04.06.06, 18:51
Witam wszystkich przyszlych sasiadow i zapraszam do dzielenia sie wszelkimi
informcjami o naszym nowym m.My z mezem kupilismy mieszkanko na I pietrze
lokal 20.Mamy termin odbioru na 31.08 i juz nie mozemy sie
doczekac.Pozdrawiamy
Obserwuj wątek
    • majkakruza Re: Budynek I 18.06.06, 19:18
      Witam, ja dopiero przystępuję do wszystkich formalnosci, mam mieszkanie w
      budynku I, lok 33 na 2 pietrze.
      A chcilabym wiedziec czy u Państwa wszystkie sprawy zwiazane z JW ida bez
      przeszkod, i czy wiadomo kiedy ewentualnie mozna odbierac klucze aby zaczynac
      prace wykonczeniowe?
    • anna.quality Re: Budynek I 19.06.06, 14:29
      witam sasiadke! jesli wszystko dobrze pojdzie z kredytem to rowniez na poczatku
      wrzesnia zaczniemy szykowac nasze mieszkanko. Codziennie o tym mysle i trzymam
      kciuki. pozdrawiam
    • necia27 Re: Budynek I 20.06.06, 11:09
      Witam wszystkich przyszlych sasiadow.My tez juz nie mozemy doczekac sie odbioru
      naszego mieszkanka.Zapraszam na gadu5820980 tam mozemy wymieniac sie wszelkimi
      informacjami na temat naszych nowych M.
      • hesterka26 Re: Budynek I 20.06.06, 17:48
        Hej! My będziemy mieszkać pod nr 29 albo 30 (nie pamiętam,bo nie mam przed sobą
        umowy) Przeprowadzamy się ze Świnoujścia. Czy ktoś z was ma dzieci? Aha no i
        ktoś może wie kiedy odbiór? Pozdrawiam
        • majkakruza Re: Budynek I 21.06.06, 21:58
          hesterka26, ja mam ale chyba nieco starsze od Twojego malenstwa, i chyba dobrze
          doczytalam ze i tego wrzesniowegosmileto juz 12 letni facecik
          I chyba jestesmy na tym samym pietrze.
          Mi pani w JW mowila, ze jak sie bede ladnie usmiechac to mzoe i pod koniec
          lipca przelom sierpnia odbiore klucze do prac wykonczeniowych, oby....
          • hesterka26 Re: Budynek I 22.06.06, 05:56
            Hej,majkakruza,miło,że się odezwałaś smile Te mieszkania to drugie piętro,chyba..
            jeszcze tam nie byłam. Mój mąż idzie tam w najbliższą sobotę. Moja córka ma
            cztery latka,ale to nie przeszkadza,żeby złapała kontakt z twoim synem smile no to
            my też będziemy się uśmiechać...pozdrawiam serdecznie
    • well.done Re: Budynek I 09.07.06, 22:01
      witam.co prawda nie budynek Ismilea F.
      dziś dowiedziałam się na forum że czynsz jest o wiele wyższy niż deklaruje jw.
      czy wiecie coś na ten temat? martwią mnie te balkony o których pisałaś wcześniej
      raczej nie sądze aby tak było(mają być dodane do metrów mieszkania co podniesie
      jego cenę)a i dowiedziałam się że co niektórzy negocjują zapis w umowie
      dotyczący mniejsca postojowego w ten sposób aby takowy się pojawił w ich
      umowach.czy to prawda że bloki są oddawane alfabetycznie i w miesiącu jeden?
      nasz ma też być oddany na 31-08.
      aneta i marcin
    • necia27 Re: Budynek I 10.07.06, 22:02
      Witam.Co do tych balkonow to mam taka nadzieje ze sie myle,chociaz martwi mnie
      ten brak zainteresowania tym co napisalam.My chcielismy zapis w umowie o
      miejsce postojowe ale mamy tylko chyba to co wszyscy czyli udzial we
      wspolwlasnosci dzialki.Cos takiego,a miejsca postojowe ponumerujemy sobie juz
      jako wspolnota.A czynsz tez mnie zadziwia bo 7zl to lekka przesada.Dlatego
      trzeba jak najszybciej zalozyc wspolnote i wziasc sprawy w swoje rece.Podobno
      oddaja bloki etapami,mnie sie wydaje ze kolejno pietrami.Pozdrawiam
      • well.done Re: Budynek I 10.07.06, 22:57
        WITAM
        DZIŚ ROZMAWIAŁAM Z JW.ODNOŚNIE BALKONÓW-MAJĄ BYĆ GRATIS TAK JAK MÓWILI NA 100%
        NIE BEDĄ DOLICZONE DO POWIRZCHNI MIESZKANIA.CO DO MIEJSC POSTOJOWYCH TO ZGADZA
        SIĘ KAŻDY MA TO MIEJSCE PRZYPISANE JAKO UDZIAŁ W GRUNTACH CZY JAKOŚ TAKsmile
        A CZYNSZ JEST PROBLEMEM I TRZEBA BĘDZIE Z TYM ZROBIĆ COŚ JAK NAJSZYBCIEJ.
