Dodaj do ulubionych

Lodowisko.

17.12.12, 11:38
Zapraszamy do Victorii na lodowisko.
Obserwuj wątek
      • jac3k27 Re: Lodowisko czy śniegowisko ? 19.12.12, 07:27
       Winę za taki stan rzeczy ponosi tylko i wyłącznie Zarządca osiedla i administratorka którzy, albo podpisali złą umowę z firmą sprzątającą albo nie egzekwują od firmy sprzątającej wywiązywania się z umowy. Kto pamięta pierwszą firmę ten wie, że można było wszystko zrobić na czas. Powodem zmiany firmy były ty;lko i wyłącznie koszty. Nowa miała być tańsza i tyle. A może by tak zmienić zarządcę na tańszego? Stawki za zarządzanie w Warszawie oscylują w okolicy 60 do 70 groszy za metr a my płacimy aż 90 groszy za metr. Jak się pozbyć takiego pasożyta?
       • rypioze Re: Lodowisko czy śniegowisko ? 19.12.12, 20:33
        Już kiedyś o tym pisałem.Pierwsze firmy,sprzątająca i zajmująca się zielenią oraz firma ochroniarska były najlepsze.Póżniej było coraz gorzej ale też chyba coraz taniej.To było chyba uleganie presji kilku zebraniowych krzykaczy.Dla dużej części mieszkańców,Victoria jest tylko etapem do wymarzonej Warszawy.Chcą ten etap przetrwać jak najtaniej.Były już propozycje skasowania ochrony i otwarcia osiedla.Były też inne,dziwaczne.Też już o tym pisałem,że mieszkańcy muszą pamiętać,że są właścicielami i każde obniżenie standardu osiedla,bije ich po kieszeni.
        • elektrono Re: Lodowisko czy śniegowisko ? 19.12.12, 22:43
         Ani lodowisko ani śniegowisko, żadna firma odśnieżająca nie byłaby w stanie opanować
         zamarzającego deszczu.Nie chcecie dostrzec, czyjegoś poświęcenia po to tylko by pisać
         jak to jest źle, jak inni zawiedli itp. W ten właśnie sposób zaniżacie ocenę i standard
         osiedla, bo osiedle to kultura i umiejętność współżycia mieszkańców, dbanie o wspólne
         mienie, wychowanie dzieci i młodzieży w poszanowaniu miejsca zamieszkania i pracy
         innych.Jeżeli chcecie zobaczyć nieodśnieżane osiedle proponuję spacer za pętlę autobusową
         będziecie mieć skalę porównawczą i przestaniecie narzekać.Więcej takich wpisów spowoduje
         dalsze trudności w ewentualnym zbyciu mieszkań na osiedlu-opanujcie się i nie trolujcie.
  • agamek12 Re: Lodowisko. 19.12.12, 22:25
   Jak szybko po intensywnych opadach śniegu według zdania szanownych sąsiadów chodniki powinny być oczyszczone ze śniegu? No i może czegoś nie zauważyłem albo przeoczyłem (wyszedłem do pracy jak jeszcze było ciemno i wróciłem jak już było ciemno), ale z całą pewnością wczoraj wieczorem (a nie pamiętam jak rano i jak poprzedniego dnia), dziś rano i dziś wieczorem chodniki są oczyszczone. I zaręczam, że chodniki te wyglądają lepiej niż te z centrum naszego szacownego miasteczka lb chociażny początyku Marek.
   A poza tym: ludzie, mamy zimę, to i mamy śnieg. Dajcie tym paru osobom chwilę na oczyszczenie chodników. Przecież nawet gdybyśmy płacili 5x razy tyle za sprzątanie to i tak za tą wyższą cenę nikt nie sprzyknąłby kilku dodatkowych ludzi albo nie zamówiłby ekstra wydajnej odśnieżarki do śniegu. Przestańcie sie czepiać dla samego czepiania.

   PS: ja tam wolę białe od śniegu chodniki niż takie zasypane piachem z solą. Moje córy zresztą też.

   Uff, ale się naprodukowałem... Chyba nudzę sie tak jak Wy...
   --
   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu jego napisania. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu kolejnym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
   Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
   • elektrono Re: Lodowisko. 19.12.12, 23:05
    Dziękuję za Twoją opinię z którą w pełni się zgadzam.Pozdrawiam i dziękuję administracjiosiedla paniom i panom z firmy sprzątającej za walkę ze śniegiem w ostatnim okresie.
   • rypioze Re: Lodowisko. 20.12.12, 09:29
    Agamek12 już zapomniał jakie pewnego roku były opady.Sprzątający wywozili śnieg poza osiedle.Oni jednak mieli sprzęt,ochotę do pracy i zaczynali ją o 6-tej rano.Chodniki są oczyszczone,ale Agamku piszesz to w środę,a śnieg spadł z piątku na sobotę.Chyba już więcej nie będę psuł niektórym samozadowolenia i jak już kiedyś napisałem:"Róbta co chceta."
    • agamek12 Re: Lodowisko. 20.12.12, 10:38
     rypioze napisał:
     "(...)Chyba już więcej nie będę psuł niektórym samozadowolenia (...)"
     --------------------------------------------------
     Sąsiedzie, to nie jest "samozadowolenie", tylko "zdrowy rozsądek"...     --
     Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu jego napisania. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu kolejnym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
     Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
     • rypioze Re: Lodowisko. 20.12.12, 15:37
      Przykład sąsiedniego osiedla mnie rozbawił.Tam jest 165 domków którymi zarządza syndyk masy upadłościowej.Osiedle zamieszkuje chyba kilka rodzin.To już któraś z kolei rocznica gdy stoi puste.U nas by było dobrze,gdyby nie ciągła presja na zarząd by obniżał opłaty.To się może udawać do pewnego poziomu.Macie przykład z przetargami na autostrady i tp.Ja krytykuję niektórych mieszkańców,między innymi za ogromne plamy oleju pod niektórymi żęchami.Przecież tego nie wylała Pani Administratorka.Ta Pani i tak dobrze trzyma za twarz sprzątających i ochronę.A tak na marginesie,pozdrowienia dla Pani Elektrono i Agamka za zdrowy rozsądek.
      • elektrono Re: Lodowisko. 20.12.12, 21:37
       Sąsiednie osiedle jest obecnie w prywatnych rękach - ma właściciela.Obecnie mieszka tam ok.
       30 rodzin.Po więcej informacji odsyłam do mieszkańców .Na pewno mają także wiele do powie-
       dzenia o osiedlu, administracji, załatwianiu problemów mieszkańców,odśnieżaniu - pewno tam
       jest super i słodko nie tak jak u nas.W każdym razie nie stoi puste.Pozdrawiam.
    • elektrono Re: Lodowisko. 20.12.12, 21:22
     Nie sprzątający wywozili tamten śnieg, tylko firma wynajęta przez administrację.Do takiej ilości śniegu potrzebny był ciężki sprzęt.Obecna ekipa pracowała w nocy kiedy spaliśmy i przez cały dzień i nie o samozadowolenie kogokolwiek tu chodzi a o fakty.Natomiast kontrowersyjne hasło "róbta co chceta" już dawno się zużyło tak jak i autor, wyłączając jego szlachetną inicjatywę. Dziękuję za pozdrowienia,pozdrawiam Świątecznie z okazji Świąt Bożego Narodzenia i szczę-śliwego Nowego roku.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka