Dodaj do ulubionych

Podróże 55 plus

25.10.19, 11:25
Obserwuję forum i zauważyłam że w ogóle nie ma 55 + chętnych na podróżowanie. A przełom listopada i grudnia to czasami znaczny spadek cen. Ktoś planuje urlop w tym czasie na zwiedzanie ciekawych miejsc ?.
Obserwuj wątek
    • ewa9717 Re: Podróże 55 plus 31.10.19, 18:22
      Chętnie. Do najbliższej pływalnej wody ;)

--
      zbigniewstonoga.pl/index.php/2019/10/20/kapelan-wojska-polskiego-o-kapelanie-policji-kiedy-mnie-gwalcil-mowil-ze-jezus-tez-cierpial/?fbclid=IwAR3cYYL991cU_ZJF1jcZQ3ANOhc9-9e6CSkFuWFX3eym2UOE_Vfxtz5ZWaw
      Nie znajduję słów...
      • warbena Re: Podróże 55 plus 07.11.19, 18:31
        Rozważam teraz Karaiby albo Azję a konkretnie Wycieczka Karaibska ślicznotka , lub Łza z policzka Indii i Smok w dżungli, Czyli Dominikana, Sri Lanka i Kambodża/Wietnam z Rainbow.Jestem z Warszawy.
        • angela35 Re: Podróże 55 plus 09.11.19, 20:52
          To pewnie dłuższe niż tydzień wycieczki? Ale możemy skontaktować się na priv. angela35@gazeta.pl Ja też z Warszawy, więc teraz czy innym razem może się na coś zgadamy.
    • kornel-1 Bez sensu 07.11.19, 14:33
      warbena napisała:

> Obserwuję forum i zauważyłam że w ogóle nie ma 55 + chętnych na podróżowanie.

To nieprawda i dobrze o tym wiesz, bo DYSKUTOWAŁAŚ na tym forum z osobami 55+.

Generalnie osoby 50+ są nieruchliwe, nieskore do wysiłku fizycznego, narzucające sobie i otoczeniu ograniczenia; marzeniem większości z nich jest plażowanie i kilkugwiazdkowy hotel. Nie wyobrażają sobie dłuższych lub bardziej wymagających wypraw, w trudniejsze lub bardziej niebezpieczne tereny, nie zaakceptują samodzielnego wyjazdu z niepewnymi noclegami i transportem. Nie wejdą na wyższą górę, nie pójdą na dłuższy trek - za dużo wysiłku to wymaga.

Przy okazji: czy dużym wysiłkiem byłoby zajrzeć na forum Aktywni50, gdzie ludzie w Twoim wieku umawiają się na wyjazdy?

Kornel
      --
      Cenisz dobre dziennikarstwo? Forum Gazeta.pl
      "Kornel: moje podróże"
      • warbena Re: Bez sensu 07.11.19, 18:52
        Uporządkujmy temat. Kiedyś faktycznie kontaktowałam się na tym forum z chętnymi na wyjazd ale mój post dotyczy sytuacji obecnej i wg mnie nie było wielu chętnych. Twoje zdanie może być inne ale to nie jest powód do oceniania prawda czy fałsz. Generalizowanie prawie zawsze doprowadza do błędnych wniosków. Osoby 50+ są różne podobnie jak osoby w innych przedziałach wiekowych. I ta różnorodność jest bardzo cenna. To jak ktoś sobie wyobraża podróżowanie czy inne aktywności jest jego prawem. Jeśli ktoś chce i go stać na to aby podróżować w sposób dla niego wygodny dlaczego ma decydować się na niewygodę i niepewność. Zapewne znajdziesz takich, którzy to ryzyko akceptują. Poza tym zdrowie, każdy z nas ma inne i inny bagaż przeżyć i doświadczeń. Więc nie ma potrzeby szufladkowania i stygmatyzowania. Niech każdy żyje i podróżuje tak jak chce.
        • kornel-1 Re: Bez sensu 07.11.19, 21:54
          warbena napisała:

> Uporządkujmy temat.

Nie ma takiej potrzeby. Wszystko jest dostępne w sieci. Kto co napisał też. Nie zaciemniaj sytuacji.

> Kiedyś faktycznie kontaktowałam się na tym forum z chętnymi na wyjazd

Kręcisz, aż przykro czytać. To nie było "kiedyś", lecz w czerwcu bieżącego roku. Odpisywałaś na post annaa55 w sprawie Indii. Może to nastolatka była?

W maju tego roku odpisywałaś na post marzenagruz w sprawie wyjazdu 50+ do Gruzji. Może to ściema była i ona też wcale nie podróżuje, bo jest niemowlęciem? A maria59, która pisała w tamtym wątku, to kto?

Forumowicze z łatwością znajdą więcej przykładów wątków, w których TY UCZESTNICZYŁAŚ i które dotyczą osób 55+. Na TYM forum.

> Twoje zdanie może być inne ale to nie jest powód do oceniania prawda czy fałsz.

Amicus Plato, sed magis amica veritas. Napisałaś nieprawdę a ja to dostrzegłem. Tyle.

> Generalizowanie prawie zawsze doprowadza do błędnych wniosków.

Paradne. Przecież to WŁAŚNIE TY GENERALIZOWAŁAŚ pisząc: "zauważyłam że w ogóle nie ma 55 + chętnych na podróżowanie". Rozumiesz zwrot "w ogóle nie"?

> Więc nie ma potrzeby szufladkowania i stygmatyzowania.

Ojojoj... Zaprzeczanie stwierdzeniu, że po 50 ludzie są mało ruchliwi, wygodni, nieskłonni do podejmowania wysiłku i ryzyka jest nierozsądne. Nie ma takiej obserwacji życiowej, która by pokazywała, że osoby przed 50 są mniej aktywne niż po 50. Nie dyskutuj z faktami. Z kim chciałabyś porównać aktywność osób 50+? Z dwudziestolatkami? Z trzydziestolatkami? A nawet z osobami 40+? Wygłaszając swój sąd użyłem określenia "generalnie" , gdyż sąd dotyczy zdecydowanej większości grupy 50+ (a nie wszystkich). Pisałem o preferowanym przez 50-latków i starszych formach wypoczynku. Pokaż mi dane, które pokazują że TYPOWY 50-latek ma inne potrzeby i marzenia. Jeśli śmigasz po górach, jeździsz do Pakistanu, zdarza Ci się nocleg pod chmurką i poczułaś się urażona zaliczeniem do osób mało aktywnych - to przepraszam.

Kornel
          --
          Cenisz dobre dziennikarstwo? Forum Gazeta.pl
          "Kornel: moje podróże"
    • bazylia777 Re: Podróże 55 plus 07.11.19, 22:35
      A może masz ochotę na Cypr w lutym . Zamiast zimy słońce i kwiaty.Szukam chętnej osoby na długi pobyt na Cyprze .W ubiegłym roku byłam w Pafos zimą .Chcę znowu spędzić tam zimę .Zakwaterowanie typu studio. Można przygotować posiłki.Szukam osoby niepalącej , miłej pozytywnej, tak jak ja, lubiącej spacery.Naturalnie wcześniej trzeba się poznać mieć poczucie humoru.Najlepiej ktoś ze śląska.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka