagrożenia katastrofą budowlaną. Dlatego też, tę firmę pozwoliliśmy sobie wpisać do projektu uchwały.
Ponownie BARDZO PROSIMY O ROZWAGĘ I PRZEMYŚLANE GŁOSOWANIE. PROSIMY TAKŻE O ZAUFANIE, NAM JAKO WŁAŚCICIELOM BARDZO ZALEŻY NA NASZEJ WŁASNOŚCI.
Podpisano
Członkowie Rady Mieszkańców, Agnieszka Gmurowska, Daniela Mathea, Marek Kośla, Grzegorz Brzezicki
!!! – w przypadku pytań, chęci uzyskania wersji elektronicznej uchwały, karty, uwag co do Ankry jakie mamy spisane, prosimy o kontakt na adres: sara06@poczta.gazeta.pl;

Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.