• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

jaka dieta przy refluksie zołciowym? Dodaj do ulubionych

• 05.11.08, 11:47
    mam wciaz arzucanie zołci do zoladka, jaka diete stosowac zeby
    zmniejszyc wydzielanie zolci? czy powiekszona watroba i sledziona o
    nieustalonej etiologi moze byc przyczyna refluksu zołciowego?
    Zaawansowany formularz
    • 05.11.08, 14:23
      Przylaczam sie do pytania.
      Masz chyba ten sam problem co ja. To jest okropne, potworne bole glowy, ktore ustepuja dopiero, gdy zwymiotuje cala zolc. Bywa tak, ze trwa to od rana do wieczora. Nie mozna normalnie funkcjonowac, zazwyczaj caly dzien leze wtedy w lozku. Zauwazylam, ze zdarza mi sie to po dniach, w ktorych jem wiecej, do tego potrawy ciezkoztrawne. Tego samego dnia jest ok, tylko uczucie pelnosci w zoladku a na drugi dzien budze sie z potwornym bolem glowy i mam jazdy. Boje sie isc do lekarza, zreszta zdarza sie to raz na jakis czas. Zoladek mam chyba w porzadku, bo nigdy nie odczuwam bolow zoladka, tylko glowa boli strasznie.
    • 13.11.08, 06:42
      hej tez mam wymioty zołcia ,czemu expert nie odpowiada??
      • 10.01.09, 05:43
        Co ma expert odpowiedziec ? Nie wiem ?
        Ja mialem zgage kiedys tez , pamietam te czasy . Ograniczyle
        weglowodany do minimum w mojej diecie , zgaga poszla w zapomnienie .
        Tak samo bole glowy ktore miewalem raz , dwa razy w tygodniu sa
        wspomnieniami .
        To taka rada od Nie-experta . Nie jesc rzeczy ktore nie sa
        przeznaczone do jedzenia dla ludzi .
    • 03.01.09, 14:36
      Mnie tez trapi problem refluksu zolciowego -prosze experta o
      odpowiedz.
      • 10.01.09, 10:52
        przykład porady ze strony internetowej:

www.healthcastle.com/acid_reflux.shtml
        1. jeść male posilki - ale czesciej gdyż wtedy wydzielanie kwasu
        żoładkowego bedzie mniejsze

2.jadać zlozone węglowodany ( produkty pełnoziarniste zamiast produktow z
        bialej mąki
        3. unikac produktów o dużej zawartoci tlusczczu które dlużej zalegają w
        zoładku i wydzielanie kwasu trwa przez to dluzej
        4,ważne- nie przejadac się
        5.unikac alkoholu - także piwo stymuluje wydzielanie kwasu

6. po jedzeniu przez co najmniej 45 minut pozostawać w pozycji pionowej

7. podczas leżeniu starć się mieć glowę uniesioną ok.20 cm ponad podłoże

mit1: picie mleka zmniejsza skutki refluxu

- mit2; unikac kawy owoców cytrusowych i ostrych przypraw
        A recent study published in the Archives of Internal Medicine in May 2006 showed
        that none of these myths hold true.
        --
        „ Generalnie walczę po stronie piękna i dobra - na miarę swoich możliwości. „
        (o.perry )
        • 10.01.09, 12:10
          zapytaj.echirurgia.pl/pyt1229.htm
          "Oczywiście należy także stosować odpowiednią dietę jak w chorobie wrzodowej
          żołądka. "
          22.11.2008] 13:35
          [zgłoś do usunięcia] napiszę cos
          refluks żółciowy to moja dolegliwość od lat, leczenie jak u wszystkich,
          przewlekłe i mało skuteczne.
          A teraz ciekawostka, jakiś zbieg okoliczności raczej, sama nie wiem dlaczego i
          jak, ale zrobiłam coś głupiego chyba , co mi uspokoiło refluks przy okazji, a to
          juz dwa miesiące. A poprawa jest olbrzymia, chociaż to może zbieg okoliczności.
          Opiszę co zrobiłam, rano na czczo wypiłam dwie szklanki soku świeżo utoczonego
          (tu głupio się przyznać) z dyni ozdobnej i małej ilości jabłek dla poprawienia
          smaku. Teraz wiem że dynia ozdobna (wygląda trochę jak patisony i nie większe
          niż patisony)) raczej nie należy do jadalnych, ale wtedy nie wiedziałam, i dla
          poprawienia zdrowia wypiłam sok z niezdrowej rośliny. Wiem że to głuuupio.
          Oczywiście szybko zaczęło mnie mdlić, więc wypiłam dodatkowo kawę rozpuszczalną
          z mlekiem i cukrem, i pomogło na chwilę, a potem coraz większe mdłości i
          oczywiście zwróciłam całą zawartość żołądka. Było to okropne. I tak dla
          poprawienia zdrowia wypiłam szkodliwy sok (może nawet trochę trujący?)
          Może to zbieg okoliczności, ale po tej aferce z sokiem z dyni ozdobnej, jakoś
          tak mi się uspokoił refluks, tak bardzo że nie brałam żadnych leków, a teraz
          sporadycznie biorę gdy przeholuję z dietą, niemniej teraz sporadycznie
          pojawiający się refluks jest mniej dokuczliwy.
          Tylko opisuję coś co doświadczyłam osobiście, może cos w tym jest, sama nie wiem.
          Faktem jest że to już minęło ponad dwa miesiące, a poprawa nadal utrzymuje się,
          i oby tak dalej.
          f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3323655&start=750
          --
          „ Generalnie walczę po stronie piękna i dobra - na miarę swoich możliwości. „
          (o.perry )
          • 10.01.09, 13:02
            ale zolc wcale nie jest kwasna tylko gorzka
            tu nie chodzi o zwykly refluks, gdzie piecze przelyk
    • 24.11.09, 14:23
      Na refluks zolciowy i na zwykly refluks pomaga siemie lniane. Ma wlasciwosci oslaniajace scianki zoladka i dwunastnicy oraz pomaga zregenerowac juz szkody, jakie kwas zoladkowy lub zolc wyrzadzily.
      Nalezy lyzke nasion lnu zalac ok 300 ml wody, zagotowac i trzymac na ogniu dalsze 5-7 minut. Nastepnie odcedzic wywar, poczekac az nieco ostygnie i wypic. Przed wypiciem zamieszac, bo wywar przypomina nieco rozwodniony kisiel i glutki osiadaja na dnie :)

Poza tym w przypadku zgagi silnie alkalizujaco na zoladek i przelyk dzialaja buraczki czerwone, gotowane najlepiej na parze, niczym nie doprawione oraz woda w ktorej gotowaly sie ziemnianki (oczywiscie bez soli).
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.