        WSZYSTKIE ODBIORY MAJĄ NASTĄPIĆ DO POŁOWY WRZEŚNIA.ZOBACZYMY JAK TO BĘDZIE
        POZDRAWIAM
        A I M
        • mila722 Re: Budynek I 11.07.06, 10:27
          na forum rzucilo mie sie w oczy, ze w szczegolnych przypadkach zarzad moze
          wyrazic zgode na wczesniejsze wydanie kluczy, licze na to, bo z koncem sierpnia
          musze zdac mieszkanie...A czy w sprawie tych balkonow pytalas sie moze jak ma
          sie to do punktu 4 umowy w sprawie ISO?
          • well.done Re: Budynek I 11.07.06, 19:41
            WITAM. TAK ODWOŁAŁAM SIĘ DO TEGO PUNKTU I PODOBNO JEST TO JAKIŚ STRAY ZAPIS I
            POWIEDZIANO MI ŻE JEŻELI CHODZI O BALKONY TO WEDLE PRAWA BUDOWLANEGO BALKON NIE
            ZADASZONY POWINIEN BYĆ NIE WLICZANY DO CENY MIESZKANIA. MAM NADZIEJĘ ŻE JEST TO
            PRAWDĄ.POZDRAWIAM
    • necia27 Re: Budynek I 23.07.06, 21:23
      Czy ktos z was ma jakies nowe wiesci co do odbioru naszych mieszkan.Moze jakis
      wczesniejszy termin niz koniec sierpnia?Bo tak po cichutku licze na polowe
      sierpnia,ale zobaczymy jak to bedzie.Pozdrawiam wszystkich przyszlych sasiadow.
    • necia27 Re: Budynek I 27.08.06, 11:56
      Nasz blok ma opoznienia czy ktos z was bedzie pisal do JW o wczesniejszy odbior
      lokalu gdy prace z elewacja jeszcze nie zakonczone?Zastanawiam sie nad takim
      wyjsciem chociazby po to zeby powoli brac sie za wykanczanie mieszkanka.
      Aneta i Jozek
      • mila722 Re: Budynek I 27.08.06, 12:48
        hej, hej, ja jestem za pisaniem, nawet juz napisalam, i bede im wiercic dziure
        w brzuchu, dzis juz 27 a ja do 31 08 musze zwolnic mieszkanie. Pokoj ktory
        mialam wynajmowac niewypalil, a inni jak slysza ze do wynajecia na krotki czas
        to od razu mowia NIE. jestem w kropce, dlatego wlasnie bede ich meczyc, z
        wstepnych rozmow z kierownikiem budowy wynika mi, ze jest to mozliwe, w
        poniedzialek ide do biura WC, jak trzeba bedzie to i do zarzadu.
        Pozdrawiam i milego dnia.
        Chyba robi sie z ich strony to beszczelne,ze nawet jak do tej pory nie wyslali
        pisma z jakims wyjasnieniem, ze lokale nie beda gotowe na 31 08??
    • necia27 Re: Budynek I 27.08.06, 20:16
      A moze tak bysmy skupili nasze sily i zaczeli cos dzialac w JW co do odbioru
      naszych mieszkanek.Niewiem moze napiszemy jakies pisemka itp.Przeciez nasz
      termin odbioru sie zbliza a nawet nikt oficjalnie nas nie informuje o tak
      duzych opoznieniach.
