• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Czy maślanka jest zdrowa?

• 02.03.10, 01:29
    Naczytałam się tyle niekorzystnych opinii na temat mleka, jogurtów, a co z maślanką? Moje kości są w nienajlepszym stanie /osteopenia/
    i ktoś mi ją polecił, ale nie wiem czy dobrze robię.Może ktoś podzielić się autorytatywną opinią w tej sprawie? Będę wdzięczna :)
    Edytor zaawansowany
    • 03.03.10, 11:38
    • 06.03.10, 10:05
      nie polecam maślanki ani żadnych produktów mlecznych
      --
      Interesujący blog: Nasz Świat - Nasze Zdrowie
    • 06.03.10, 11:03
      Pij bez obaw i nie przejmuj się anty-mlecznym oszołomstwem, któremu albo nie
      chodzi o Twoje zdrowie, tylko o dobro krów, albo też odreagowuje w ten sposób
      swoje mleczne fobie z dzieciństwa.

--
      "Jeśli dziś milion ludzi ruszy na Brukselę, ci panowie uciekną zaraz na Wyspy
      Bahama. [...] Dziś jeszcze można to zrobić."
      (W.Bukowski)
    • 03.04.10, 17:04
      Witam,
      Wszystkie produkty mleczne mają za zadanie dostarczyć nam wapnia i białka zawartego w mleku. Warunek jest taki żeby podczas spożywania mleka i produktów mlecznych nie spożywać przy tym cukrów typu owoce, miód. Jak wypijesz maślanke owocową to nic Ci sie nie wchłonie.
      Dodatkow jogurty które spożywasz, kefir mają uzupełnić kultury bakterii w przewodzie pokarmowym. Jeszcze nie jest do konca zbadane co one takiego pozytywnego robią ale na pewno pomagają. Ale bez cukry!! poczytaj sobie o cukrze - sacharoza biała trucizna.

--
      zapraszam do odwiedzenia:
      www.netzaklady.pl
      www.mistrzostwa.info.pl
      www.posrednik-poznan.pl
      • 03.04.10, 21:21
        Mleko wcale nie dostarcza wapnia, tylko wręcz go wypłukuje, bo zawiera zbyt dużo
        białka i zbyt dużo fosforanów w stosunku do wapnia. Najwięcej zachorowań na
        osteoporozę występuje w krajach w których się spożywa dużo mleka. Jedyne istoty
        żywe, które chorują na osteoporozę to ludzie i zwierzęta udomowione przez
        człowieka, którym podaje się mleko. W Indiach są dwie kasty religijne: jedna w
        której religia zabrania pić mleko i druga w której piją mleko. Ich dieta się
        niczym nie różni poza tym czy piją mleko. Co ciekawe, chorują na osteoporozę ci
        co piją mleko, a nie ci co nie piją.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.