      • anna.quality Re: Budynek I 28.08.06, 10:21
        Witam
        jesli ktorys z moich drogich sasiadow z budynku I bedzie mial jakies wiadomosci
        dotyczce skali opoznienia w odbiorach to prosze o post? a moze byl juz ktos w
        JW? ciekawa jestem co oni na to. Ja niestety pracuje w Wolominie i to w takich
        godzinach jak JW pracuje dlatego nie moge pofatygowac sie osobiscie, ale jak
        sie porzadnie wkurze to i dzien wolny wezme - ale wtedy to oni nie chcileiby
        mnie tam widziec. Pozdrawiam i zycze cierpliwosc - sobie rowniez wink
        • mila722 Re: Budynek I 28.08.06, 11:47
          Witam sasiadke
          Ja juz niemalze codziennie sie kontaktuje i z Dzialem Zarzadzania
          Nieruchomosciami jak i z kier budowy i innymi.
          Z tych zrodel wiem, ze odbior mieszkan to na pewno nie wczesniej niz jakos po
          20 wrzesnia, a moze nawet pozniej - bo i tez raz paniusi sie wymknelo, ze
          raczej przelom pazdziernika.
          Wszystko przez ta elewacje, bo z tego co mi kier powiedzial to reszta jest ok.
          No, juz nie wspomne o tym, ze miedzy budowa a biurem nie bylo porozumienia- i
          umowy zamiast do 30 wrzesnia podpisywano z terminem do 31 sierpnia, wiec i tu
          mili panowie na budowie sie nie przemeczali, co zreszta bylo w jakis postach na
          forum.
          Ja juz jestem bardzo wkurzona, bo niby zalatwiam sobie tryb pilny odbioru, a tu
          sie okazuje, ze pewnie kolo nastego jak nie dwudziestego bede miala protokol.
          Haha, a mialo byc tak pieknie smile
          Pozdrawiam, zycze cierpliwosci i wytrwalosci
          • anna.quality Re: Budynek I 06.09.06, 09:28
            witam!!
            bylam w sobote na budowie, no i teraz realnie patrze na wszystko. Z Panem
            Jackiem pierwszy raz mialam przyjemnosc rozmawiac i powiem szczerze, ze jest
            bardzo sympatyczny. Powiedzial, ze koniec wrzesnia to wlasnie tzw.pilny tryb
            odbioru i jak chce to on to moze zalatwic,ale wtedy ma byc jakis problem z
            balkonem - powiedzial, ze jak podpisze umowe o pilny tryb odbioru i odbiore
            mieszkanie wczesniej niz caly blok to sama bede sobie balkon konczyc!!!! o nie,
            nie, nie - to ja dziekuje tydzien mnie nie zbawi. A ogolnie przekazanie bloku
            do odbioru to planowane jest do polowy pazdziernika - to slowa kierownika, wiec
            chyba facet wie co mowi. Nie ma co sie lodzic ze we wrzesniu. Kochani uzbrojcie
            sie w cierpliwosc, sama mam nerwowke, ale staram sie na razie nikogo nie
            zabijac smile) poza tym kierownik mowil, ze w Polsce bezrobocie 20% a kogos o cos
            poprosic zeby zrobil to wielka laska, wspolczuje mu troche.
    • necia27 Re: Budynek I 06.09.06, 10:36
      Witam,my chcemy taki szybszy odbior niz pazdziernik ale nic mi nie wiadomo o
      tym ze balkon mialabym dokonczyc sama.Pan Jacek bardzo mily facet i o niczym
      takim nie wspomnial.Co tu teraz robic?
    • nika1770 Re: Budynek I 10.09.06, 12:32
      Witam sąsiadów, będę mieszkała na parterze mieszkanie zdaje się 11 o ile dobrze
      z umowy zapamiętałam. Mam 26 lat i jestem z Warszawy. Dzieci brak, za to będę
      mieszkać ze swoim 6 letnim Golden Rerieverem, mam nadzieję że znajdą się jacyś
      psiaże na spacerki po okolicznych łąkach.

Pozdrawiam Wszystkich przyszłych sąsiadów.
    • necia27 Re: Budynek I 10.09.06, 15:09
      Witam my zamieszkamy pod lok.20.Tez mamy piesia,2letnia sunie rotke,prosze nie
      przerazac sie rasa bo nasza sunia jest taka cipka ze jedyna krzywda jaka moze
      zrobic to zalizac na smierc.Uwielbia kazde inne psy wiec mysle ze wspolne
      spacerki beda czesto.Pozdrawiam
        • andrzejlucy Re: Budynek I 24.09.06, 17:32
          witam wszytkich juz pewnie mieszkanców ja ksie mieszk panstwu ja wlasnie
          zastnawiam sie nad ta inwetycja , jak sie mieszka jaki jest czynsz czy JWC
          wywiazal sie ze wszytkiego jak poszly formalnosci kredytowe bede wdzieczny za
          informacje od Panstwa pozdrawaim przyszly sasiad
        • anna.quality Re: Budynek I 02.10.06, 08:42
          Kochani nie moge w to uwierzyc.
          W sobote pojechalam na budowe zeby blagac kierownika o jak najszybsza mozliwosc
          odbioru mieszkania, mialam juz ustalona gadke itd. Niestety Pana Jacka nie
          bylo, ale za to jakis inny mily Pan mni obsluzy. Powiedzial, ze moje mieszkanie
          juz jest od 4 dni przekazane a klucze czekaja w JW. O Boze!! jaka bylam
          szczesliwa, az nie mogla w to uwierzyc i kazalam mu sprawdzac 3 razy, czy to na
          pewno moje. Fajnie co>
          Dzisiaj wybieram sie do JW po kluczyki. Mam tylko pytanko, co potrzebuje przy
          odbieraniu lokalu? jakies dokumenty>? czy jak to w ogole wyglada? bede cos
          podpisywac? na co zwrocic uwage? z gory dziekuje za wszystki informacje. Prosze
          napiszcie mi jakies wskazowki jak najszybciej.
          Buziaki,pa
          • cleo812 Re: Budynek I 02.10.06, 10:45
            Witaj Annasmile

Żeby odebrać upragnione kluczyki musisz mieć wszystko opłacone czyli za
            mieszkanko kasa,waloryzacja i depozyt czynszowy.Jak posiadasz juz to całe
            rozliczenie umawiasz sie z administratorem na osiedlu i odbierasz kluczyki.My
            uwagę zwracaliśmy na okna jak sie otwierają i liczniki na
            kaloryferach.Administrator spisuje ich stan.Zwracaj uwagę na wszystkie kabelki
            czy są itp.Nie wiem na co jeszcze można zwrócic uwagę może inni się
            podzielą.Dużo tego nie ma bo gołe sciany haha.O wszystko mozesz pytac
            Administratora nam udzielił chyba wyczerpujących odpowiedzi.

Pozdrawiam Cię serdecznie sąsiadko

Dorota i Michał budynek J smile
            • anna.quality Re: Budynek I 02.10.06, 11:04
              Bardzo Wam dziekuje za wskazowki. Teraz moj problem wyglada inaczej, myslalam
              ze dzis odwiedze siedzibe naszego GURU ale niestety jest czynna do 16 - to
              dokladnie tak jak ja pracuje sad( Beznadzieja.... czyli musze czekac do czwartku
              bo to jedyny dzien kiedy czynne jest do 18. A szkoda, bo tak sie napalilam.
              Jesli ktos jeszcze ma jakies wskazowki to bardzo prosze. A z administratorem to
              gdzie sie umawiam(tzn.gdzie mam go zlapac zeby sie umowic na osiedlu)? i w
              jakich godzinach?
              • cleo812 Re: Budynek I 02.10.06, 11:10
                My też odebraliśmy w czwartek (tak na pocieszenie Ci powiem smile ).A jesli chodzi
                o Administratora to mozesz sie z nim umówić na konkretną godzinę w wejściu do
                budynku.My się troszkę spozniliśmy i poszliśmy po niego do kanciapy.Ale lepiej
                być na czassmile

Na pewno wszystko będzie dobrze.Dostaniesz 3 kluczyki zastępcze, pozniej sie
                umawiasz w któryś czwartek przyjezdza koleś i wymienia zamek na ten własciwy i
                robi wizjer( tak nam administrator powiedział).Oczywiście już możesz sie
                wprowadzać i urządzać mieszkankosmile

Pozdrawiam Dorota i Michał
    • necia27 Re: Budynek I 11.01.07, 11:56
      Witam sasiadow po dlugiej nieobecnosci.Wczoraj zalozyli nam neta wiec jestem.I
      jak sie mieszka w naszym budyneczku I?Jak dla nas jest super,sasiedzi narazie
      bardzo ok.Pozdrawiamy wszyastkich
      Anetka i Jozio
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka